گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

من با این لاکی چکار کنم؟

4 مشترك

من با این لاکی چکار کنم؟ Empty من با این لاکی چکار کنم؟

پست من طرف rain 4/1/2009, 09:58

[سلام . اول از همه تشکر میکنم بخاطر این سایت خوبی که را انداختید بعد اینکه من چند تا مشکل دارم با لاکیم
اول اینکه :یه لاکی برکه ای دارم که 15 سانتیمتر طول داره .
صاحب قبلیش میگفت 4 ماهه هیچی نخورده اما دو روز پیش به اندازه ی یه نخود گوشت ماهی خام خورد ولی الان دیگه هیچی نمیخوره. ناراحت
چکارش کنم تا غذا بخوره انواع اقسام غذاها رو هم امتحان کردم ولی فایده نداشته.
مشکل دوم اینکه از آب فراریه همش دوست داره تو خشکی باشه من یه محیط برکه مانند تو حیاط براش درست کردم آکواریوم و تشت رو هم امتحان کردم ولی فایده نداشته تو آب نمیره.
مسئله ی بعدی اینکه خاکهای باغچه رو میکنه و زمین و گود میکنه و همش میره اونجا می خوابه متفکر:
حالا ممنون میشم که بگید با این لاکی چکار کنم یه وقت نمیره من نگرانشم. ناراحت
rain
rain
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

من با این لاکی چکار کنم؟ Empty رد: من با این لاکی چکار کنم؟

پست من طرف apb 4/1/2009, 10:06

اون احتمالا تو طبیعت زندگی کرده و با توجه به سن بالایی که داره ، نمی تونه به زندگی در اسارت عادت کنه. برکه ای های اروپایی ، بیشتر به خشکی نیاز دئارند و فقط مقدار کمی آب نیاز دارند تا گهگاهی توش شنا کنند. در مورد غذ اصبر کنید و مایدوار باشدی تا عادت کنه و از غذاهای معرفی شده امتحان کنبد. اون ها غذا رو تو آب می خورند نه خشکی. آب گرم باشه ، دما تو پست های دیگه ذکر شده ، خشکی گرمی هم براش درست کنید. تو حیاط خاک رو می کنه و اونجا برای خودش لانه درست می کنه ، در صورت نیاز به خواب زمستانی همون جا می خوابه و می ره زیر خاک ها. اینم علت این رفتارش. بهرتین کار اینه که اگه عادت نکرد به صاحب قبلیش بازگردانید. البته لاک پشت ها در دمای پایین اصلا غذا نمی خورند ، پس حتما جایی با دمای مناسب که تو تاپیک ها و پست های دیگه هست ، براش درست کنید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 4/1/2009, 14:08

دوست عزیز شما مطمئن هستید که لاکپشتتون برکه ای است ؟! با این مشخصاتی که شما فرمودید بعید نیست که لاکپشت خشکی باشد !
بنده هم یک لاکپشت نر برکه ای دارم که دقیقا 15 سانتمتر است و تقریبا هم تازه او را از یکی دوستان تحویل گرفتم ام ! او بسیار عالی تن ماهی میخورد
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف rain 4/1/2009, 16:33

بهترین کار اینه که اگه عادت نکرد به صاحب قبلیش بازگردانید
زمانی که پیش صاحب قبلیش بود 4 ماه هیچی نخورد الان 4 روزه که دست من رسیده با این وجود روز اول یکم گوشت ماهی خورد حالا اگه بازم نخوره باید به صاحب قبلی برگردونمش؟
به خواب زمستانی همون جا می خوابه و می ره زیر خاک ها
یعنی رفته تو خواب زمستونی؟ ولی الان که بهاره!

شما مطمئن هستید که لاکپشتتون برکه ای است ؟!
آره با توجه به مشخصاتی که توی تاپیکای دیگه دیدم 99 درصد مطمئنم که برکه ایه اون یه لاکپشته با لاک سبز تیره متمایل به قهوه ای روی بدنشم خالهای زرد داره .
من از رنگ چشماش که قرمزه و روی سرش که خال نداره احتمال میدم نر باشه حالا سعی میکنم که عکس لاکی رو هم بزارم تا شما نظر بدید.

به نظر شما برای تغزیه اش از چه غذایی شروع کنم بهتره تا خوشش بیاد و اشتهاش زیاد بشه؟
rain
rain
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 4/2/2009, 08:33

کرم خونی یخ زده و میگوی خشک برای شروع خوبه ، ولی وقتی به غذا خوردن افتاد ، کم کم این غذاها باید تعویض شوند. البته اگه ماهی هم می خوره بهش بدهید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف rain 4/3/2009, 08:34

دوستان لاکیه من امروز کلی غذا خورد خیلی خوشحالم :;;>: توی خونش خوابیده بود منم دیدم هوا خوبه آوردمش بیرون بعد از اینکه یکم راه رفت رفت یه قسمتی از حیاط که آب جمع شده بود منم گذاشتمش توی برکه اش و براش انواع غذاها رو ریختم رفته بود کف آب و انواع غذا ها رو بو میکرد و فقط گوشتهای ماهی رو میخورد بعد که حسابی خورد و سیر شد خودش اومد بیرون و یه چرخی اطراف زد و دوباره رفت تو خونه اش لالا.
وای که چقدر دوستش دارم. :>:d<: :*
ممنون دوستان چون غذا نمیخورد داشتم از نگرانی می مردم. :\s/:
rain
rain
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 4/3/2009, 10:09

خیلی خوبه ، ما هم خوشحالیم ، بعد از یه مدت که تو خوردن راه افتاد ، رژزیم رو کمی بهتر کن.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف dusky-vow 5/2/2009, 06:52

اميدوارم چاقش نكنين خیلی خوشحال
خوشحالم كه غذا خورده چون درك ميكنم تو اون مدت چقدر غصه خوردين :cheers: ستاره
dusky-vow
dusky-vow
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة