گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سوالاتي كه ممكنه براي شما هم پيش بياد:

+3
shayan_heshmat
Foad
enrique_bye
7 مشترك

سوالاتي كه ممكنه براي شما هم پيش بياد: Empty سوالاتي كه ممكنه براي شما هم پيش بياد:

پست من طرف enrique_bye 5/27/2009, 10:43

با درود.
من با تجربه محدودم به يك سري سوال برخورد كردم كه از آقاي محمد فر و يل مهندس پرهام خواهش مي كنم به اين سوالات پاسخ بدن تا همه دوستان به علاوه من استفاده كنند.
ابعاد تانك من 35(طول)*20(عرض)*25(ارتفاع) هست كه نمي دونم براي لاك پشت 4 سانتي متري من تا كي پاسخگوي حجم مطلوب و فضاي كافيه؟
فيتر من ماركAtman F-301 كه حداكثر تواني كه داره 300L/H .آيا اين فيلتر مناسبه؟(با توجه به توضيحات آقاي محمد فر در كتابشون فكر مي كنم قوي تر از حد معموله.)
نحوه استفاده از ذغال اكتيو چيست؟
من كه با مطالعه بخش نور و منبع روشنايي كتاب اطلات مفيدي به دست آوردم اما باز نفهميدم كه چه لامپي استفاده كنم كه هم گرما هم UVA ,هم UVB داشته باشه؟
براي درپوش تانكم مي تونم از توري مرغي استفاده كنم ؟(البته سايز كوچك يعني فاصله سوراخ ها 1 تا 2 سانتي متره)
نحوه استفاده از كف دريا رو هم لطفا به صورت كامل بگين.
با تشكر فراوان از آقاي محمد فر عزيز و مهندس پرهام كه انقدر براي اين فروم زحمت مي كشن.
طبيعت نگهدار شما

اين مطلب آخرين بار توسط enrique_bye در 7/19/2009, 02:50 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
enrique_bye
enrique_bye
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سوالاتي كه ممكنه براي شما هم پيش بياد: Empty رد: سوالاتي كه ممكنه براي شما هم پيش بياد:

پست من طرف Foad 5/27/2009, 11:29

شما کتاب من ( کتاب نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی ) را مطالعه کردید ؟ فکر کنم جواب تمام سوالات هست اون تو ...
به هر حال ، حداکثر حجم تانک شما 17.5 لیتر است که این فیلتر برای من مناسب و حتی بیشتر نیز است. برای روشنایی ترکیبات مختلفی از لامپ های مختلف بیان کردم که شاید دسترس ترین آن ، لامپ هالوژن برای گرما و لامپ فلورسنت برای UV است. برای استفاده زغال اکتیو بستگی به فیلتر شما دارد که آیا مخزن یا مکانی برای آن دارد یا خیر ؟ اکثر فیلترها ارزان قیمت داخلی فاقد آن هستند. درپوش برای ممانعت از فرار مناسب است و در کف دریا هم در بخش تغذیه کاملا توضیح داده شده است و هم در کتاب.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

سوالاتي كه ممكنه براي شما هم پيش بياد: Empty رد: سوالاتي كه ممكنه براي شما هم پيش بياد:

پست من طرف enrique_bye 5/31/2009, 02:42

خیلی ممنون که اینقدر کامل بود و بی ابهام الان خیلی فهمیدم.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! D\'oh
enrique_bye
enrique_bye
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف shayan_heshmat 6/1/2009, 04:01

خیلی متشکرم من هم برای مانی کوچولوم با راهنمایی شما دوستان یک اکواریوم ساختم <:-p :;;>: قلب
shayan_heshmat
shayan_heshmat
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف shayan_heshmat 6/1/2009, 04:02

راستی سیفون چه قیمت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :m/:
shayan_heshmat
shayan_heshmat
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 6/1/2009, 04:18

حدود 3000 تومن ، سوالات رو در جای درست مطرح کنید. با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف maria alexio 6/1/2009, 04:20

منتظر دیدنش هستیم متفکر:
maria alexio
maria alexio
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رضا 6/11/2009, 05:52

سلام بچه ها من عضو جدیدم- 5 ماهیه که یک لاک پشت برکه ای دارم فکر کنم الان 1.5 سالش باشه خیلی هم شلوغ وپر خور و پر جنب وجوشه میخواستم ببینم جنسیت و سن دقیقش رو چه جوری تشخیص بدم .ممنون از عزیزانی که منو همراهی میکنن و زحمت کش های سایت.
رضا
رضا
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Ronia 6/11/2009, 06:09

سلام به جمع لاک پشتی ها خوش اومدی عاشق لاک پشت ها

تعیین جنسیت :
https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f13/topic-t84.htm

Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة