گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب!

+3
Ronia
apb
arya_elf
7 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب! Empty بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب!

پست من طرف arya_elf 11/19/2009, 13:23

سلام دوستان
من 2تا گوش قرمز دارم که کم سن و سال هستند.(طول لاک: اولی که زودتر خریدم 3.5 سانتیمتر و دومی که 1.5 هفتست خریدم و مریض شده 4سانتیمتر. احوال جفتشون هم خوب بود.تا اینکه جمعه هفته گذشته 4 سانتیمتریه چشماش بسته شد و دیگه غذا نخورد!و دو روز بعد چشماش یکم پف کرد. بعد متوجه شدم که ازبینیش ترشحاتی خارج میکنه.از اون لحظه بردمش تو قرنتینه با سطح آب خیلی کم (فقط دست و پاش خیس میشن) اما همخونش حالش خیلی خوب و سالم هست شنا میکنه ، آفتاب میگیره ، غذا می خوره! شرایط تراریوم هم خوب است! دمای آب 26 درجه ،دمای خشکی 36 درجه ، لامپ های فلورسنت و هالوژن هم در طول روشنای روز (7صبح تا 7 شب)روشن هستند. تراریوم فیلتر داره و آبی که استفاده میشه حد اقل 24 ساعت داخل بطری در باز مانده تا کلرش بپره. بخاری هم دارن تاموقعی که دمای آب پائین میاد آب رو باهاش گرم کنم. غذاشون هم متنوع هست، پلت مخصوص خزنده ها دارن با پلت های مخصوص ماهی گوشتخوار که روزی 2 تا از هرکدوم میدم و هفته ای 1 عدد میگوی خشک و یک تکه کوچک گوجه فرنگی (اندازه 1 پلت)بهشون میدم.کف دریا هم دوست نداشتن ، من پودرش کردم و یکروز در میان یکی از پلت هارو که تو آب خیس کرده بودم تو این پودر می چرخونم و میزارم کمی خشک بشه و با دست میدم بخورن. به چشمهای مریضه روزی 2-3 بار پماد ویتامین آ میزدم. لب به غذا هم که اصلاٌ نمیزد.دیروز دیگه دلم واقعاٌ برای مریضه کباب شد جون خیلی بی حال شده بود.کلاس و دانشگاه رو بیخیال شدم و اوردمش کلینیک که دکتر معماریان ویزیتش کنه اما دکتر سرشون خیلی شلوغ بود و روزی بودکه جلسه دفاع از پایان نامه دکتری ایشان بود و مجبور شدن کلینیک رو ظهر ترک کنند.(من براشون آرزوی موفقیت میکنم) در نتیجه آقای دکتر بیژن ضیائی لاکپشت من رو معاینه کردند فرمودند که ازش عکس رادیولوژی بگیرن..از روی عکس تشخیص دادند که مشکل تنفسی نیست و بیماری به علت تغذیه بوجود آمده. براش شربت کلسیم ، قطره ویتامین آ + د ، و پماد ویتامین آ چشمی نوشتند و گفتند که اینهارو استفاده کنم و گفتندکه مدت درمان خیلی طولانی خواهد بود. منم گفتم چشم! داروهارو گرفتم و آمدم. اما هرچی با سرنگ انسولین بدون نوک تیز بهش قطره میدم ، بعد از یک دقیقه ار دهان و بینش پس میاره! حالا من موندم چکارباید بکنم؟ نظر بدید بلکه بشه نجاتش داد تا این حیوان بیچاره جونش رو از دست نداده
من در لینک زیر عکس خودش ، همخونش ، غذاشون و تراریومشون را هم برای دوستان گذاشتم
http://www.imagebam.com/gallery/00aafbccbca3003fe31ba532e7e8b886/
http://www.imagebam.com/gallery/9437537395c3f982ca2d2a9072767550/

اين مطلب آخرين بار توسط arya_elf در 11/20/2009, 02:26 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب! Empty رد: بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب!

پست من طرف apb 11/19/2009, 14:48

بله رژیم غذایی زیاد توش پلت داره و باید روزانه فقط به اندازه سر لاک پشت(بدون احتساب گردن) بهش پلت داد و البته پلت لاک پشت ها نه پلت سیچلایدها! دمای آب حدود 24 خوبه و خشکی حدود 32-33 خوبه! دارو هم دکتر واردترند! امیدوارم لاک پشتتون خوب بشه!

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 11/19/2009, 15:37 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب! Empty رد: بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب!

پست من طرف Ronia 11/19/2009, 15:17

دوست عزیز از تغذیه و نوع نگهداری لاک پشت بیمارتون در گذشته اطلاع دارین؟ شاید پیش از اینها زیستگاه و تغذیه خوبی نداشته و بعد از گذشت زمان زیاد بیماری به وجود اومده. حیف شد که خود آقای دکتر فرصت نکردن لاک پشت تون رو معاینه کنند ایشون توضیحات کاملی هم در رابطه با استفاده از دارو و سرنگ انسولین به مراجعین ارائه میدن. خیلی مراقب باشید که دارو به خصوص شربت کلسیم که استفاده می کنید وارد بینی نشه در این حالت دارو علاوه بر آسپیره شدن چون کلسیم هم هست ایجاد رسوب می کنه و این خود مشکلاتی به همراه خواهد داشت. بعد از قرار دادن نوک سوزن سرنگ انسولین روی دهان لاک پشت، دقت کنید که فقط یک قطره از سرنگ خارج بشه و وارد دهان لاک پشت بشه نه بیشتر بعد اونو بگذارین روی یک سطح صاف که بتونه خودش قطره رو قورت بده. این کار کمی زمانگیر و نیاز به دقت داره. علاوه بر این قطره های کلسیم رو سعی کنید که طی فاصله ی زمانی به لاک پشت بدین مقدار کم می تونه وارد بدن و به راحتی جذب بشه اما ورود ناگهانی اون نتیجه ای جز از بینی پس دادن و ایجاد رسوب نداره. اگر ترشحات بینی همچنان ادامه داشته باشه با وجود رعایت نکات هنگام دارو دادن باز هم احتمال پس دادن توسط بینی هست که در اون صورت باید شربت کلسیم قطع و روش دیگه ای برای استفاده از داروهای کلسیم مورد استفاده قرار بگیره که به طور حتم به صلاح دید پزشک هست.
این لاک پشت احتمالاً مشکل کمبود کلسیم و در نتیجه نرمی استخوان و لاک هم داره که استفاده از داروهای مکمل کلسیم تجویز شده به همین دلیل به خصوص در این مدت اگر موفق به غذا خوردن شد برای تغذیه اش از لاشه کامل ماهی استفاده کنید و پلت و غذاهای دیگه رو به زمانهای دیگر که لاک پشتتون بهبودی کامل داره موکول کنید البته به مقدار خیلی کم و در حدی که گاهی تنوع غذایی داشته باشه اشکالی ایجاد نمیکنه. استفاده از مولد UVB در این مدت هم برای جذب کلسیم ضروریست.
عکسها رو متاسفانه من نتونستم ببینم.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/19/2009, 16:53

پرهام جان ممنون از اینکه من را راهنمائی کردین. من رو حساب جدول رژیم غذائی موجود در کتاب لاکپشتها 4 تا پلت میدادم. ولی الآن دیگه 3 تاش میکنم

خانم رونیا ممنون از راهنماییتون ولی تقریباٌ تمام دارو را پس میده. البته من مطالبی را که دکتر معماریان در مورد دادن قطره به لاکپشت به مراجعه کننده قبلی می گفتند به دقت گوش کردم و همانطور عمل میکنم! ولی وقتی لاکپشتم رو تو این حال می بینم کلی ناراحت میشم .حاظرم براش هرکاری بکنم تا سلامتی خودش رو بدست بیاره. باز هم از شما و آقا پرهام تشکر میکنم. براش دعا کنیدبیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب! 352501ممنون
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 11/19/2009, 18:36

دوست عزیز امکان اینکه تشخیص اشتباه باشه هست! چه کسی لاکپشت شما را معاینه کرد؟
توضیحات نگهداری و تغذیه کامل داده شد؟

لاکپشت شما دباره نیاز به معاینه دارد بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب! 866740
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/20/2009, 01:50

سلام دکتر معماریان عزیز
لاکپشت من رو دکتر بیژن ضیائی معاینه کردند.و از روی عکس رادیولوژی تشخیص دادند که مشکل تنفسی نیست! اما راستش رو بخواهید دکتر جان من خودم هم یه شک هایی به تشخیص ایشون داشتمبیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب! 46600. ولی دکتر، من برام خیلی سخت هست که بیام کلینیک! من سه شنبه تلفنی با شما صحبت کردم و براتون تو فروم پیام داده بودم که نمیتونم بیارمش کلینیک!اما حال لاکپشت رو دیدم بی خیال کلاس شدم و اوردمش!
اگه این چهار شنبه هم نرم دانشگاه استاد حذفم میکنه! درس 4 واحدی! امکانش نیست یکی دیگه از روزهای هفته من بیارمش پیش شما که ویزیتش کنید؟
راستی آقای دکتر من یک پیام هم برای شما گذاشته بودم تو فروم، داخل اون پیام توضیح دادم و شماره پرونده را هم برای شما فرستادم
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/20/2009, 15:54

قطرش رو قورت نمیده! یکی یه کمکی به ما بکنه
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/21/2009, 10:57

یعنی یک نفر هم نیست که یه کمکی ، راهنمایی ، چیزی به من بده؟ بابا این لاکپشته حالش خرابه به خدا بیمار شدن لاکپشت من در شرایط محیطی خوب! 330174
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/21/2009, 12:12

من شخصا سوالت را متوجه نشدم. اگر بردی دانشگاه و دکتر آن را ویزیت کرده است، چه مشکلی به وجود آمده است؟
اگر در دادن دارو مشکل دارید مطالب احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند و دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین را مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/21/2009, 14:16

بله دکتر ضیائی معاینش کردن و گفتند که مشکل تنفسی نیست ولی این لاکپشت هر چند دقیقه دهانش رو باز میکنه و نفس نفس میزنه! انگار نفسش حبس بوده! من فکر میکنم همانطور که دکتر گفتند احتمال خطا در تشخیص بیماری وجود داشته باشه
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Ronia 11/21/2009, 14:24

بله به احتمال خیلی زیاد همینطوره. با باز و بسته کردن دهان اونم به مقدار زیاد و اینکه نتونه شنا کنه و مشکلات دیگه، جداً می تونه مشکل تنفسی وجود داشته باشه که ممکنه نشان از عفونت و نیاز به مصرف داروهای آنتی بیوتیک باشه.
فکر می کنم با این شرایط ناچاراً باید به دکتر رستمی مراجعه کنین.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/21/2009, 15:42

شرایط قرنطینه لاک پشت را ایجاد کنید تا لاک پشت بهتر شود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/21/2009, 17:01

لاکپشت از دومین روز بیماری در قرنطینه است با مقدار آب خیلی کم و دمای 35 درجه

خانم رونیا، یعنی دکتر رستمی روزهای دیگه هم کلینیک هستند یا من باید جای دیگه ای ایشون رو ملاقات کنم؟ اگر جای دیگه هستند آدرس یا شماره تماسی دارید از ایشون؟

باز هم از دوستهای عزیز، آقای MohamadFar و خانم Ronia تشکر میکنم که من رو راهنمایی میکنند! ممنون دوستان!
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Ronia 11/21/2009, 17:33

روز چهار شنبه رو می دونم که هستن ولی شما برای اطمینان با کلینیک تماس بگیرین ببینین ساعات حضورشون چه وقتهایی هست. بعد از خود دکتر رستمی بپرسید که آیا ساعت دیگه ای برای مراجعه دارن یا خیر.
موفق باشید
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/22/2009, 01:55

ممون خانم Ronia
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/22/2009, 02:39

دکتر رستمی هم روزهای چهارشنبه کلینیک هستند! من امکانش نیست که چهارشنبه برم کلینیک! حالا چیکار کنم ؟ سوال
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahsa 11/22/2009, 15:02

دوست عزیز من تو یاهو جوابتون رو دادم.اگر نتونستین من میتونم حضوری براتون توضیح بدم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/23/2009, 05:06

ممنونم خانم مهسا! من تلاش خودم رو میکنم ، اگه موفق نشدم ، حضوراً مزاحمتون میشم تا به من یاد بدید!
تشکر! :m/:
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahsa 11/25/2009, 13:22

خواهش میکنم.مراحمین.خوشحال میشم بتونم به شما و لاکیتون کمک کنم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/26/2009, 12:38

مهسا خانم با همون روش شما داره داروهاشو میخوره! :m/:
حدوداً چقدر طول میکشه تا سلامتی خودش رو بدست بیاره؟
اون یکی لاکپشتم هم جدیداً زیاد آفتاب میگیره! غیر طبیعیه؟؟ سوال
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahsa 11/26/2009, 16:17

اگر حالش خیلی بد باشه شاید بیشتر از 1 ماه هم طول بکشه ولی اگر اوایل بیماریش به دادش رسیدین شاید 3 یا 4 هفته طول بکشه.
ولی حتما حتما همه نوبت های داروش رو بدین بخوره
خدا رو شکر که داروشو میخوره.فکر نمیکنم غیر طبیعی باشه.خدا رو شکر کنین که میره آفتاب بگیره یکی از لاکیای من که شیطونی بهش اجازه نمیده بره آفتاب بگیره و همین باعث شده با وجود تغذیه مناسب دجار کمبود کلسیم بشه
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 11/26/2009, 16:22

راستی اگر از آنتیبیوتیک استفاده میکنین بعد از 1 ماه لاکی رو ببرین دکتر تا اگر دکتر تشخیص دادن که لاکی به آنتیبیوتیک مقاوم شده یه فکر دیگه براش بکنن
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arya_elf 11/27/2009, 02:44

نه آنتیبیوتیک نداره! فقط پماد چشمی ویتامین A ، قطره ویتامین A+D و شربت کلسیوم داره! دکتر معماریان قبل از اینکه برن گفتن که احتمال تشخیص اشتباه هم هست (چون دکتر ضیائی ویزیتش کرده) ولی امروز حس کردم که ورم چشماش خیلی کمتر شده! ولی هنوز بازشون نکرده!
arya_elf
arya_elf
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahsa 11/27/2009, 06:41

مگه شما نگفتین که لاکپشتتون دهنش رو باز و بسته میکنه؟این علامت بیماری تنفسی هست و احتیاج به آنتیبیوتیک داره.باز هم دکتر ضیائی بهتر میدونن ولی کاش میبردینش پیش دکتر رستمی.من فکر میکنم منظور دکتر معماریان در مورد تشخیص اشتباه همین بیماری تنفسی باشه.تا دیر نشده ببرینش کلینیک
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 11/27/2009, 06:51

مهسا جان منظورتون این هست که لاک پشت در شرایط طبیعی دهانشو باز و بسته نمیکنه؟
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة