گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تا کی حیوانات باید فدای خودخواهی ما بشن؟

+9
مروارید خانوم
mahsa
masi
alex_pk
پریا
lida
apb
maryam.m
مرضیه
13 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

تا کی حیوانات باید فدای خودخواهی ما بشن؟ - صفحة 2 Empty رد: تا کی حیوانات باید فدای خودخواهی ما بشن؟

پست من طرف apb 6/5/2010, 10:15

sahra1970 عزیز ، بله مسائل حاشیه ای زیادند و باعث می شه که بحث گاهی خارج بشه! همون بحث در مودر ححمایت حیوانات رو ادامه دهیم بهتره! خیلی خوشحال

البته به هر صورت فکر می کنم که بحث در مورد جسد به گنجشک کوچولو هم تا حدودی در مورد حفاظت از حیوانات باشه(البته نه زنده شون ، بلکه مردشون!)

بله البته اگه گربه ها اون قدر گرسنه باشند که حتی اونم بهتونه کمکشون کنه ، بد نیست ، ولی همه جا این صدق نمی کنه! باید دید گربه های هر محل چه طوری هستن! و نباید یه طرفه به قضاوت رفت! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تا کی حیوانات باید فدای خودخواهی ما بشن؟ - صفحة 2 Empty رد: تا کی حیوانات باید فدای خودخواهی ما بشن؟

پست من طرف مرضیه 6/5/2010, 10:20

دقیقاً.اینطور که ما دوستان پیش میرویم .کم کم پرنده زنده هم میدیم گربه نوش جان کنن خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 6/5/2010, 10:21

بله درسته
ممنون آقا پرهام

به هر حال باید بحث این باشه که
اگر فردی را دیدیم که از هر حیوانی که داره , خوب مراقبت نمیکنه باید چیکار کنیم؟
تا چه حد پیش بریم؟
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 6/5/2010, 11:03

sahra1970 عزیز ، چشم ، دیگه قول می دم تو جاده خاکی نمی زنم! ببخشید که بحث تاپیک رو به عنوان ادمین عوض کردم!

این بحث خیلی من رو آزار می ده! می دونید چرا ، به خاطر همون پرنده کوچولو! در عوض یه کار خوبی کردم ، طی مدتی لاک پشت های خودم رو آماده کردم و به یکی از دوستان دادم تا در گنبک رهاسازی کنند! تا اون ها که از بچگی پهلوی من بودند ، آینده ای خوب داشته باشند! الان دیگه دارن در پی آینده خودشون در طبیعت تلاش می کنند! امیدوارم که در نگهداری از بقیه حیواناتم هدا بهم کمک کنه و زنده بمونه و مثل اون پرنده معصوم نشن! خبرهای داغی هم دارم که به زودی(در تاپیک های مرتبط) می گم! اشاره موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف پریا 6/5/2010, 14:44

من یه انتقاد دارم ، چرا هر موقع بحث داره به جاهای خوب می رسه و همه از نظرات هم استفاده می کنن ، میگن بحث داره منحرف میشه ؟؟
اگه بحث رفته بود مثلا سمت ازدواج و مهریه (!!) میشد منحرف شدن !! اما وقتی ما داریم در ادامه ی همین موضوعات باهم صحبت می کنیم این منحرف شدن نیست. اینجوری دست و پای آدم رو توی صحبت کردن می بندید. اگه دقت کرده باشید من چند وقته که زیاد صحبت نمی کنم و به خاطر همین مسئله است.
اگه ما بخوایم واسه هر بحثی که پیش میاد یه تاپیک بزنیم ، که نمیشه ( مثلا با جسد گنجشگ چه کنیم ! ).
پس بهتره بذاریم پنجره هایی که در بحث ها باز می شوند ادامه پیدا کنند.
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 6/5/2010, 15:00

پریا جان
مطلب شما کاملا مرتبط بود
مطلبی که من شروع کردم و رسید به موش ها و گربه ها بحث را منحرف کرد.
و باعث شد به سوال شما درست پاسخ داده نشه
پوزش میخوام لبخند
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 6/5/2010, 15:15

نه صحرا جون. اتفاقا من منظورم بحث شما و مریم جون و آقا پرهام بود.
کاش میذاشتید بحث پیش بره. آدم توی این بحث های متفرقه که بینش ایجاد میشه خیلی چیزا رو یاد میگیره. منم داشتم از صحبت های شما استفاده می کردم. واسه ی همین دلم سوخت که قطعش کردید.
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 6/5/2010, 18:26

منم با شما موافقم پریا جون!
حرفتون حساب است.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 6/6/2010, 00:35

آخه وضعیت اشتها و تغذیه گربه های محله من و اقا پرهام چه ربطی داشت به بی توجهی صاحب ظالم اون مینای از دست رفته؟ سوال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 6/6/2010, 00:50

پریا عزیز ، ولی من با شما موافق نیستم ، همون طور که صحرا خانم گفتند ، نباید بحث از چهارچوب اصلی موضوع خارج بشه! اگه در هر موردی این اتفاق بیفته ، فرم می ره رو هوا و دیگه نمی شه بحث ها رو جمع کرد! این تاپیک هم مربوط به اینه که چرا بعضی ها از حیواناتشون خوب نگهداری نمی کنند! مثلا در مورد همون مینای بیچاره و موضوعاتی مشابه ، نه این که جسد حیواناتشون رو چه می کنند! شاید در آینده در تاپیک های دیگر ، این چنین بحثی هم انجام بشه!

البته این بحث هم به نتیجه رسید ، اونم این که نمی شه در مورد همه چیز 1 طرفه قضاوت کردم ، هر کس با توجه به شرایط محل خودش می تونه بفهمه که بهترین گزینه برای جسم بی جان گنچشکی که می خواسته برای رهاسازیش بهش کمک کرده باشه چیه ، بعضی جا ها دادنش به گربه ها خوبه و بعضی حاها هیچ فایده ای نداره! ولی نباید قضاوت بدون بررسی و یه طرفه انجام داد!

و این که انتقادات هم بهتره در جایی مثلا در مسائل مربوط به فرم و انتقاات و نظرات انجام بشن ، چون این هم به گونه ای با موضوع اصلی تاپیم مغارت داره! با تشکر ، موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 6/6/2010, 04:26

صحرا جان با توجه به اسم این تاپیک که صرفا به مرغ مینا ربط ندارد میشه به یک نتیجه رسید که کلا چه کارهایی از ما در برابر حیوانات خودخواهی محسوب میشه.
اینکه یک گنجشک را بخاطر پرواز یاد دادن و لذت بردن کشتم ناراحت و حالا آیا دادن گنجشک یا حیوان مرده به دیگر جانداران ظالمانه و خودخواهانه است یا کار نیک است؟

حالا که حیوانات فدای خودخواهی ما انسان ها میشن ... بعدش باید یک نتیجه گیری مثبت بشه حالا در هر مورد (حفظ و نگهداری شان .. تذکر به دارندگان شان ... قبول مسئولیت شان ... و در نهایت عمل ما در برابر مرده ی اینها ) نه اینکه فقط به حال مرغ مینا غصه خورد و بعد تاپیک تموم شه! متفکر:

به نظرم هیچ اشکالی نداشت که ادامه پیدا میکرد!
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 6/6/2010, 04:46

البته اینکه گنجشکها را به خاطر محبت هم به کشتن میدیم جزو این تاپیک به حساب میامد
اینکه بعد از مرگ حیوان هم چکار باید کرد دفنشون کنیم بدیم گربه بخوره یا ... میشه گفت مربوط بوده
اما من بازم در مورد موش و گربه های محله عقیده دارم ربطی به موضوع نداشت
چقدر باید حرف خودم را پس بگیرم؟ خیلی خوشحال

اين مطلب آخرين بار توسط sahra1970 در 6/6/2010, 05:05 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 6/6/2010, 04:52

نه صحرا جان اینکه گربه موش شکار میکنه یا نه ربطی نداره به این تاپیک
شما درست میگید عشق :* رز
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mo_khaligh 6/6/2010, 05:07

D\'oh
mo_khaligh
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف پریا 6/6/2010, 05:43

شما نظر مریم جان رو بخونید . دیگه توضیح از این واضح تر که همه ی این بحث ها به تاپیک ربط داره ؟؟!!
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 6/6/2010, 06:29

دوستان عزیز ، کلا بحث داره از کسی اصلی خارج می شه! اگه اداکه پیدا کنه ، باید چندین پست این تاپیک حدف بشن! یا به تاپیک جدیدی با موضوع مناسب انتقال پیدا کنن! موفق باشید ، پرهام.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 6/6/2010, 06:57 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/6/2010, 06:53

چه خاطرات بدی. چرا انسانها دوست دارن حیوونها رو عذاب بدن. همین اتفاق برای من چهارشنبه هفته گذشته موقعی که از دانشکده دامپزشکی میومدم خونه افتاد. راننده بهم گفت یک وقت صندلیم کثیف نشه سبد رو روی صندلی گذاشتی. حیوونت گربه اس. گفتم نه لاک پشته. دایانا و مانیکا رو برده بودم دکتر قبل از سفرم می خواستم خیالم راحت بشه. راننده شروع کرد از افتخاراتش تعریف کردن که توی اراک باغ داره و اراکی هستش و باغش دامنه کوه هستش و حیوانات زیادی مثل خرگوش و لاک پشت و قرقی و ... توی باغش زندگی می کننو خرگوشها ریشه درختها رو می خورن و باغم رو خراب کردن. و با افتخار تعریف می کرد که هر وقت بچه هام رو می برم باغمون حیوونها رو با سنگ می زنن. منم گفتم حیوونها رو خدا آفریده و حق زندگی دارن آیا خوبه که بچه هات رو بگیرن با سنگ بزنن. چنان بهش برخورد که اگه آژانس نبود منو همون جا پیاده ام می کرد.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف پریا 6/6/2010, 15:13

واقعا تفریح بچه هاش سنگ زدن به حیوون ها بوده ؟؟!! تازه با افتخار هم تعریف می کرده ؟؟!
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة