گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی

5 مشترك

نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی Empty نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی

پست من طرف Foad 8/15/2010, 11:03

زندگی و فعالیتهای این نوجوان 16 ساله سرمشق خوبی است. تو خیلی سایتها در موردش نوشتن. این مطلب از وبلاگ یک پزشک :

نوجوان ۱۶ ساله‌ای که پا در جای پای استیو جابز نهاده است!

امروز مطلب جالبی را در گیزمودو خواندم:

اسمش «کریستین اْونز» است، ۱۶ سال بیشتر ندارد، ولی توانسته در عرض ۲ سال، یک میلیون دلار کاسبی کند.

نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی 500x_branchrkid

این نوجوان بریتانیایی، وقتی ۷ ساله بود، نخستین کامپیوترش را خرید، سه سال بعد یک مک خرید و طراحی وب را فراگرفت. ۴ سال بعد در ۱۴ سالگی و در سال ۲۰۰۸، او نخستین شرکتش را تأسیس کرد که در واقع سایت ساده‌ای بود که شاید بعضی از علاقه‌مندان مک بشناسند، سایت: Mac Bundle Box.

او در این سایت بسته نرم‌افزاری ویژه سیستم عامل مک را برای مدت محدود با قیمت پایین می‌فروخت. برای کاهش قیمت او با توسعه‌دهندگان نرم‌افزار برای تنزل قیمت مذاکره می‌کرد. اگر کسی می‌خواست، تک تک نرم‌افزارها را جدا بخرد، ۴۰۰ دلار برایش آب می‌خورد، اما اگر بسته را از سایت کریستین می‌خرید، تنها یک دهم قیمت را می‌پرداخت.

نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی 340x_mac-bundle

کریستین سیاست بازاریابی خوبی داشت، او به خریداران خود این وعده را داده بود که اگر مقدار فروش بسته‌های نرم‌افزاری بالا برود، یک برنامه رایگان در اختیار همه کاربران قرار خواهد داد. به علاوه او درصدی از درآمد حاصله را هم صرف خیریه می‌کرد. ایده او در نهایت موفق شد. او در عرض دو سال، یک میلیون دلار درآمد کسب کرد.

اما او از این موفقیت خشنود نشود و یک شرکت آگهی کلیکی را بنا نهاد، شرکتی که هر ماه ۳۰۰ میلیون تبلیغ به بیش از ۱۷ هزار وب‌سایت می‌دهد و یا در برنامه‌های نیمه‌رایگان آیفون و اندرویید، می‌گنجاند.

ویژگی شرکت جدید او نمایش هوشمند آگهی بر پایه رفتار کاربر، علاقه‌مندی سایت پذیرنده آگهی و متناسب با مکان جغرافیایی بازدیدکنندگان است. این شرکت هم در سال اول ۸۰۰ هزار دلار به چنگ آورده و در همان سال اول ۸ کارمند استخدام کرده است. یکی از این کارمندها، مادر کریستین است!

کریستین نمی‌تواند پیشبینی کند که ظرف ۱۰ سال به چه جایی می‌رسد، فقط امیدوار است که تا آن زمان صد میلیون پوند کاسبی کند. به نظر می‌رسد کریستین در راه موفقیت گام برمی‌دارد.

او فرمولی خاضی را، راز موفقیت خود نمی‌داند و فقط سخت‌کوشی، اشتیاق و عزم و اراده جدی را، تأثیرگذار می‌داند.

بعد از خواندن این مطلب با خودم فکر می‌کردم که چرا نوجوانان و جوانان ما نمی‌توانند به چنین موفقیت‌هایی برسند.

این مطلب هم از وبلاگ نارنجی به خوانید :

درآمد یک میلیون دلاری نوجوان ۱۶ ساله
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی Empty رد: نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی

پست من طرف Developer Programmer 8/15/2010, 12:48

چرا نوجوانان و جوانان ما نمی‌توانند به چنین موفقیت‌هایی برسند
چی میشد اگه مطلبم رو حذف نمیکردین و میتونستم همه چیز رو بگم؟
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی Empty رد: نوجوان ۱۶ ساله‌ای دیجیتالی

پست من طرف sharareh 8/15/2010, 13:58

!!!! جالب بود!مرسی
sharareh
sharareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی