گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

عکس های تراریوم apb

+25
پریا
ultra
فریده
im_213
babooshka
samir
majid alavi
mahsa
Developer Programmer
Sahra
spider
leon1355
Ronia
speedy
Torkan A
farzadprogram
amir.h
محیا
لاکی
sin1985
Podunk
Ali
MiladicA
Foad
apb
29 مشترك

صفحه 3 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Empty رد: عکس های تراریوم apb

پست من طرف apb 9/10/2009, 14:25

له می شه ، ولی اگه اون ها کف تراریوم نباشن خیلی خیلی بهتر عمل تثفیه انجام می شه و سیفون کردن هفتگی با هر 2 هفته 1 بار با صهولت بسیار بیشتری انجام می شه ، توضیه بر اینه که کف تراریوم لاک پشت ها هیچ گونه سنگ با شن با صدف و ... نباشه! در بازار تاپ فیلترهایی با قدرت های مختلف وجود دارند ، حتی شما بعدا می تونانید در صورت نیاز واتر پمپ فوی تری برای تاپ فیلتر با تاپ فیلترهای خود بخرید و به نحوی که توضیح دادم ، اون ها رو بیولوژیک کرده تا با طی سیکل کربن ، ان شاء الله مشکلات تصفیه شما هم برطرف بشه!(اگه بازم سوالی بود در خدمتم) موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف spider 9/11/2009, 07:00

دستت در کنه آقا پرهام حالا فهمیدم چجوریه!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 9/11/2009, 13:27

خب حالا که فهمدیدی ، نظرتم در موردش بگو!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف apb 9/15/2009, 17:04

خوب دوستان من در عکس هایی که گذاشتم چند اشتباه تابلو انجام دادم و خیلی هم سعی کردم نظر دوستان رو در موردشون بپرسم ، ولی هیچ کس جواب نداد و هر چقدر هم صبر کردم ، به هیچ نتیحه ای نرسیدم ، پس یه راهنمایی می کنم ، به تاپ فیلتر که عکسش بالای صفحه است و مواد توش یه نگاه بیندازید! به نظر شما همه چیز درسته؟
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 9/16/2009, 10:50

آخه منهم مثل ماله تو، درستش کردم ناراحت
مشگلی نداره که ! آب از بالا می ریزه روی ذغال و هرگونه آلودگی شیمیایی و بو رو میده به ذغال ؛ در همین حین هم هرگونه مواد ریز و درشت رو میده به پشم شیشه و در نهایت از سوراخ مربوطه برمیگرده به آکواریوم و چون همیشه ته فیلتر قدری آب می مونه و در اونجا سرامیک گذاشته شده, باکتریهای مفید آب رشد و نمو پیدا میکنن
حالا مشکلش چیه من نمی دونم !
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/16/2009, 13:17

درسته ، نگران نیاش ، مشکلی از این بابت نیست! مشکلی خیلی خیلی سادت تر از این حرف هاست!

چون نگران شدید ، مشکب تاپ فیلتر رو زود می گم: اگه تو عکس ها نگاه کنید من یک تکه ابر آبی رنگ رو در قسمت کوچک تاپ فیلترم گذلشتم ، که اگه از لاک پشت مگهداری می کنید اون بهتره نباشه ، هرچند باشه هم مشکل حادی به وجود نمیاد ، به جز این که چون مدقوع لاک پشت ها یزرگ هست و هر 2 هفته لازمه 1 بار پشم بیوفیلتر تمیز بشه ، اگه در این حتا قصور کنید ، آب از قسمت شمت چپ عکس که پشم سفید داره بالا میاد و از روی زائده وسط روی قسمت سمت چپ می ریزه که اگه هدایی نکرده اون هم چون ابر روشه ، ابرش کثیف باشه ، آب کلا از محفظه بیوفیلتر بالا آمده و سر ریز می کنه و ممکنه به بیرون از تراریوم بریزه ، پس اون ابر آبی رنگ رو که من به صورت تابلو در بیوقیاتر قرار دادم بردارید تا در صوررت کثیف بودن ابر سفید(سمت چپ) و بالا اومد آب از سمت چپ از زائیده رد شده و از قسمت سمت راست بدون وجود ابر و هیچ گونه مانع دیگری دوباره مستفیما به درون تراریوم برود و مشکل سرریز شدن آب وجود نداشته باشد. لازم به توضیح است که اگه به موقع ابر ا رو تمیر کنید ، برداشتن آن تکه ابر چندان کار ضروری و اجباری نیست.

خوب این از اشکال اول: اشکال دوم رو حدس بزنید ، اون هم در مورد تاپ فیلتر و ارتباط اون با تراریوم لاک پشت های منه ، کع این یکی واقعا به طرز تایلویی مشهود است. خوب به عکس های صفحه قبل نگاه کنید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 9/16/2009, 14:11

شانس رو می بینی ؟ من هم یه بار خروجی رو پر از پشم فیلتر کرده بودم که یه بار سرریز کرد؛ خواستم بگم ماله تو هم سرریز میکنه ها ! اما قسمت نشد لابد

اشکال دومی که من تصور میکنم باشه اینه که شیلنگ هوا رو وصل نمیکنی و اینطوری آب دائم می چرخه اما اکسیژن دهیش کافی نمیشه.

یه نگاهی به ماله من بکن:
این نمای کلی از آکواریوم منه که فعلا به خاطر کمبود لاکپشت! ماهی نگهداری میکنم.
وقتی شیلنگ هوا وصل نبود، آب خیلی زود کثیف میشد و ماهی ها تلف میشدن و برخی هم واسه اکسیژن گیری روی سطح آب می موندن...
از وقتی شیلنگ هوا رو وصل کردم اکسیژن آب به میزان کافی و به وفور یافت میشه ! و اون بوی بدی که حتی با وجود زغال هم از آب میومد فعلا نمیاد.
دقت کن که برعکس آکواریوم شما، به خروجی آب، یه شیشه اضافه کردم که آب رو از هوا نریزه روی آب و صدای شرشر آب اذیت نکنه
عکس های تراریوم apb - صفحة 3 DSC01923
اینم نمای دیگه ای از فیلتر و شیلنگ هواست
عکس های تراریوم apb - صفحة 3 16092009051
انشالا که درست حدس زده باشم لبخند
راستی یه سئوال ! به این عکس نگاه کن
عکس های تراریوم apb - صفحة 3 16092009050
همونطوری که گفتم؛ من تاپ فیلتر رو به توصیه شما خریدم و البته از اینکه مشکلات فیلتر اینترنال رو نداره خیلی ازش راضی هستم . منتها سئوالم اینه که وجود این مقدار کربن اکیتو و پشم شیشه واسه یه تانک به اندازه 44*50 و ارتفاع 40 فکر میکنی کفایت میکنه یا نه .
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/16/2009, 15:09

Afshin_Zavar عزیز ، وصل کردن اون لوله برای آکورایوم ضروریه تا ماهی ها دچار کمبود اکسیژن نشن ، ولی لاک پشت ها شش دارند و از اکسیژن محلول در آب استفاده نمی کنند و برای تراریوم اون ها ریختن آب از تای فیلتر به درون تانک برای اکسیژن دهی به منظور لاکتری ها کافیه ، البته که اگه اون شلنگ هم وصل باشه بهتره ، ولی لزومی نداره!

منتها سئوالم اینه که وجود این مقدار کربن اکتیو و پشم شیشه واسه یه تانک به اندازه 44*50 و ارتفاع 40 فکر میکنی کفایت میکنه یا نه .

اولا که مبارکه! دوما با ابعادی که من در عکس دیدم و تصوری که از اون ابعاد دارم ، کافیه(برای ماهی ها). راستی عکس آکواریوم و گوپی ها ، شارک هلی سفید و سیاه ، کت فیش لجن خوار پلنگی ، دم شمشیری ها و کالر ویدوها و تتراهای دیگرتون و اگه اشتباه نکنم و اونی که در حال حرکت بوده گلدفیش باشه رو می تونید تو قسمت حیوانات خانگی اعضا قرار دهید و اونجا در موردشون سوالات رو مطرح کنید تا دوستان علافه مند دیگر هم در مورد آکواریم و ماهی های شما اطلاعات به دست آورند. راستی اگه می خواهید تو آکواریومتون از ماهی ها نگهداری کنید ، استفاده از سنگریزه متاسب و فیلتر زیر شنی که به پمچ هوا وصل می شه ، فواید بسیاری خواهد داشت! این سیستم الان برای تثفیه در حد بسیار بالا و متاسب برای لا کپشت هاست و از حد تصفیه مورد نیاز ماهی ها بسیار بالاتره!

نکته مهم که مورد نظر من بود: در ارتفاع آب تراریوم من و احتمال پریدن لاک پشت ها به بیرون از اون بود. من دقیقا حصار شیشه ای اطراف تراریوم رو به گونه ای ساختم که اگه تاپ فیلتر باید دقیقا با زاوبه 90 درجه نسبت به حالتی مه در عکس دیده می ششه قرار بگیره تا در سطح تراریوم قسمتی برای بیرون افتادن لاک پشت ها وجود نئتشاه باشه! اگه تاپ فیلتر به نوعی که در عکس صغحه قبل دیده می شد قرار بگیره ، قسمت سمت راست تراریوم ، به علت نزدیک بودن سطح آب به لبه تراریوم ، می تونه محلی باشه که لاک پشت ها خودشون رو از طریق اون به بیرون از تراریوم بیندازند. در آینده عکس های اصلی تراریوم رو قرار می دم تا منظورم رو در مقایسه دو عکس خوب متوجه شوید.

نکته مهم دیگه که من ننوشتم ، حتما در مورقع استفاده از تاپ فیلتر محافظ مشیک واتر پمپ رو روی آن فرار دهید تا ماهی ها و لاک پشت های عزیزتون با مکش آب یه واترپمپ نچسبند و حفه نشوند و با دست و پا و سایر قسمت های بندشون با پروانه واتر پمپ برخوردی نداشته باشه و آسیب نبینه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 9/22/2009, 03:28

مهندس پرهام
امکانش هست که با احتساب زحمتی که می کشید سفارش تراریوم به شما بدیم. یا تراریوم هامون بدیم شما بهینه سازی کنید؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 9/22/2009, 03:52

من که طرحش رو گذاشتم ، مراحل ساخت رو هم که گذاشتم ، دیگه مشکل کجاست سمیرا خانم؟ هر جایی سوالی دارید ، بفرمایید من در خدمتم ، اگه کمک کوچکی هم از دستم بربیاد انجام می دم ، ولی ساخت !!!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 9/22/2009, 05:38

ساختنش حوصله می خواد و سلیقه
مثلا من دیدم که چقدر با دقت و تمیز فیلتر زیر شنی را چسباندید که من از چسبکاری خودم خجالت کشیدم که پر از چسب آکواریوم شده.
من دلم می خواد اگر شد سیستم تصفیه دست ساز برای تراریوم من بسازید.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 9/22/2009, 06:00

من اصلا فیلتز زیر شنی رو نچسبوندم و برای محکم شدنش کار دیگری کردم!!!

من برای تراریوم آخر خودم سیستم تصفیه دست ساز نساختم و برای تراریوم های همین قدری احتیاجی نیست ، تاپ فیلتر راحت تر و با صرفه تره!!!

شما ابعد مورد نظرتون رو به من بدهید ، من راهنماییتون می کنم ، چه کنید و در طی چند روز ، تراریومی عالی خواهید ساخت و من در همه حال راهنماییتون می کنم و اگه تونستم ، کمکتون هم می کنم! فعلا مهم ترین چیز ابعاد هست!!! می تونید با پیام بهم بگید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Empty نحوه چسباندن سکوی فیلتر زیر شنی

پست من طرف leon1355 9/28/2009, 09:12

با سلام

عزیز میشه اطفا راهنمایی کنید که فیلتر زیر شنی رو که به عنوان خشکی استفاده میشه چطور بالای آب ثابت کنم

لاکپشتای من خیلی سنگینن زود کنده میشه!

ممنون
leon1355
leon1355
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 9/28/2009, 14:56

leon1355 عزیز ، خوب زیرش شیشه هست دیگه! طرح ساخنش رو که گذاشتم ، مگه ندیدید؟ لینک زیر:

https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f8/topic-t34.htm

اگه سوالی بود در خدمتم ، موفق باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 10/1/2009, 17:45 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف majid alavi 9/30/2009, 01:31

salam.mazerat farsi type nemitonam konam chon ya english ya thai mishe tip kard,
hamon tor ke ghol dade bodam amadam tayland darbareye lakposhta tahghgh konam ama asari az ina inja nist
vorodeshon mamnonee be tayland
ye seri dige lakposht dige inja bara forosh hast ke axseho amadam iran mizaram alan to cofinetam ram rider va dvd nadaran sistema
hafteye dige miram malezi onja amar dadan sherkati hast ke ina ro tolid anboh mikone bara saderat
ta hafteye bad bye.
montazere axaye man bashin
age kari dashtin email bezanin dar khedmatam

ดด ทฟกืก ดนพ ฟืรนดเก หกหก่ดส่ะเนหก ด ด ดดำกด่ ดำน่นชยบกฟื
majid alavi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 9/30/2009, 14:59

حتما همه ما منتظزیم تا لاک پشت های اونجا رو باهشا ون آشنا بشوم و عکس های جالب شما رو ببینیم و اطلاعاتوم رو بالاتر ببریم! با تشکر فراوان از شما!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف babooshka 10/12/2009, 21:12

سلام
پرهام جان بهترين چيز براي كف تراريوم چيه؟
اين سنگ هاي رنگي كه البته زياد هم كوچك نيستند خوبه به نظرم لاك پشت خيلي روش راحت نيست
اگه هيچي نباشه و لاكي رو شيشه كف راه بره چطور؟

مرسي
babooshka
babooshka
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 10/13/2009, 05:11

بهترین چیز خالی بودن کف تراریوم هست (همون شیشه) ، چون فیلتر راحت تر فضولات رو جمع می کنه و شما راحت تر هر هفته تراریومتون رو با سسنگریزه شوی سیفون می کنید و اصلا احتیج به تمیز کردن زود به زود کل تراریوم نیست!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف im_213 1/10/2010, 05:16

من فیلتر اینترنال خریدم:(
im_213
im_213
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 1/10/2010, 06:18

im_213 عزیز ، عکس های مبارکه! عکس تراریومتون رو هم بگدارید ، با فیلترش در قسمت عکس های تراریوم تا ببینی! موفق باشید پرهام.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 1/11/2010, 06:28 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Empty طرز وصل کردن چراع فلورسنت زیر کابینتی به تراریوم

پست من طرف apb 1/11/2010, 06:26

طرز وصل کردن چراع فلورسنت زیر کابینتی به تراریوم ، من این زوری وصل ردم ، محکم هست ، ولی نباید به چراغ ضربه ای بخوره!

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Tarze%20vasl%20kardane%20florsent%20be%20terrarium

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Tarze%20vasl%20kardane%20florsent%20be%20terrarium%20(2)

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Tarze%20vasl%20kardane%20florsent%20be%20terrarium%20(3)

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Tarze%20vasl%20kardane%20florsent%20be%20terrarium%20(4)

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Tarze%20vasl%20kardane%20florsent%20be%20terrarium%20(5)

عکس های تراریوم apb - صفحة 3 Tarze%20vasl%20kardane%20florsent%20be%20terrarium%20(6)
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 1/11/2010, 07:53

مهندس خیلی عالی بود. واقعا دستتون درد نکنه. یعنی جدا همون برجستگی کوچک انتهای بست وزن لامپ را تحمل می کنه؟
امیدوارم بتونم روی تراریوم خودم این کار را انجام بدم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 1/11/2010, 07:59

samir عزیز ، خیالتون راخت محکم تر از این حرف هاست و تا وقتی که به خود چراغ ضربه نخوره نمیفته! مت جدید نیست که این کار رو دارم می کنم! لااقل این طوری بگم که تو تراریوم های من الان یک سالی هست که تکون نخورده! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/12/2010, 06:04

آقا پرهامفکر کنم با چسب دو طرفه هم بشه چسبوندش
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 1/12/2010, 08:23

بله spider عزیز ، ولی منم اصلا موافق چسباندن قسمت های مختلف نیستم! به دلایل زیر:
1:اثر چسب و باثی ماندن و موادچسبنده ناشی از آن و ....
2: احتیاج به برداشتم ، جابه جا کردن ، تمیز کردن و .... تراریوم!

برای همین حتی خشکی رو هم همیشه پیشنهاد می کنم که به آکواریوم پایینی نچسبونید! می شه با راه های ساده اون نها رو به هم فیکس کرد! و البته در مورد سایر قطعات هم همین پیشنهاد رو می کنم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 3 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة