گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چند سوال راجع به همستر

+15
siamak
sara_b211
samir
شیوا
enrique_bye
niloofar20
محمد
Dr. Iman Memarian
پیام
love animals
ایران دوست
غزال
farzadprogram
apb
masi
19 مشترك

صفحه 4 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

چند سوال راجع به همستر - صفحة 4 Empty رد: چند سوال راجع به همستر

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/2/2010, 13:13

محمد جان خودم .... تا دارم خیلی خوشحال ولی سعی می کنم به فکر شما هم باشم
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف love animals 5/2/2010, 13:42

دکتر به خدا مامانم داره من رو میکشه ...

یه گوشه چشمی هم به ما داشته باشین جبران میکنم
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/3/2010, 03:33

بچه ها من خيلي دوست دارم كه همستر نگهداري كنم .ولي دوست دارم خونه ي همستر رو خودم بسازم.من براي ما هي هام و كبك هام هم خودم خونه ساختم و كلا خونه هاي دست ساز رو خيلي دوست دارم.چون آدم به سليقه ي خودش اونارو مي سازه.

يك طرح ديشب به ذهنم رسيد و طرح اوليه اش رو اتود زدم لطفا پيشنهاد بدين
اين طرح در ابعاد 70×35 هست و ارتفاع هر طبقه15 سانت هست كه طبقه آخر كه اتاق خوابها هست10سانتي متره كه كلا ارتفاع ميشه55سانتي متر.

چند سوال راجع به همستر - صفحة 4 22619808323048387241

چند سوال راجع به همستر - صفحة 4 53116685313834988312

فقط لطفا دوستاني كه تجربه دارند بگن اگه من از mdfاستفاده كنم هامستر ها ديوار قفس رو مي جوند و اونو سوراخ مي كنند و بيرون ميان؟

براي جلوي درب قفس از شيشه استفاده كنم يا طوري مرغي؟

براي اون لوله ها مي خوام از لوله هاي پلاستيكي استفاده كنم براي بالاي هود استفاده ميشه

لطفا كمك كنيد اين طرح مناسب هست يا نه؟؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2010, 04:37

sara_b211 عزیز ، طرح خوبیه ، ولی من قبلا که 1 بار با همسترهام مسافرت رفته بودم(بچگی هام) ، تو کارتون بودند ، 2 روزه یه سوراخ بزرگتر از خودشون در ست کرده بودند! mdf رو نمی دونم! راستی اگه جلوش قفس شیشه یا طوری باشه(که از لحاظ ظاهری شیشه بهتره) اون وقت اگه همستر شما بخواد جلوی قفس رو برای فضولات انتخاب کنه ، و مثلا مایع باشند ، از لای شیشه به طبقات پایینی هم می ره! و اگه درش باز شه ، کف قفس حالا هرچی هست ، می ریزه بیرون!

یه راخه حل پیشنهاد می دم: هر طبقه در جلوی اون سبیقه یه تکه از بدنه پسبونده بشه و به اندازه مثلا 5 سانتی متر یا کمی بیشتر بالا بیاد! درسته که از لجاظ دید ظاهری کمی دید کمتر می شه ، ولی این مشکل حل می شه! اگبته بقیه هم نظر بدن ، می تونه خیلی بهتر بشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/3/2010, 06:46

سارا جان

لوله هایی که طبقات را به هم متصل می کنند باید مورب باشند.

تمیز کردن بستر در این جایگاه دشوار است

لوله هایی که شما نامبردید به راحتی توسط هامستر جویده می شوند

پیشنهاد: از طبقات پلاستیکی (کشوهای پلاستیکی) که در بازار فروخته می شوند (شفاف آنها) استفاده کنید. من این کار را کردم و خوب جواب داده.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/3/2010, 07:03

ممنون دكتر طبقات پلاستیکی (کشوهای پلاستیکی) دقيقا چي هستند؟منظورتون صفحه هاي طلق هست؟؟؟ امكان داره بيشتر توضيح بدين؟
از طبقات پلاستيكي براي ديواره ها استفاده كنم؟؟؟يا تونل ها؟؟
تونل ها رو مي تونم با لوله پليكا بسازم؟
مي دونم زمانتون محدوده ولي خيلي كنجكاو شدم امكان داره از لانه اي كه مي گين ساختين يه عكس بزارين من ممنو ن هستم پيشاپيش
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2010, 08:51

sara_b211 عزیز ، همون هایی که شبیه کشو هستند و رو هم قرار می گیرند و با هم یه قفسه مانند می سازند(یه چیزی شبیه فایل) و چند تا با هم فروخته می شوند! پلاسکو فروشی ها دارند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/3/2010, 08:59

مهندس اونا كه كشو هستند چجوري طبقه طبقه بشوند؟
فكر كنم بايد كشو هاشو در بيارم و از طبقه هاي بين استفاده كنم.
بعد تكليف جلوي قفس چي ميشه ؟؟ همونجا كه من مي خواستم شيشه بزنم
و براي تونل از لوله پليكاي شيبدار مي تونم استفاده كنم؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/3/2010, 10:41

يه سوال ديگه من مي خواهم يه جفت همستر داشته باشم توي يه قفس همه اش با هم دعوا مي كنند؟؟؟
اگه قفس مثل طرحي كه دادم مطبق باشه بازم مشكل ايجاد ميشه؟؟
بعدا اگه بچه دار شن و تعدادشون هي زياد شه مثل فايتر ها نميشه توي يه قفس نگهداريشون كرد؟
يعني آقاي دكتر و بچه هاي ديگه كه همستر هاشون توليد مثل كردند و زياد شدند اونارو توي يه قفس نگهداري نمي كنند؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/3/2010, 11:41

هامسترها در طبیعت هم تک زندگی می کنند و هرگز نباید با هم در یک قفس نگهداری شوند. شاید مدتها مشکلی پیش نیاید و کار با دعواهای کوچک ختم به خیر شود ولی یکبار کافی است که باعث کور شدن قطع عضو و... شود و دیگر پشیمانی سودی ندارد. در ضمن هامسترها Female dominant یعنی ماده ها غالب هستند و قویتر و در این میان این هامستر نر است که به شدت کتک خواهد خورد.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/4/2010, 00:37

خيلي ممنونم دكتر از لطفتون.آخي تفلكي پس با اين اوضاع مثل فايتر ها بد جوري قاطي هستند.فكر كنم بهتره به نگهداري خوكچه هندي فكر كنم من يه موجود اجتماعي مي خوام.اين طرحي كه دادم با اين تونل ها براي نگهداري خوكچه هندي مناسبه؟؟اگه تونل هارو شيب دار كنم؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف meshkyvapany 5/4/2010, 06:19

سارا جون عزیزم اگه برات مهم نیست میتونی همستر کوتوله بخری که یه جا جفتی میده 30 تومن یه جا جفتی میده 60 تومن
meshkyvapany
meshkyvapany
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 5/4/2010, 07:09

sara_b211 عزیز ، من می گم همون خوگچه رو بخرید! از هر لحاظ بهتره! تو تاپیک عکس های حیوانات خانگیم ، دلابلی رو که به عنوان دلایلی که خوکچه هندی پرطرفدارترین جونده جهان هست ، ذکر کردم ، اگه دوست داشتید قبل از تصمیم گیری می تونید ببنید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/4/2010, 10:20

البته همانطور که پارنیا خانم گفتند هامستر های کوتوله روسی این مشکل زندگی تکی را مثل سوری ها و کوتوله های چینی ندارند.

البته من توصیه می کنم اگر جایگاه مناسب درست کردید از هامسترهای سوری من بردارید چون من دارم میرم مسافرت و .... (شوخی کردم خیلی خوشحال )

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف meshkyvapany 5/4/2010, 11:27

من وقتی میخواستم حیون خونگی بعدیم رو انتخاب کنم همه گفتن همستر اگر جونده میخوای بعد طوطی خاکستری و گفتم چرا خوکچه نه گفتن روزانه باید یه بار جاش عوض شه و دردسر داره و خیبلی ارومه
meshkyvapany
meshkyvapany
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 5/4/2010, 14:01

meshkyvapany عزیز ، اشتباه به عرضتون رسوندن ، چون من از وقتی 2 تا دارم ، 2-3 هفته ای 1 بار جاشون رو عوض می کنم کافیه! وقتی یکی بود که 1.5 - 2 ماه 1 بار کافی بود! اون هایی که این رو گفتن یا جایگاه و بستر مناسبی برای خوکچه خود فراهم نکردند و یا رژیم غذایی مناسبی به خوکچه هاشون نمی دادن! و غذاهایی می دادند که باعث می شده که خوکچه ها آب زیاد دفع کنند(مثلا فقط کاهو) و اصلا برای دستگاه گوارش نسبتا ضعیف خوکچه ها هم مناسب نبوده! رژیم غذایی مناسب رو تو همون تاپیک حیوانات خانگیم نوشتم! من که الان دارم نگه می دارم ، می دونم که اشتباه گفتن! خوکچه های هندی عمری حدود 9 سال دارند ، همستر حدود 1.5 - 2 سال! خوکچه ها بسیار آرام و با هم مهربانند ، ولی همستر ها به جز کوتوله های روسی ها که آقای دکتر و meshkyvapany عزیز ، گفتند ، با هم به شدت دعوا می کنند! همسترها هوش و قدرت یادگیری بسیار کمتری نسبت به خوکچه ها دارند! خوکچه ها بسیار بزرگتر از همسترها می شوند! و با نژاد های مختلف مو کوتاه و مو فرفری و مو بلندی که دارند ، بسیار قابل توجه تر از همسترها می شوند!
راستی گفتید گفتند خیلی آرومه؟ اگه منظورشون اینه که فعالیت کم می کنه ، کاملا اشتباهه! خوکچه ها برعکس همستر ها که شب فعالبت می کنند و حتی گاهی سر و صدای فعالیت شبانه اون ها آزار دهند می تونه باشه ، در روز فعالبت می کنند و شب می خوابند و بسیار فعالند و با خوشحالی با هم می دوند و بازی می کنند! آرام بودن یه حسنه و منظورشون این بوده که با هم مهربانند! و حتی با انسان ها! برعکس همسترهایی که اگه از بچگی با انشان بزرگ نشوند ، در بزرگی گاز می گیرند!
من هر 2 رو خودم نگه داشتم و الان می تونم به حرأت بگم که خوکچه اصلا قابل مقایسه با همستر نیست! خوکچه ها در ایران حتی در پت شاپ ها کم هستند و فروشنده ها برای غالب کردن جنسی که به وفور در پت شاتپشون وجود داره ، این حرف ها رو می زنند! که اکثرا صحت علمی نداره!
تنها موردی که خوکچه ها دارند ، اینه که ممکنه از استرس زیاد مخصوصا در روزها اولی که می آورید ... ، که معمولا در پت شاپ ها در ایران به دلیل همین استر ، خوکچه هایی که آورده می شوند ، همان روزهای اول تلف می شوند! و برای همین فروشنده ها .... و البته قیمت خوکچه ها به نسبت همسترها کمی گرونتره! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/5/2010, 00:10

دكتر خيلي ممنونم و لطف دارين كه اعتماد دارين و گفتين همستر هاتون رو نگهداري كنم(البته در صورت تهيه ي يه بستر مناسب-كه خودم هم فعلا دارم مي سنجم تا بستر مناسب تهيه نكنمحيووني نميارم كه آزار نبينه)از لطفتون خيلي خيلي خيلي ممنونم.

ولي من يه همستر نمي خوام اگه قرار باشه همستر نگهداري كنم دوست دارم يه جفت باشند و هي زادو ولدشون و بچه ها و رشدشونو ببينم.

از طرفي سر فايتر هام خيلي اذيت شدم كه براي توليد مثلشون بارها همو زخمي كردن تر جيح مي دم يه حيوون اجتماعي بگيرم كه باز مشكل پيش نياد

پرهام عزيز خوكچه شنيدم توليد مثلش خيلي سخته.

پارنيا ي عزيز از راهنمايي شما و آقا ي دكتر و آقا پرهام هم خيلي ممنونم فكر كنم با اين اوضاع هامستر های کوتوله روسی انتخاب مناسبي باشه چون من دوست ندارم حيوون خونگيم بزرگ بشه دوست دارم كوچولو موچولو باشه.

با اين اوضاع اول بايد به فكر راضي كردن اعضاء خونواده باشم چون اگه اونا دوسش نداشته باشن و مثل يه عضو بهش نگاه نكنند هم اون هم من خيلي اذيت مي شيم.بعد يه بستر مناسب و بعد ورود اين كوچولو هاي دوست داشتني.

دكتر همه ي همستر هاي شما سوري هستند؟هامستر های کوتوله روسی ندارين احيانا براي واگذاري؟ خیلی خوشحال

و يه سوال:
شما همه ي همستر هاي سوري تونو جدا جدا نگهداري مي كنين؟ كلي بستر جدا دارين پس متفکر: متفکر:
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/5/2010, 02:15

sara_b211 عزیز ، ولی من از دکتر جان شنیدم خیلی راحته! البته تا حالا تجربه اش رو نداشتم! بازم هر طور شما راحتین! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/5/2010, 02:22

ممنونم پرهام جان راستش نمي دونم فعلا كه بستر آماده نشده و تابسترشون حاضر نشه قطعا خريداري نمي كنم.
راستي خوكچه ها تا جند سانتي متر رشد مي كنند؟
و محيطشون مثل همون محيط همستر اگه تونل داشته باشه خوبه؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/5/2010, 02:41

sara_b211 عزیز ، فکر نکنم بزرگتر از 20 سانتی متر بشوند ، ولی دکتر جان د راین مورد نظر دقیق تری می توانند بدهند! (کمی بزرگتر از خوکچه های من که هنوز خیلی بزرگ نیستند!) و هر خوکچه کامل تقریبا به 1 فضای 50*40 یا 60*40 سانتی متری احتیاج داره! این قفس های اماده که من دارم ، 2 سایز داره و سایز بزرگش برای 2 تا مناسبه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف meshkyvapany 5/5/2010, 06:19

راستی گفتی تولیذ مثل تولید مثل ر.سی ها فوق العاده سخته حداقل باید 3 تا نر و 1 ماده داشته باشی وی اگه خواستی واست یه مقاله ترجمه میکنم سارا جون ولی بازم اینو مطمئن نیستم متفکر:
meshkyvapany
meshkyvapany
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/5/2010, 06:56

ممنون مي شم پارنياي عزيز واقعا توليد مثلشون سخته؟
من با يه جا واسه فروش همستر تماس گرفتم گفت كوتوله ي روسي سفيد هر عدد 20 هزار و رنگي ها 30 هزار .من شنيده بودم همستر طلايي8تومانه چرا اينقدر اختلاف قيمت دارند؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف meshkyvapany 5/5/2010, 07:23

هیچی اینجا سرگردنس سارا جون دیدن تو ایران نیست گفتن بزار ما هم کلاه برداریمون رو کنیم عزیزم در صورتی که من اطلاع دارم در کشورهای ارئپایی که اینا زحمت کشیدن رفتن تفریح همستر اوردن روسی ها دونه ای 10 تومن هست هر جورش ولی سوری 5 تومن اینا واسه خودشون نرخ گذاشتن نقابدار 9 تومن نمیدونم اله 15 تومن چون براقه والا مکن یه همستر طلایی دارم مخملیه بدنش خودم مامان باباشو 3 تومن خریدم ببین چقد کلاه بردارن قفس 25 تومنی رو میدن 88 تومن واقعا من که موندم اینا از خدا چطوری خجالت نمیکشن
ولی حتما واست میگردم اکگه چیزی پیدا کردم ترجمه میکنم تا بتونی تولید مثلشون رو ببینی منم دررگیر تولید مثل فایترام هستم ولی تاحلا تلفات نداشتم فقط بچه ها تا 14 روزگی زنده میمونن
meshkyvapany
meshkyvapany
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف meshkyvapany 5/5/2010, 07:24

راستی پانی منو میبینی تو اواتارم قراره بابا بشه :cheers:
meshkyvapany
meshkyvapany
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/5/2010, 07:50

الهي هميشه برام سوال بود كه اين خوشكل مال خودته يا عكسشو از تو اينترنت گرفي خيلي نانازه.چه باباي بانمكي بشه.
منم دررگیر تولید مثل فایترام هستم ولی تاحلا تلفات نداشتم فقط بچه ها تا 14 روزگی زنده میمونن
دقيقا بچه فايتر هاي منم 5روز بيشتر نمي مونند بازم شما كه 14 روز نگهشون مي داري.من تا حالا 2 ماده و يك نر تلفات دادم يه نر رو هم نمي دونم ماده هه چي كار كرده حيووني فلج شده....

پاني همستر طلاييه؟راستي
روسی ها دونه ای 10 تومن هست
اين قيمت ها تو ايرانه؟از كجا مي تونم با اين قيمت همستر كوتوله روسي بخرم؟ممنون مي شم اگه جايي سراغ داري بهم آدرس بدي
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 4 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة