گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پلکاش پف می کنه

5 مشترك

پلکاش پف می کنه Empty پلکاش پف می کنه

پست من طرف samir 5/22/2009, 06:04

سلام
من یک گوش قرمز دارم که طول لاکش 3.5 سانتی متر است. تقریبا یک مدتی می شه که توی خشکی بیشتر از اب می مونه.
اوایل مشکل اصلیش این بود ک چشماش به سختی باز می شد. باید می رفت توی آب تا بالاخره باز بشن. انگار مثل ما آدما مایع چشماش زیاده و به هم می چسبیدند (حدس من بود).
اخیرا پلکاش پف می کنه و خیلی سخت باز می شه. مدام دستاشو به چشماش می کشه. آنقدر که می بینم چشماش خیس شده. باید بره توی آب تا باز بشن. البته چند ساعت هم می گذره تا پف چشماش برطرف شن.
البته بی حال نیست. گرچه زیاد بیرون از آب می یاد و با اینکه چشماش بسته است سرشو می کشه یا پاهاشو تکون می ده. ولی وقتی می ره توی آب و چشماش درست می شن. خیلی شیطونی می کنه.
آبشم یک هفته ای می شه عوض کردم. اما نمی دونم مشکل چیه. توی آبش یک فیلتر معمولی هست با یک دماسنج. و غذاشم انرژی ماهیران هست که با ترفند خودم خیس می کنم به همراه کرم خونی با دستام بهش غذا می دم (چون غذا روی آب نمی مونه)
لطفا راهنماییم کنید.
لازم باشه میارم پیشتون. تقریبا عکسایی که توی پست قبلی که مشکل من رو داشتم حالت لاکی من هست. منتها من جوابمو پیدا نکردم توی اون پستا ومجبور شدم پست جدید بزارم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پلکاش پف می کنه Empty رد: پلکاش پف می کنه

پست من طرف Foad 5/22/2009, 07:45

مشکل می تونه از کلر آب باشه که باید بزارین 24 بماند تا کلرش برود. برای چشم می توانید از پماد چشمی ویتامین A چشمی استفاده کنید. حالت کش آمدن در خارج آب طبیعی است.

دکتر مسافرت خارج ایران هستند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف samir 5/22/2009, 08:56

محمدفر عزیز آب تراریوم که می مونه که دیگه کلر نداره. بعد من به این کوچولو چه جوری پماد بزنم که اذیت نشه و با دستاش پاک نکنه؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/22/2009, 09:16

سر یک گوش پاک کن را کمی پماد بمالید و آروم روی چشمش بمالید. اگر بتونید کمی لای چشمش را هم باز کنید بهتره. اما فشار ندهید.گذاشتن تو آفتاب هم چشماش را باز میکنه.
البته ترجیحا دکتر ببینه.

اين مطلب آخرين بار توسط sahra1970 در 5/22/2009, 09:22 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/22/2009, 09:21

یک تجربه از لاکی خدا بیامرزم یادم اومد دیدم بد نیست بگم.
من احساس می کردم هر وقت کرم خونی به لاکی میدادم چشماش بدتر میشد.ضرری نداره یک مدت کرم خونی را قطع کنید
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mina-b 5/22/2009, 10:17

میتونین پماد رو وقتی که خوابه اروم روی چشماش بمالین،لاکپشت من اوائل دربرابر پماد مقاومت میکرد وسرش رو میبرد تو اما الان کاملا عادت کرده و هیچ مشکلی با این قضیه نداره،کم کم خودشون عادت میکنن،وقتی هم پمادرو میزنی بذارش تو خشکی تا خوب جذب چشمش بشه،واگر دیدی پف چشم خوب شد سریع پماد رو قطع نکن،باید این کاررو ادامه بدی تا نتیجه بگیری،اگه قطعش کنی شاید دوباره علائم برگرده ،موفق باشی لبخند
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 5/22/2009, 10:49

ممنون از همه دوستان
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 5/22/2009, 12:25

من یک سوال دیگر هم داشتم
لاکی من بیشتر مشکلش با چشم چپش است. یعنی علیرغم اینکه وقتی توی خشکی هست چشماش به سختی باز می شه و ناراحت هست ولی وقتی توی آب می ره بعد از 15 دقیقه چشماش بالاخره باز می شن. منتها چشم چپش کامل باز نمی شه و یک کمی از چشماش معلومه.
ایا این هم به خاطر کمبود ویتامین آ هست. من پماد را خیلی سریع تهیه کردم اما مطمئن نیستم بزنم یا نه.
عوارض خاصی نداره؟
ضمنا کرم خونی هم دیگه بهش نخواهم داد. امشب که مرغ آب پز خورد.
لطفا راهنمایی کنید. 1- فقط یک چشمش بیشتر مشکل داره
2- توی آب مشکلش حل می شه و چشماش باز می شه. پس ایراد از کجاس؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/22/2009, 13:38

معمولا وقتی یک چشم بسته بشه به علت آسیبه. مثلا برخورد با یک شیئ تیز یا صدمه از طرف لاک پشتهای دیگه
در محل نگهداریش سنگریزه یا چیزی نیست که به چشمش آسیب بزنه؟ لاکی من اول یک چشمش آسیب دید و به خاطر این بود که کف آکواریومش سنگریزه ریخته بودم و اون همش خودش را زیر اونها قایم میکرد و سنگ ها را جابجا میکرد و احتمالا به چشمش آسیب رسیده بود.بعد ها مشکل کمبود غذایی پیدا کرد و هر دو چشم بسته شد.
مرغ آب پز هم زیاد ندین. موضوعات تغذیه لاک پشت ها را مطالعه کنید.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/23/2009, 02:51

مرغ اب پز هم مناسب نیست لطفا غذای مفیدی بدید صحرا خانم هم درست گفتند
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 5/24/2009, 03:19

دوستان
يك مشورت!
من بعد از مطرح كردن اين مطلب در اينجا. به توصيه بچه ها به لاكي ديگه كرم خوني ندادم يعني با امروز مي شه سه روز. حس مي كنم اون حس خواب آلودگيش كه هميش چشماش بسته بود برطرف شده و تا الان ديگه من پف كردن پلكهاش رو نديدم. ضمنا بيشتر ديگه بيداره و خدا رو شكر دو تا چشمش كاملا باز هست.

حس مي كنم كرم خوني اين اثرات بد را شايد داشته باشد.
با اينكه پماد گرفتم ولي مي ترسم استفاده كنم. براي يك لاك پشت سالم هم مي توان از پماد استفاده كرد؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/24/2009, 05:32

من دلیل علمی ندارم ولی با تجربه کاملا مطمئن شده بودم که کرم خونی برای لاکی من خوب نبود. مارکی من که در غذا بسیار هوشیار تره حتی یکبار هم حاضر نشد لب به کرم خونی یا توبیفکس بزنه.
به نظرم اگر مشکل تغذیه و بهداشت نداشته باشه مشکلی نخواهید داشت.
تا خوبه هم پماد نیازی نیست.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/25/2009, 01:29

هرگز برای لاک پشت سالم دوا مصرف نکنید
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی