گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فرانتوزا غذا نمی خورد!

4 مشترك

فرانتوزا غذا نمی خورد! Empty فرانتوزا غذا نمی خورد!

پست من طرف شیوا 4/11/2010, 10:33

من یک مشکل با ماهی فرانتوزایه 14 سانتیم پیدا کردم.حدودا 1 ماه هست که پیش منه اما من تاحالا ندیدم غذا بخوره!(جز یک بار که اسفناج پخته بهش دادم)من به ماهیهام تترا سیچلاید گرانولز میدم همه میخورن جز این یک ماهی.البته برای گرفتن غذا روی آب میاد و اکثر اوقات منتظره که غذا بگیره(البته بعضی اوقات هم فوق العاده ترسو!)و توی دهنش میگیره دوباره برش میگردونه توی آب.انگار که دوست نداشته باشه.اسفناج پخته رو دوباره امتحان کردم فقط یکم خورد و که اونم نمیدونم برگردوند یا نه.بهشون کاهوی پخته هم میدم.البته به من گفتن که نباید بهشون غذای پر پروتیین بدم.نمی دونم برای فرانتوزا یا دوبویسی!به همین دلیل تا حالا گوشت رو امتحان نکردم.واسه همین الان نمیدونم چی بدم این ماهی بخوره.راهنمایی کنید لطفا!(ماهیهام:دوبویسی.زمین خوار.فرانتوزا.لجن خوار) کمک
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فرانتوزا غذا نمی خورد! Empty رد: فرانتوزا غذا نمی خورد!

پست من طرف niloofar20 4/11/2010, 11:35

شیوا جون به منم گفتن دل و جگر و کلا گوشت نباید داد. ولی من احساس میکنم فقط غذای خشک هم مناسب نباشه.ماهی های من اصلا غذاهای ترکیبی رو دوست نداشتن و من همیشه بهشون آرتمیا و دافنی و وسط روز هم تترا مینی گرانول میدم. آرتمیا و دافنی رو امتحان کن. حتما میخوره.
باز نظر دوستان با تجربه مهم تره.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/11/2010, 12:47

باسلام

اول اینکه مواضب ماهب با ارزشتون باشید

ماهی فرانتوزا بسیار ترسو است می شود گفت بی نهایت ترسو ومعمولا بصورت گروهی و یا با ماهی دلفینی از همین خانواده با همین رفتار نگه میدارند فرانتوزا از کف ومیانه می خورد وبه فرانتوزا می شود دل داد ولی اگر بدهید دوبوسی هم می خورد وانگل میگرد پس دل نمی شود داد پس باید سر دوبوسی را گرم وبرای شروع لوفاک زیر اب رونده در طرف دیگر ریخت
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/11/2010, 13:14

متفکر: بله آقای کریم زاده.ترسو که هست ولی خب ازش دو تا دارم یکمم بهم عادت کردن از این بابت مشکلی ندارم.اما از جهت دوبویسی کاملا حق با شماست!ولی خب هیچ راهی هم واسه سرگرم شدنش نیست چون به محض اینکه جلوی آکواریوم میرم اولین ماهی دوبویسی هست که منتظر غذا می ایسته!!!
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز لبخند رز

:m/:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/11/2010, 13:56

available404 عزیز ، اگه تازه وارد آکورایومتون شده و تنهاست ، عادیه که لب به چیزی زیاد نزنه! با گدشت زمان امیدوارم بهتر بشه! اسکارهای من بعد از وردو تا 3 هفته هیچ چیز نخوردند! آروانای من که به آقای دکتر عزیز هدیه دادم ، تا 2-3 هفته هیچ چیز نمی خورده! تازه این ها ، این بودند ، فرونتوزا که جای خود داره! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/11/2010, 14:12

ممنون آقا پرهام.اما این ماهی 1 ماهی هست که پیشه منه.تنها هم که نیست...ماهیامو بالا گفتم.نمیدونم چرا اینطوریه.امکان داره این غذا رو دوست نداشته باشه؟آخه اون یکی فرانتوزام همین غذا رو با اشتها میخوره! ناراحت
امیدوارم همینطور باشه که شما میگین رز
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة