گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین

+2
spider
mehdix622
6 مشترك

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین Empty روش ها و وسایل ابداعی برای آکواریوم های مختلف

پست من طرف mehdix622 3/26/2010, 10:04

این تاپیک رو با اجازه بزرگتر ها ایجاد کردم تا کسایی که چیز های جدیدی و خودشون برای تان کا هشون ابداع می کنند رو توش بگن تا همه بچه ه ا ازش استفاده کنند شاید به درد یکی خورد خدا رو چه دیدی اشاره هر جا هم اشکال و ایرادی داشت حتما بگین که ممنون میشم و دستگاه رو ارتقا میدم و به ورژن های بعدی میرسیم

هوم
من همینطور که میدونید تانکم یه ذره بزرگه البته تانک های بزرگتری هم هست برای بهبود وظعیت آّب تانک دو تا روش من امتحان کردم که 2 تا شم میگم البته م یتونید 2 فا روش رو با هم تلفیق کنید که نتیجه ی بهتری میگیرید

اين مطلب آخرين بار توسط mehdix622 در 3/26/2010, 10:22 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین Empty رد: طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین

پست من طرف mehdix622 3/26/2010, 10:20

روش اول: (این روش رو من 2 سال پیش اجرا کردم جواب داد چیزی شبیه ان رو هم تو یه سایتی دیدم این اواخر)
قبل از این که شن ها رو بریزید کف اکواریوم یک چند متر لوله رو به فواصل چمد سانتی متر درش سوراخ ایجاد کنید
لوله ای از جنس لوله سبز یا پلاستیکی رو بع عرض کمتر از عرض تانک آماده کنید البته چند تا نه یکی
لوله ای دیگیر از همان جنس رو این بار کمی کمتیر از طویل تانک اماده کنید
لوله های اول رو به صورت عمودی هر طور که می توانید (اگر لوله سبز هستند با وسایل لوله کشی) به طور عمود بر لئله اصلی به لوله اصلی وصل کنید
تقریبا شکل اول سر لوله ها باید بسته باشن
سر لوله اصلی رو هم به واتر پمپ یا فیلتر تانک وصل کنید یعنی فیلتر آب رو از لوله ها بکشه درون خودش
از بغل یا زیر لوله های فرعی در فواصل 3-4 سانتی سوراخ های رو با استفاده از مته یا هویه ایجاد کنید
حال خروجی فیلتر رو به مخزن تسویه خارج از آب وصل کنید
مزایای این روش اینه که فیلتر آّب رو از تمام تانک میکشه وآب مدار کوتاه را طی نمیکنه و از دور ترین نقطه تانک هم آب به فیلتر میرسه
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 93796274032251302970

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 34346168589975450120

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 26639555551089796558

اين مطلب آخرين بار توسط mehdix622 در 3/26/2010, 10:23 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین Empty رد: طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین

پست من طرف mehdix622 3/26/2010, 10:22

روش دوم حتما تا دو سه روز دیگه میگم
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/28/2010, 13:47

اما روش دوم
حتما حمتو توری های قلزی (آلمینیومی) رو دیدین که جلوی پنجره ها نصب می کنند از اون توری های فلزی یکی تهیه می کنید به اندازهو ابعاد کف تانک یعنی نه کمتر نه بیشتذ به طوری که اگر اون رو درون تانک قرار بدین درست قالب تانک باشه
شیشه های 1 سانتی هم که میدونیم چیه ازشون به طول تانک و عرض 1-2 سانتی متر تهیه میکنیم
حالا: از کف آکواریوم 1 -2 سانتی متر بالاتر و از بغل های اون شیشه های به ضخامت 1 ساتی متر را با چسب آکواریوک نی چسبونیم به طوری که اون طوری روی این شیشه ها قرار بگیره و پایین تر نره
حالا ما در کف تانک یک فضای خالی داریم هرچی شن و ماسه و سنگ و .... بذاریم روی این توری می مونه و ازش رد نمیشه تنها چیزی که از این توری رد میشه مدفوعات و آشغال های حل شده تو آب هستش
اگر ما لوله مکنده تصویه رو به زیر این طوری ببیرم چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر چه آشغاله مکیده میشه اگر دو روش من رو رو هم بریزین و بسازینش که دیگه نور علی نور میشود
اما این روش آخری کار درسته
خیلی دوست دارم نظر دوستان رو بدونم در این مورد خاص

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 48932892865171413738
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف spider 3/28/2010, 13:56

در مورد روش دوم شاید مذفوع هل به سنگ ها گیر کنه
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/28/2010, 13:58

نه گیر نمیکنه چون رفته رفته خیلی کوچیک میشن از توری و از بین سنگا میاد پایین و.......... د برو که رفتیم
البت از بین شنهای شیوا خانیم شاید رد نشه!! این واسه شنهای بزرگ جوبگو هستش
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین Empty طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین

پست من طرف Developer Programmer 9/1/2010, 02:08

به منظور آشناساختن کاربران عزیز، با روشهای ساخت وسایل آبزیان لطفا از این پس، هرگونه طرح ابتکاری در رابطه با آکواریوم، تراریوم و وسایل جانبی رو در این تاپیک قرار بدید.

قوانین:
1) شرح کاملی از علت ساخت و روش استفاده از این طرح ابتکاری رو عنوان کنین.
2) در صورت کپی برداری از دیگر سایت ها، حتما تصاویر رو در Upload Center آپلود کنین.
3) کلیه تصاویر می بایست Water Mark شده باشن.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 9/1/2010, 02:22

واسه آشنایی کاربران با موضوع این تاپیک، این مطلب رو می نویسم.

یکی از مشکلاتی که دارندگان Top Filter همیشه باهاش دست و پنجه نرم میکنن. صدای شرشر آبه که از لوله خروجی شنیده میشه. از اونجا که تاپ فیلتر روی اکواریوم قرار میگیره، آب خروجی از ارتفاع بیشتری به درون تانک میریزه و علاوه بر شنیده شدن صدای مزاحم، آب به کنارهای تانک پاشیده میشه.
مشکل دیگه، سرریز شدن آب درون تاپ فیلتره. مثلا من از پاورهد قویتری برای تانکم استفاده میکردم و به همین دلیل حجم آبی که به درون تاپ فیلتر ریخته میشد خیلی بیشتر بود و اکثر مواقع سرریز میکرد...
واسه فائق اومدن بر این دو مشکل، من یک لوله بخاری شکسته شده رو به لوله خروجی تاپ فیلتر وصل کرده بودم و واسه جلوگیری از سرریز، آبی که به درون تاپ فیلتر میریخت رو از بالا واردش میکردم و یک لوله هم به اونطرف تاپ فیلتر وصل کرده بودم در نتیجه تاپ فیلتر من، یک ورودی و دو خروجی داشت.

اما امروز طرح ابتکاری جالبی در سایت ایرانی Phalls دیدم:

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 47388743159850452138

همونطور که می بینین، کف تاپ فیلتر دو تا سوراخ شده و از هر دو تا سوراخ یک لوله PVC کشیده شده، و لوله میانی، سوراخ شده.
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 61212244485583037332
اکنون آب خروجی از تاپ فیلتر به شکل قطره ای خواهد بود که اکسیژن بیشتری هم خواهد داشت.

دقت کنین که میتونین ارتفاع لوله رو مماس با سطح آب تنظیم کنین تا آب هیچگونه صدایی نداشته باشه و البته سرریز هم نداشته باشین.

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 48277407845426903810
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 9/6/2010, 13:19

چیزی که میخوام نشونتون بدم جزو اون دسته از ابتکاراته که آدم رو سر ذوق میاره.

تا حالا فکر کرده بودید که یه فیلتر ضعیف اینترنال رو چطور به یه فیلتر بیولوژیکی تبدیل کنیم که از فیلتر اکسترنال آلمانی هم بهتر عمل کنه ؟!
یادمه زمانیکه از فیلتر اینترنال استفاده میکردم. با هزار مصیبت قسمتی از اسفنج داخلش رو برمیداشتم تا توش سرامیک بذارم، تازه بعد از کلی ترفند تعداد سرامیک ها به زحمت به ده تا میرسید.

یک مسلمون در دیار غیرکفر، خروجی فیلتر اینترنال رو به یک قوطی پلاستیکی مثل قمقمه ریخته و شاهکار هنری خلق کرده!

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 53782368863384469764
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 62030007968698343568
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 76623169088509659530
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 35451206626911095486
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 19103152133548302864
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 19482290047723266602
طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین 51289545647781700077
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/6/2010, 13:41

چه جالب. این میشه طرح یک سامپ کوچک و داخل تانک. البته واتر پمپهای چینی ارزان قیمت استفاده در تصفیه اینترنال معمولا عمر کمی دارند و توصیه میشه برای این طرح از واتر پمپهای بهتر استفاده شود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 9/6/2010, 14:31

سلام خوب منم دارم

یکی از اساسی ترین مشکلات تاپ فیلتر این است که وقتی برق میره سرامیک ها بی اب می مو نن بعد می میررن

خوب اون هارو تو یک ظرف پلاستیکی مانند پنیر که رو ش کمی زدید ت ارتفاعش کم شود بزارید اون وقت دیگه بدون اب نمی مونه

به همیس سادگی فکر فکر خودم است واز هیچ جا کپی برداری نشده
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 9/6/2010, 14:57

عارف جان عکس بذار مطلبت زیباتر بشه!
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 9/6/2010, 15:00

اهان اقا افشین من فیلتر تاپ ندارم این رو تو ذهن خودم درسست کردم کهشانست فردا قرار است واسه تان برکه ای دختر خالم کهالان دیگه فیلتر قبلی جواب ننمیده تاپ فیلتر بخرم روی اون انجام میدم وعکس هاش رو میزارم

اقا افشین به پست واگزاری سری بزنم خیلی واجب است
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 10/31/2010, 06:16

من یه فیلتر اینترنال آتمن 2 اسفنجی دارم. به نظر شما چطور می تونم عملکردشو بهتر کنم. آیا امکانش هست که مواد فیلتر مورد استفاده در تاپ فیلتر ها رو بهش اضافه کنم؟
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 10/31/2010, 06:29

عکسشو بذار مهندس!
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 10/31/2010, 17:06

طرح های دست ساز خودتان (DIY) رو اینجا بذارین DSC02395

یه عکس مال چند ماه پیش
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 10/31/2010, 17:33

به نظر میرسه که بتونی مواد دلخواه رو بهش اضافه کنی، هر قسمت رو که دوست داری داخل جوراب بریز و داخل فیلتر بذاز که قاطی هم نشن.
فقط همونطوری که میدونی برخی مواد مثل زغال یا زئولیت طورین که اب باید ازشون عبور کنه تا تصفیه بشه.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/1/2010, 15:48

میشه بعضی از مواد فیلتر و به صورت شناور یا در کف تانک قرار داد؟ کارایی دارن در این صورت
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/1/2010, 17:17

من خودم، داخل کشتی که توی تانک بود رو با سرامیک پر کرده بودم که احیانا اگه باکتری داخل فیلتر آسیب دید بتونم سریعا جایگزین کنم.
اما واقعیت اینه که تقریبا همه موارد داخل فیلتر طوری هستن که باید اب از یک طرف از اونها عبور کنه و از طرف دیگه خارج بشه. منتها درجه فشار اب،فرق داره. مثلا اب عبوری از سرامیک خیلی باید آهسته باشه.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/2/2010, 05:22

خب اگر موارد فیلتر و نزدیک به سطحی جوری که روبه روی جریان خروجی فیلتر اینترنال باشه به نحوی قرار بدیم؟
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة