گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سگها خواب می بینند؟

3 مشترك

سگها خواب می بینند؟ Empty سگها خواب می بینند؟

پست من طرف ایران دوست 8/28/2010, 18:55

سگها خواب می بینند؟

سگها خواب می بینند؟ Sleeping-dog

این سؤال که آیا سگها هم خواب می بینند از جمله مواردی است که مورد علاقه محققین و صاحبان حیوانات خانگی می باشد. در پاسخ به این سؤال باید گفت همانند انسان ، سگها هم خواب می بینند و حتی نسبت به انسانها در خوابهای کوتاه خود تحرک بیشتری را تجربه می کنند. اغلب سگها موقعی که خواب می بییند لب ها و موهای اطراف آن را حرکت می دهند و به جویدن و لیسیدن اقدام می کنند.

بعضی مواقع هم موقع خواب دیدن پاهای خود را به حالت پدال زدن حرکت می دهند و انگار که می خواهند بدوند. پرش پلک و حرکت کره چشم هم از جمله سایر علائم خواب دیدن هستند. سروصدا کردن و زوزه کشیدن هم گاهی از نشانه‌های خواب دیدن سگها می باشند.

البته گاهی دیدن این علائم صاحب حیوان را به اشتباه می اندازد و وی فکر می کند که حیوان دچار حمله صرع شده است. اگر سگی در حال خواب دیدن باشد با صدا کردن اسمش یا تکان دادن بدنش براحتی از خواب بیدار می شود در صورتی که در موقع حمله صرع چنین امکانی وجود ندارد.

peteducation.com

ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سگها خواب می بینند؟ Empty رد: سگها خواب می بینند؟

پست من طرف Innocent 8/29/2010, 00:47

الناز جان سگها کور رنگ هم هستند؟
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 8/29/2010, 02:08

نه زکبه جان کور رنگ نیبستند.

چشم سگ دارای سلولهای مخروطی شکلی است که نور را می گیرد و رنگ را تشخیص داده و به آن پاسخ می دهد.

اما تعداد این سلولهای مخروطی در سگها کمتر از انسان می باشد و همین امر سبب می شود آنها نتوانند رنگها را مانند انسانها ببینند.

رنگهایی که سگها می بینند یه پرنگی و وضوحی که ما می بینیم نیستند.

آنها دور نمائی از رنگها را مشاهده می کنند که دو تا سه والور رنگی دارد.

یعنی سایه های رنگی شیء را نمی بینند. آنها طیف کاملی از رنگها را مشاهده نمی کنند و رنگهای میانی را نمی بینند.

محققان ثابت کرده اند که سگها قادر به تشخیص سایه های خاکستریی هستند که انسان نمی تواند آنها را ببیند و علت آن وجود سلولهای میله ای کوچکی در شبکیه سگ است که کارش فقط تشخیص رنگ خاکستری می باشد و این جدا از سلولهای مخروطی است که مخصوص تشخیص رنگها اسهت.

این سلولهای میله ای فقط سایه ها را ثبت می کند و به همین علت است که سگها می توانند در نور پائین ببینندو راه خود و محیط اطرافشان را شناسایی کنند.
ایران دوست
ایران دوست

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 8/31/2010, 15:13

خیلی جالب بود.
هیچ چیز عجیب تر از این نیست که سگی رنگین کمان را ببینید.
جمله از خودم لبخند
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة