گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آکواریوم جدید من (niloofar20)

+6
spider
محمد
Foad
masi
apb
niloofar20
10 مشترك

صفحه 1 از 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

آکواریوم جدید من (niloofar20) Empty آکواریوم جدید من (niloofar20)

پست من طرف niloofar20 1/11/2010, 16:49

اینم آکواریوم جدید من.
از مهندس پرهام بی نهایت سپاسگزارم که تمام سوالات ابتدایی من رو با صبر و حوصله فراوان جواب دادن. واقعا ممنونم. رز
البته هنوز ماهی نگرفتم. گفتم تا قبل اینکه ماهیام بیان آکواریومو نشون دوستام بدم که اگه مشکلی داره لطف کنند بهم بگن
میدونم گیاهاش کمه و اینکه بک گراند نداره.
یه سوالم داشتم ، واسه سرپوشش از چی استفاده کنم بهتره؟ درجه حرارت 28 کافیه؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آکواریوم جدید من (niloofar20) Empty رد: آکواریوم جدید من (niloofar20)

پست من طرف niloofar20 1/11/2010, 16:53

آکواریوم جدید من (niloofar20) DSC000701

آکواریوم جدید من (niloofar20) DSC000712
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/11/2010, 16:59

درجه حرارت آب باید 28 باشه! برای سقف از شیشه ، از خود آکورایوم فروشی اگه داره بگیرید ، اگه نه بیرون سفارش دهید ، خوب تمیز کرده و بعد استفاده کنید ، از مواد شوینده تا حد امکان استفاده نکنید ، در صورت استفاده خوب آب کشی کنید ، کمی ماده شیمیایی باعث مرگ ماهیان می شه!

شلنک های هوا و سیم ها رو فقط از 1 طرف آکورایوم یا از 2 گوشه خارج کنید و جلوی آون ها گیاه و ... بگذارید تا منظره طبیعی باشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/11/2010, 17:05

بله تمام شلنگها رو از یک گوشه خارج کردم و تمام تلاشمو کردم که معلوم نشه. فقط فیلترو هرکاری کردم نتونستم بپوشونم.
خود ماهیران بهم یه ماده ضد عفونی کننده به نام Aqua Safe داده که گفت بعد از 2 ساعت آب آکواریوم حاضره. من هنوز استفاده نکردم ازش.
راستی احتیاج به نور اضافی و لامپ نداره؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/11/2010, 17:50

در ضمن الان حدود 2 ساعته که وسایل آکواریوم رو روشن کردن با اینکه درجه فیلتر کف روی کم هست ولی احساس میکنم قدرتش زیاده . آخه گیاهام و شیشه آکواریوم پر از حبابهای ریز شده. حدس من درسته؟ چیکارش کنم؟ متفکر:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف masi 1/11/2010, 18:49

حبابهاي ريز به خاطر كلر آبه.تا 24 ساعته ديگه همشون غيب ميشن.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 1/11/2010, 19:53

آکواریومتون یک مشکل خیلی بزرگ دارد که باعث شکستن آن مب شود و آن استفاده نکردن از یونولیت زیر آکواریوم است. حتما آب را خالی کنید و یک صفحه یونولیت کلفت ( 2- 3 سانتی ) مطابق اندازه شیشه کف آماده کنید و در زیر آکواریوم خود قرار دهید تا فشار به شیشه کف تانک را کم کند.
برای آگاهی از بقیه مسایل تصویر آکواریوم من و توضیحاتش را به دقت مطالعه کنید. از کدام فروشگاه ماهیران خرید کردید ؟
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 1/12/2010, 03:46

niloofar20 عزیز ، حتما یونولیت رو استفاده کنید! خودشون بهتون ندادن و چیزی نگفتن؟؟؟!!!
من استفاده از مواد شیمیایی رو جز در مواقع خاض پیشنهاد نمی کنم! هر چند که همه استفاده می کنند!
اگه خواستید نوری فراهم کنید ، از چراغ فلورسنت زیر کابینی استفاده کنید!
به فیلتر فرصت بدهید کمی کار کنه! اگه حباب ها برطرف شد که عالی ، در فیر این صورت قدرتش زیاده و ماهیاتون رو هم با جریان آب خواهد برد! فیلتر رو هم برای این سایز آکورایوم آکورایوم فروشی پیشنهاد کرده بود؟
راستی همون طور که خودتون گفتید ، یه پستر پشت زمینه و الیته نوارهای تریینی برای اطراف آکورایومتون ، باعث می شه که آکروایوم بسیار زیباتر دیده بشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 05:15

آقای MohamadFar از فروشگاه ماهیران که جنب باغ فردوسه. حتی داشت یادشون میرفت که بهم فیلتر بدن تعجب . و تازه همین تعداد گیاهانی ( که به نظر من خیلی کمه) میگفتن مگه میخوای جنگل درست کنی؟

آقا پرهام . نه خودشون هیچی راجع به یونولیت نگفتن. فیلتر رو هم خودشون معرفی کردن . البته از بین 2تا فیلتر گفتن این خیلی بهتره و واسه آکواریوم و سلامت ماهیا مناسبتره به خاطر همین با وجود تفاوت قیمت من همینو گرفتم.

1:نمیشه به جای یونولیت از موکتهای ضخیم استفاده کرد؟

از دیشب حبابهای روی شیشه از بین رفته و آب کاملا شفافه ولی روی برگ گیاهام هنوز پز از حبابه.
مدل فیلتر: EHEIM که رو بسته نوشته : 220-500 l/h و برای حداکثر 160 لیتر .
2:یعنی میگید یه فیلتر دیگه بخرم؟ یا مشکل از پمپه؟
یا احتمالا این مشکل من در مورد حبابها میتونه به این دلیل باشه که پمپ+ فیلتر+ سنگ هوا همه در سمت چپ آکواریوم قرار دارند؟
3: به نظرتون اینطوری بهتر نیست که پمپ و سنگ هوا جهت مخالف فیلتر باشه؟

4: وقتی دما به حد مورد نظر برسه بخاری خاموش میشه؟ چون الان چراغ بخاری من خاموشه.

اين مطلب آخرين بار توسط niloofar20 در 1/12/2010, 07:04 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/12/2010, 05:35

تبریک میگم اکواریوم خیلی قشنگیه.حتما موفق میشید ماهی نگهدارید
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 05:37

ممنون محمد جان انشاالله با کمک دوستام حتما موفق میشم :\m/:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف masi 1/12/2010, 05:43

بخاري اتومات هست وقتي به دماي مورد نظر برسه خاموش ميشه و هروقت دما پايين بره باز روشن ميشه.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 1/12/2010, 05:49

آکواریوم قشنگی دارید!
چقدر گیاه داره!
کلا چقدر جمع شد؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 05:51

ممنون spider عزیز . 4تا گیاه مصنوعی داره. 2تا 16 اینچی و 2تا 8 اینچی. منظورتون از نظر هزینشه؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/12/2010, 05:52

بله هزینشو میگم
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 05:55

کلا تا اینجا و البته بدون ماهی و کمبودهایی که خودتون مشاهده میکنید و دوستان هم بهش اشاره کردند شد 90,000 تومن.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/12/2010, 05:57

میشه ریز هزینه ها رو بگید؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 06:10

خود آکواریوم با ابعاد 30*40*60 شد 14000 تومن.
فیلتر اینترنال: 25000 تومن با قدرت 220-500 لیتر در ساعت و ماکسیمم 160 لیتر.
بخاری Atman At-180 + دماسنج :6000 تومن.
شلنگ + سنگ هوا + سوپاپ : 3000 تومن
صخره تزئینی: 14000 تومن
بشکه تزئینی: 3000 تومن
گیاه 16 اینچی 2تا : 5000 تومن و 2تا 8 اینچی : 3000 تومن
شن: 15 پیمانه : 7500
پمپ 7000تومن: Champion CX-0088
داروی آکواسیف که آقا پرهام گفتن احتیاجی نیست :3500
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 1/12/2010, 08:59

niloofar20 عزیز ، مبارکتون باشه ، قرار شد راهتمایی بخواهید قبل از خرید ، فیلتر برای حداکثر 160 لیتر آب هست و آکورایوم شما لگه تا سر پر آب باشه می شه 72 لیتر و چون تا سر نتوش آب نیست مثلا تا 35 سانتی متریش آبه ، می شه 63 لیتر و چون گیاه و سنگ ریزه و ... هم حجم رو اشغال می کنند ، می شه 55 لیتر آب! خب قیلتره براش قویه دیگه! فروشنده ها فکر جیبشون هستند! مخصوصا آکورایوم فروش ها و هر چی که دارند می گم همین خوبه! راستی رو فیلترتون نوشته 220 تا 500 یلتر بر ساعت؟ یعنی قابل تنظیم هست که چند لیتر بر ساعت حابخ جا کنه و درجه تنظیم داره؟؟؟

آکورایوم رو تقریبا خوب خریدید! ولی باید با این قیمت بهتون بونولیت (فوم) می دادند! از موکت ضخیم می تونی
استفاده کنی ، ولی زشت می کنتش!
سنگ هوا + ... خویه!
صخره تزیینی هم خوبه
بشکه هم خوبه!
گیاهان گروننن!
شن 7500 تومن؟؟؟!!! تعجب
پمپ هوا مارکش Champion هست؟ قیمتش گرونه! چند لیتر بر ساعت هوا جابه جا می کنه؟
آکواسیف هم که لطف کردن برای این که فروش بره دادن! ولی درپوش رو اصلا در موردش صحبت نکردن و یونولینت رو و هر چی دوست داشتن دادن! قرار شد برید قیمت بگیرید ، برسید که چیز خوب و با قیمت مناسب بخرید ، ولی تصمیم گرفتید که یسریع بخرید دیگه! بابا این همه گفتم مشورت کنید ، شوال بپرسید ، من در هدمتم و جوابتون رو می دم! من بعضی هاش رو می تونستم از انبوه فروشی مارکت های بهتر و با قیمت کمتر براتون بگیرم! حالا این ها هم خوبن! دیگه این قدر هم بدن نیستن ، ولی از لحاظ هرینه و کیفیت شاید با هزسنه کمتر می توانستید کبیفیت بهتری رو فراهم کنید! به هر صورت مبارکتون باشه! ان شاء الله سال ها ازش به خوبی استفاده کنید!

ولی از این به بعد در موقع هرید از آکورایوم فروشی ها دقت کنید!

در مورد بخاری ، بعنی اونجا هیچ کس نگفت دماسنج بخرید؟ بخاری ها گاهی تقریبی کار می کنند و در دماسنج ها هم فقط دیجیتال ها درست کار می کنند ، اگه یه دونه بخرید ، بهتره!

1 شلنگ پمپ هوا 1 طرف و 1 شلنگ آن طرف دیگر آکواریوم باشه!

بهاری باید در قسمتی که آب جربان داره قرار بگیره و به گونه ای که دمای همه تانک رو یکسان بکنه! نگفتن که کلاهک بخاری زیر آب می توانید بگدارید یا حتما باید بیرون آب باشه؟ بخاری خطرناکه!

قبل از دست بردت در آب همه چیز رو از برق بکشید! و یه هیچ وجه زیاد دست کاری نکنید ، بد تر یاعث کثیف شدن آکورایوم می شه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 09:35

آقا پرهام آخه شما گفتید ازشون راهنمایی بگیرم منم همین کارو کردم. فقط رو مارک بخاری خیلی دقیق شدم که همونی باشه که شما میگید. ناراحت بازم ازتون متشکرم . ولی من فکر میکردم اگه از یه جای معتبر بگیرم حد اقل این مسائلی که شما گفتید رو رعایت میکنن. ولی مثل اینکه اینطوری نبود. تجربه شد واسه آکواریومهای بعدی.لبخند
درجه فیلتر رو پیدا کردم و کمش کردم. ولی هرچی روی جعبه پمپ میگردم نمیبینم چند لیتر آب جابجا میکنه
دماسنج بهم داد. خریدم. گوشه آکواریومه توی عکس معلوم نیست. یه دماسنج دیجیتالی میگیرم.
در مورد شلنگها درستشون کردم.
گفتن کلاهک بخاری نباید بره زیر آب.

بین وسایلی که گفتم چیزی رو لازمه دوباره بخرم؟ مثل فیلتر؟ یا پمپ؟ قدرتشون خیلی بالا نیست؟

در ضمن آب آکواریومو خالی کردم و یونولیتشم گذاشتم . یه تصویر ساده پس زمینه هم واسش گذاشتم که موقتیه. فقط مونده سرپوشش که سفارش میدم با شیشه بسازن برام. یکمم تغییر دکوراسیون دادم و سنگ هوا رو آوردم زیر بخاری.
درجه فیلتر رو کم کردم یعنی اگه 1 درجه کم بشه خاموش میشه. ولی احساس میکنم حبابای سنگ هوام زیاده. متفکر:

اين مطلب آخرين بار توسط niloofar20 در 1/12/2010, 10:28 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 09:43

آکواریوم جدید من (niloofar20) DSC000733
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/12/2010, 12:56

مگه درجه فیلتر اینتر نال کم و زیاد میشه؟
چرا تاپ فیلتر نگرفتید؟
آکواریوم رو از خود آکواریومی ماهیران گرفتید؟
چرا گیاه طبیعی نگرفتید ؟ قشنگتر میشد
ببخشید انقدر سوال کردم! خیلی خوشحال
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/12/2010, 13:01

خواهش میکنم. مساله ای نیست.

والله فیلتر من که سرش یه درجه داره و کم و زیاد میشه. الانم کمترین درجه است. مهندس پرهام گفتن فیلتر اینترنال بگیرم.

بله خارجی با همین ابعاد 90،000 تومن بود و دست سازش 14000 تومن. اگه نمیخواستم دیگه آکواریومو عوض کنم خارجیشو میگرفتم. ولی واسه شروع همین خوبه.

قشنگیش که خیلی قشنگه ولی شنیدم ماهیا گیاهاشونو میخورن. بعدشم من نگهداری از ماهیارو یاد بگیرم نگهداری از گیاه پیشکشم خیلی خوشحال .
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/12/2010, 13:05

اینم حرفیه!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 1/12/2010, 13:11

niloofar20 عزیز ، تا وقتی من رو ایجا دارید ، فقط در مورد طرز کار وسایلی که می خرید ازشون بپرسید ، ولی این که چی بخرم رو از کسی بپرسید که بی طرف نظر می ده ، نه کسی که می خواد جنس خودش رو بفروشه! خب الان که درجه فیلتر رو کم کردید ، بازم شدت جربان زیاد؟ راستی رو فیلترتون نوشته 220 تا 500 لیتر بر ساعت؟ بعنی درجه اش رو کم گنید تا 220 لیتر بر ساعت کمی می شه؟ اگه آب زیاد تلاطم نداره ، خوبه!

بخاری چه مارکی هست؟ آتمن؟ (روش نوشته به سفارش ماهیران؟) همه چیزایی که روشون نوشته به سفارش ماهیران بد کیفیت ترین ها هستند در حال حاضر ، چون بخ چین سفارش ی دن که با نازل ترین قیمت و با هر کیفیتی شد براشون درست کنه! و برای همین هم نباید کلاهکش بره زیر آب ، چون آب می ره توش! بخاری آتمن اصل عالیه!

دماسنج رو دیدم! ولی متأسفانه اگه 4-5 تا از این ها کنار هم قرار بگیرند با اختلاف 2-3 درجه دما رو نشون می دن و دقیق نیستند! دیجیتال هایی که سنسورشون با سیم توی آب قرار می گیره و خودشون بیرون آب قرار می گیرند ، بهترین هستند!

کار خیلی خوبی کردید که یونولیت رو گذاشتید! اتفاقا تین تصویر اده هم خیلی بهش میاد ، آکواریوم زیبایی شده!

آوردن سنگ هوا هم در اطارف بخاری خوبه! 4 راه برای تقسیم هوای ورودی پمپ هوا ، خریدید؟ اگه بله ، مثلا 2 لوله شلنگ هوا رو بیارید تو آکورایوم یکیش رو به سنگ هوا وصل کنید و یکی دیگرش رو مثلا در قسمتی دیگر از آکورایوم قرار دهید تا باز هم باعث هوا دهی شود ، و یکی از شیر های چهار راه رو کمی باز بگدارید تا علاوه بر وارد نشدن فشار به پمپ هوا ، کمی از هوا با راه باز خارچ شود و هواش زیادی از شلنگ هوا خارج نشه! امیورام پمپ هواتون سر و صدای زیاد ایجاد نکنه! چون معمولا پمپ های با مارک های غیر معروف این طورین!

من نمی تونم درست تشخیص بدم ، ولی اون طور که تو عکس آخر پیداست ، جربان آب زیادی ایجاد نشده و گیاهان مثلا خیلی خم نشده اند! خیلی قشنگ شده ، مبارکتون باشه! حالا می خواهید چه کاری کنید؟ چه برنامه ای برای ماهی ها دارید؟

spider عزیز ، برای آکورایوم با این سایز ، فیلتر اینرتال مناسب تره!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 1 از 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة