گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دنیای من (love animals)

+9
masi
apb
sara_b211
ایران دوست
مه لقا
Ronia
Sahra
فرهاد
love animals
13 مشترك

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

دنیای من (love animals) - صفحة 3 Empty رد: دنیای من (love animals)

پست من طرف sara_b211 12/20/2009, 05:45

منم پرنده ههاي شكاريو خيلي دوست دارم بيشتر از مرغ فنج و عشق و مشق ... ولي دوست دارم آزاد باشند چون معمولا صاحبانشون واسه اينكه اونا نتونند بپرند شاه پراشونو قيچي مي كنند تا هميشه ناچار باشند پيش آدما بمونند.من عاشق عقاب سياه هستم بزرگ ترين عقاب ايراني واقعا زيباست
ولي
آقا محمد من هميشه سعي مي كنم تا اونجا كه ممكنه از خريدو فروش حيوونات خودداري كنم چون بر اين باورم كه اگه كساني مثل ما حيوونات آزادو نخره اونوقت ديگه پرنده فروشي نيست و حيوونات آزاد بخاطر زيبايي و ابهتشون اسير نمي شوند.

پرنده هاي شما خيلي قشنگند و زيبا آنها هم شاهپراشون چيده شده؟
يه سوالم دارم پيغو رو از قرقي چطور تشخيص ميدين؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف love animals 12/20/2009, 06:44

نه سارا جان . پرنده های شکاری رو شاه پرشون رو نمیچینن یا میشه گفت نمیچینم.

پرنده شکاری تقریبا بسته به نوع نژادش تربیت میشه و وقتی از جوجه گی داشته باشیش دیگه جایی نمیره و با صدای تعلیم دهنده بر میگرده . یکی از دوستانم روی دیوار خونشون 2 تا پرنده ی شکاری داره که همیشه همونجا میشینن.

سخن شما درسته و افرادی که ناوارد هستند نباید مبادرت به خرید پرندگان شکاری بکنند . چون باعث ازار و اذیت اون میشن . اما کسانی که پرندگان شکاری رو میشناسن اونهارو تعلیم میدن و در محیط ازاد رها میکنند .

پرنده در صورت راحت نبودن پرواز میکنه و میره اما در صورتی که عاشق تعلیم دهنده یا پدرش باشه . حتما با صدای پدر برمیگرده .

سارا جان من عقاب زیاد دیم اما عقاب سیاه رو نه دیدم و نه شنیدم . بزرگترین عقاب ، عقاب طلایی هست که طول بالهاش به دومتر میرسه .

دوست من یکی داشت که مثل پدر و فرزند بودن . اخر سر به زور برد تو طبیعت رهاش کرد .
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف love animals 12/20/2009, 06:57

فرق قرقی با پیغو در رنگ و اندازست . بیغو بزرگتر از قرقی است و رنگ پیغو شکلاتی سوخته ست اما رنگ قرقی حنایی مایل به قهوه ای میشه .

الناز جان یکی از تعلیمات اساسی اموزش شکاره . این پرندگان بعد از رهایی هم از همین اموزش ها استفاده و در طبیعت زندگی میکنن.

این پرندگان چون از جوجگی خوب تغذیه شده اند جسه ی به مراتب بزرگ تری نسبت به پرندگان طبیعت دارند و از اونها قوی تر هستند .

به هر حال من خودم مخالف نگهداری این پرندگان در محیط های بسته هستم و معمولا اگر ببینم تو پرنده فروشی ها باشن؟؟؟ سعی میکنم از اونجا درشون بیارم .
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/20/2009, 13:13

چقدر جالب و خوب من اينارو نمي دونستم.
فقط توي شيراز كسي از بستگان دور رو مي شناسم كه عقاب و شاهين نگهداري مي كرد و هميشه عد ازينكه اونهارو مي گرفت شاهپراشونو مي چيد تا هميشه پيش بمونن.
من از اين كار و نگهداشتن پرنده هاي شكاري به اين شكل متنفر بودم.خيلي خوشحالم كه روشهاي ديگه اي هم براي نگهداري هست و من نمي دونستم.
من عقاب سياه رو فكر كنم خيلي بچه بودم توي پارك ملت ديدم فكر كنم يادم نيست شايدم باغ وحش ديگه اي بوده خيلي با ابهت و تمام پرهاشون سياه بود و توي توضيحات كنارشون نوشته شده بود بزرگترين عقاب ايران هستند.شايدم اشتباه مي كنم . به هر حال فكر كنم شما تو اين زمينه ديگه از من بيشتر اطلاعات دارين.
ممنون از فرق پيغو و قرقي.
نگهداري پرنده هاي شكاري كار خطر ناكي نيست؟
اينكه از نزديك كنارت باشند؟
مي تونند با نوك و پنجه هاي تيزشون به چشم آسيب بزنند؟اون آشنايي كه گفتم شاهپر پرنده هارو مي چيد حتي ناخن آنها رو هم مي چيد كه نتونند چنگ بزنند/اين خيلي ناراحت كننده بود برام
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف love animals 12/20/2009, 14:52

ایشون اصلا بلد نبودن پرنده شکاری رو نگهدارن ، بیشتر سعی میکردن اسیر کنن تا نگهداری کنن. وقتی شما پرندتون رو تعلیم میدید . تنها بعضی اوقات که ذوق میکنه ، ممکنه بخواد روی سرتون بشینه که خیلی کم پیش میاد . اگر پرنده درست تربیت بشه همیشه روی دست میشینه و خطری برای شما نداره . کوتاه کردن ناخن در صورتی که قبل از عروق خونی باشه هم مشکلی نداره که تنها برای پرنده های بزرگ مثل سارگپه و عقاب استفاده میشه . بقیه ترسی ندارن . پرنده های من میان رو شونم می خوابن و اگر نترسی و عکسالعمل غیر عادی نداشته باشی کاری نمیکنن. این پرندگان اونقدر احساس قدرت و شکوه و زیبایی درشون نهفته که ادم دیونشون میشه ، اگر بلد باشین خطری ندارن ، البته نگهداری عقاب سخته و باید تمام افراد خونه بالای 14 سال باشن و گرنه حمله میکنه و فکر میکنه غذاست . من باهاشون میخوابیدم و بلند میشدم و هنوز سالمم . البته بگم که من به دلیل مواظبت نکردن تمام دستام رو چنگ زده بودن ولی برام مهم نبود و من باز هم دستکش دستم نمیکنم.
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف hadi1981 2/19/2010, 13:01

قابل توجه شماکه دوست نداری پرنده ها رو تو قفس ببینی
فکر کردی وقتی این دوتا پیغو رو خریدی و از اسارت در آوردی اون فروشنده سفارش دوتا دیگه رو میده و دوتا پرنده زیبای دیگه اسیر میشن.
من هم با خرید و فروش این حیوانات مخالفم
واقعا ما انسانها چقدر خودخواهیم
hadi1981
hadi1981
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة