گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان

+3
مه لقا
Ronia
fooladi
7 مشترك

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان Empty لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان

پست من طرف fooladi 12/8/2009, 18:04

سلام
یه لاک پشت فکر کنم برکه ای خزری از طبیعت لرستان آورده بودند آزمایشگاه جانورشناسی چند روزی فکر کنم به خاطر فصل سرد کسل بود بعد از چند روز فعال شدش مدتی کالباس و ... داده بودند به این بیچاره .
من اونو آوردم خونه چون فکر کنم هوا خیلی سرد شده و اگه تو طبیعت ولش کنم شاید مجددا نتونه خودشو سازگار کنه!
قصد دارم بهار اونو رها کنم بنظر شما کارم درسته؟
در ضمن تازه دارم از این سایت در مورد نگه داری لاک پشت چیز یاد می گیرم. فعلا بجز گوشت قرمز یا مرغ چیز دیگه ای نمی خوره نه کاهو نه هویچ رنده شده نه میگو ...
لاک لاک پشت نیازی به نظافت داره؟
چند تا عکس ازش میگزارم جنسیتش و سنش و .... رو ممنون میشم حدس بزنید.

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان 00_1379

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان 00_1375

http://fooladi.persiangig.com/image/00_1319.jpg
http://fooladi.persiangig.com/image/00_1375.jpg
http://fooladi.persiangig.com/image/00_1379.jpg

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان 00_1319
fooladi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان Empty رد: لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان

پست من طرف Ronia 12/8/2009, 18:35

خزریه چه قشنگم هست.
لاشه ی کامل ماهی بدین بهش بخوره. گوشت اصلاً!
تغذیه با ماهی های زنده کوچک مانند گوپی ها و لارو آن ها
بخش تغذیه رو به دقت مطالعه کنین
لاکش رو می تونین با یه وسیله ی نرم مثل اسفنج یا پنبه یا مسواک خیلی نرم.. و آب ولرم تمیز کنین. فقط مواظب باشید هیچ وقت زیر آب نگیرینش
روی لاکش پوسته هست باید مطمئن بشین که در طی این مدت که در اسارت بوده مشکلی براش پیش نیومده باشه و ضربه وارد نشده باشه و ..
حتی اگر مشکلی هم نباشه فعلاً نمی شه آزادش کنین الان سرما خیلی زیاد شده و ممکنه دچار کاهش ناگهانی دمای بدن، عبور از مرز تحمل و مرگ بشه اما برای بهار فکر کنم پزشک نظر کاملی در این زمینه داشته باشند.
فروم رو به دقت مطالعه کنین چون فعلاً زحمت نگهداری از این لاک پشت زیبا با خودتونه
به خصوص از این گونه خیلی مواظبت کنین به نظر من خیلی با ارزشه. لبخند
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان Empty رد: لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان

پست من طرف مه لقا 12/9/2009, 04:37

خیلی خوشگله
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/9/2009, 05:10

خيلي قشنگه
گونه ي مهمي هست چون بركه اي هاي خزري كم پيدا مي شوند
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/9/2009, 07:59

لاک پشت خیلی زیبایی است. برای کدام آزمایشگاه جانورشناسی این لاک پشت را از طبیعت جدا کردید؟ و چه تحقیقاتی روش انجام دادین ؟ برای رهاسازیش در طبیعت باید بیشتر بحث شود. مطلب لاک پشت برکه ای خزری - Caspian Pond Turtle را مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف fooladi 12/9/2009, 16:53

پرشین گیگ گویا باز نمیشه
لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان 00_1379

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان 00_1375

لاک پشت برکه ای خزری از طبیعت لرستان 00_1319
fooladi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف fooladi 12/10/2009, 19:21

این لاکپشت را خودم از طبیعت نگرفتم خانم دانشجویی به عنوان نمونه ای از خزندگان آوردند تا نشریح کنند و نمره ای بگیرند. که خوشبختانه این کار نشد!

منم دیدم در وضع نامناسبی دانشگاه مونده کسی هم مسئولیت مراقبت به عهده نمی گیره آوردم منزل که با مساعد شدن شرایط رها کنم.

قصد دارم محل زیست دقیق این لاکپشت رو از اون خانم ( اگه پیداش کنم) بپرسم که همونجا رها کنم
fooladi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 12/11/2009, 01:45

fooladi عزیز ، خیلی عالیه ، حتما همین کار رو بکنید ، ولی در بهار سال آینده! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 12/11/2009, 10:12

از اینکه نجاتش دادین من و دوستان ازت ممنونیم. خیلی نازه. بطور دقیق نمی دونم اما به نظر من دمش مثل گوش قرمزهای ماده است. چون گوش قرمزهای ماده من هم دمشون همین شکلی هستش. البته رو حرف من حساب نکن شاید اشتباه کرده باشم. چون تا حالا خزری ندیده بودم لبخند
تشریح؟؟؟ یعنی یه موجود بیچاره رو که نمی تونه حرف بزنه و نه صدایی داره رو می خوان زنده زنده پاره کنن. لاک پشت به این خوشگلی آدم دلش کباب می شه وقتی اون نگاه مظلومشو می بینه. طفلکی چقدر هم نازه.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة