گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

یکسری سوال در مورد زندگی لاک پشتها در کنار هم

+4
Ronia
negar
apb
samir
8 مشترك

یکسری سوال در مورد زندگی لاک پشتها در کنار هم Empty یکسری سوال در مورد زندگی لاک پشتها در کنار هم

پست من طرف samir 3/26/2010, 09:02

دوستان من بالاخره بعد از چندین ماه بد بیاری و موفق نشدن بالاخره یک لاک پشت ناز از دکتر گرفتم.

لاک پشت من 13 ماه تنها بوده. از وقتی لاکی جدید آمده با هم کاری نداشتند و لاک پشت جدید هم غریبی می کرد تا اینکه دیشب با دست بهش غذا دادم و کمی نازش کردم تا بالاخره دوست شد و امروز وارد خشکی شد و چند ساعتی را روی خشکی در حال استراحت است.

لاک پشت من مدتی بود که وقتی خیلی گرسنه می شد سنگهای توی خشکیش را گاز می زد.

مساله اصلی که سوال و نگرانی برای من بوجود آورده اینجاست که لاک پشت قدیمی من مدام میاد خشکی و لاک لاکی جدید را گاز می گیره. حتی لبه های لاکش را هم گاز می گیره. چند بار جلوش را گرفتم و انداختم توی آب ولی نمی دونم این احساس حسادت هست یا واقعا فرق سنگ و لاک پشت را نمی فهمه؟

البته لاک پشت جدید را از مکان اختصاصی لاک پشت قدیمی جابجا کردم و دیدم باز رهاش نمی کنه. حتی میشینه لبه شیب دار خشکی و لاک پشت جدید را تحت نظر می گیره.

آیا احساس حسادت هست یا این رفتار خشونت آمیز نرهاست؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

یکسری سوال در مورد زندگی لاک پشتها در کنار هم Empty رد: یکسری سوال در مورد زندگی لاک پشتها در کنار هم

پست من طرف apb 3/26/2010, 13:21

samir عزیز ، هر تاش با هم ، اگه ادامه دار بشه شاید مجبور شوید جداشون کنید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

یکسری سوال در مورد زندگی لاک پشتها در کنار هم Empty رد: یکسری سوال در مورد زندگی لاک پشتها در کنار هم

پست من طرف samir 3/26/2010, 16:29

پس با این اوضاع، فکر می کنم این 13 ماه کار خودش را کرد. لاکیم غیر اجتماعی بار آمد.

البته با گذر زمان وقتی دید که خیالش راحت شده رفت جای مخصوصش و آفتاب گرفت و دیگه بهش کاری نداشت. این کوچولوی جدید هم از جایی که گذاشتمش اصلا تکان نخورد.

امیدوارم از فردا که نیستم شب نیام لاکی جدید را بدون دم و دست وپا ببینم. مهمان جدید را به خدا می سپارم که انشاءالله زودتر دوست بشوند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف negar 3/28/2010, 14:49

samir جان، مشکل من درست برعکس مشکل شماست. دو لاکپشت بزرگتر که الان 1 ساله دارمشون خیلی رفتار دوستانه ای دارن و اصلا گاز نمی‏گیرن. اما یکی از لاکپشت های کوچولویی که حدودا 3 هفته است خریدم، همه رو گاز می‏گیره. تا وقتی توی قرنطینه بود این طور نبود و آروم بود اما از وقتی رفته توی تراریوم و توی آب راحت شنا می‏کنه خیلی گاز می‏گیره هم ما رو گاز می‏گیره و هم لاکپشتهای بزرگتر از خودش رو. بزرگها فعلا عکس العمل بدی در مقابلش نشون نمی‏دن. نمی دونم باید چیکارش کنم. فکر کنم باید جداشون کنم.
negar
negar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 3/28/2010, 15:32

negar عزیز

با توجه به اینکه لاک پشت کوچک شما این کار را می کنه تا زمانی که اوضاع خطرناک نشده بهش فرصت بدید. شاید رفتارش تغییر بکنه. دلایل مختلفی می تونه داشته باشه بخصوص که لاک پشتهای گوش قرمز اصولا خیلی مهاجم هستند.

من در مورد لاک پشت خودم به یک نتیجه ای هم رسیدم . اونم اینکه این خانم لاکی جدید بیشتر روز توی خشکی هست و جای لاک پشت من را اشغال کرده. با اینکه لامپ را کج کردم ولی فک رنمی کنم دماش کامل پخش بشه.

چاره هر دو من و شما صبر است و مشاهده رفتار لاک پشتهامون.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/8/2010, 11:31

یکی از مسائل لاک پشتها گرفتن آفتاب و خشک کردن بدن زیر لامپ هالوژن هست.

کسانی که چند تا لاک پشت نگهداری می کنند چطوری دمای مطلوب برای کل لاک پشتها تامین می کنند؟ آیا همه باهم میان رو خشکی؟ یا نوبتی آفتاب می گیرند؟

خشکی من فضای کافی برای دو تا لاک پشت را داره. لامپ هالوژن 50 وات 12 ولتی هست که با فاصله 15 سانتی متر تنظیم شده. در این شرایط لاک پشتها فقط زیر نور لامپ استراحت می کنند. این باعث شده که لاک پشت جدید با چند بار تلاش محل لاک پشت من را تسخیر کنه، و لاک پشت قدیمی من روزی 15 دقیقه هم دیگه تمایلی نداره بیاد رو خشکی چون هر وقت هم بخواد بیاد لاک پشت جدید توی خشکی هست.

سوال، این مشکل چطوری قابل حل کردنه؟ قدرت لامپ زیاد بشه یا یک لامپ دیگه اضافه کنم؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/8/2010, 13:47

samir عزیز ، معمولا بعد از کدتی با هم کنار می آیند و مشکل برطرف می شه! کمی صبر کنید اگه برطرف نشد ف اون وقت دست به کار شوید ، موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/8/2010, 14:00

samir جان طبیعیه. مشکل لاک پشت هاتون از کمبود گرما در جای جای خشکی نیست از روحیه انحصار طلبی لاک پشت هاست اونها معمولاً یه منطقه خاص از خشکی رو برای آفتاب گرفتن انتخاب می کنند و در شرایط خیلی مسالمت آمیز موقع خشک کردنشون روی لاک هم سوار می شن در غیر اینصورت برای حفظ موضع تلاش می کنند. وقتی نقاط آفتاب گیری وسیع باشه مشکلشون با هم سر خشکی کمتر می شه
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/8/2010, 14:02

آخه این جریان 10 روزی برپاست. من می گم شاید مشکل از لامپ من هست که فقط یک جا گرمای مناسب ایجاد می کنه. شاید اگر کلی خشکی را پوشش می داد اینطوری نمی شد.

یک سوال دیگر.

لاک پشت من زیاد پوست اندازی می کنه در حالیکه دمای آبش مناسبه و زیاد نیست. غذاش هم که مناسبه و دکتر هم می گفتند که مشکلی نیست . اما لاکپشت جدیدم هم بعد 10 روز شروع کرده به پوست اندازی. نگرانم که چیزی توی تراریوم من درست نیست که اون هم نیومده پوست اندازی پیدا کرده.

می تواند دلایل دیگری برای پوست اندازی باشد؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/8/2010, 14:03

Ronia عزیز

لاک پشت ماده من یک کم کوچکتر از نر هست. ممکنه این هم دلیلی باشه که نر روی ماده سوار نمی شه؟

چون مثل اینکه برعکسش وجود نداره که ماده روی نر سوار شه درسته؟ البته من یک بار توی آب دیدم که لاک پشت ماده که جدید هست واسه لاک پشت نر من از اداهای ابراز عشق که معمولا نرها انجام می دهند، از خودش ابراز می کرد.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/8/2010, 14:33

لاک پشت ماده من یک کم کوچکتر از نر هست. ممکنه این هم دلیلی باشه که نر روی ماده سوار نمی شه؟
نه، اگه بخواد سوار بشه و دیگری هم بهش این اجازه رو بده کوچیک و بزرگ خیلی مهم نیست. من این سوار شدن روی لاک رو توی لاک پشت های کوچیک تر بیشتر دیدم اونم در صورتی که بخوان خیلی مسالمت آمیز در کنار هم زندگی کنند مثل لاک پشت هایی که یکجا تعداد زیادیشون رو برای فروش گذاشتند.
مبحث آفتاب گیری و جفت گیری شون از هم مجزاست.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/8/2010, 14:37

شاید مشکل از لامپ من هست که فقط یک جا گرمای مناسب ایجاد می کنه.
همه ی لامپ ها همینطور هستند و در نقطه ی کاملاً مستقیم با تابش نور گرمای بیشتری هم تولید می شه. شما دمای همه جای خشکی رو با دماسنج دیجیتالی دقیق اندازه گیری کنین اگه در جایی مشاهده کردین که دما خیلی پایین تر هست ولی می تونه مورد استفاده لاک پشت قرار بگیره مشخص می شه که خشکی بزرگه و یه لامپ کافی نیست.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/8/2010, 14:40

ممنون Ronia عزیز.

خودم هم فکر می کنم که لامپم قدرتش کمه (50 وات هست با ترانس 12 ولتی). چون عکس تراریوم و لاک پشتهای بچه های دیگر را می بینم که یک لامپ دارند ولی دو سه تا لاک پشتشون توی خشکی هستند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/8/2010, 14:43

خواهش می کنم عزیزم
لاک پشت من زیاد پوست اندازی می کنه در حالیکه دمای آبش مناسبه و زیاد نیست.
نگران نباش samir جان
شما هم غذاهای خوبی برای لاک پشتتون استفاده می کنین هم زیستگاه مناسبی با دماهای در حد اعتدال فراهم کردین. با معاینه مداوم پزشک هم که نشون داده شده بیماری و مشکل دیگه ای وجود نداره، پس این پوست اندازی طبیعیه :\m/:
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/8/2010, 14:48

خدا کنه همینطور که شما می گید باشه. دیگه داشتم به بیوسرامیک و ذغالم مشکوک می شدم.

ممنون
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ستاره 6/23/2010, 04:17

لاکپشت من وقتی یه لاکپشت جدید انداختم پیشش می ترسید و فرار می کر از درو دیوار بالا می رفت من چیکارکنم نترسه سوال
ستاره
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 6/23/2010, 04:32

لاکپشت من وقتی یه لاکپشت جدید انداختم پیشش می ترسید و فرار می کر از درو دیوار بالا می رفت من چیکارکنم نترسه

از نظر اندازه و سن چقدر با هم اختلاف دارند؟ اگر اختلاف کم باشه، با گذشت زمان با هم خوب می شوند ولی اگر فکر می کنید به هم آسیب می رسونند بهتره جدا کنید. شاید لاک پشتتون مدت زیادی تنها بوده و برای همین الان می ترسه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف anahita_kherC 7/25/2010, 12:51

سلام بر همگی
من دو سال یک لاک پشت دارم که تقریبا یه ساله تنها بوده امروز یه دوست براش خریدم، اول جدا گذاشتمشون تا یکم لاک پشت جدیده به خونه جدیدمون عادت کنه بعد گذاشتمش پیش خرسی (اسم لاک پشت اولیه امه ماشالا بچم انقد شیکموست که اسمش شد خرسی) یه ربع اول خوب بودن با هم حالا خرسی هی بش حمله می کنه! نه اینکه گازش بگیره نه! اما هی دستاشو می کشه جلو و میره دنبلش هی هولش میده!!
به نظر شما چی کار کنم؟
anahita_kherC
anahita_kherC
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/25/2010, 12:55

اندازه دومی چقدره؟
جنسیت ها؟
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/25/2010, 13:13

آناهیتا جان یه مدت کنارشون بمون اگر دیدی خرسی لاک پشت جدید رو می زنه از هم جداشون کن
اگر با هم نسازند چاره ای جز این نیست
به خصوص اگر یکی از دیگری خیلی بزرگتر باشه ممکنه دم و ناخنش رو زخم کنه
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف anahita_kherC 8/12/2010, 13:03

خال خالی تقریبا اندازه خرسی است و نره فکر می کنم! جدیدا که خال خالی هی پای خرسی رو گاز می گیره اما در کل با هم خوبن انگار! عکسشونو توی یه پست گذاشتم می تونین برین ببنینشون بچه هامو!
گفتگوی لاک پشتی
anahita_kherC
anahita_kherC
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف anahita_kherC 8/12/2010, 13:04

و مرسی از توجهتون رونیا جان و صحرا جان بوس کردن بوس کردن
anahita_kherC
anahita_kherC
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/12/2010, 15:27

لاک پشتهای نر بالغ معمولا با هم دعوا می کنن و همدیگر را گاز می گیرند. ولی لاک پشتهای شما کوچیک هستند. این کار شاید نوعی رفتار متقابل باشد. یک نکته اینکه به خرسی غذای بیشتر از حد و بیش از حجم سرش ندین تا بهش آسیبی برای رشد بیش از حد وارد نشود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف anahita_kherC 8/12/2010, 16:01

چشم حتما! این خرسی ما خیلی شیکموست باید حواسم بش باشه!
anahita_kherC
anahita_kherC
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة