گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ترین ها

ترین ها Empty ترین ها

پست من طرف setareh 8/14/2010, 04:39

سریع ترین اتوبوس مدرسه جهان
پل استندر43 ساله وتیمش ایندی بویز (Indy Boys Inc) در براونسبورگ در ایالت ایندیانا پلیس در آمریکا یک موتور جت جنگنده ی فانتوم را بر روی یک اتوبوس زرد مدرسه قرار دادند که باعث شد تا سرعت آن به 590 کیلومتر بر ساعت برسد.
مردم نمی توانستند آنچه را که با چشم می بینند باور کنند زمانی که24 متر شعله های آتش و ابری از دود غلیظ رامی دیدند حال آنکه در حدود150 گالن سوخت هواپیمایی مصرف می شد تا دریک چهارم مسیر، سرعت بر روی آسفالت به 563 کیلومتر بر ساعت برسد.
استندر در مصاحبه با تلگراف انگلستان ، توضیح داد که انگیزه او از ساخت سریعترین اتوبوس مدرسه ی جهان بیانیه ای بر علیه مصرف مواد مخدر در خیابان است.
آقای استندر 43 ساله، گفت : “من سریعترین اتوبوس مدرسه در جهان را به دو دلیل ساخته ام :اول برای سرگرمی مردم است چون درباره ی اتوبوس جتی صحبت می کنندو دوم اینکه بچه ها را از مصرف مواد مخدر منع کنم،جت ها خیلی داغ هستند ولی موارد مخدر نه !”
من سریعترین اتوبوس مدرسه ی جهان را خودم ساختم. هیچ راهی وجود ندارد تا یک اتوبوس بتواند در این سرعتی که من آن را به وجودآوردم ، بماند. ما آن را درمدارس نمایش دادیم و تلاش کردیم تا به آنها نشان دهیم که زندگی بیشتر از نشستن در پای کامپیوتر است.
سازندگان اتوبوس در تو ضیح قابلیت رساندن سرعت به بیشتر از 590 کیلومتر در ساعت، آن را به عنوان هواپیمای اتوبوسی ، با 42000 اسب بخارتوصیف می کنند که150 گالن سوخت را در یک چهارم مسیر می سوزاند تا حرکتی تماشایی و حیرت انگیز با بر جا گذاشتن یک دنباله ی 24 متری از شعله های آتش داشته باشد.
آقای استندر مکانیک ماهر و خود آموخته ای است و می گوید که اوبه ساختن چیزهایی که سریع حرکت می کنند علاقمند است.او گفت که من تنها یک اتوبوس مدرسه ی قدیمی خریدم و فقط 5% از قسمتهای اصلی را داشتم.در واقع بسیاری ازقسمتهای دیگر دست ساز هستند وانواعی نیز از فلزات مورد استفاده یک هواپیما بود.
هنوز هم اتوبوس های زیادی رها می شوند که قطعات کوچکی در جلوی آنهاست و البته دستگیره و درها کامل هستند.
“من در مزرعه بزرگ شدم و به شما این حقیقت را می گویم که همیشه می خواستم خودم چیزها را یاد بگیرم و مدرسه را زیاد دوست نداشتم.” من حدس می زنم این یک تلافی است برای همه آن روزهایی که آهسته به مدرسه می رفتم و حالا هر طور که بخواهم می روم

ترین ها 40954779455845643767_thumb

بزرگ ترین کلیسای جهان

کلیسای سن پیتر(St. Peter’s Basilica) که در فاصله سال های 1506 تا 1626 در شهر واتیکان ساخته شد.بزرگترین کلیسای جهان است.مسات آن را چیزی در حدود 15,160 تا 20,139 متر مربع میدانند و قطر داخلی گنبد آن 41/98 متر است و بلندای آن نیز 132 متر میباشد.همچنین طول نهایی آن چیزی در حدود 211.5 متر میباشد.

ترین ها 71800038398479012922_thumb

سمی ترین قارچ جهان
قارچی موسوم به کلاهک مرگ (نام علمی:amanita phallodies ) که به رنگ زرد زیتونی است،سمی ترین قارچ جهان میباشد.در ظرف 6 تا15 ساعت پس از مصرف،نخست باعث سرگیجه و تهوع و سپس بیهوشی و مرگ میشود.در بین قربانیان این قارچ سمی می توان از پاپ کلمنس هفتم (زاده 1478 میلادی)نام برد که در 25 سپتامبر 1534 به علت مسمومیت در گذشت.

ژترین ها 24612086917158178026_thumb

کوچک ترین گربه جهان

مستر پیبلس(Mr. Peebles) کوچکترین گربه جهان است.که موسسه رکوردهای جهانی گینس نیز این گربه را به عنوان کوچکترین گربه جهان با 2 سال سن،یک کیلوگرم وزن و 15 سانتی متر بلندا پذیرفته است. این گربه به طور کامل در یک لیوان 200 میلی گرمی جا میشود.مستر پیبلس کوچک که حالا یک ستاره شده در گذشته زندگی بدی داشته و صاحب قبلی اش او را دوست نداشته چون که خیلی کوچک بوده.
مستر پیبلس هم اکنون با دکتر Donna Sassman در ایالت ايلي‌ نويز در ايالت‌ متحده‌ امريكا زندگی می کند. وی میگوید من در خانه ای در حال واکسن زدن به سگی بودم که این گربه با نمک را دیدم و از صاحبش پرسیدم آیا میتونم اون را داشته باشم و اون پذیرفت و گربه را به من داد.
دکتری در کلینیک دامپزشکی می گوید مستر پیبلس دارای اختلال ژنیتیکی میباشد و تا مدتها انتظار میرود بتواند عنوان کوچکترین گربه جهان را نگه دارد.زیرا مستر پیبلس از سن نرمالی که گربه ها به رشد کامل میرسند گذشته است.
دکتر Donna Sassman میگوید من هنوز مجبورم روزی 4 وعده غذا به او بدهم تا با این کار وزنش را حفظ کنم.او میگوید من اون را بین خودم و شوهرم گذاشته و او در بالای بازو های من میخوابد،و هنگامی که هوا سرد است او برروی گردن من میخوابد.و یکی از بهترین عادت های گربه کوچولو آمدن روی چانه من و لیسیدن و بوسه دادن به من است.
جالب است بدانید کوچکترین نژاد گربه های جهان نژاد سنگاپوریست.

ترین ها 87684223615877672941_thumb

بزرگ ترین تنگ دره جهان

راه باریکی را که بین دو صخره بلند قرار داشته باشد تنگدره(gorge) می گویند.
بزرگ ترین تنگدره در جهان گرند کنیون(Grand Canyon) در کنار رود کلورادو (Colorado River)در ایالت آریزونا(Arizona) در آمریکا میباشد.که 446 کیلومتر درازی آن میباشد.پهنای آن بین 6/4 تا 29 کیلومتر و گودی آن نیز 1830 متر میباشد. واژه گرند کنیون به معنای دره بزرگ میباشد

ترین ها 06424398885283555576_thumb

. نگه داشتن بیشترین قاشق بر روی صورت

این نوجوان بریتانیایی پس از آنکه پسر عمویش او را به رقابت برای نگه داشتن یک قاشق بر روی بینی دعوت نمود هر روز سرگرمی مورد علاقه اش را ادامه داد.و توانست با نگه داشتن 16 قاشق رکورد قبلی را که یک پسر 16 ساله به نام تیم جانستون (tim johnston) در Havens High School در پید مونت ایالت کالیفرنیای آمریکا در 30 ثانیه و با 15 قاشق در 28 می 2004 انجام داده بود را بشکند.
مادرش فنلا میگوید:من خیلی به پسرم افتخار میکنم چون که جو کاری را انجام میدهد که هیچکس دیگر در جهان نمیتواند آن را انجام دهد.جو وقتی عرق میکند کارش را بهتر انجام میدهد ولی من هرگز به او اجازه نمیدهم که از نظافت بدن خود غافل بماند.

ترین ها 36351231252493529508_thumb

نخستین فضانورد جهان

در روز ۷ فروردین ۱۳۴۷ (۲۷ مارس سال ۱۹۶۸)، هواپیمای میگ-۱۵ یوری گاگارین و مربی پروازش طی یک پرواز تمرینی دچار سانحه شد و سقوط کرد و هردو سرنشین آن کشته شدند.
پیکر یوری گاگارین در آرامگاه دیوار کرملین در میدان سرخ شهر مسکو به خاک سپرده شده است.

ترین ها 02901026467819593476_thumb

طولانی ترین سرود ملی جهان

طولانی ترین سرود ملی یک کشور متعلق به یونان میباشد که از 4 قطعه از شعر سلوموس(Dionysios Solomos) تشکیل شد این سرود در سال 1865 توسط نیکلاس مانتزاروس (Nikolaos Mantzaros)تبدیل به موسیقی شد. ه و دارای 158 بند میباشد.

بزرگ ترین کژدم(عقرب)جهان

بزرگترین کژدم جهان از گونه هترومتروس سوآمردامی( Heterometrus swammerdami )بومی جنوب هند بزرگترین کژدم به شمارمیرود.که درازی آنها به 26 تا 28 سانتی متر و وزنشان تا 56 گرم میرسد.
زهر این کژدم ها برای انسان کشنده نیست چون که آنها شکار خود را با انبرهایشان میکشند.

ترین ها 84111392806742637915_thumb

کوچک ترین پرنده جهان

کوچک ترین پرنده جهان مرغ پرنده زرین ، پر زنبوری یا مرغ مگس خوار( Bee Hummingbird) ، نام علمی(Mellisuga helenae) بومی کوبا میباشد.
دلیل اینکه به آنها مرغ پر زنبوری یا صدا زنبوری گفته میشود این است که صدای با ل آنها در حال پر زدن مانند وزوز زنبور میباشد.این پرنده دارای وزنی در حدود 1.8 گرم و درازی5 تا 5.7سانتی متر میباشد.
مرغ مگس خوار :: Bee Hummingbird
نر این نوع پرنده از ماده کوچکتر میباشد.نر این پرندگان دارای کاکل و گلویی به رنگ سبز آتشین میباشند.این پرنده دارای پرهای آرایشی رنگین کمانی میباشد که پرهای قسمت بالایی بدن وی مایل به آبی و قسمت زیرین آن خاکستری مایل به سپید میباشند.ماده این پرنده در قسمت بالا به رنگ سبز مایل به آبی و در قسمت زیرین به رنگ خاکستری کمرنگ میباشد و دم آنها دارای نقطه های سپید میباشد.
مادها در هر بار تخم گذاری فقط دو تخم میگذارند که دارای نقطه های صورتی و مایل به نارنجی هستند
این پرنده های دوست داشتنی کوچک مانند یک زنبور می مانند و بسیار چابک و سریع میباشند.آنها میتوانند مانند یک هلی کوپتر در یک نقطه در حال پر زدن بایستند.مرغ پر زنبوری در هر ثانیه 80 بار پر میزند که این پر زدن به چشم انسان مانند یک لکه یا بلوری نامشخص میماند.پرهای رنگین کمانی این پرنده مانند یک تکه جواهر می ماند.نوک تیز و باریک این پرنده برای کاوش ژرف در گل ها ساخته شده است.
آنها با زبان دراز و لوله مانند خود شهد گل ها را می مکند و گاهی حشره های ریز و عنکبوت ها را نیز با آن میخورند البته وقتی نوشیدنی آنها کم باشد.در هنگام خوردن مرغ پر زنبوری گرد ها گل ها را بر روی بال و سرش با خود میبرد و وقتی از گلی به گل دیگر میرود آنها را پخش و گرده افشانی میکند و بدین ترتیب نقشی مهم در پرورش گیاهان ایفا میکند.
ماده مرغ پر زنبوری با استفاده از تارهای عنکبوت،پوست درختان، و گلسنگ ها لانه ای با ردیف هایی از الیاف نرم به شکل یک فنجان با قطری در حدود 2.5 سانتی متر میسازد،و بر روی تخم هایش که کوچکتر از دانه قهوه هستند می خوابد.

ترین ها 86746388560577494345_thumb

بزرگ ترین بابانوئل یخی جهان

تندیس سازان یخی اهل هاربین(Harbin) مرکز استان Heilongjiang Province در شمال شرقی چین بزرگترین بابانوئل یخی جهان را برای جشنواره سازه های برفی و یخی چین در استان Heilongjiang Province ساخته اند که این بابانوئل بسیار بزرگ 160 متر طول و 24 متر ارتفاع دارد.آنها صورت این بابانوئل بزرگ را با ریش و کلاهش کامل کرد اند. همچنین از 4000 متر مکعب برف مصنوعی برای ساخت آن استفاده کرده اند.
Tang Guangjun یکی از مجسمه سازان از گرمای سراسری و خطرناک بودن وضعیت پیش آمده گله مند است ومیگوید”سازه یخی نسبت به سالهای قبل هم بزرگتر است و هم بلندتر که ساخت آن نیز دشوارتر میباشد.هوا مرتب سرد و گرم میشود و باعث میشود محوطه یخی کمی آب شود و سطح سازه نیز لغزنده میشود و این برای ما خطرناک است و کار را حساس تر کرده.سازندگان ناچار هستند تا از برف های مصنوعی برای ساخت این سازه یخی استفاده کنند.
جشنواره سازه های یخی و برفی چین از نیمه های دسامبر شروع و تا اوایل فوریه ادامه دارد که 5 ژانویه شروع رسمی این جشنواره میباشد.این جشنواره هر سال بزرگتر و هنرمندانش نیز با استعداتر میشوند. همچنین تکنیک ها موثر و سازه های یخی نمایش داده شده نیز هر سال بیشتر میشوند.برای تزیین سازه های یخی نیز استفاده از تکنولوژی لیزر و نور افشانی نیز محدود و به جای آن از فانوس های سنتی استفاده میشود.در این جشنواره همچنین تعدادی سازه های رنگارنگ به سبک چینی باستانی توسط سازندگان ساخته شده است.
آب و هوای Heilongjiang بسیار سرد میباشد و دارای یخ فراوان نیز میباشد که برای ساخت سازه های مختلف،یخ در اندازه های گوناگون یافت میشود.گاهی وقت ها در زمستان این ناحیه سرما تا 35 درجه زیر صفر نیز افت دارد.هاربین دهمین شهر بزرگ چین میباشد.
مدیر دفتر گردشگری محلی هاربین Jia Yan میگوید”پیش بینی میشود امسال حدود 800 هزار گردشگر که 90 درصد آنها چینی هستند از این جشنواره یخی دیدن کنند.”این سازه های یخی هزاران گردشگر را از سراسر جهان به خود جلب میکند.
Li Qingsheng یکی از گردشگران میگوید”این جشنواره یخی میتواند در رشد اقتصادی این شهر و کل کشور کمک خوبی باشد.
سال گذشته نیز در هاربین از بزرگترین سازه یخی جهان پرده برداری شد که 35 متر بلندی و 162 متر درازی آن بود و”Romantic Feelings” نام داشت.

ترین ها 68581480054719874291_thumb

بزرگ ترین آدم برفی جهان

بزرگترین آدم برفی جهان المپیا اسنو (Olympia Snowe) نام دارد.که به افتخار المپیا اسنو یک سناتور آمریکایی و نمایده مین یکی از ایالت های نیو انگلند در شمال شرقی آمریکا نامگذاری شده است. این آدم برفی غول پیکر 37 متر بلندی آن میباشد و برای ساخت چشمهای آن از دست گلهای 1.5 متری استفاده شده است.همچنین شال گردن قرمز رنگی 9 متری دارد .که برای مژه های آن از چوب های اسکی و برای دستانش از درختان کاج استفاده شده. برای لب های آن از 5 تایر رنگ کرده به رنگ قرمز و برای کلاهش از پارچه ای چهار گوش استفاده شده است. برای ساخت و کار بر روی آن از جرثقیلی که همیشه در حال کار بوده استفاده شده و از 24 داوطلب مجهز به بیل نیز برای پایان شکل دهی به این آدم برفی استفاده شده است. رکورد قبلی برای بزرگترین آدم برفی جهان نیز متعلق به همین شهر بود که در سال 1999 توسط گروهی از مردم این شهر ساخته و34.5 متر بلندی آن بود . نام آدم برفی، آنگس پادشاه کوهستان (Angus, King of the Mountain) بود که به افتخار فرماندار وقت این ایالت یعنی آنگس کینگ Angus King نامگذاری شده بود. برای ساخت این آدم برفی از دو دسته گل 1.20 متری برای چشمهایش،6 تایر خودرو برای دهانش،یک پارچه برای شال گردنش، پارچه ای 6 متری برای کلاهش،2 درخت 3 متری برای دستانش و 3 تایر خودرو نیز برای دکمه هایش استفاده شده بود.

ترین ها 42612243961700938299_thumb

بزرگ ترین کلکسیون هواپیماهای مدل دست ساز

بزرگترین کلکسیون هواپیماهای مدل دست ساز را آقای جان کالوسا(John Kalusa)در مدت نیم قرن پدید آورد.
این کلکسیون شامل 5829 مدل از هواپیماهای اختصاصی،تجاری،آزمایشی،جنگی،جت ها و بمب افکن ها،موشک ها،بالون ها و هلی کوپتر ها میباشد.آقای کالوسا برای ساخت این تعداد مدل از چوب درخت بالسا(Balsa tree) که یک درخت بزرگ و زود رشد است استفاده کرده است.
هواپیماهای دست ساز جان کالوسا همگی با مقیاسی برابر ساخته شده اند و میتوان اندازه واقعی هواپیمایی را نسبت به دیگر هواپیماها فهمید.همچنین آنها از روی مدل واقعی رنگ آمیزی و نشانه گذاری شده اند.کالوسا کسی ست که بیشتر عمر خود را به سرگرمی مورد علاقه اش پرداخت.
او در سال 1936 هنگامی که 14 ساله بود شروع به ساخت مدل هایی از جنگ جهانی اول برای یک بازی جنگی کرد و هنگامی که لهستان در سال 1939 توسط آلمان اشغال شد وی بیشتر هواپیماهای مدرن میساخت.در خلال جنگ جهانی دوم او به عنوان یک عکاس هوایی و مکانیک به خدمت رفت و توانست 36 عکس توسط هواپیماهای شناسایی منطقه بگیرید و پس از آنکه آمریکا توانست ژاپن را اشغال کند از ماموریت در استرالیا بازگشت و 7 مدال افتخار نیز گرفت.او در سال 1946 از خدمت کناره گیری کرد وسپس به سرگرمی مورد علاقه اش یعنی ساخت هواپیماهای مدل روی آورد و در سال 1946 از شیکاگو به لس آنجلس رفت و در بخش فروش شرکت Rocketdyne مشغول کار شد.
در سال 1985 به مسا (mesa) در آریزونا رفت و در آنجا او کار خود را ادامه داد،همچنین به عنوان یک راهنما و یک داوطلب در موزه هواپیماهای جنگده چامپلین فعالیت کرد.
.وی در 17 فوریه 2003 در سن 81 سالگی در خانه اش در آریزونا در گذشت.پس از مرگش خانواده جان کالوسا کلکسیون او را به دانشگاه هوافضای Embry-Riddle بزرگترین دانشگاه در زمینه هوانوردی و هوافضای جهان اهدا کردند
در جشنی که در دانشگاه هوافضای Embry-Riddle در 18 جولای 2003 برگزار شد کلکسیون آقای جان کالوسا با نام بزرگترین کیکسیون هواپیماهای مدل دست ساز وارد کتاب رکورد های جهانی گینس شد.

ترین ها 73464516567318051558_thumb

سریع ترین کارت قرمز گرفته شده در فوتبال

دیوید پرات بازیکن هافبک تیم Chippenham در بازی ایی که در 27 دسامبر 2008 مقابل تیم Bashley F.C داشت 3 ثانیه پس از آغاز بازی بر روی کریس نولز(Chris Knowles ) بازیکن تیم مقابل تکلی خطرناک رفت و داور مسابقه جاستین آمی(Justin Amey) نیز بی درنگ کارتی قرمز به وی نشان داد.
بدین ترتیب دیوید پرات رکورد دار گرفتن سریعترین کارت قرمز در فوتبال میباشد .کریس نولز آسیبی جدی ندید و به بازی ادامه داد و در برد تیمش با نتیجه 1-2 در لیگ فوتبال جنوبی انگلستان نقش مهمی ایفا کرد.
سریع ترین کارت قرمز گرفته شده در فوتبال
دیوید پرات میگوید :رکورد جهانی سریع ترین کارت قرمز برای من باعث سربلندی و افتخار نمیباشد.
رکورد قبلی برای سریع ترین کارت قرمزدر فوتبال متعلق بود به Giuseppe Lorenzo بازیکن تیم Bologna که باشگاهی ست در ایتالیا و 10 ثانیه پس از آغاز بازی به خاطر برخورد با حریف پارمایی خود در بازی های لیگ ایتالیا در سال 1990 کارت قرمز گرفت.

ترین ها 35650276463411646380_thumb

گران ترین اتومبیل جهان

فراری افسانه ای مدل GTO 250 در حراجی لندن به قیمت 28.7 میلیون دلار فروخته شد.و بدین ترتیب گران ترین اتومبیل جهان نام گرفت.این اتومبیل یکی از زیباترین و مشهور ترین اتومبیل های جهان و ساخت کارخانه فراری ایتالیا میباشد.
تنها 39 مدل از این فراری افسانه ای در بین سالهای 1962 تا 1964 ساخته شد و جالب است بدانید از اتومبیل هایی با این کلاس(اسپرت) بیشتر از 100 عدد ساخته نمیشد،همچنین بسیاری از کارشناسان نیز پذیرفته اند که این مدل یکی از بهترین مدل های همیشگی فراری میباشد.قبل از این حراجی همگان بر ارزش 19/5 میلیون دلاری این اتومبیل اتفاق نظر داشتند که پس از این حراجی،این فراری ارزش واقعی خود را نشان داد.
خریدار این فراری یک انگلستانی ناشناس میباشد. او تنها کسی ست که میتواند از این به بعد سوار این فراری افسانه شود و چرخ های آن را به حرکت در آورد.
این اتومبیل با یک موتور 12 سیلندری 3 لیتری ساخته شده و بیشتر از 300 اسب بخار قدرت دارد و دارای سرعت 283 کیلومتر بر ساعت میباشد.همچنین دارای شتاب 0 تا 100 در 5.4 ثانیه میباشد.برخی از مدل های آن نیاز 4 لیتری بودند.

رکورد قبلی گران ترین اتومبیل جهان متعلق بود به یک فراری مدل California Spyder که در حراجی دوسالانه Ferrari Leggenda e Passione در شهر مارانلو (Maranello) در ایتالیا به قیمت 10/8 میلیون دلار به یک تولید کننده برنامه های رادیویی و تلویزیونی انگلستانی به نام کریس ایوانس(Chris Evans) فروخته شد.

ترین ها 27452888930655050228_thumb

بزرگ ترین و پیشرفته ترین تلسکوپ جهان

تلسکوپ ال‌بی‌تی (Large Binocular Telescope)(نام اصلی: پروژه کلمبوس Columbus Project)نام بزرگ‌ترین،قوی‌ترین،پیشرفته ترین و دقیق ترین تلسکوپ نوری ساخته شده در جهان است که در بلندیهای 3190 متری کوه گراهام بلندترین کوه از رشته کوههای پیلانیو در جنوب شرقی ایالت آریزونای آمریکا قرار گرفته است.این تلسکوپ یکی از تلسکوپ های رصد خانه بین المللی کوه گراهام میباشد.
ین تلسکوپ دارای نیرویی محرکه برای تغییر وضعیت آینه های آن در تغییرات ناخواسته جوی میباشد که دید آن را در این شرایط بهتر میکند
تلسکوپ ال‌بی‌تی دارای یک تلسکوپ دوچشمی است که به اخترشناسان امکان میدهد تا کیهان را دقیق تر و در اعماق ژرف ‌تری جستجو کنند.در ساخت این تلسکوپ کشورهای ایتالیا و آلمان نیز همکاری داشته اند.

برخلاف بیشتر تلسکوپ‌های امروزی که حاوی یک آینه برای جمع‌آوری نور هستند، تلسکوپ دوچشمی متشکل از دو آینه ۸٫۴ متری است. قدرت تصویربرداری تلسکوپ ال‌بی‌تی در حدود ۱۰ برابر بهتر و واضح‌تر از تصاویر ارسالی از تلسکوپ فضایی هابل است.
در انتخاب محل قرار گیری این تلسکوپ نیز اختلاف هایی بین قبیله های آپاچی سن کارلوس و طرفداران محیط زیست با ساخت این تلسکوپ در کوه گراهام از رشته کوههای پیلانیو پیش آمد زیرا قبیله های آپاچی ادعا داشتند که این کوه مقدس است و طرفداران محیط زیست نیز معتقد بودند با ساخت این تلسکوپ در این کوه سنجاب های سرخ درختان کاج به خطر می افتند.ولی بالاخره پرژه با تصویب کنگره آمریکا در این اختلاف پیروز شد.

برای ساخت تلسکوپ ال‌بی‌تی حدود ۱۲۰ میلیون دلار آمریکا هزینه شده و عملی شدن طرح آن به دلیل مشکلات خاص در طراحی قطعات اپتیکی و ساخت آن در حدود ۲۰ سال طول کشیده است.
این تلسکوپ در اکتبر 2004 ادغام و نخستین سیگنال نوری با یکی از آینه های آن در 12 اکتبر 2005 دریافت و کهکشان NGC 891 دیده شد.دومین آینه آن نیزدر ژانویه 2006 نصب گردید و در ژانویه 2008 تکمیل شد.
ریچارد گرین مدیر و گرداننده این تلسکوپ گفته:کهکشان NGC891 یک انتخاب خوب بود زیرا دارای منظره ای بسیار زیبا میباشد.
دانشگاه آریزونا اداره این تلسکوپ را بر عهده دارد.

ترین ها 29008087546467716585_thumb

جوان ترین مدرس دانشگاه جهان

آمان رهمن جوان ترین مدرس کالج جهان یک پسر بچه 8 ساله هندی میباشد که به دانشجویان بزرگسال”ساخت فیلم انیمیشن با کامپیوتر” را در دانشگاه هنر های محاوره ای(Interactive arts) شهر دهرادون(Dehradun) درس میدهد.وی پسر یک مکانیک موتور میاشد که در دهرادون هند زندگی میکنند.
آهام میگوید:من در روز های بیکاری ام کمتر از 8 ساعت و روزهای معمولی 4 ساعت با کامپیوتر کار میکنم چون که من کارهای مدرسه را نیز باید کامل کنم.من میتوانم با نرم افزار های بسیاری مانند:Adobe, Flash, Firework, Dream Weaver, Maya 3D Max کار کنم.من در حال ساخت پروژه هایی درباره سیاه چاله های فضایی،بیگانگان و حفظ منابع آب هستم.

پدر وی یک مکانیک است که با درآمد ماهیانه 60 پوند هزینه های زندگی اش را با سه فرزند جبران میکند.وی با تلاش فراوان توانست یک کامیپوتر دست دوم برای پسر بزرگترش بگیرد و آهام با هر بار حرکت دادن مکان نمای موس توسط برادرش و نگاه کردن به آن به وجه می آمد.
هنگامی که وی سه و نیم ساله بود نخستین برنامه انیمیشنش را با مهارت تمام ساخت که انیمیشنی از حرکت حروف الفبا بود.
پدر آهام میگوید:من یک اتاق کار کوچک داشتم و زمانی که وی به انیمیشن علاقه مند شد ما هرگز جلوی کار وی را نگرفتیم.پس از مدتی بسیاری از مردم استعداد وی را تحسین کردند.B C Khanduri وزیر مختار ما به او یک لپ تاپ هدیه داد و پس از آن آهام توسط رییس جمهورمان تشویق شد.
هم اکنون وی در یک مدرسه مسیحی محلی در طول روز درس میخواند و بعد از ظهر ها در سخنرانی های هنر های محاوره ای دانشگاه شرکت و یکبار در هفته در آنجا آموزش میدهد.
راهول گاندی سیاستمدار هندی نیز هزینه های تحصیل وی را تا سن 18 سالگی پذیرفته است.

ترین ها 85807434156027646036_thumb

گران ترین گوشی موبایل جهان

جواهر ساز اتریشی پیتر آلیسون(Peter Aloisson) که وی را با ساخت برخی از گوشی های موبایل گرانقیمت و ویژه میشناسیم، با به کار گیری الماس و طلا در تزیین گوشی iPhone 3G Kings Button گران ترین گوشی موبایل جهان را ساخت.این گوشی موبایل استثنایی و لوکس،2,517,345 دلار ارزش آن میباشد.
وی برای ساخت دکمه اصلی آن که ویژگی برجسته گوشی موبایل میباشد از الماسی کمیاب و 6.6 قیراتی استفاده کرده است.دور تا دور گوشی موبایل را خطی از طلای سپید،با 138 برلیان از بهترین نوع الماس پوشانده است.همچنین در ساخت آن 18 قیرات طلای زرد،سپید و سرخ به کار رفته است.

ترین ها 20205409340961017971_thumb

گران ترین موس جهان

گران ترین موس جهان با استفاده از 18 قیرات طلای سپید و 59 برلیان از یک الماس ساخته شده است. برلیان ها بر روی آن مانند گلی زیبا به کار رفته است.قیمت آنها چیزی در حدود 26 هزار و 730 دلار میباشد.این موس ها از نوع غلتکی مدرن میباشند و بوسیله USB وPS/2 به کامپیوتر (pc و mac)وصل میشود،که دقت آنها 800 dpi میباشد و 3 سال نیز گارانتی دارد.

در حال حاضر یک شرکت سویسی سازنده موس های ویژه وجود دارد که موس هایی با رنگ ها و مدل های مختلف تولید میکند.طراحی ها و سازه های استثنایی این سازنده سویسی،این موس ها را به یک هدیه بدون نقص برای هر کسی که با کامپیوتر کار میکند تبدیل کرده است.با آمیخته شده کیفیت کار سویسی،ایده ها و سازه های نو و خلاقانه و همچنین وارد کردن رنگ به زندگی کاریشان،کار را برای آنها به یک سرگرمی تبدیل کرده است.

ترین ها 68778685184548002921_thumb

طولانی ترین دوره بارداری یک جاندار

سمندر سیاه آلپ با نام علمی (Salamandra atra ) یک سمندر براق میباشد که در شرق و مرکز رشته کوههای آلپ و در بلندی های بالای 700 متر یافت میشود.سمندر بزرگسال بین 9 تا 14 سانتی متر درازای آن میباشد و طول عمر آنها کمتر از 10 سال میباشد.این جانور یک دوزیست و زنده زا( ovoviviparous amphibian) میباشد.(جانورى که دردرون شکم تخم مى گذارد و بچه خود را درهمان جا ازتخم بيرون مى آورد).
این سمندر دارای طولانی ترین دوره بارداری میباشد که در بلندیهای 650 تا 1000 متری بارداریش 2سال و در بلندی های 1400 تا 1700 متری بارداریش 3 بیش از سال طول میکشد.

بزرگترین سرویس دهنده ویدیویی در اینترنت
سایت یوتیوب( YouTube) که از سال 2005 کار خود را بر روی اینترنت آغاز نمود هم اکنون بزرگترین سرویس دهنده ویدیویی در اینترنت میباشد. یوتیوب به و سیله چاد هرلی(Chad Meredith Hurley)زاده 1977 استیون چن(Steve Shih Chen)زاده 1978 و جاود(جاوید)کریم (Jawed Karim )زاده 1979 به وجود آمد که هر سه از کارمندان شرکت Pay Pal بودند آنها در یک مهمانی شام پس از موفقیت سایت فلیکر که برای اشتراک‌گذاری تصاویر بود به فکر افتادند تا سایتی برای اشتراک‌گذاری فیلم بسازند.
دامنه یوتیوب در ۱۵ فوریه ۲۰۰۵ فعال شد و سایت به تدریج در ماه‌های بعد راه‌اندازی شد.شش ماه بعد در ماه می ۲۰۰۵ سایت به طور رسمی و عمومی گشایش یافت.در ۱۳ نوامبر به دنبال موفقیت خیره‌کننده یوتیوب٬گوگل یوتیوب را به مبلغ 1 میلیارد و 650 میلیون دلار خرید.
نگاهی به آمارهای این سایت بزرگی این سایت را در زمینه سرویس دهی ویدیویی در اینترنت نشان میدهد که باعث شده نام این سایت در کتاب رکورد های جهانی گینس نیز به عنوان بزرگترین سرویس دهنده ویدیویی در اینترنت درج گردد.
تعداد ویدویوهای یوتیوب در تازه ترین آمار یعنی 17 مارچ 2008 بالغ بر 78/3 میلیون برآورد شده است.که روزانه بیش از 200 هزار ویدیو به یوتیوب افزوده میشود.و برای این که بتوان این تعداد ویدیو را دید 412/3 سال زمان نیاز است.
بیش از 200 هزار نفر ویدیو در یوتیوب آپلود میکنند.و روزانه با توجه به آمار سال 2006 100 میلیون بار ویدیو های یوتیوب دیده میشوند.
به طور میانگین هر دقیقه 13 ساعت ویدیو بر روی یوتیوب آپلود میشود.و روزانه برآورد میشود که 1 میلیون دلار هزینه پهنای باند یوتیوب میشود.

کوتاه ترین جنگ جهان

کوتاه ترین جنگ در تاریخ جهان جنگی ست که بین بریتانیا و کشور آفریقایی زنگبار روی داد.و نام این جنگ Angelo – Znzibar War بود.این جنگ تنها 40 دقیقه طول کشید(به گمانی دیگر نیز 38 تا 45 دقیقه)
دلیل جنگ فوری نیز مرگ سلطان طرفدار انگلیسی ها حمید بن ثوینی البوسعید(Sayyid Hamad bin Thuwaini Al-Busaid)در 25 آگوست 1896 و جانشینی سلطان خالد بن برغش البوسعید(Sayyid Khalid bin Barghash Al-Busaid) برادر زاده سلطان حمید بود.که جانشینی حمود بن محمد(‎Sayyid Hamoud bin (Mohammed Al-Saidبیشتر مورد خشنودی انگلیسی ها بود.در پیمانی که در سال 1886 به توافق رسیده و امضا شده بود شرط رسیدن به تخت پادشاهی یک جانشین کسب اجازه و موافقت آن جانشین از نماینده بریتانیا بود که سلطان خالد این کار را انجام نداده بود.
بریتانیا نیز این کار وی را دلیلی گستاخانه برای جنگ دانست و پیشنهادی سر سختانه به وی مبنی بر تسلیم کردن خود و نیرو هایش و ترک کاخ داد که سلطان خالد نیز در جواب این پیشنهاد گارد سلطنتی را فراخواند و در کنار کاخ نیروهایش را آماده کرد.
مهلت داده شده بریتانیا در 27 آگوست و در ساعت 9 به وقت آفریقای شرقی به پایان رسید و با پایان مهلت،نیرو های برتانیایی شامل 3 ناو جنگی،2 توپ جنگی و 150 سرباز و تفنگ دار دریایی و 900 زنگباری طرفدار انگلیسی ها در بندرگاه گرد آمدند و آماده جنگ شدند.نیروی دریایی سلطنتی زیر فرمان دریادار هری راوسون (5 نوامبر 1843-3 نوامبر 1910) (Sir Harry Holdsworth Rawson) و نیرو های زنگباری نیز زیر فرمان ژنرال لیود ماتیوس(7 مارس 1850-11 اکتبر 1901) (Sir Lloyd William Mathews) بودند.
نیروهای سلطان خالد نیز حدود 2800 تن بودند که بیشترشان سربازان تازه وارد از غیر نظامیان بودند.با این حال نیروهای گارد سلطنتی و چند سد تن از نوکران و بنده های دربار نیز در بین آنها بودند .و آنها همچنین چندین توپ و ماشین جنگی را نیز در جلوی کاخ و در جلوی دید کشتی های جنگی بریتانیا گذاشته بودند.با این حال یک بمباران که از ساعت 9:2 دقیقه آغاز شد توپخانه زنگباری ها را ناتوان کرد.
با یک حمله نظامی دریایی کشتی سلطنتی زنگبار که کشتی ایی بریتانیایی بود همراه با دو کشتی کوچکتر غرق شدند و در حالی که تعدادی شلیک بیهوده به سمت گروه زنگباری های طرفدار انگلیسی ها شد آنها پیش رفته،کاخ را گرفتند،پرچم را پایین آوردن و در ساعت 9:40 دقیقه آتش بس شد.که بدین ترتیب این جنگ کوتاه ترین جنگ جهان با کمتر از 40 دقیقه میباشد.
نیرو های سلطان خالد 500 نفر تلفات داشت در حالی که تنها یک سرباز بریتانیایی زخمی شده بود.سلطان خالد سپس به کنسول گری آلمان پناه برد و پس از آن به تانزانیا(تانگانیکا، Tanganyika) گریخت.سپس بریتانیا نیز بی درنگ سلطان حمود را به قدرت رسانید.که این سلطنت سلطان حمود را یک سلطنت پوشالی میدانند.

ترین ها 06295237548949320181_thumb

گران ترین ساعت جهان

گران ترین ساعت جهان 25 میلیون دلار ارزش دارد.
این ساعت با سه الماس به شکل قلب تزیین شده است.یک الماس صورتی 15 قیراتی،یک الماس آبی 12 قیراتی و یک الماس سپید 11 قیراتی و استفاده 163 قیرات الماس سپید و زرد برای دیگر جاهای آن که به شکل گل میباشند.
یک ساعت استثنایی و در نوع خود بهترین که با 201 قیرات الماس ساختند.ساعت الماس نشان دارای مکانیزمی فنری میباشد که با فشار دادن آن سه الماس به شکل قلب را تا اندازه ای که بتوان ساعت را خواند بالا می آورد.این ساعت ساخت کمپانی سویسیChopard میباشد و بدون شک تا سال ها گران ترین ساعت جهان باقی خواهد ماند.

ترین ها 61375368150017285196_thumb

طولانی ترین زمان نواختن گیتار

اندی هوک 39 ساله (Andy Hoke) ) در مدت 60 ساعت و 36 دقیقه با اجرای بیش از 1000 آهنگ در کافه Thunderbird رکورد طولانی ترین مدت زمان گیتار زدن را در جهان از آن خود کرد.
این رکورد را اندی هوک ساله نخستین بار در فوریه 2007 پس از 48 ساعت گیتار زدن به دست آورد.که در 24 ژوئن 2008 یک موسیقی دان 14 ساله هندی به نام آکاش گوپتا( Aakash Gupta) پس از 53 ساعت و چهار دقیقه گیتار زدن این رکورد را شکست.و حال اندی هوک با تلاش فراوان توانست این عنوان را یکبار دیگر از آن خود کند.

برخی قوانین برای این رکورد که باید اجرا میشد عبارت بودند از:
1-تکرای نبودن آهنگ ها در دوره 4 ساعته
2-مدت آهنگ ها بیشتر از 2 دقیقه باشد
3- اجازه 5 دقیقه وقفه در هر ساعت.

ترین ها No_thumbnail

طولانی ترین سخنرانی جهان

لویس کولت( Lluis Colet )مرد فرانسوی 64 ساله کاتالونیایی یک کارمند دولت محلی توانست با 124 ساعت سخن گفتن بدون وقفه ،رکورد طولانی ترین سخنرانی جهان را از آن خود کند.
وی در این مدت 124 ساعت در مورد سالوادور دالی(Salvador Dali) نقاش اسپانیایی،فرهنگ کاتالونیا و دیگر موارد سخن گقت.او پس از 5 روز سخنرانی بی وقفه با صدایی ضعیف گفت:این روز برای من روز بزرگی ست و من این رکورد را تقدیم میکنم به همه کسانی که از زبان و فرهنگ کاتالونیا (Catalonia)حمایت میکنند.
در پایان جمعیت زیادی که به حمایت از کولت جمع شده بودند او را با شور و شعف فراوان تشویق کردند.
سه ثبت کننده رسمی نیز در محل حضور داشتند تا صحت این رکورد را تایید و به کولت اجازه ورود به کتاب رکوردها را دهند.
رکورد قبلی طولانی ترین سخنرانی جهان را یک مرد هندی با 120 ساعت سخنرانی به دست آورده بود.

ترین ها 11233873927497305378_thumb

نخستین زن فضانورد جهان
نخستین زن فضانورد جهان،والنتینا ولادیمیر و ونا ترشکو وا نیکولایف(Valentina Vladimirovna Tereshkova)(زاده 6 مارس 1937 در شوروی)بود که در سفینه وستوک 6 در ساعت 9 و 30 دقیقه بامداد روز 16 ژوئن 1963 به فضا رفت و پس از سفری به مدت 22 ساعت و 42 دقیقه ای به زمین بازگشت. او که در این سفر کاری فضایی با پیمودن 1,971,000 کیلومتر مسافت 48 بار به دور زمین چرخیده بود،موفق شد در فاصله 4/8 کیلومتری سفینه وستوک 5 قرار گیرد.

ترین ها 92273371583661409488_thumb

کوتاه ترین بدنساز جهان

آدیتیا رومئو دو (Aditya ‘Romeo’ Dev) هندی که به عنوان کوتاه ترین وزنه بردار و بدنساز جهان به شهرت جهانی دست یافته است،برای شغلی در هالیوود برنامه ریزی می کند.که با یک شخص با نفوذ آمریکایی نیز قرار دادی را به امضا رسانده است.
سایت تلگراف پس از خواندن مقاله ای در مورد توانایی های جسمانی وی ترتیب پرواز وی را به لس آنجلس داد.آقای هرین که به جادوگر شهر عجایب معروف هست نیز قانع شده است که این وزنه بردار هندی میتواند در آینده به شهرت خوبی در هالیوود دست یابد.
این وزنه بردار هندی که تنها 83 سانتی متر قد و 10 کیلو گرم وزن دارد در نخستین گام ستاره فیلمی مستند شده است که داستان مسافرت وی را از روستایی کوچک در پنجاب هند به ابر شهر لس آنجلس به تصویر می کشد.او به محض ورود به لس آنجلس تبدیل به یکی از ستارگان محبوب باشگاه گوله( محل محبوب آرنولد شوارتزنگر براب تمرینات ورزشی) شده است.
رومئو می گوید:تمام رویاهای من با یک مسافرت تحقق یافت.من هرگز فکر نمیکردم روزی به آمریکا بروم و با هواپیما سفر کنم.من همیشه دوست داشتم به خارج از هند سفر کنم و چون به این شهرت جهانی رسیده ام همه این اتفاقات خوش برایم افتاده است.
رومئو در طول سفر با کوتوله دیگری نیز به نام جیسون آکونا آشنا شد و وی از رومئو برای تست دادن و عضویت در سیرک دوسویل در لاس و گاس دعوت کرد.
رومئو گفت:من پیش از آنکه با جیسون آشنا بشوم هیچ آدم کوچولوی دیگری مثل خودم ندیده بودم و او با اینکه کوچولو است در کارهای زندگی موفق است و من فهمیدم که میتوانم مثل وی معروف شوم.تست ورود به سیرک بهترین بخش سفر من بود چون که همه من را تشویق و به من روحیه می دادند.آمریکا آسمان خراش های بزرگی دارد و خیابان های اینجا مانند پنجاب شلوغ نیست و به نظر برنامه ریزی شده میرسند و من بسیار خوشحالم.رومئو بر خلاف دیگر کوتوله ها دارای اندامی متناسب میباشد به طوری که دور سر وی 38 سانتی متر و دور سینه او پنجاه سانتی متر میباشد.با اینکه وی اندازه کوچکی دارد در هنگام تمرین به دلیل پیچیدگی عضلاتش مردم بسیاری را به دور خود جمع میکند.
رومئو همچنین می گوید:من آرزو داشتم در برابر یک جمعیت سفید پوست برنامه ورزشی اجرا کنم و الان در آمریکا این کار را کردم و خیلی به من خوش گذشته است و فکر میکنم به آرزو هایم رسیده ام.

کوچک ترین اسب جهان
تامبلینا (Thumbelina)کوچک‌ترین اسب جهان است که نامش در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسیده است. این اسب کوچک هفت ساله(ماده) توسط مایکل گاسلینگ(Michael Goessling)در باغ‌وحش نیویورک نگهداری می‌شود.
به گفته نگهدارنده این اسب، قد این اسب کوچک تنها 45 سانتی متر میباشد.
علاوه براین،‌ براساس گزارشات محققان دانشکده علوم زیستی دانشگاه نیویورک، یک اسب بالغ و معمولی حدود ۳۵ سال زندگی می‌کند، اما این اسب کوچک تنها ۱۷ سال می‌تواند زندگی کند و طول عمر حیوان نیز به شرایط زندگی و نوع تغذیه‌اش بستگی دارد. همچنین نگهدارنده این اسب می‌گوید که تامبلینا روزانه یک فنجان پر یونجه و کاه می‌خورد.
این اسب کوچک در Goose Creek Farms در نزدیکی سنت لویس به دنیا آمد.جایی که پدر و مادر گاسلینگ اسب های کوچک پرورش میدادند که اغلب آنها 56 تا 125 کیلوگرم وزن داشتند ولی تامبلینا تنها 3.5 کیلوگرم وزن داشت که امیدی نیز به زندگی وی نبود.ولی هم اکنون او به خوبی زندگی کرده و تنها پاهایش کمی کج هستند که با نعل های ارتوپدی ویژه این مشکل تامبلینا نیز حل شده است
مایکل گاسلینگ مدتی ست که این اسب را به گردش در برخی از شهر ها و بیمارستان ها میبرد تا به بهبودی و شاد کردن کودکان بیمار کمک کند.
گاسلینگ میگوید:این اسب کوچک راهی ست برای بهبودی کودکان،اسبی که در برخی راهها رنج های بسیاری کشیده است.
گاسلینگ همچنین می گوید:ما تامبلینا را دوست داریم،چه کوچکترین اسب جهان باشد و چه نباشد.
نام این اسب هفت ساله در پاییز 2006 با نام کوچکترین اسب جهان به کتاب رکورد های جهانی گینس راه یافت.

ترین ها 73873514230634584816_thumb

درازترین سوسیس جهان

آشپزان شهر وینکوسی(Vinkovci) کرواسی در 250 کیلومتری زاگرب با تهیه و پخت یک سوسیس 530 متری رکورد درازترین سوسی جهان را به نام خود کردند.
فرماندار وینکوسی گفت:سدها تن از مردم محلی در میدان اصلی وینکوسی گرد هم آمدند و درازترین سوسیس جهان را که از 400 کیلوگرم گوشت خوک(28 خوک) چهل کیلو فلفل قرمز،10 کیلو نمک،2.5 کیلو ادویه جات و 5 کیوگرم سیر خریداری شده از یک مزرعه بود را کباب کردند.
این سوسیس 530 متری مانند قسمتی از پروژه Come to Vinkovci ، هدیه ای بود از طرف انجمن Slavonian Home Kulen-Kulin .
سوسیس 530 متری در یک ماهی تابه بسیار بزرگ 2.5 متری کباب شد و یکبار دیگر بین مردم پخش شد و برای جمعیت زیادی که آنجا آمده بودند تا لذت ببرند،نوشیدنی و شیرینی نیز رایگان بود.
این سوسیس توانایی سیر کردن 3 هزار نفر را داشت و قرار است در سال یکدیگر با تلاش هم یک سوسیس یک کیلومتری را درست کنند.
رکورد قبلی درازترین سوسیس جهان را رومانیایی ها با پخت یک سوسیس 392 متری در دسامبر 2008 بدست آورده بودند.

ترین ها 38179205398747504059_thumb

بزرگ ترین گوشی موبایل جهان

بزرگترین گوشی موبایل جهان که در حال کار کردن نیز میباشد سامسونگ SCH-r450 میباشد که به مسنجر سامسونگ مشهور است و دارای اندازه های 4.57 در 3.42 در 72. متر میباشد
این گوشی موبایل با همکاری شرکت سامسونگ و کریکت در ایلینویز کالیفرنیا پرده برداری شد و در 11 مارچ 2009 به کتاب رکوردهای جهانی گینس راه یافت.

ترین ها 37369323536065210539_thumb

درازترین بینی جهان

مرد ۸۰ ساله ترکیه ای با ۱۴ سانتی متر بینی، صاحب درازترین بینی جهان است! این مرد اهل استان اردو در ترکیه محمت گل نام دارد و همسایگان او را با نام دده پینوکیو خطاب می کنند.دده پینوکیو شکایت خاصی از بینی درازش ندارد و اقوامش هم می گویند به این مرد بینی دراز عادت کرده اند.
وی که تا کنون در مسابقات درازی بینی شرکت نکرده است گفته است: “افرادی که در این مسابقات برنده شده اندبینی شان بین ۸ تا ۹ سانتی متر طول دارد. اگر من شرکت می کردم قطعا برنده این مسابقات می شدم چرا که تاکنون درازتر از بینی خودم ندیده ام!”

ترین ها 21501219217448271589_thumb

درازترین پل آبی جهان
بزرگترین پل آبی جهان با درازای 35 کیلومتر و 736 متر در چین قرار دارد که شهر جیاشینگ را به نینگبو وصل میکند.کار ساخت این پل بزرگ که هانگجو بی (Hangzhou Bay) نام دارد ، در 14 ژوئن سال 2007 به پایان رسید و مراسم بازگشایی پل در 26 ژوئن برایش اجرا شد ولی این پل برای مردم قابل استفاده نبود تا در 1 می 2008 بر روی همگان بازگشایی و قابل تردد شد.
بزرگراه این پل به وسیله کابل هایی به ستون ها و بدنه اصلی پل متصل است و مسافت 400 کیلومتری بین شانگهای و نینگبو را 120 کیلومتر کوتاه تر میکند. هم چنین زمان مسافرت بین این دو شهر را از 4 ساعت به 2.5 ساعت کاهش میدهد.

ترین ها 33135829820299776202_thumb

بزرگ ترین خرگوش جهان
بزرگترین خرگوش جهان که درازای ان از نوک بینی تا دمش به 1.3 متر میرسد داریوش نام دارد.
این خرگوش بزرگ تنها با 13 ماه سن وزنی در حدود 22 کیلوگرم دارد.داریوش توانست رکورد مادر خود آلیس را در زمینه بزرگترین خرگوش جهان بشکند.
او در روز 12 هویج ، 6 سیب و 2 کلم میخورد!
خانم آنت ادواردز 59 ساله نگه دارنده داریوش برای سالها لوحه بزرگترین خرگوش جهان را در خانه اش در ورکستر بریتانیا دارد و اکنون منتظر وارد کردن نام داریوش در کتاب رکوردهای جهانی گینس میباشد.او میگوید.

خانم آنت ادواردز میگوید:من فکر میکنم که خیلی خوب است که آن رکورد در خانواده نگه داشته شده است ولی چیزی که ترسناک است این است که داریوش هنوز در حال رشد است و میتواند بسیار بزرگتر از این شود.
خانم ادواردز دارای چندین خرگوش بزرگ است ولی داریوش از همه آنها بزرگتر است.

بلندترین سگ جهان

بلندترین سگ جهان جرج غول پیکر (Giant George) نام دارد که توسط آقای دیوید ناصر در توسان آریزونا نگهداری میشود.
بلندای این سگ از نوک پنجه تا شانه هایش به 1.092 متر میرسد ،همچنین وزن این سگ غول پیکر 111 کیلوگرم است و در ماه 50 کیلوگرم خوراکی مصرف میکند!

این سگ 4 ساله نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلندترین سگ زنده جهان و بلندترین سگ جهان برای همیشه وارد نمود.
این سگ از نژاد سگ های گریت دین میباشد که نژاد اصلی این سگ ها آلمانیست و یکی از زیباترین و بزرگترین نژادهای سگ در جهان میباشند.

کوچک ترین کشور جهان

واتیکان (Vatican City) نام کشوری است مستقل که در درون شهر رم در کشور ایتالیا جای دارد. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است. واتیکان با مساحتی در حدود ۴۴ هکتار، کوچکترین کشور جهان و با جمعیتی در حدود ۸۰۰ نفر، کم‌ جمعیت‌ترین کشور مستقل دنیا محسوب می‌شود. کلیسای سن پتر بزرگ‌ ترین کلیسای جهان است و در واتیکان قرار دارد.

ترین ها 56631251776966695208_thumb

گران ترین شماره تلفن همراه جهان

گران ترین شماره تلفن همراهی که تاکنون به فروش رفته است شماره 666 6666 میباشد که در 22 می 2006 در یک حراجی نیکوکارانه در قطر و توسط شرکت کیو تل(Qtel ) با قیمت 2 میلیون 700 هزار دلار به یک ناشناس فروخته شد.و به نظر میرسید خود قطری ها علاقه ای به خریداری این شماره نداشتند.
این شماره از 7 شش تشکیل شده که کمی تداعی گر عدد 666 که عددی شیطانیست میباشد.همانطور که میدانید در اروپا و آمریکا مسیحیان این عدد را نمادی از شیطان میدانند و این عدد در یهودیت عددی مقدس است زیرا آن را نماد شش جهت یعنی:بالا،پایین،شمال،جنوب،شرق و غرب میدانند.
رکورد قبلی گران ترین شماره تلفن همراه جهان،شماره 8888 8888 بود که به هواپیمایی سی چوآن (Sichuan Airlines)فروخته شد.عدد 8 بر خلاف عدد 4 که برای چینی ها عددی نحس میباشد،عددی مقدس و خوش شانس است.

ترین ها 71238663786842054081_thumb

setareh
setareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة