گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

+26
...
arash_flat
لاکی
sheytoonak
اطلس
hadi1981
tariki_satan
anahita_kherC
لاک پشت4ماهه
Paris
shinili
sidny
White Tiger
Foad
مونا
asoo62
Ronia
sharareh
leopard
maryam.m
Farshad.roger
MANI_SHSH
apb
samir
فریده
mamali1365
30 مشترك

صفحه 4 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 4 Empty نخوردن غذا و خوابیدن

پست من طرف tariki_satan 1/18/2011, 18:05

لطفا کمک کنید

من لاک پشت گوش قرمز دارم 2-3 سالی میشه دارمش از وقتی که 2 سانتی بود دارمش تا الان که

شده 15 سانتی متر

متاسفانه دو ماهی میشه لب به هیچی نمیزنه قبلا همش میخورد الان لب به هیچی نمیزنه بهش

گوشت چرخ کرده یا گوشت معمولی بهش میدادم قبلا کلی میخوذد الات هیچی نمیخوره

همش هم تو آبه فقط میخوابه

دارم دق میکنم کمک کنید
tariki_satan
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 4 Empty رد: بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

پست من طرف shinili 1/18/2011, 18:09

ووووااییییی
گوشت چرخ کرده لاکیا رو می کشه

به تاپیک تغذیه سر بزنین

اين مطلب آخرين بار توسط shinili در 1/18/2011, 18:12 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 4 Empty رد: بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

پست من طرف Foad 1/18/2011, 18:12

از تغذیه خیلی بدی استفاده کردید (گوشت چرخ کرده یا گوشت معمولی). تاپیک غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) را مطالعه کنید. برای درمان با دکتر تماس بگیرید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف hadi1981 1/19/2011, 03:40

جالبه این همه مدت گوشت قرمز مصرف کرده بوده اما تازه فقط اشتهاش کم شده!!
hadi1981
hadi1981
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف اطلس 1/22/2011, 17:07

چطوررر ممکنه بعد از 3 سااااااال!!! تازه این موضوع رو بفهمید...؟؟
اطلس
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف sheytoonak 3/4/2011, 20:23

من 2تا لاک پشت دارم تقریبا 1ماهو نیمه که خریدمشونویکیشون خوب غذا میخوره ولی یکی دیگشون اصلا هیچی نمیخوره فقط چند روز اول غذا خوردو دیگه نخورد خیلی نگرانشم لطفا راهنماییم کنین چون اصفهانم و نمیتونم برم پیش آقای دکتر
در ضمن 2تاشونو تو یه تنگ شیشهای بزرگ که با مرجان و صدف خشکی براشون ساختم نگه میدارم البته خودم فکر کنم آبشون یکم سرده
تازگیا همش توی خشکی خوابیده و هیچ حرکتی نمیکنه ولی اون یکی فعاله
طول لاکشونم 3 سانته حدودا
در ضمن از اول بهشون از این غذاهای آماده ماهی دادم نمیدونم اسمش چیه دقیقا(دانه های ریز قرمزوسبز)
sheytoonak
sheytoonak
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Foad 3/5/2011, 13:25

شما هم در شرایط بدی ازشون نگهداری می کنید (از نظر وجود خشکی، دمای مناسب آب، وجود لامپ هالوژن گرماده بالای خشکی و لامپ فلورسنت و ...) و هم جیره غذایی بدی بهشون دادین. راهنمای نگهداری لاکپشت را مطالعه و به آن عمل کنید. با آقای دکتر هم می توانید تماس تلفنی بگیرید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف anahita_kherC 8/7/2011, 14:35

سلام به همگی
من یه لاکپشت گوش قرمز دارم که وقتی 1 ساله و خورده ایش بود خریدمش که اون یکی لاک پشتم تنها نباشه، الان حدوده دو ساله که خریدمش خیلی ام شیطونه! اما چند روزه خیلی بی حاله و هیچی ام نمی خوره همش خوابیده خیلی نگرانشم D\'oh
تغذیه اش خوبه ماهی می خوره و پلت و کف دریا. سبزی و کاهو نمی خوره هر کاریش کردم، تراویوم اشم خوبه هم خشکی داره هم لامپ فقط بخاریشونو خاموش کردم چون دمای آبشون خوبه جلوی کولرم نیستن، دیگه نمی دونم چی ممکن شده باشه
کمک
anahita_kherC
anahita_kherC
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/12/2011, 02:28

بسته بودن چشم لاک پشت ممکن است بهعلت ضربه یا چنگ و بیماری باشد بهتر است به دامپزشک مراجعه شود ولی شما دراصفهانید و این مشکله بهتره با دکتر معماریان تماس بگیرید
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arash_flat 8/15/2011, 14:31

سلام. یک لاک پشت برکه ای کوچیک داریم 2 سال پیش ماست گوشت خواره حدود 2 هفته است که غذا نمی خوره 1 روز قبل از آن حالت بی قراری داشت صورتشو به دیوار و زمین می زد به دامپزشک مراجعه کردیم حمام آنتی بیوتیکی و قطره چشمی تجویز کرد که خودش ترکیب کرده بود و چشماشو مرتب در آب می مالد و قبلا دهانش رو مرتب باز میکرد و غذاش میله ای سبز و گوشت فشرده و میگو ست و میل به خواب زیاد دارد
arash_flat
arash_flat
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/15/2011, 21:42

پیش کدام دامپزشک رفتید؟ از آب 24 ساعت مانده و کلر رفته استفاده می کنید؟ شرایط نگهداری چگونه است؟ از ماهی خوراک استفاده کردید؟
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف arash_flat 8/16/2011, 17:02

دکتر خسرو شاهی شیراز. آب 10 تا 12 ساعت مانده. زمان خوردن غذا لاک پشت را توی تشت آب قرار میدهیم و بعد از 2 تا 3 ساعت بیرون آورده میشه و بعد توی جای خوابش می خوابه روزی 1 تا 2 ساعت هم آفتاب میگیره. و واسه غذاش هم از دانه های گرد که گفتند از گوشت فشرده است که این غذا رو خیلی دوست داشت و الاد حدود 10 روزه که نمی خوره حتی میگو هم نمی خوره
arash_flat
arash_flat
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/17/2011, 11:04

این وضعیت ممکنه خطرناک باشه بهتره دمای اب را کمی بالا ببرید در ضمن برای احتیاط به مدت 2هفته هر 2 روز یکبار اب را عوض کنید فعلا دادن اون غذاهای گوشت فشرده را متوقف کن و فقط از میگو استفاده کن در ضمن بهتره مواد اون قطره را بفهمی و با دکتر معماریان تماس بگیری میتونی قطره ویتامین آ خوراکی به مقدار کم به اب اضافه کنی
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ... 1/4/2012, 13:57

خب منم سوال دارم:
من تازه دو تا لاکی کوچولو آوردم.یه نر به اسم نیکی و یه ماده به اسم میکی.چهار سانتی متره اندازشون.
ببینید من این شرایط رو براشون به وجود آوردم:
کف آکواریوم رو با بستری که مورد تایید آقای حلوایی (احتمالا میشناسینشون.جانور شناسن) بودن پوشوندم.یه طرف سنگ ها و شن ها کمی بیشتره و طرف دیگه آب در حدیه که لاکی ها بتونن بدون شنا کردم سرشون رو از آب بیرون بیارن.یه لامپ زیر کابینتی 28 سانتی براشون جایی وصل کردم که اکثر نورش سمت خشکیه.بهشون غذای مخصوصا لاک پشت گوش قرمز،مارک تریکسی میدم.آکواریومشون نزدیک پنجرس و روز ها علاوه بر نور لامپ,نور خورشید رو هم می گیرن.دمای تراریوم هم با دمای اتاق متناسبه (البته اگر لامپ زیر کابینتی اثری نداشته باشه).یه کشتی هم از آکواریوم فروشی خریدم گذاشتم وسط آکواریوم.لاکی های من خیلی کم میام تو خشکی.غذا هم خوب میخورن.
هیچی کم ندارن؟به من گفتن باید بخاری بخرم.یعنی دمای اتاق کافی نیست؟لامپ زیر کابینتی چی؟هر چیزی کم دارن بگید.میخوام خوب زندگی کنن. خجالتی هستم
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ... 1/4/2012, 14:04

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 4 34807886440334500354بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 4 81556761068865057364بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 4 71978880182217152374
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ... 1/4/2012, 17:39

ای بابا!!!انقدر گفتن بخاری بخاری رفتم واسشون خریدم.حالا مجبور شدم آب رو بیشتر کنم.یه طرف با سنگ های بسترشون (که توی عکسای بالای می بینید) خشکی درست کردم طرف دیگه آبه.خوبه؟ کمک
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ... 1/4/2012, 20:04

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 4 89802101710966415270
خوبه؟
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ... 1/4/2012, 20:05

کوزه رو بردارم به نظرتون؟همون سنگ و کشتی کافیه واسه خشکی؟ کمک
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف pikajoo 1/5/2012, 05:11

سلا زینب جون ببین اگر می تونید یا کشتی یا کوزه رو تواب بزارید چون اگر تو اب باشه می تونه پشتشو بخارونه شروین منم همین کارو می گرد البته من براشون مرجان گذاشته بودم در ضمن اگر تو خشکی رو خالی تر بکنید به نظر من بهتره چون راحتتر می تونه دراز بکشه خیلی خوشحال
pikajoo
pikajoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف pikajoo 1/5/2012, 05:15

در ضمن یادم رفت بگم هرچی ارتفاع اب بیشتر بهتر البته شستنشم سختتر ولی چه می شد کرد .هرچی ارتفاع بیشتر راحتتر می تونن شنا کنن زبون درازی من تا قبل از اینکه ببرمشون شمال تو یه اکواریوم خیلی کم ارتفاع نگه می داشتمشون ولی وقتی تو رود خونه گذاشتم شنا کردن دیدم چه قدر توعمق زیاد حال می کنن بخاطر همین یه اکواریوم بزرگ در ست کردم خجالتی هستم
pikajoo
pikajoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف bugieboy 1/5/2012, 07:26

pikajoo نوشته است:سلا زینب جون ببین اگر می تونید یا کشتی یا کوزه رو تواب بزارید چون اگر تو اب باشه می تونه پشتشو بخارونه شروین منم همین کارو می گرد البته من براشون مرجان گذاشته بودم در ضمن اگر تو خشکی رو خالی تر بکنید به نظر من بهتره چون راحتتر می تونه دراز بکشه خیلی خوشحال
چجوری پشتشو می خاروند؟ عشق در نگاه اول
لاکی های من که از این کارا نمیکنن!
bugieboy
bugieboy
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف ... 1/5/2012, 18:15

ممنون به خاطر راهنمایی.خب من تا فعلا سنگ بزرگ گیر نیارم نمی تونم آب آکواریوم رو بیشتر کنم.وقتی هم بیشتر کنم خب تصفیه آب میذارم خیلی شستن لازم نداره دیگه!
در ضمن...واسه اقا نیکی دعا کنید.زنگ زدم به دکتر گفتن ممکنه مشکل تنفسی داشته باشه.خدا کنه این هفته وقت کنم ببرمش آخه وسط امتحاناس!!
اول قرار شد این شنبه نه شنبه دیگه.بعدش شد چهارشنبه الان هم که بابام میگه به احتمال خیلی خیلی زیاد همین شنبه (فردا) می بریمش...دعا کنید چیزیش نباشه. D\'oh
آخه خوب غذا میخوره.شنا هم می کنه.میره تو خشکی یا از کشتی آویزون میشه جلوی نور لامپ زیر کابینتی...ولی بازم نمی دونم مشکل از کجاس!!! گریه
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sahar13478 5/2/2013, 05:42

سلام من یه لاکی برکه ای اروپایی دارم 4 روزه هیچی نخورده توروخدا کمکم کنید
sahar13478
sahar13478
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف abs63 12/28/2013, 20:59

سلام و وقتتون بخیر.
0- من یک لاکپشت گوش قرمز دارم.
1- حدود یک ساله که ازش نگه داری میکنم و فکر میکنم که وقتی تهیه ش کردم نوزاد بود.
2- قبلا بیماری نداشته.
3- زیستگاه خشکی داره.
4- دمای آب 22 درجه و خشکی فکر میکنم 24 تا 25 درجه است.
5- بهش کرم خشک شده میدم و خیلی ی ی هم دوست داره. سبزیجات اما هیچ وقت نمیخوره.
6- علائمی که داره: چشم هاش بسته است. بین تکه های لاکش (چه پشت و چه زیر شکم) کمی فاصله ایجاد شده. به نظر میاد که داره لاک ش بزرگ میشه.
تا هفته قبل، میتونست یکی از چشمهاش رو باز کنه اما الان هر دو چشمش بسته است و بیشتر اوقات خوابه و توی خشکی. گاهی بیدار میشه و توی آب یکم چرخ میزنه و باز برمیگرده توی خشکی.
در حال حاضر برای اینکه بهش غذا بدم، غذا رو جلوی دهانش نگه میدارم تا متوجه بشه و بخوره. البته الان هم وقتی بیداره، بازم بازیگوشی میکنه و غذاش هم کم نشده.
روی لاک و روی چشمش سفیدی یا علامت خاصی نداره. چشمش هم ورم نداره و فقط بسته است.
کلا خیلی بی حال هست.
میخوام بدونم که اصلا لاکپشت ها، لاکشون به این شکل بزرگ میشه؟ و آیا توی این زمان، این حالت های بی حالی رو دارن؟
در کل حالتش طبیعیه یا اینکه بیماری خاصی داره؟
این لاکپشتی که الان در موردش گفتم، شیطون و بازیگوش بود. همیشه فقط از دست خودم غذا میخورد (و میخوره) و همیشه سرحال بود و توی آب حسابی بازی میکرد. هیچ وقت هم از محیط زندگی ش خارجش نکردم.
آب سالم داره و شرایط محیطی ش هم خوبه و خوب ازش مراقب میکنم.
الان واقعا نگرانش هستم.
ممنون میشم راهنمایی م کنید و اگه لازمه که پیش دامپزشک ببرمش، دامپزشکی رو سمت شرق تهران بهم معرفی کنید.
ضمنا هنوز از ویتامین یا مکمل خاصی براش استفاده نکردم. اگه به نظرتون لازمه، بگید که برای چشمش ویتامین A تهیه کنم و اینکه چطوری ویتامین رو استفاده کنم.
متشکرم و بی صبرانه منتظر پاسختون هستم.
شاد باشید.
abs63
abs63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف abs63 1/5/2014, 13:59

یعنی واقعا هیچکسی به این فروم سر نمیزنه؟؟!!!
abs63
abs63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

صفحه 4 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة