گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نگهداری موقت در ایام عید از لاک پشت گوش قرمز

+9
laperla
masi
پریا
Salma
محمد
apb
Dr. Iman Memarian
samir
Taaraa
13 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

نگهداری موقت در ایام عید از لاک پشت گوش قرمز Empty نگهداری موقت در ایام عید از لاک پشت گوش قرمز

پست من طرف Taaraa 3/4/2010, 18:26

ممکنه کسی در ایام عید از لاک پشت من مراقبت کنه؟ البته من فقط 4 - 5 روز نیستم و می رم سفر و خیلی سخته که لاک پشتم رو هم ببرم اما هنوز دقیق نمی دونم چه تاریخی. اگه کسی هست که خودش هم لاک پشت داره و شرایطش رو داره ممنون می شم به من کمک کنه.
Taaraa
Taaraa
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نگهداری موقت در ایام عید از لاک پشت گوش قرمز Empty رد: نگهداری موقت در ایام عید از لاک پشت گوش قرمز

پست من طرف samir 3/4/2010, 20:34

Taaraa عزیز
دقیقا شما مشکل من را هم بیان کردید. کاش بچه هایی که آمادگی دارند که به هم کمک کنند اینجا اعلام کنند.

من هم نهایتا شاید 4 روز نباشم. بعدش می تونم از لاکی های سایر بچه ها نگهداری کنم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

نگهداری موقت در ایام عید از لاک پشت گوش قرمز Empty رد: نگهداری موقت در ایام عید از لاک پشت گوش قرمز

پست من طرف Dr. Iman Memarian 3/4/2010, 20:49

بچه ها من از تمام لاکیهاتون می توانم نگهداری کنم. ولی 4-5 روز هیچ مشکلی پیش نمی آید اگر تنها بمونن. فقط یک سری نکات را باید رعایت کنید
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/5/2010, 02:30

Taaraa و samir عزیز ، به تاپیک هایی که در مورد مسافرت وجود داره ، مراجعه کنید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Taaraa 3/5/2010, 03:23

آخه لاک پشت من خیلی غذا می خوره، می ترسم تنهاش بذارم و اینکه یه وقت از 4 -5 روز ممکنه بیشتر بمونیم، اگه بسپرمش دست کسی خیالم راحتتره. آقای دکتر واقعا شما زحمتتون نمی شه اگه ازش نگهداری کنید؟ کی از شما مطمئنتر!!
Taaraa
Taaraa
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 3/5/2010, 04:37

apb عزیز

من اون تاپیک را مطالعه کردم و گفته شده که لاک پشت را میشه تنها گذاشت ولی بنظرم کسی دل این را نداره که چند روز لاک پشت را به حال خودش رها کنه. من الان به جز خودم خانوادم هم نگرانند و همش از من می پرسند اگر بخواهیم بریم سفر لاکی را می خوام چه کار کنم.

آقای دکتر پیشنهاد شما فوق العادست. اگر اینطوری باشه من مقداری ماهی خوراک فریزی هم میارم برای پذیرایی از لاک پشتهای خودم و بچه ها.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/5/2010, 06:43

اگه یه هفته تنها باشه البته با غذا مشکلی نداره؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 3/5/2010, 12:58

من هستم خدمت شما

محمد جان اگر یک هفته تنها باشه البته بدونه غذا مشکلی پیش نمیاد.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/5/2010, 14:29

اگر غذا داده بشه چی؟.چون من دستگاهی تهیه کردم که تویه تعطیلات بهش پلت اکوافین میده.مشکلی پیش میاد؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/5/2010, 14:50

محمد عزیز ، مبارکه ، دیگه بهتر! فقط درجش رو تنظیم کن که کمتر ار حد عادی غذا بریزه! تا موقعی که نیستید ، کیفیت آب بد نشه! چون فیلتر و بخاری هم احتمالا موقع رفتن خاموش می کنید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Salma 3/5/2010, 16:38

محمد آقا این دستگاه رو از ماهیران خریدی؟
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Taaraa 3/5/2010, 16:41

وای واقعا ممنون آقای دکتر! پس من قبل از رفتن باهاتون تماس می گیرم
Taaraa
Taaraa
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف پریا 3/5/2010, 16:55

خوش به حال خودم که عید ها هیچ وقت جایی نمیریم
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 3/5/2010, 17:09

آقاي دكتر؟يعني من باز به شما زحمت بدم؟
من از 22ام ميرم ديگه.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 3/5/2010, 17:19

من هستم خدمتتان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف laperla 3/18/2010, 18:15

بچه ها کسی اینجا هست از لاک پشت مریض من 4 روز ( 8-12 ) مراقبت کنه؟
بهش سفالکسیم با سرنگ می دم نمی تونم تو خونه تنهاش بذارم
laperla
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 3/19/2010, 07:29

با سلام

اين دستگاهي كه گفتيد به لاكي ها غذا ميده اسمش چيه ؟ از كجا تهيه كرديد ؟ قيمتش چنده ؟
من فردا يا پس فردا به مدت 1 هفته ميرم مسافرت پس تو رو خدا زود تر جواب بديد لطفا" چون در غير اين صورت مجبورم سفرم رو لغو كنم و خانواده هم مجبورن نرن .

با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Salma 3/19/2010, 07:47

pareparvaz51 عزیز این سوالو محمد آقاباید جواب بدن. ولی اونطور که آقای دکتر گفتند 1 هفته مشکلی پیش نمیاره.
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/19/2010, 07:48

اسمشو نمیدونم ولی مارک هایه مختلفی و بسته به مخزن معمولا تا یک هفته غذا میدن.قیمتشم از ۸ هزار تومن هست تا حدود ۲۰ هزار تومن.من مارک اتمن خردیم ۱۲ تومن.باید از اکواریومی ها تهیه کنید و در ضمن یک غذایه امده مثله غذاه اکوافین هم تهیه کنید چون دستگاه فقط غذا هایه خشک رو میده.
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 3/19/2010, 07:52

Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 3/19/2010, 08:07

سلماي عزيز ممنون بابت لينكها خيلي مفيد بود . اما مشكل اينجاست كه لاك پشتهاي من به دماي 32 درجه عادت كردند و اگر همونطور كه در يكي از لينكها گفته شده بود دما رو به 19 برسونم مطمئنا" سرما ميخورن . چه اشتباهي كردم از ترس اينكه لاكيها سرما نخورن دماي آب رو بالا گذاشتم ! فكر كنم بايد اون دستگاه رو تهيه كنم و با عمل كردن توصيه هايي كه تولينكها بود با خيال راحت برم سفر .

جناب محمد گرامي ممنون از راهنماييتون حتما" ميرم اون دستگاه رو تهيه ميكنم مخصوصا" اينكه قيمتش مناسبه من فكر كردم بالاي 30000 هست !

فقط يه مشكلي هست :

اگر فيلتر مدت 1 هفته خاموش باشه آب واقعا" كثيف ميشه و اگر روشن باشه موقع ريختن غذا در آب غذا وارد فيلتر ميشه ! راه حلي براي اين مشكل هست ؟

دوستان گرامي ازتون سپاسگزارم كه اينقدر سريع پاسخ داديد حالا خيالم خيلي راحتتره .
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/19/2010, 08:59

فکر میکنم بشه برای وسایل برقی مثل فیلتر تایمر تهیه کرد طوری که ساعات غذا دهی خاموش باشه.

البته آقای دکتر گفتن تا 1هفته بدون غذا مشکلی پیش نمیاد.خوب اگر غذا نخورن آبی هم کثیف نمیشه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 3/19/2010, 11:09

بله درسته اما لاك پشتهاي من اگر فقط 1 روز غذا نخورن دست و پاي همديگه رو ميخورن تا حالا چند بار ناخن همديگرو كندن و حتي انگشتشون خونريزي داشته بنابراين حتما" بايد غذا بخورن . تايمر براي فيلتر رو بايد از كجا تهيه كنم ؟ از آكواريومي ها ؟

با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 3/19/2010, 11:24

من سال پيش كه تازه لاكپشت گرفته بودم وشرايط نگهداريش رو نميدونستم بيشتر از يك ماه لاكپشت بركه اي بيچارم رو در حياط ول كرده بودم بدون اب و غذا
ولي شكر خدا با اين فروم اشنا شدم و الان لاكپشتم مشغول شيطوني هست
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/19/2010, 17:31

pareparvaz51 عزیز ، اسمش غذا ریز هست! و تایچر داره ، چند نوع داره : دیجیتال و آنالوگ! چند مار کهم داره ، بهتره موقع خرید از فروشنده بپرسید که کدومش از همه بهتره! قیمت هم حدود 12000 تا 18000 تومن هست!

راستی محمد جان عکس تایکرت رو هم بفرست!

pareparvaz51 عزیز ، از الکتریکی هم باید تایمر رو بخری! ولی به نظر من اگه هیچ کس خونه نیست ، مراقب در حال کار بودن لوازم برقی آکورایومی باشید تا مبادا حادثه ای پیش نیاد! اگه بشه 1 به نفر بگین تا هر روز یه سری بزنه! و غذا هم بده! خیلی خوشحال

snake_eater عزیز ، امیدوارم که همیشه سالم باشند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة