گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فاجعه در فوتبال دختران ایران

+5
شیوا
Developer Programmer
Innocent
arefkarimzadeh
sharareh
9 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

فاجعه در فوتبال دختران ایران - صفحة 2 Empty رد: فاجعه در فوتبال دختران ایران

پست من طرف شیوا 9/5/2010, 15:22

خندان ای داد بیداد!باید به چه موضوعاتی خندید!شده بازیچه!
درسته آقا پارسا واقعا باعث خجالت میشه D\'oh
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف sheyda 9/7/2010, 02:29

این مقاله رو قرار میدم تا دوستانی که دچار اشتباه درمورد ورزش بانوان شدند به اشتباه خودشون که تبعیض در ورزش بین خانمها و آقایون هست(مبنی بر اینکه زن رو چه به فوتبال)پی ببرتد
از آنجا که برروی ورزشکاران زن تحقیقات دقیق و گسترده ای صورت نگرفته است،یک اتفاق نظر کلی در مورد سطح عملکرد آنها وجود ندارد.وجود اختلافات فیزیولوژیک و نیز ساختاری بین جنس زن و مرد هم مزید بر علت شده است.اما با توجه به آنچه که تا به امروز میدانیم،به تعدادب از خصوصیات و ویژگی های جنس مونث در ارتباط با ورزش و فعالیت بدنی اشاره میکنیم.

اگر چه بر اساس نظر سنجی ها،اکثر ورزشکاران زن معتقد به افت عملکرد بدنی در جریان دوران قاعدگی هستند،اما از لحاظ فیزیکی زنان بوده اند که در طی زمان قاعدگی قادر به شکستن رکورد های جهانی شده اند.

فعالیت ورزشی شدید باعث کاستن سطح استروژن خون میشود،اما لزوماً روی سطح عملکرد بدنی اثری نمی گذارد.

در تمرینات با شدت برابر،اختلافی در میزان بروز آسیبهای ناشی از ورزش در زن ومرد دیده نمیشود.

قرص های ضد بارداری احتمالاً سبب تغییرات چشمگیر فیزیولوژیک در بدن زن می شوند،اما تاثیر عمده ای روی عملکرد فرد نخواهند گذاشت.

حاملگی در 2 تا 3 ماه اول،اثر منفی روی عملکرد نمی گذارد.لابد میدانید در المپیک سال 1956 ملبورن،3 تن از برندگان مدال طلا حامله بودند.حتی بعد از طی حاملگی اگر وضعیت جسمی و شکل پیش از حاملگی زن بازگردد،مشکلی در رقابتهای ورزشی نخواهد داشت.

ورزش سبب بهبود دانسیته(تراکم)استخوانی زنان نمیشود بلکه فقط سبب حفظ آن میگردد.در صورت مصرف مقادیر کافی کلسیم،ورزش احتمالاً در شکل گیری استخوانهای قویتر کمک خواهد کرد.هیچ محدودیت سنی برای شرکت در ورزشهای استقامتی وجود ندارد.حتی زنان80 ساله هم توانایی شرکت منظم در دوهای ماراتن را دارند،گرچه که مدت زمان طی شده بیشتر خواهد بود.دقیقاً معلوم نیست که آیا زنان سریعتر می دوند یا مردان،فقط می دانیم که در ازای هر دهه عمر،زنان توانایی سرعت بخشی در دویدن به میزان 14 متر در دقیقه دارند.در حالیکه این رقم برای مردان 7 متر در دقیقه است البته با توجه به اختلافات فیزیکی به نظر نمیرسد که زنان توانایی غلبه بر مردان در مسافتهای کوتاه را داشته باشند.اما عکس این موضوع در دوهای در مسافت طولانی صدق می کند که به نظر میرسد به علت چربی بالاتر موجود در بدن زنان است که به عنوان منبع انرژی عمل میکند.به علاوه تعریق ران در دماهای بالاتر بدنی،سبب حفظ و نگهداری بیشتر آب بدن خواهد شد.
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sheyda 9/7/2010, 02:31

این هم سوالات متداولی که برای بعضی دوستان ممکنه پیش بیاد
س: فعاليت بانوان در فوتبال از چه زماني آغاز شد؟
ج: در سال ‪ ۱۳۷۹‬ما از مسئولان فوتبال بانوان در هر استان دعوت كرديم و برنامه‌ها و اهداف خود را براي آنها توضيح داديم و سپس با برگزاري كلاسهاي مختلف اقدام به تربيت نيروي انساني لازم كرديم و در هر منطقه چند مربي و چند داور مسووليت آموزش و توسعه فوتبال بانوان را به عهده گرفتند و فعاليت خود را در بخشهاي آموزش و پرورش، تربيت بدني و كلوپ‌هاي ورزشي توسعه دادند. البته ما در آن زمان فعاليتهاي خود را با نام انجمن فوتبال بانوان انجام مي‌داديم كه از فدراسيون فوتبال مجزا بود.

س: مسابقات رسمي فوتبال بانوان در چه سالي شروع شد؟
ج: ما ابتدا مسابقات فوتسال جوانان را با حضور ‪ ۲۵‬تيم در سال ‪ ۱۳۸۰‬در سراسر كشور برگزار كرديم و به دنبال آن مسابقات منطقه‌اي فوتسال را با حضور ‪ ۲۸‬تيم در ‪ ۴‬منطقه برگزار نموديم كه در نهايت ‪ ۸‬تيم از اين رقابتها صعود كرد كه بعدا در سال ‪ ۱۳۸۱‬مسابقات دسته يك فوتسال با حضور اين ‪ ۸‬تيم آغاز شد.

در واقع سال ‪ ۱۳۸۱‬آغاز فعاليت گسترده بانوان در فوتسال بود. ما در اين سال مسابقات فوتسال نوجوانان، جوانان، منطقه‌اي و دسته يكم را به صورت كامل برگزار كرديم.

س: امور بانوان از چه زمان به فدراسيون فوتبال ملحق شد؟
ج: از سال ‪ ۱۳۸۲‬در بخش سازماني فدراسيون فوتبال پست معاونت امور بانوان بوجود آمد و از آن پس فعاليتهاي بانوان به نحو چشمگيري سازماندهي و حركتهاي مهمي در جهت توسعه آن برداشته شد.

س: فوتبال بانوان چگونه كار خود را آغاز كرد؟
ج: در سال ‪ ۱۳۸۴‬ما فعاليتهاي مربوط به فوتبال را نيز رسما شروع كرديم اما چون در آن موقع مسابقاتي در سطح كشور برگزار نمي‌شد، مجبور شديم از فوتسال كمك بگيريم به اين شكل كه بعضي از بازيكنان فوتسال را كه قابليت بازي فوتبال را نيز داشتند به تيم ملي فوتبال بانوان دعوت كرديم و اولين مسابقات رسمي خارجي فوتبال در اين سال، مسابقات قهرماني غرب آسيا بود كه در اردن برگزار شد و تيم فوتبال ما در اولين حضور خارجي خود نايب قهرمان اين رقابتها شد.

س: آيا حجاب بانوان ايراني مانعي براي فعاليتهاي آنها در زمين مسابقات نيست؟
ج: خوشبختانه ما لباسي طراحي كرديم كه بانوان با آن به راحتي فوتبال بازي مي‌كنند و در عين حال پوشش مناسبي نيز براي آنها مي‌باشد و من فكر مي‌كنم مشكلي براي بانوان در اين زمينه وجود ندارد.

س: حجاب بانوان ايراني چه تاثيري بر روي تيمهاي خارجي دارد؟ ج: مسلما تاثير بسزايي خواهد داشت. به عنوان مثال ما در مسابقات غرب آسيا بعد از بازي اول كه با حجاب اسلامي بازي كرديم، تعدادي از بازيكنان تيمهاي ديگر نيز به شيوه بازيكنان ما از حجاب اسلامي استفاده كردند و براي آنها بسيار جالب بود.

س:آيا مسابقات فوتبال در سطح كشور برگزار مي‌شود؟
ج: درسال ‪ ۱۳۸۴‬مسابقات فوتبال باشگاههاي كشور با حضور ‪ ۲۴‬تيم به صورت متمركز در استان مازندران برگزار شد كه در پايان اين رقابتها ‪ ۶‬تيم اول، به ليگ دسته يك، ‪ ۶‬تيم دوم به ليگ دسته دوم و بقيه تيمها به ليگ دسته سوم كشور راه يافتند.

س: فوتبال بانوان در سراسر كشور توسط چه كساني اداره مي‌شود؟ ج: ما در هر استان يك نايب رئيس زن داريم كه امور مربوط به بانوان را با هماهنگي فدراسيون و هيات فوتبال انجام مي‌دهند.

س: نظرتان در مورد استفاده از مربيان خارجي در تيمهاي ملي بانوان چيست؟
ج: خوشبختانه ما در سال گذشته از يك مربي برزيلي در فوتسال استفاده كرديم و تيم ملي فوتسال هم با اين مربي قهرمان بازيهاي زنان كشورهاي اسلامي شد.

اخيرا هم يك مربي خوب چيني را براي تيم ملي فوتبال به خدمت گرفته ايم. در آينده هم از دانش مربيان خانم خارجي استفاده خواهيم كرد.

س: برنامه شما براي شركت در مسابقات بين‌المللي چيست و چرا در مسابقات آسيايي دوحه شركت نكرديد؟
ج: تشخيص كميته ملي المپيك اين بود كه ما در اين دوره شركت نكنيم تا شاهد باخت غير منطقي نباشيم البته با انصراف ما تيم ملي بانوان سنگاپور جايگزين تيم ملي بانوان ايران شد. تمام تلاش ما اين است كه زنان هم همانند مردان با حفظ شعائر اسلامي در مسابقات بين‌المللي حضور داشته باشند و فرهنگ مناسب اسلامي را به كشورهاي ديگر ارائه بدهيم.

س: عمده مشكلات فوتبال بانوان در چيست؟
عمده مشكل ما تاسيسات ورزشي ويژه براي بانوان است كه هنوز بوجود نيامده است. البته با توجه به جلسه‌اي كه با رييس سازمان تربيت بدني داشتيم، ايشان نظر مساعدي در اين زمينه دارند و قولهايي نيز به ما داده‌اند كه اميدواريم با همكاري ايشان بخشي از اين مشكل اساسي ما حل شود.

س: استقبال بانوان از فوتبال در كشور ما چگونه است؟
ج: علاقه مندي زنان به فوتبال به حدي است كه در بعضي از روستاها زنان بعد از كار روزانه با يك توپ پلاستيكي يا توپي از پارچه، فوتبال بازي مي‌كنند و ما به آينده اين ورزش در ميان بانوان كشورمان بسيار اميدواريم.
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sheyda 9/7/2010, 02:38

متاسفانه تو ایران به جای دلگرمی دادن به بازیکنان و تشویق آنها یه عده با ساختن چنین تصاویری و قرار دادن شعارهای مسخره بر روی اونها باعث به وجود آمدن یک تصور غلط در بین همگان میشوند.
پس بیایید همگی با حمایت از تیم فوتبال بانوان کشور شاهد پیشرفت روزافزون این عزیزان باشیم.ممنون
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sharareh 9/7/2010, 04:04

فکر کنم 1 معذرت خواهی بدهکارم رز گوجه در صورت لبخند
sharareh
sharareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/7/2010, 04:13

شیدا این چیزایی که گفتی حمایت از حقوق بانوان بود دیگه خیلی خوشحال
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sharareh 9/7/2010, 04:15

من که این فکرو میکنم خندان خندان
sharareh
sharareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sheyda 9/7/2010, 04:43

نه آقا پارسا حمایت از ورزشکاران بود.
نسترن جان شما دیگه چرا؟
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/7/2010, 05:02

فکر کنم نسترن پسریست در جلد دختر نه؟؟؟؟ ضد خودشون حرف میزنه
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sheyda 9/7/2010, 05:10

آره امکانش هست اشاره
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 9/7/2010, 05:21

شیدا جون حق با شماست به نظر منم با محدودیت ها مبارزه کردن و موندن تو میدون خیلی مهمه ممنون از اطلاعاتت در این مورد رز
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sheyda 9/7/2010, 05:33

خواهش میکنم الهام جان.
من فقط میتونم بگم برای تیم ملی فوتبال بانوان و همه ی فوتبالیست های خانم آرزوی موفقیت دارم پیروزی
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sharareh 9/7/2010, 06:28

خیلی ممنون تعجب
همینطوری گفتم بخندیم خیلی خوشحال
مگه من بیتام خندان
جدی نگیرید lol!
sharareh