گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تاثير خنده بر سلامتي

+6
hengameh
siamak
فرهاد
volvox68
فریده
setareh
10 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

تاثير خنده بر سلامتي Empty تاثير خنده بر سلامتي

پست من طرف setareh 4/16/2010, 12:36

تاثير خنده بر سلامتي
محققان، اطلاعات کمی راجع به خندیدن و اثرات آن بر روی مغز دارند، اما چیزی که مشخص است، آن است که خنده اثراتی مثبت بر روح و جسم می گذارد. خنده برای قلب، رگ های خونی، کاهش هورمون های استرس زا، گردش خون و عملکرد صحیح فعالیت های بدن بسیار مفید است ، اثرات مثبت و محکمی را بر سلامت روان و تحکیم روابط فامیلی به جای می گذارد و احساسات منفی از قبیل: افسردگی و عصبانیت را از بین می برد.
● تاثیر بر هورمون ها
خنده موجب کاهش هورمون های استرس زا مانند: کورتیزول، آدرنالین(اپی نفرین) ، دوپامین و هورمون رشد می شود. در اثر خندیدن، میزان هورمون کورتیزول، ۳۹ درصد و میزان هورمون آدرنالین ۷۰ درصد کاهش می یابد.
همچنین باعث افزایش مقدار هورمون های سلامتی از قبیل: آندورفین و نوروترانسمیتر می گردد.
● آزادسازی احساسات
تا به حال برایتان پیش آمده که بگویید، دلم گرفته و نمی دانم باید گریه کنم یا بخندم؟ آیا بعد از خندیدن، این اتفاق برایتان رخ می دهد؟ به طور کلی، خنده باعث آزاد سازی احساسات می گردد. خندیدن، یک احساس آرامش را برقرار می کند. جالب است بدانید کسی که می خنداند، بیشتر از شنونده اثر مفید بر بدن خود به جای می گذارد.
● کارکرد درونی بدن
وقتی می خندید، ورزش انجام می دهید. شکم شما شروع به حرکت می کند، شانه هایتان شروع به لرزش می کند و عضلات شما آرامش می یابد و بالاخره برای سلامت قلب بهترین و آسان ترین کار است.
▪️ از بین برنده گیجی و حواس پرتی
با خندیدن، عصبانیت، مجرم بودن، استرس و دیگر احساسات منفی را از خود دور می کنید.
● اثرات اجتماعی خنده
خنده باعث ایجاد ارتباط اجتماعی بهتر و بیشتر با مردم می شود و مردم دوست دارند که با آن فرد رابطه داشته باشند. از همه مهم تر باعث کاهش درد دیگران می شود، پس اثر خوبی برای فردی که مردم را می خنداند، دارد.
● تاثیر خنده بر بیماری های جسمی
خنده، گنجایش ریه را بالا می برد و باعث می شود اکسیژن بیشتری وارد خون شود، بنابراین، بیماری های ریوی مثل برونشیت را از بین می برد.
خنده، میزان قند خون را کم می کند.
خنده، قاتل بیماری ها می باشد، بیماری هایی از قبیل: سرطان ، بیماری قلبی ، دیابت ، ورم مفاصل ، گرفتگی عضلانی ، بی خوابی ، میگرن ، آلرژی ، زخم معده و روده، روماتیسم و ... .
خنده موجب افزایش اکسیژن رسانی و ماد غذایی به سلول می شود.
اگر شما ۱ دقیقه بخندید، آن خنده، ۴۵ دقیقه باعث آرامش شما می شود، خطر بیماری قلبی را از شما می گیرد و محرکی برای اشتها و هضم مواد غذایی خورده شده می باشد.
خندیدن، موجب افزایش آنتی بادی ها(عوامل دفاع کننده از بدن در برابر عوامل بیماری زا) می گردد، یعنی باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می گردد.
● سایر اثرات مفید خنده
▪️ تقویت کننده روح و روان می باشد.
▪️ باعث ترقی و پیشرفت در زندگی می گردد.
▪️ کاهش دهنده گرسنگی است.
▪️ وقتی می خندیم، چه اتفاقی رخ می دهد؟
▪️ وقتی می خندیم، عضلات صورت و بدن را می کشیم. فشار خون بالا می رود. تندتر نفس می کشیم و اکسیژن بیشتری را به بافت ها می رسانیم.
▪️ اگر خندیدن و ورزش کردن را با هم انجام دهیم، سرعت ضربان قلب بالا رفته و موجب سلامتی می گردد. تحقیقات ثابت کرده که برای سلامت قلب ۱۰ دقیقه راه بروید و یا ۱ دقیقه بخندید.
▪️ در کودکی و جوانی، ورزش اثر مثبت بر قدرت عضلانی و استحکام بدن در مقابل بیماری ها دارد، ولی وقتی پیر می شوید از آنجا که انرژی کمتری می سوزانیم، برای تناسب اندام و جلوگیری از ضعف، بخندید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خندیدن، باعث سوختن ۵۰ کالری در بدن می گردد.
▪️ هرگاه بخندیم، یکی از بزرگ ترین و مهم ترین اندام بدنمان شروع به فعالیت می کند که کبد می باشد. کبد مواد زائد را دور می ریزد، مواد غذایی مازاد بر نیاز بدن را به شکل قند(گلیکوژن) در خود ذخیره می سازد تا وقتی بدن نیاز به انرژی داشت، قند را بسوزاند و تبدیل به انرژی کند و به خون تحویل دهد. همچنین کبد محل ذخیره پروتئین های خون، ویتامین ها و عناصر معدنی می باشد. ببینید خندیدن چقدر خوب است!
● راه و روش هایی برای خندیدن
برای شما سخت است که بخندید؟ با عمل به روش هاس زیر به راحتی می توانید خندان باشید:
۱) از موقعیت های خندیدن آگاه شوید.
۲) با افراد دیگر دور یک میز بنشینید و برای همدیگر وقایع خنده دار را بازگو کنید.
۳) اگر یک واقعه خنده دار و یا یک طنز به دستتان می رسد، آن را برای دیگران بازگو کنید.
۴) فیلم ها یا تئاترهای خنده دار ببینید.
۵) کتاب ها یا مجلات خنده دار بخوانید.
۶) یکدیگر را بخندانید.
۷) به جای شکایت کردن از زندگی، به آن بخندید. فکر کنید چگونه می توانید واقعه ای را که برای شما اتفاق افتاده است، به دوستان تان بگویید که آن ها هم بخندند.
به هر موقعیت بدی که برمی خورید، آن را به شکلی خنده دار برای خود تعریف کنید. این روش سخت است، اما با سعی و کوشش بسیار آسان می شود. با این روش می توانید سختی ها را تحمل کنید و به آسانی از آنها عبور می کنید. خنده از بین برنده رفتارهای منفی، چه جسمی و چه روانی می باشد.
البته همیشه برای خندیدن و خنداندن دقت کنید:
▪️ هر حرفی را بیان نکنید، چون ممکن است باعث رنجش دیگران شود.
▪️ هیچگاه کسی یا چیزی را مسخره نکنید.
▪️ از بیان سخنان بی ارزش و به دور از ادب اجتماعی خودداری کنید.
▪️ موقعیت خندیدن را در نظر داشته باشید، یعنی در هر مکانی و هر زمانی نخندید.

پس همه با هم ميخنديم... خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال
setareh
setareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاثير خنده بر سلامتي Empty رد: تاثير خنده بر سلامتي

پست من طرف فریده 4/16/2010, 13:27

مرسی ستاره جون. عالی بود. به قول صمد آذری میگه وقتی کسی می خنده میگن دهنت رو ببند نگاه کن دندونهاش افتاده بیرون. چقدر لوسه همش دهنش بازه. خصوصیتی که من دارم و همه اعتراض می کردن همین خندیدن است که نوشتی. حالا همه فهمیدن که باید بخندن
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف volvox68 4/20/2010, 13:19

setare عزیز، ممنون از مطب مفیدتون رز
volvox68
volvox68
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف setareh 4/21/2010, 04:41

خواهش ميكنم محمد عزيز
setareh
setareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 4/21/2010, 05:16

مرسي ستاره جان
رز رز رز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/21/2010, 05:21

من که سالی یه بار می خندم احتمالا خیلی مریضی دارم، نه؟
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/21/2010, 05:25

ستاره جان یعنی من چون زیاد میخندم الان باید خیلی سالم باشم پس چرا نیستم!!!متفکر:
در ضمن من تخصص تو خندوندن دیگران هم دارم پس باید بیشتر تاثیر بزاره روم دیگه!!!
نه؟؟؟
خیلی خوشحال
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/21/2010, 05:29

من که همیشه در حال هر و کر کردن و خندیدنم خدا نکنه دوستام یا دختر داییم پیشم باشن اونوقت همه فکر می کنن ما خلیم خیلی خوشحال
اما حالا فهمیدم که اصلا هم خل نیستیم به فکر سلامتیمون هستیم تاثير خنده بر سلامتي 128fs318181تاثير خنده بر سلامتي 128fs318181تاثير خنده بر سلامتي 128fs318181
بابت مطلب قشنگت ممنون ستاره عزیز رز
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/21/2010, 05:38

الهام جان من هم بیشتر اوقات همه فکر میکنن یه کمکی دیوونه ام زیاد مهم نیست چون ما به فکر سلامتیمون هستیم... مگه نه؟؟ :;;>:
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/21/2010, 05:46

آره عزیزم واسه همینه که من خیلی جوون موندم چون هم زیاد می خندم هم یواشکی شیطونی می کنم تاثير خنده بر سلامتي Blissتاثير خنده بر سلامتي Blissتاثير خنده بر سلامتي Bliss
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/21/2010, 05:53

یواشکی چرا من علنی از درو دیوار بالا میرم عزیزم lol!
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/21/2010, 05:57

شما خانم ها روحیه ی عجیبی دارین، باور کن من فقط واسه روحیه ی این فروم بود که اومدم اینجا و اگه منو بیرون ببینید باورتون نمیشه منم، کلا سالی یه بار می خندم و اون هم اگه کسی شانسش بزنه می تونه منو در همچین لحظه ای شکار کنه، واقعا سوژه ی خوبی میشه واسه عکاسی شما هنگامه خانم چون از اتفاقات نادر هستش
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/21/2010, 05:57

آخه از بچگی همه بهم می گفتن الهام چه نازه چه خانمه منم نمی تونستم علنی شیطونی کنم که دیگران رو می شوروندم خودمو قایم می کردم واسه همین هیچ کی نمی فهمید این آتیشا از گور من بلند میشه lol!
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 4/21/2010, 05:59

من همیشه لبخند روی لبم هستش ، اما به قول بچه ها فقط توی جمع دوستان هر هر و کر کر می کنیم !! خیلی خوشحال
پس چه بداخلاقید آقا سیامک ! ناراحت
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/21/2010, 06:00

چرا سالی یه بار می خندی آقا سیامک باور کن دنیا ارزش غصه خوردن رو نداره تاثير خنده بر سلامتي 128fs318181تاثير خنده بر سلامتي 128fs318181تاثير خنده بر سلامتي 128fs318181
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/21/2010, 06:04

خندیدن خیلی کار ساده ای آقا سیامک لبخند
من یه اعتقادی دارم که همیشه میگم صبح که از خواب پامیشی بلند بخند چون احتمالش خیلی زیاده که تا شب یکی اون خنده رو ازت بگیره...
سوژه ی عکاسیه من هستین پس اگه بخندین شما میتونم تو کتاب رکوردهای جهانی با عکس خنده ی شما ثبت بشم متفکر: نه؟
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/21/2010, 06:09

من غصه نمی خورم ولی از اینکه بخوام الکی هی نیشم باز باشه یا راجع به چیزی که همه می دونن الکی حرف بزنم متنفرم. آدم باید یه کم سنگین باشه که هرکسی جرات نکنه از سرو کولش بالا بره، اگه اینجوری نبودم که تا الان منو خورده بودن ولی اگه شما رو دیدم حتما یه لبخند واستون میزنم(منظورم هم پریا خانمه هم الهام خانم)

و راجع به نظر هنگامه خانم
من آدمی هستم که زیاد تحت تاثیر محیط نیستم و اگه رو فرم باشم یا نباشم به این راحتیا نمیشه منو از حالتم خارج کرد به خاطر همین تمرکز روی کارام هم همیشه قویه. حالا سعی می کنم اگه شد یه عکس از صحنه ی نادر لبخند ژکوند خودمو بزارم براتون!!
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/21/2010, 06:13

آقا سیامک من الکی نیشم باز نیست اما اینو خوب فهمیدم که خندیدن و شادی اونقدر تو روحیه ام اثر داره که زندگیمو زیر و رو می کنه شما هم امتحان کنید با دوستانی بگردید که شاد باشند منظورم آدمای الکی خوش نیست به نظرم انسانهای بزرگ همیشه شوخ طبع و خندان هستند حتی اگه غم داشته باشن
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/21/2010, 06:18

من قصد توهین نداشتم، اگه بی احترامی شد عذر می خوام و منظورم به کسی نبود ولی از حالتی که همه همدیگرو نگاه می کنن و لبخند می زنن زیاد خوشم نمیاد، به نظرم این کار آدمو بیشتر موذب می کنه
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/21/2010, 06:21

چه جالب منم خودم محیط رو تغییر میدم اگه بخوام چیزی روم تاثیر نمیزاره به این سادگی ها اگه نخوام لبخند
در ضمن یه چیزی من بیشتر اوقات میخندم و آدم شیطونی هستم بسیار زیاد اما تا حالا تو زندگیم به کسی اجازه ندادم به قول شما از سر و کولم بالا بره.
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/21/2010, 06:24

آقا سیامک
اما یه چیز رو ازتون قبول دارم اساسی بعضی ها کلا با زیادی یه جوری بودن آدم رو اذیت میکنن از اون لبخند ژوکوندها که آزار دهنده است خیلی آدم هی میخواد در بره از دست طرف کمک
راستی من که توهینی ندیدم لبخند

الهام عزیزم
خندیدن کار ساده ای هست اما نه برای همه آدمها در اصل جدا هنره من اینو 100% قبول دارم پس تو هنرمندی اساسی که میخندی و با خنده ات دیگران رو هم شاد میکنی تو دورانی که شادی رو خیلی هامون یادمون رفته و حق هم داریم با یه عالمه مشکل که یادمون بره:* رز

اين مطلب آخرين بار توسط hengameh در 4/21/2010, 06:27 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/21/2010, 06:25

هنگامه جون ظاهرا آقا سیامک شاد وشیطون بودن رو با الکی خوش بودن و جلف بودن یکی می دونه
منم بجاش خیلی جدیم و تمرکز دارم اما باور کنید با شاد بودن زندگی قشنگتر ، آسونتر و شیرینتر میشه تاثير خنده بر سلامتي 2uge4p4تاثير خنده بر سلامتي 2uge4p4تاثير خنده بر سلامتي 2uge4p4
البته آقا سیامک یه وقت جسارت نشه ها این بحث کاملا دوستانست تاثير خنده بر سلامتي 4xvim2p
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/21/2010, 06:31

نه دوستان، من ناراحت نشدم ولی فکر کردم حرفای من رو شما توهین به حساب آوردین و واسه همین عذرخواهی کردم، البته منم خیلی وقتا مثل همین دیشب (به خاطر اوی بازی فوتبال) ممکنه با دوستام شوخی کنم و بخندیم ولی تو جمعی که نمی شناسم واقعا حرف کشیدن ازم یا خندوندنم کار راحتی نیست
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/21/2010, 06:39

خوب این نشون میده شما کلا آدم درون گرا و معمولا آرومی هستین نه؟؟ لبخند
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/21/2010, 06:40

هنگامه جون باعث امیدواری و خوشحالی منه که می بینم هنوز خیلیا مثل خودم هستن واقعا جو این فروم هم همیشه باعث شادی و خندون من میشه مخصوصا بعضی اعضا مثل مریم ، آقا فرهاد ، صحرا جون و الانم تو دوست عزیز که تازه اومدی عشق
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة