گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید

+4
فریده
samir
فرهاد
ایران دوست
8 مشترك

فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید Empty فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید

پست من طرف ایران دوست 5/19/2010, 02:01

فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید.

فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید Watermelon

ایسنا - یک متخصص تغذیه گفت: طالبی و هندوانه از میوه‌های تابستانی هستند که به دلیل آب فراوانی که در خود ذخیره دارند، کمبود آب بدن در فصل گرم سال را جبران می‌کنند.

دکتر مجیدکاراندیش اظهار داشت: تفاوت میوه‌های تابستانی، مانند هندوانه و طالبی با دیگر میوه‌ها در حجم بالای آب ذخیره شده در این میوه‌ها است که مصرف آنها از خشکی و کاهش آب بدن در تابستان پیش‌گیری می‌کند.

وی افزود: مصرف 300 گرم طالبی و یا 400 گرم هندوانه معادل مصرف 3 عدد خرما است و ارزش غذایی معادل 60 کالری دارد. خصوصیت ویژه هندوانه و طالبی این است که علاوه بر کالری، آب بدن را نیز تامین می‌کنند.

کاراندیش تصریح کرد: قند موجود در هندوانه و طالبی نیز قند فروکتوز است و مصرف منطقی این میوه‌های تابستانی برای بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: هندوانه و طالبی باید به صورت طبیعی مصرف شوند و افزودن شکر به این میوه‌ها به‌هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

وی در پایان گفت: قند موجود در هندوانه و طالبی مشکلی ایجاد نمی‌کند و مضر نیست، ولی اگر قرار باشد این میوه‌ها در هر وعده به همراه مقدار زیادی شکر مصرف شوند، مضر بوده و قند خون را افزایش می‌دهد.

khabarkhooneh.com
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید Empty رد: فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید

پست من طرف فرهاد 5/19/2010, 03:05

بسيار متشكر الناز خانم عزيز بابت اين مطلب مفيد در اين فصل گرم .

رز رز رز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید Empty رد: فصل گرم تابستان را با نوش جان کردن طالبی و هندوانه خنک کنید

پست من طرف samir 5/19/2010, 04:20

خیلی جالب بود ممنون ایران_دوست عزیز

این را هم من اشاره کنم که متخصصان می گن، اگر بیرون خواستید آب میوه بخورید، آب طالبی از همه مطمئن تر است. چون بخاطر PH که بوجود می یاره، میکروبهای احتمالی محیط آب میوه فروشی از بین می ره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/19/2010, 12:08

به به دهنم آب افتاد الناز جون. مرسی بابت مطلب. من که عاشق هندوانه و طالبی هستم مخصوصاً آب طالبی با شکر البته. خیلی خوشحال
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف کیمیا 5/19/2010, 12:19

وای!دهنمو اب انداختید! گریه
ممنون واسه ی مطلب مفیدتون.
کیمیا
کیمیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 5/19/2010, 12:25

خواهش میکنم دوستان رز

این را هم من اشاره کنم که متخصصان می گن، اگر بیرون خواستید آب میوه بخورید، آب طالبی از همه مطمئن تر است. چون بخاطر PH که بوجود می یاره، میکروبهای احتمالی محیط آب میوه فروشی از بین می ره.

سپاس از شما سمیرعزیز.رز
ایران دوست
ایران دوست

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/19/2010, 15:47

به به !!!

واقعا به دلیل آب زیاد این میوه ها ، خوردنشون در فصل تابستان واجب است (خدا فکر همه چیز را کرده که چه موقعی چه چیزی خوبه عشق )

من هم آب طالبی خیلی دوست دااااارم (مخصوصا طالبی بستنی (با بستنی وانیلی)عشق خیلی خوشحال

ممنون الناز جان برای این مطلب خوب و مفیدتون رز رز رز
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/20/2010, 10:49

مرسی مریم جون. خوب شد یکی پیدا شد که مثل من نوشیدنی های شیرین دوست داره داشتم دپرس می شدم آخه همه بهم اعتراض می کنن نوشیدنی های شیرین نخور
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/20/2010, 10:56

من که عاشق این دو تام در تابستان. عشق

اما دوست دارم شکر و یخ قاطی کنم ناراحت
هندونه شکر یخ کمی آبلیمو و گلاب در مخلوط کن. :m/:
طالبی شکر یخ کمی گلاب در مخلوط کن . :m/:

پالوده سیب هم عالیه در تابستان. حتما امتحان کنید. اشاره
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/20/2010, 11:13

فریده جون راستش من اصلا نوشیدنی شیرین دوست ندارم! دلم را میزند.
ولی عاشق بستنی هستم قلب (اونم از نوع کم شیرینی )

طالبی بستنی را هم اصلا با شکر نمیخورم :*
فریده جان این شیرینی ها قندهای مصنوعی هستند و بسیار مضر هستد . و باید سعی کنید کم تر بخوردید. یواش یواش عادت میکنید. رز

البته بستنی هم همین طور است متاسفانه :>#(:

واااااااااای مرسی صحرا جون رز رز رز
عالی بوووود. عشق در نگاه اول
فقط از شکر تا اونجایی که میتونید کمتر استفاده کنید. رز

.

اين مطلب آخرين بار توسط maryam.m در 5/20/2010, 11:44 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/20/2010, 11:22

اگر شیرین باشند میشه شکر کمتری ریخت.

پالوده سیب را بلدید؟ لبخند
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 5/20/2010, 11:28

ممنون الناز خانم !

ممنون سمیرا خانم!

و ممنون صحرا خانم به خاطر فرمول ها!!

حتما امتحان میکنم!
چون عاشق این دو میوه هستم! lol!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/20/2010, 12:32

نه صحرا جون نمیدونم!
خوشحال میشم دستورشو بگید عشق

من خیلی به دسر و اینجور چیز ها اهمیت میدم.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/20/2010, 12:54

مریم جان
چون تاپیک مربوط به هندونه و طالبی است من شخصی براتون مینویسم.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة