گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

کشتار دسته جمعی اسبها توسط نیروی انتظامی

+7
الهام
spider
Ronia
Fereshteh_N
Innocent
پیام
niloofar20
11 مشترك

کشتار دسته جمعی اسبها توسط نیروی انتظامی  Empty کشتار دسته جمعی اسبها توسط نیروی انتظامی

پست من طرف niloofar20 7/26/2010, 14:49

گروه محیط طبیعی: در حالی که یکی از مشاغل مرزنشینان در غرب ایران، معاملات مرزی از طریق چارپایان است، نیروی انتظامی از سه سال پیش برای جلوگیری از قاچاق کالا، اقدام به کشتن دسته جمعی چارپایان کرده است.

iranspcaعثمان مزین، حقوقدان، با بیان این مطلب به سبزپرس گفت: با توجه به مقررات و تسهیلاتی که برای مرزنشینان در نظر گرفته شده است و این که کارخانه و کارگاهی برای کار آن ها وجود ندارد، این معاملات مرزی در منطقه کردستان رایج است.

به گفته او، در سال گذشته فرمانداری سردشت 8 هزار کارت تردد مرزی برای این منظور صادر کرده است و این بدان معنا است که مردم تحت نظارت فرمانداری می توانند این معاملات را انجام دهند، اما در 3 سال گذشته، کشتار چارپایان برای مقابله با این معاملات رایج شده است.

به گفته مزین، در مواردی حتی 60 چارپا در روستایی در کردستان کشته شده و اجسادشان برای ایجاد اشمئزاز در محل رها شده است و در منطقه مریوان و سردشت این اقدام در سطح وسیعی انجام می شود.

مزین گفت: پیش از این اگر از افرادی که قاچاقچی تلقی می شدند، چارپایی گرفته می شد، دولت آن را به مزایده می گذاشت و این درآمدی نیز برای دولت به همراه داشت، اما در حال حاضر چارپایان قتل عام می شوند که این حتی می تواند به انقراض چارپایان در این منطقه منجر شود.

به اعتقاد مزین، حتی اگر ثابت شود که اقدام مرزنشینان در این معاملاتی که طی آن از چارپایان استفاده می کنند، قاچاق است، ماموران انتظامی در مقام ضابط قضایی صرفا باید کالا را ضبط کنند و مبادرت به قتل چارپایان جرم محسوب می شود و تخریب مال است و در تضاد کامل با آموزه های دینی قرار دارد.

منبع: http://www.iranspca.com
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

کشتار دسته جمعی اسبها توسط نیروی انتظامی  Empty رد: کشتار دسته جمعی اسبها توسط نیروی انتظامی

پست من طرف پیام 7/26/2010, 15:36

به گفته مزین، در مواردی حتی 60 چارپا در روستایی در کردستان کشته شده...

واقعا آدم متاسف میشه! D\'oh

ممنون نیلوفرجان! رز
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

کشتار دسته جمعی اسبها توسط نیروی انتظامی  Empty رد: کشتار دسته جمعی اسبها توسط نیروی انتظامی

پست من طرف Innocent 7/26/2010, 17:00

عجب وضعیه ناراحت
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Fereshteh_N 7/27/2010, 04:59

واقعا تاسف بار است ، حیوانات بیچاره و........

فیلم زمانی برای مستی اسب ها را حتما ببینید
Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/27/2010, 14:55

بابا تو دیگه کی هستی
دست شیطونو بستـــــــــــــــی!
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 7/27/2010, 15:41

خدا لعنتشون کنه
به اسب هم رحم نمیکنن
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف الهام 7/28/2010, 01:02

طفلکی حیوونا ناراحت
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف enrique_bye 7/28/2010, 23:07

واقعاً هزار بار تاسف...
enrique_bye
enrique_bye
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف لوما 7/29/2010, 06:05

واقعا جاي تاسف داره براي كساني كه ادعا مي كنن ....
لوما
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 7/29/2010, 07:56

سلام

من بار ها گفته ام وباز می گم وخواهم گفت

این جا ایران است و بس گریه
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ahura 7/29/2010, 10:23

تعجب تعجب تعجب تعجب

واقعا كه اينجا ايرانه
ahura
ahura
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة