گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نهایت رنج یک پلنگ

+4
پریا
arefkarimzadeh
Dr. Iman Memarian
Foad
8 مشترك

نهایت رنج یک پلنگ Empty نهایت رنج یک پلنگ

پست من طرف Foad 5/3/2010, 06:59

این مطلب را از سایت اشکهای طبیعت براتون قرار می دهم. آدم نمی دانه حق با کی است. پلنگ گرسنه یا روستاییان ...

نهایت رنج یک پلنگ

نهایت رنج یک پلنگ IMG_9287

این تصویر صحنه اعدام یک موجود زنده نیست. در حقیقت عملیات نجات است. عملیات نجات به سبک سازمان حفاظت محیط زیست ایران!

قصه پلنگ گرسنه ایست که شبیخون زده به طویله گوسفندها- در روستایی حوالی خواف.

پلنگ پیر فقط یک بار اشتباه کرده است و همین یک اشتباه دارد جانش را بر باد می دهد. روستایی ها داخل طویله زندانی اش کرده اند و خودشان آن بیرون روی بام خانه ها جمع شده اند تا به همه پلنگ های خواف ثابت کنند سرنوشت پلنگی که پا به محدوده ای بگذارد که بوی انسان می دهد چه اندازه سخت و دردناک است؛ مجازات گناه پلنگ ها اینجا خیلی بالاست...

نهایت رنج یک پلنگ IMG_9288

محیط زیستی ها از سوراخ بالای طویله چندین بار با تفنگ بیهوشی شلیک می کنند. از همان سوراخ هم حلقه طناب اعدامشان را می اندازند دور گردنش...دردمندانه ترین صحنه مرگ یک زیستمند در مقابل چشم شماست...ده ها بار طناب را می کشند و دوباره رهایش می کنند. حیوان زجرکش می شود به این خاطر که آن روز هیچ کدام از آن ده ها مرد قوی هیکل حافظ محیط زیست جرات نداشت برود داخل و پلنگ نیمه جان را بیرون بیاورد.

پلنگ می میرد؛ صدای دست و سوت و هیاهوی ساکنان روستا بلند می شود. صلوات شان فضا را پر می کند...

نهایت رنج یک پلنگ 20affqp

از ده گربه سانی که به سرزمین آریایی ها- به ایران- تعلق دارند 2 گونه کاملا منقرض شده اند و تمام 8 گونه دیگر در معرض خطر انقراض قرار دارند. در 2 سال گذشته، حداقل 5 پلنگ به دليل برخورد با خودروهای عبوری کشته شده اند و این در حالیست که ما تنها 700 تا 800 قلاده از این گونه ی مغرور را در عرصه های طبیعی ایران داریم. بررسی تمام پلنگ هایی که اخیرن به خاطر تصادف یا هر علت دیگری در خراسان از بین رفته اند نشان می دهد که هنگام مرگ معده همه شان خالی بوده است.

نهایت رنج یک پلنگ Photo_print_Leopard_and_Moon1

پلنگ های همیشه گرسنه، گربه سانان, رو به انقراض- این به خوبی نشان می دهد که وضعیت سایر زیستمندان این آب و خاک چندان از پلنگ ها و یوزها و کاراکال ها و گربه های شنی بهتر نیست...چه خواهیم کرد با تنوع زیستی که به سرعت به سمت نابودی پیش می رود؟! آیا باید شمارش معکوس را برای همه نشانه های دوست داشتنی طبیعت در ایران آغاز کنیم؟!

نهایت رنج یک پلنگ SEMNAN_YUOZ___talkhab__881

اشکال کجاست؟! آن سازمانی که دانش و تخصص نجات حتی یک پلنگ بی حال و نیمه بیهوش شده را ندارد یا آن مردمی که برای مرگ یک پلنگ بی پناه هورا می کشند؟!

پی نوشت:
به خاطر درگیری مردم با ماموران سازمان که حتی به تیراندازی هم منجر شده است هیچ کس حاضر نیست اطلاعات بیشتری در خصوص این ماجرا به من بدهد. من نمی دانم این ماجرا در کدام یک از روستاهای خواف اتفاق افتاده. ببخشید به خاطر ناقص بودن اطلاعات. هم چنین به خاطر کیفیت پایین عکس ها.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نهایت رنج یک پلنگ Empty رد: نهایت رنج یک پلنگ

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/3/2010, 07:48

در ایران هیچ تعجبی ندارد که نسل پلنگ ایرانی و یوز آسیایی به زودی منقرض شود.

بیهوش کردن حیوان کار محیطبان یا کارشناس محیط زیست نیست و این افراد توانایی این کار را ندارند و در تخصص آنها نیست. همانطور که دامپزشک توانایی ردگیری جانوران تعیین فون جانوری و... را ندارد.

با نهایت تاسف....
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 5/3/2010, 07:53

واقعا که

صلوات هم میفرستند...خدا ببین چیکار ها که نمی کند

با این ها
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 5/3/2010, 07:58

متاسفم ناراحت
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 5/3/2010, 08:23

اشکال کجاست؟! آن سازمانی که دانش و تخصص نجات حتی یک پلنگ بی حال و نیمه بیهوش شده را ندارد یا آن مردمی که برای مرگ یک پلنگ بی پناه هورا می کشند؟!
اشکال کار، عقاید اجین شده در فرهنگ فعلی ماست!

مطمئننا به خاطر ندارید که چند سال پیش، یک خرس عظیم الجثه وارد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز شده بود. سریعا زنگ زدن به واحد حمایت از کشتار حیوانات، اونها هم اومدن و با یه تفنگ دوربین دار کشتنش!
مجری برنامه از رئیس سازمان حمایت از کشار حیوانات می پرسید، چرا بیهوشش نکردید؟ گفت: چون تا به حال چنین چیزی اتفاق نیوفتاده بود و ما آمپول بیهوشی نداشتیم.

این یعنی در این مملکت باید یه فاجعه ای اتفاق بیوفته تا ما آماده گی داشته باشیم. مضافا بر این مردم ما چند ده هزار تومن رو صرف خوشگذرانی، مراسم عذاداری و ماتم یا خرید سیگار میکنن. به نوعی پول رو هدر میدن. اما وقتی وقتی می بینن شما چهار هزار تومن دادی و مثلا یک تکه گوشت به یه حیوان گرسنه دادی، اولین چیزی که میگن اینه که عجب مردم هایی پیدا میشن! فلانی با شکم گشته میخوابه این یارو گوشت میخره به سگ میده... خب آدم ناحسابی من سگ گرسنه رو سیر میکنم تو هم همون آدم گشنه رو سیر کن.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/3/2010, 08:44

دقیقا حرف دل منو زدی شما...چند وقت پیش هم نمیدونم کجا 3 تا بچه یوز پلنگ رو برای اینکه از گشنگی به چندتا گوسفند حمله کرده کشته بودن! واقعا جای تاسف هست اول مسولین مقصر هستن که جایگاه اینارو فراهم نمیکنن و بعد هم فرهنگ این جماعت البته نه همه .
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 5/3/2010, 09:00

صلوات؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :>#(:
لعنت به این ....
اون ابلهی که پاش رو روی جسد این حیوون گذاشته ،وقتی اون زبون بسته زنده بود جرات این کار رو داشت!؟ :[-o<:

اين مطلب آخرين بار توسط available404 در 5/4/2010, 09:45 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 5/3/2010, 09:42

ای امان از این انسانها..... امان.... تاسف خیلی کمه...خیلی کم...
بیچاره فقط گشنه بوده! ما آدمها وقتی گرسنه ایم از صد تا پلنگ بدتریم که...
گریه گریه حالا چرا این همه زجرش دادن...
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة