گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

در صورت نبود برق ماهیها چقدر دوام می آورند؟

+3
apb
arefkarimzadeh
niloofar20
7 مشترك

در صورت نبود برق ماهیها چقدر دوام می آورند؟ Empty در صورت نبود برق ماهیها چقدر دوام می آورند؟

پست من طرف niloofar20 4/9/2010, 15:24

برق ما رفته. گفتن 3،4ساعت دیگه میاد. تو این مدت مشکلی پیش نمیاد برای ماهیها؟ من چیکار میتونم بکنم؟ ناراحت
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

در صورت نبود برق ماهیها چقدر دوام می آورند؟ Empty رد: در صورت نبود برق ماهیها چقدر دوام می آورند؟

پست من طرف arefkarimzadeh 4/9/2010, 16:11

با سلام

شما اگر تراکم زیاد داشته باشید کلا مشکل است و اگر تراکمتان استاندارد باشد مشکلی نیست ورفتن برق به این مدت کلا فیلتر بیو لوژیکی رو از کار می اندازد
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

در صورت نبود برق ماهیها چقدر دوام می آورند؟ Empty رد: در صورت نبود برق ماهیها چقدر دوام می آورند؟

پست من طرف apb 4/10/2010, 01:50

niloofar20 عزیز ، اگه تراکم زیاد باشه ، به زودی دچا کمبود اکسیين می شوند و ممکنه حتی ... امیدوارم زودتر برق بیاد! موفق باشید ، پرهام.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 4/10/2010, 05:32 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 4/10/2010, 02:43

شما اگر تراکم زیاد داشته باشید کلا مشکل است و اگر تراکمتان استاندارد باشد مشکلی نیست ورفتن برق به این مدت کلا فیلتر بیو لوژیکی رو از کار می اندازد
پیرو حرفهای عارف؛ اگه فیلترت از نوع تاپ فیلتره نذار خشک بشه تا باکتری ها بمیرن و البته بیش از دوساعت خاموشی میتونه باعث بالا رفتن مواد سمی آب و کاهش اکسیژن بشه. پس در ساعاتی که قراره فیلتر مدت زیادی خاموش بشه غذا دهی نکن تا مدفوع کمتری داشته باشی
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ghazaleh 4/10/2010, 03:18

نوعی فیلتر هوا هست که شارژی هست و برای مواقعی که برق میره میتونید استفاده کنین که دچار کمبود اکسیژن نشن!
ghazaleh
ghazaleh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 4/10/2010, 12:52

ممنون از همه.
برق 1ساعت بعد اومد ولی مدام قطع و وصل میشد. خدارو شکر اتفاقی نیافتاد. ولی لازم بود بدونم. تو تابستون زیاد برق میره.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 4/12/2010, 04:04

من آكواريومم فيلتر نداره فقط از يه فيلتر كف استفاده مي كنم كه با پمپ هوا وصله
و اكسيژن آب از همون پمپ هوا تا مين ميشه و يه موضوع مهم من هميشه شبها پمپ هوامو خاموش مي كنم يعني از ساعت 12 تا 6 صبح حدودا 6 ساعت پمپ خاموشه ولي تراكم ماهي هام خيلي كمه من فقط3گلد فيش و دو لجنخوار و يك آنجل دارم.آكواريومم 35×75×65هست
يعني باكتري هاي آكواريومم شبها مي ميرند؟مشكلي برا ما هي هام پيش مياد؟؟؟
صبح كه ميرم فيلترو روشن كنم هنوز اكسيژنشون تمام نشده
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ghazaleh 4/12/2010, 04:11

متفکر: یه کمی خطرناک نیست؟ دور از جون من دو تا از بهترین ماهی هام رو(البته گوشتخوار و بزرگ) از دست دادم چون شب فیلتر هواشون خاموش شده بود.مواظب باشید حتما.
ghazaleh
ghazaleh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 4/12/2010, 04:36

تراكم ماهي هام خيلي كمه من فقط3گلد فيش و دو لجنخوار و يك آنجل دارم
شرایط زیستی آنجل و گلدفیش متفاوته، بهتره جداشون کنین.

من آكواريومم فيلتر نداره فقط از يه فيلتر كف استفاده مي كنم

يعني باكتري هاي آكواريومم شبها مي ميرند؟

بارها و بارها مزایای فیلتر اینترنال و اکسترنال رو بررسی کردیم .
فیلتر واسه به جریان درآوردن آب تانک و جمع کردن فضولاته. در فیلترهای اکسترنال مثل تاپ فیلتر، که سرامیک درش موجوده، باکتریهای مفید کم کم ساکن میشن و مواد سمی(toxic) آب مثل نیتریت و آمونیاک رو به مواد غیرسمی تجزیه میکنن. هر بار که فیلتر خاموش بشه و کم کم آب درون فیلتر خشک بشه محیط مناسب برای رشد و نمو باکتری های مفید از بین میره و همه باکتری ها می میرن.
مرگ باکتریها اصلی ترین عامل مرگ و میر ماهی هاست چون چرخه ازت و پیدایش باکتری ها دوباره باید ایجاد و تکمیل بشه. این ایجاد و تکمیل 35 روز طول میکشه و چیزی نیست که فکر کنین شب میمیره و صبح دوباره زنده میشه !!
ضمن اینکه باکتری هایی که احیانا در فضاهای میکروسکوپی تانکتون مثل فیلتر کف زندگی میکنن و یا احیانا به بخاری تانکتون چسبیدن اونقدر ناچیزن که به حساب نمیان.

صبح كه ميرم فيلترو روشن كنم هنوز اكسيژنشون تمام نشده
کمبود اکسیژن چیزی نیست که شما بتونین تشخیص بدین... رفتارهای عجیب و غریب ماهی ها مثل اومدن به سطح آب نشونه کم شدن اکسیژن و افزایش آلودگی هاست. افزایش مواد سمی در آب دقیقا مشابه رفتن شامپو در چشم انسانه یعنی علاوه بر سوزش فراوان، ایجاد خفگی میکنه.
اگه میخواین که ماهی هاتون زنده بمونن باید از فیلتر مناسب با حجم تانکتون استفاده کنین و یا هر چند روز یکبار مرتبا مقداری از آب رو با آب تازه و کلر زدایی شده جایگزین کنین تا آلودگی ها کمتر بشن.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 4/12/2010, 04:50

من هر هفته 20در صد آب رو عوض مي كنم.ممنونم افشين جان از راهنماييهات
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/12/2010, 05:26

نیلوفر جان من 5 سال پیش در آکواریوم 80 سانتیم یک اسکار بزرگ گورخری 2 تا بالونی 2تا لجن خوار و سیلور دالر داشتم.کل شب رو هم پمپ هوا تصفیه و... غیر از بخاری که نداشت!!!رو از برق میکشیدم خدا رو شکر نمیمیردن خیلی خوشحال
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة