گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من !

+5
dusky-vow
Koosha_Raisi
apb
farzadprogram
Mr.Mizuyama
9 مشترك

بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من ! Empty بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من !

پست من طرف Mr.Mizuyama 3/29/2009, 13:03

با عرض سلام خدمت شما دوستان

من یک مشکل بسیار بزرگ دارم ! اگر من را راهنمایی کنید بسیار ممنون می شوم
ببینید عزیزان من دو تا لاکپشت برکه ای دارم ! یکی 15 سانتی متر ! و دیگری حدود 8 سانتی متر ! این اقای 15 سانتی 24 ساعته افتاده روی او کوچیکه و کلهشو میک میزنه ! بعضی اوقات هم به همدیگر کله میزنند ! و گاز می گیرند ! این یک مشکل ! مشکل بعدی اینکه به طور ناخواسته یک لاکپشت گوش قرمز بسیار کوچک ! (حدوده 3 سانتیمتر) نصیبم شد ! من تا این کوچولو را در ظرف انها گداشتم ! لاکپشت قول پیکر مثل مگس اینو گرفت تو دهنش ! من هم که داتشم سکته می کردم زدم تو سرش و سری لاکپشته گوش قرمزو نجات دادم ! بعده این قضیه برکه ای ها هم همیشه با هم دعوا می کنند ! منه بدبخت مجبور شدم سه تاشونو جدا کنم ! اکوواریوم هم که مخصوص لاکپشت ها گرفتم ! همیجور الکی خالی مونده ! نمی دونم چیکار کنم ! چون قطعا این اقای 15 سانتی این دوتارو میخوره ! خواهش می کنم راهنمایی کنیید . . . :[-o<:
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من ! Empty رد: بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من !

پست من طرف farzadprogram 3/29/2009, 13:13

اون دو تا رو بنداز تو آکواریوم اگه با هم مشکل ندارن .
اون گنده رو هم قرنطینه یا واگذار کن .
farzadprogram
farzadprogram
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من ! Empty رد: بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من !

پست من طرف apb 3/29/2009, 13:19

این اقای 15 سانتی 24 ساعته افتاده روی او کوچیکه و کلهشو میک میزنه ! بعضی اوقات هم به همدیگر کله میزنند ! و گاز می گیرند !

سلام ، افتاده روی اون یعنی به دست و پا خودش رو روی لاک اون یکی می چسبونه؟ و میک می زنه یعنی دهانش رو بالای سر اون باز و بسته می کنه؟ این ها رو جواب بدین ، تا ببینیم موضوع این 2 تا چیه؟

وام کوچکه ، نباید اگه اون 2تا می زننش ، با هم تو یک جا باشن تا هم اندازه تر بشن. بعد مکشل رفع می شه.

راستی از لحاظ غذایی خوب می خورند؟ گشنه نیستن؟ چند وقته داردشون؟ چه غذاهایی می دهید؟
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 3/29/2009, 14:12

farzadprogram : آقا فرزاد ! از اونجایی که این اقای 8سانتی هم خیلی بزرگ تر از گوش قرمز هستش ! و هم نزاد هم نیستند , نمی تونم رسیک کنم ! شاید این هم مثل اون غوله بخواد بهش اسیب برسونه , درست نمیگم ؟

apb : بله دقیقا همانطور که شما فرمودید ! با دست و پاهایش چسبیده به اون و دهنشو بازو بسته می کنه ! یکبار هم دیدم گردنشو گاز گرفت , مثلا دیگر بین این دوتا اینه که این لاکپشت بزرگه بزور این کارو می کنه ! او کوچوله هی از دستش فرار می کنه ! تا اینکه اخره سر دعواشون میشه ! موندم چیکار کنم ! میشه کمی راهنمایی کنید ؟ من فکر می کردم این میخواد اینو هم بخوره ! بخاطره همین میره سوارش میشه !

در رابطه با گوش قرمز ! یعنی منظورتون اینه که در اکواریوم نزارمش ؟ پس یعنی بزارم توی یک سطل کوچیک بمونه ؟

و اما از لحاظ غذایی ! ببینید خیلی دنبال غذای مخصوصشون گشتم ! از اونها که داخله قوطی هستن ! اما پیدا نکردم ! امروز رفتم دو تا از فروشگاه های ماهیران ! هیچکدام نداشتن ! جایش از این بسته ها دادن که دانه های قهوه ای رنگ و بد بویی می باشند ! غدای گلدفیش یا کاهو هم بعضی اوقات بهشون دادم ! اما یکی دوبار ندیدم تغذیه کنند خیلی کم غدا میخورند ! اما خوب از انجایی که اثراته غداااا را در اب میرزند متوجه میشوم یک چیزی خوردند ,
لاکپشت های برکه ای رو یک هفته ای میشه که خریدم ! اما گوش قرمز رو امروز گرفتم ! که در اولین برخورد با دوستان جدیدش داشت شهید میشد ! درضمن ممنون از توجه تون
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 3/29/2009, 15:13

این عکس لاکپشت کوچولوی گوش قرمزم : بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من ! 166hiza

و این هم بدجنس ترین لاکپشت دنیا ! که خیلی هم در خانه منفور شده ! : بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من ! 20rnqiq
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 3/29/2009, 16:06

چقدر برکه ایه خوشگله!خیلی خوشحال:D
گوش قرمز هم ناز و کوچولو.
دوست عزیز خیلی معذرت می خوام دست شویی لاکی گنده شما چطوری هست؟؟؟
یعنی گلاب به روتون خیلی جیش میکنه؟ مدفوع چطور؟
lol!
ببخشید!
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 3/29/2009, 19:01

والا دست شویی برکه ای ها ! یک گوله ی مشکی رنگ است ! که کم کم در اب پخش می شود اما ادرارش رو که نمیشه دید ! خیلی خوشحال
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 3/30/2009, 03:59

خب دستشویی بزرگشون ببخشید ببخشید تر هست یا خشک؟؟؟
ادرارشون زیاده؟؟؟
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/30/2009, 04:22

بله دقیقا همانطور که شما فرمودید ! با دست و پاهایش چسبیده به اون و دهنشو بازو بسته می کنه ! یکبار هم دیدم گردنشو گاز گرفت , مثلا دیگر بین این دوتا اینه که این لاکپشت بزرگه بزور این کارو می کنه ! او کوچوله هی از دستش فرار می کنه ! تا اینکه اخره سر دعواشون میشه ! موندم چیکار کنم ! میشه کمی راهنمایی کنید ؟ من فکر می کردم این میخواد اینو هم بخوره ! بخاطره همین میره سوارش میشه !

خب این رفتار جنسیه ، برای تشخیص جنسیت به عنبیه چم ها توجه کنید که به قرمز می زد نره و اگه به زرد می زد ماده است ، نمی شه کاریش کرد ، برکه ای های لروپایی منم همین طورین. البته نگرانی اصلی تر از اینه که ماده در محیطی که خاک نرم موجود نباشه ممکنه بر اثر ماندن تخم در بدنش بمیرد! باید تحمل کنید و یا جداشون کنید. انتخاب با خودتونه.
اینم عکس جفت گیری برکه ای های اروپایی من که البته اول سال پیش این عکس رو گرفتم.
بدجنس ترین لاکپشت کره ی زمین ! لاکپشته من ! 2433ipl

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 3/30/2009, 06:44

که اینطور ! خوب اینها خیلی وقت بود این کار را انجام می دادند ! اما لاکپشت ماده که بسیار هم کوچک تر است از این عملیات راضی نیست ! و همیشه می خواهد فرار کند , به هر حال سهی می کنم محیطی ایجاد کنم که لاکپشت ماده بتواند تخم ریزی را انجام دهد , ممنون از راهنمایی خوبتون
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/30/2009, 09:21

من پیشنهاد می کنم این سعی رو نکیند(الابته اگه در محیط داخل خانه نگهداری می کنید نه در محیط خارج خانه) ، چون با تو.جه به این که خاک و شن نرم به تنشون می چسبه به داخل آب تراریوم ریخته می شه و اون وقته که راه فیلتر رو می گره و افتضاحات به بار میاد. من کخ خودم جرات ساخت خشکب با خاک ندارم ، ولی اگه تصمیم دارید بگویید ، طرح ها و عکس هایی از تراریومهای تکثیر دارم ، شاید به کاترتون بیاد.

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف dusky-vow 5/2/2009, 06:44

اقا پرهام لاك پشتاتون تخم گذاري كردن؟؟؟؟؟؟؟؟
dusky-vow
dusky-vow
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/2/2009, 10:29

نه مال اقا پرهام نکردن چون خودشان نوشته بودند که تا حالا انجام نشده و اگه انجام بشه احتمال مرگ زیاده
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/2/2009, 13:35

ه نکردن ، همون طور که لاک گفت ، ولی چون تخم ریزی نمی کنن و تحتمال ماندن تخم در بدن وجود داره(چون خاک نرم برای تخم ربزی ندارند) ، ممکنه بمیرند ، نه از تخم ریزی بمیرند.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف nightlight 5/3/2009, 02:09

جناب پرهام ...
در مورد ساخت خشکی برای تخم ریزی فکری به ذهنم رسیده
به این صورت که لاک پشت های قبل از ورود به خشکی وارد یه حوضچه بشن ...
زمان خروج لاک پشت ها از خشکی با توجه به اینکه شن و ماسه ی زیادی به تن و لاکشون چسبیده ، با ورود به اون حوضچه مقدار زیادی از اون شن ها و ماسه ها داخل حوضچه تخلیه می شه ، اگر مسیر خشکی به حوضچه هم پرزدار باشه اون بخشی از ماسه ها که به کف لاک پشت و دم چسبیده جدا می شن ...
با این روش حجم شن و ماسه ورودی به تراریوم کاهش خیلی زیادی پیدا می کنه ...
یه مثال برای تجسم بهتر : حوضچه های کُلُر ... که قبل از ورود به استخر باید از اونها رد شد ....

خوب، نظرتون چیه؟
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 5/3/2009, 02:17

معمولا توصیه میشه ناحیه تخم ریزی کلا جدا از تانک باشه و لاک پشت ماده حامله چند ساعت در روز در اون محیط باشه و موقع تخم گذاری تمام مدت در آن محیط تا تخم گذاری کند. البته در خانه اینجوریه.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2009, 08:10

البته اگه طرحی که nightlight گفت در عمل ، امتحان خودش رو موفقیت آمیز پس بده ، طرح خوبی خواهد بود ، منم به مشابه یه چنین طرحی فکر کرده بودم ، ولی تا حالا انجام ندادم.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف nightlight 5/3/2009, 08:23

ممنونم، طرح هنوز ناپخته ست اما جای کار داره ،
میشه داخل حوضچه یه فیلتر کوچیک قرار داد تا فشار جریان آب شن و ماسه بیشتری رو جذب کنه و یا در مسیر خشکی به حوضچه وجود یه جریان سراسری ضعیف آب (درست مثل آبشار) هم کمک زیادی می کنه ..
جناب پرهام، در همون تراریوم خودتون، که ایده ی جدا خلاقانه یی داشت ، فکر می کنم قابل اجراست ...
کافیه مسیر خشکی به تانکر رو دو تکه کنید ....
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2009, 08:29

بله ، ولی خب الان خیلی گرفتارم ، ان شاءالله اگه وقت شد در آبنده به فکرهایی می کنیم. ممنون.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 7/29/2009, 06:07

نمیشه از فیلتر های اسفنجی استفاده کرد که شن لای اسفنج گیر کنه؟
آقا پرهام میشه تو صفحه اول گفتگوی لاکپشتی یه تاپیک فقط واسه تکثیر وتخم گزاری و گذاشتن عکس های تراویوم های تکثیر درست کنید؟ خیلی کمک میکنه به همه. من که خودم حتما میخوام سال دیگه شرایط جفت گیریشون رو درست کنم.
تو این فروم مطلب در موردش خیلی مه.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة