گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم

+31
Nima_mtg
Innocent
patil
الهام
hamed_myh
snake_eater
کیمیا
setareh
ghazaleh
ایران دوست
Foad
Farshad.roger
mehdix622
مرضیه
samira
Salma
Ronia
سارا س
پریا
masi
فرهاد
فریده
Samantha
samir
spider
niloofar20
apb
محمد
maryam.m
amir hosein
Sahra
35 مشترك

صفحه 1 از 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  الصفحة التالية

غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم Empty غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم

پست من طرف Sahra 3/11/2010, 17:00

میگم چطوره یک تاپیک بگذاریم برای اصلاح و تذکر غلط های املائی. ( البته نه غلط های تایپی ناشی از نداشتن کیبورد فارسی )
به خدا دارم عذاب وجدان میگیرم. خیلی خوشحال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم Empty رد: غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم

پست من طرف amir hosein 3/11/2010, 17:14

خیلی کار خوبی کردی خیلی خوشحال

اين مطلب آخرين بار توسط amir hosein در 3/11/2010, 17:29 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم Empty رد: غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم

پست من طرف Sahra 3/11/2010, 17:16

اما به قولی اینترنت دانشگاه است.تو این دانشگاه حداقل باید به زبان فارسی و مادری خودمان احترام بگذاریم.
همانطور که به بزرگترمون احترام میگذاریم آقا امیر حسین.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 3/11/2010, 17:31

بله کاملا با حرفتو موافقم زنده باد زبان پارسی زنده باو وطن :m/:
سعی خودم رو میکنم که زبان شیوای پارسی رو خوب یاد بگیرم.
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 3/11/2010, 18:27

آخ مهتاب جون چه تاپیک خوبی!
حرف دل منو زدید خیلی خوشحال رز یعنی میشه :[-o<:
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/12/2010, 05:50

اول باید مدیران فروم اجازه بدن.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/12/2010, 06:46

به اق پرهام زیاد تذکر بدبد.البته من چون با یک کامیپیوتر جدید کار میکنم دستم به کیبورد جدید عادت نداره به خاطره همین اشتباه مینویسم خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/12/2010, 07:03

از نظر من مشکلی نیست ، غلط های املایی در پاسداری از ربون فارسی خیلی خوبه!

اق پرهام

جانم ، محمد جان ، آق پرهام؟؟؟!!!

به به ، تو غلط های املایی یه آق پرهامی نشون بدم که ... خیلی خوشحال
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/12/2010, 07:04

خب هی میخوام بنویسم اقا پرهام یهویی میبینم نوشتم اق پرهام شما به بزرگی خودتون ببخشید lol!
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 3/12/2010, 07:39

به نظر من اولین کاری که باید انجام داد، بعد از تایپ و قبل از زدن دکمه send یک دور نوشته ی خود را نگاه و در صورت لزوم ویرایش کنید. خیلی خوشحال
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/12/2010, 09:52

به نظر من اولین کاری که باید انجام داد، بعد از تایپ و قبل از زدن دکمه send یک دور نوشته ی خود را نگاه و در صورت لزوم ویرایش کنید.

البته اگر اینکار را بکنید که عالی میشه. اینکار را من همیشه انجام میدم.
ولی خوب من بیشتر نظرم غلط دیکته بود. نه غلط تایپی.

شاید ماهی یکبار هم به شما دیکته گفتم و نمره دادم. چطوره؟ خیلی خوشحال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/12/2010, 09:57

منم کیبوردم فارسی نداره. اتفاقا خیلی خوبه. دست آدم توی تایپ فارسی هم تند میشه.

ولی من فکر میکنم غلط دیکته ای هایی مثل مال آقا پرهام به خاطر عجله است که کاملا هم طبیعیه. من پیشنهاد میکنم به جای کیبورد به مانیتور نگاه کنید. اینطوری به محض دیدن غلطها اونارو اصلاح میکنید. اولش سخته ولی عادت کنید خیلی راحت میشید.

مهتاب جون موافقم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 3/12/2010, 14:49

niloofar20 عزیز ، اصلا به کی برد نگاه نمی کنم! و حتی گاهی به مانیتور هم مگاه نمی کنیم! حالا دست به چوب بزنید که با این سرعت و بدون مگاه کردن ، چه طوری تایپ می کنم! خیلی خوشحال موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 3/12/2010, 17:28

واقعا جای تحسین داره آقا پرهام!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف spider 3/12/2010, 17:29

مهتاب خانم اگه اشتباه نکنم شما معلمید
درسته؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 3/12/2010, 18:18

آقا پرهام شما در این تاپیک هم اشتباه میکنید!!! خیلی خوشحال خوبه گفتم قبل از send یک بار نگاه کنید عشق در نگاه اول

نوشتید: niloofar20 عزیز ، اصلا به کی برد نگاه نمی کنم! و حتی گاهی به مانیتور هم مگاه نمی کنیم! حالا دست به چوب بزنید که با این سرعت و بدون مگاه کردن ، چه طوری تایپ می کنم!

سوال lol!
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/13/2010, 02:59

اگه اشتباه نکنم شما معلمید

spider عزیز
مگه نمیدونستی جانم؟
ولی مگه حتما باید معلم باشی غلط ننویسی یا غلط بگیری؟

فردا پس فردا کارمند میشین مهندس و دکتر میشین پدر یا مادر میشین.اونوقت میخواین با غلط نوشتن جلوی رئیس و همکار و زیردست و بچه ها تون خجالت زده بشین؟ لبخند
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/13/2010, 03:18

اصلا به کی برد نگاه نمی کنم! و حتی گاهی به مانیتور هم مگاه نمی کنیم! حالا دست به چوب بزنید که با این سرعت و بدون مگاه کردن ، چه طوری تایپ می کنم

پس شما به کجا نگاه می کنید؟!!!

صحراجان شما معلم چه مقطعی هستید؟ چی درس می دید؟

معمولا غلطها تایپی است یا مال بی توجهی است. مثلا شما بارها یک کلمه را درست می نویسید، اما هنگام تایپ به علت اینکه سرتون شلوغه و درگیری ذهنی دارید، همزمان که کلمه توی ذهنتون می یاد، حروف را اشتباه تایپ می کنید،
ولی باز اگر مصداق های غلطهای املائی را بگید خوبه چون شاید برای خودمون هم اتفاق بیافته.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/13/2010, 07:19

samir عزیز ، من نگاهم به 1001 صفحه با هم هست ، فکرم در 2001 جا با هم کار می کنه و دقتم بین این 3002 جا تقسیم می شه! پس بازم درست یه چوب بزیند! خیلی خوشحال
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/13/2010, 08:47

والله سمیرا جان من درس و کارم زیاد به دیکته گفتن ربطی نداره سرو کارم هم بیشتر با خود معلمهاست تا با شاگردها مخصوصا امسال که ... حالا بگذریم

ولی طبق بررسی های دقیق و کارشناسی بنده غلط های تایپی مختص اقا پرهام است . و بیشتر از زدن دکمه های هم جوار غلطهای جالب توجهی! را که فقط مخصوص ایشانه بوجود میاره و ما هم اعتراف می کنیم که با این حجم کاری ایرادی به این مسئله نیست.( حتی میشه گفت بعضی لغات اونقدر جدید و جالب درمیان که میشه در فرهنگستان برای ساخت لغات جدید در فارسی استفاده بشه.خیلی خوشحال )

اما منظور من بیشتر غلطهایی است مثل "عذیت" , "همله" ,"بقل دست", " هدس زدن", ...
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/13/2010, 08:58

پس بازم درست یه چوب بزیند

صحراجان

ایرادات مربوط به اصطلاحات سلیس فارسی را هم به چوب خط آقای پرهام اضافه کنید.

آخه این چه اصطلاحیه؟ باید بگید پس بازم بزنید به تخته

همین کلمه حدس زدن، من می گم مال تایپ کردنه شما توی ذهنت می دونی ح باید بنویسی، اما موقع تایپ فقط صدای حرف توی ذهنت میاد و اشتباهی ه می زنی. من به نظرم این مال یاد نگرفتن لغت نیست، مال تهاجم تکنولوژی هست.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/13/2010, 11:11

سمیرا جان

اتفاقا اصطلاحات قابل جایگزین هست اما املاء به هیچوجه قابل جایگزین نیست. بعدشم حالا که دیگه هرچی نامه است بجای دستی باید تایپی بنویسیم چرا دقت نکنیم که درستش را بنویسیم جانم؟
البته منهم اشتباهاتی که شما میگید را گاهی میکنم ولی اگر متوجه بشم سریع اصلاحش میکنم. مثل خیلی از دوستان خوب ما که وقتی اینجا تذکر میدیم اصلاحش میکنند. :m/:
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/13/2010, 11:26

ای بابا
اصلا بجای اینهمه صغری کبری چیدن بالاخره قبول دارید غلط املائی ها را اینجا تذکر بدیم و اصلاح کنیم یا نه؟ مثلا هر ماه یا هر هفته یک سری بزنیم ببینیم چندتا غلط داشتیم و از این به بعد اونها را درست بنویسیم.غلطهای املائی موجود در تاپیکهای فروم 352nmsp
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/13/2010, 13:00

صحرا خانم این غلطایی که گفتید چقدر شبیه سوتی هایه من بود خیلی خوشحال
عذیت" , "همله" ,"بقل دست", " هدس زدن",
من میگم هر کس بیشتر غلط داشت بهش جاییزه بدیم خیلی خوشحال یا هرکس کمترین غلطو دشاته باشه بهش جاییزه میدیم
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/13/2010, 13:23

محمد جان
باور کن یادم نیست غلط ها مال کی بوده فقط همینا یادم اومد.

چطوره هر کی غلط بیشتر داشت همه بچه های فروم را دعوت کنه رستوران آناندا. خیلی خوشحال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة