گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ما و احساسات لاک پشتی

+11
Paris
masi
snake_eater
samir
maryam.m
امیر عباس
لاکی
سارا س
محمد
apb
هورین
15 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

ما و احساسات لاک پشتی Empty ما و احساسات لاک پشتی

پست من طرف هورین 10/14/2009, 15:21

دوستان خوبم :
وقتی داشتم بخش های مختلف فروم را مطالعه می کردم به نظرم رسید که در بین موضوعات مختلف جای یک موضوع خالی است .
جایی که ما از احساس خود نسبت به لاک پشت ها و سایر حیوانات صحبت کنیم . می دونم در نظر اول این موضوع , مسئله کم اهمیت و حتی لوسی به نظر می رسد اما وقتی عمیق تر نگاه می کنیم موضوع خیلی مهمی است .
چه چیزی ما و لاک پشت ها را به هم پیوند می دهد ؟
جرا ما دوست داریم قسمتی از زندگی , وقت ، توان و حتی پول خود را در اختیار این موجودات شگفت انگیز قرار بدیم ؟
احساس ما هنگامی که برای اولین بار آنها را می خریم , وقتی بیمار می شوند , وقتی سرحال هستند , و وقتی می میرند چیست ؟
من فکر می کنم همه ما احساسات مشترکی داریم , اما می ترسیم در مورد احساساتمان صحبت کنیم چون فکر می کنیم دیگران ما را مسخره می کنند . اما من اطمینان دارم این بخش به ما کمک می کند تا منطقی تر با لاک پشتها و کلا حیوانات و مسائل و مشکلات آنها برخورد کنیم . تصمیمات شتاب زده و احساساتی نگیریم . حیوانات را آنطور که هستند ببینیم و به آنها عمیقا احترام بگذاریم
من فکر می کنم که انسان به طبیعت و مخلوقات آن مدیون است و روزی باید همه اشتباهاتش را جبران کند.
با کمک همه شما عزیزان این بخش پربار تر خواهد شد . از احساساتتان در مورد لاک پشت ها و خاطرات شیرین و تلختان بگویید . از ماجرا ها و لحظات شاد و غمگینی که داشتید .
من اطمینان دارم که لحظاتی وجود دارد که ما و لاک پشت ها به درک متقابلی می رسیم و این همان زبان مشترک فراموش شده طبیعت است که ما انسان ها باید از نو آن را به خاطر بیاوریم
لاک پشت سبز قلب رز

اين مطلب آخرين بار توسط هورین در 10/14/2009, 15:36 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
هورین
هورین
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ما و احساسات لاک پشتی Empty رد: ما و احساسات لاک پشتی

پست من طرف هورین 10/14/2009, 15:26

به یاد داشته باشید در همین لحظه که شما مطلب بالا را می خواندید یک گونه گیاهی یا جانوری منقرض شد
وقت زیادی نداریم , باید از امروز به فکر طبیعت باشیم
لاک پشت سبز قلب رز
هورین
هورین
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 10/15/2009, 01:12

بله ، من این مطلب رو در مقدمه کتاب خودم(ماهیان آکورایومی) که در بالای صفحه دیده می شه آوردم و علت اون رو صنعتی شدن و دوری از طبیعت دونستم که انسان ها به علت دور بودن از محیط های طبیعی ، تمایل به آوردن و نگهداری بخشی از طبیعت در کنار خود دارند ، مثل ساخت تراریوم با آکورایوم و یا آکوردن و نگهداری از گیاهان و .... (البته اگه به منظور خیرخواهی و کمک یه حیواناتی که صاحبانشون اون ها رو دیگه نمی خواستند نگه دارند نباشه ، چون من اکثرا لاک پشت هام لااقل این طورین) ، البته برخی از آکورایوم ها و تراریوم هام به منظور کارهای علمی و تحقیقاتی هستند(جلوگیری از انفراض برخی گوه و کار روی تکثیر و سعی در ایجاد اکوسیستمی که تا حد امکان طبیعی باهش در محیطی مصنوعی که البته هیچ گاه کاملا امکان پذیر نیست و همواره تا حد بسیار پایینی جواب می ده) یا و برخی هم صرفا برای زبیایی!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 11:23

چرا پنهان میکنیم من که جونم واسه سبزکم در میره :>:d<: البته لاکیه من یکم بی احساسه چون هر کاری براش میکنی کاری جز تغازای غذا نمیکنه خوب عادم دل سرد میشه دیگه ناراحت خدا شکر میذاره دستشو بگیرمیا کله کچلشو ناز کنم خیلی خوشحال :[-o<:
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 10/15/2009, 12:05

منم واقعا جونم برا جیقیلی جون فدا میکنم اونم محبت منو میفهمه چون هر وقت میگیرم دستمو با حرفای لوسی لوسش میکنم زول میزنه به صورتم و زود زود پلک میزنه و اون وقطه که من اونقدر فشارش می دم که بیچاره ابش در میاد :>#(:
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 12:10

و اون وقطه که من اونقدر فشارش می دم که بیچاره ابش در میاد
؟ سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 10/15/2009, 12:15

وایییییییییییی . چرا تو منظر منو نمیفهمییییییییییییی . کلا در اینجا نه جا های دیگه هم...

لاک پشتو میگیدم دستم خوب تا اینج قابل فهمه؟

بعد دستمو میبندم خوب تا اینجا که فهمدی ؟

بعد فشارش میدم .

فهمیدی سوال
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 12:17

نه نفهمیدم خیلی خوشحال شوخی کردم فهمیدم فکر کنم میخواستی اخرش بگی اشکش در بیاد درسته خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 10/15/2009, 12:18

ارهههههههههههه
افرین بعد از این برات این طوری جواب میدم تا راحتر منظورمو بفهمی <:-p <:-p
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 12:20

خواهش میکنم من مدرسه تیز هوشان میرفتما lol!
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 10/15/2009, 12:29

پس چی شد خودت نرفتی خیلی خوشحال دوست نداری اونجور مدرسه هارو

یه چیزی بگم بحث داره ..........
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 14:31

من با این تیز هوشیم چوجوری برم مدرسه تیز هوشان من دنبال مدرسه ایم که توش نمره کیلویی بدن خیلی خوشحال حالا از این بحث بگذریم
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف هورین 10/15/2009, 15:02

apb عزیز :
من مقدمه کتاب شما را خواندم . شما درست می گید . ما انسان ها سعی می کنیم که یک جورایی طبیعت را نا شیانه تقلید کنیم تا کمی احساس خلا درونی خودمان را پر کنیم . دوست دارم در آینده بیشتر در مورد این موضوع با شما صحبت کنم . در مورد لاک پشت ها من شخصا فکر می کنم که این موجودات شگفت انگیز قوه تشخیص بالایی در مورد محیط زیستشان دارند . آنها دقیق و انتخابگر هستند .
اما در خصوص سبزک عزیز و جیقیلی عزیز :
فکر می کنم دوستان خوب من یکم اشتباه می کنند . اصولا حیواناتی به حساسیت لاک پشت ها بیشتر دوست دارند تا در یک محیط آرام و بدون استرس باشند تا یک جای پرهیاهو و مدام هم دستمالی بشوند .
دوستان خوب من ,تماس مستقیم و زیاد لاک پشت ها با انسان ها احساس استرس بالایی را در آنها ایجاد می کند که برای سلامت آنها مضر است . لاک پشت ها بی احساس نیستند اما به طریق خودشون احساساتشون را نشان می دهند و محبت ما را هم به طریق خودشون جواب می دهند. من فکر می کنم شما باید کمی در مورد رفتارتون با لاک پشت هاتون تجدید نظر کنید
در آینده چند روش خوب در مورد ابراز احساسات لاک پشتی را با دوستان در میان می گذارم
لاک پشت سبز قلب رز
هورین
هورین
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف سارا س 10/15/2009, 15:08

عزیز اگه لاکی استرس داشته باشه با خیال راحت توی دستم نمیشینه فرار میکنه متفکر:
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 15:24

البته این بستگی به شخصیت لاکی هم داره که من مطمئنم این لاکی من هیچ استرسی نداره چون ظهرا برای غذا گفتن بال بال میزنه و وقتی دستمو میبرم بالایه سرش همش میخواد از دستم غذا بگیره پس میدونه که دسته من یعنی غذا,پس این استرس نمیتونه باشه چون خود لاک پشت تغاذا میکنه,به راحتی جلوی من افتاب میگره,میزاره سرشو ناز کنمو..... خیلی خوشحال ولی خوب هون طور که گفتم باز بستگی به لاکم پشت داره که خوش اخلاق باشه یا بد اخلاق یا اجتماعی یا....که لاکیه من دوست نداره دست کاری شه و در هر حالت درست منو فقط به عنوان غذا دنبال میکنه و معنی من شده براش غذا وکلا به چیزی به غیر از غذا توجه نداره ناراحت قطعا لاکی من شخصیت غذا دوسته دیگه خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 10/15/2009, 15:29

من بايد بگم كه لاكي من منو واقعا خيلي دوست داره فقط بخاطر غذا بخصوص ولي پولكي هنوز ازم بدش مياد بدبختي اينجاس كه تا سر در خونمون از اول شمال دست و پا ميزد و تو ويلا در رفت ولي اينجا ساكته
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

ما و احساسات لاک پشتی Empty لاک پشت ها معرفت ندارند

پست من طرف امیر عباس 10/17/2009, 02:39

شما چرا به لاک پشت علاقه دارید؟ برای چه از لاک پشت نگه داری می کنید؟ مطمئنا اغلب به دلیل اینکه به طبیعت و حیوانات علاقه دارید و از این طریق یک نوع سرگرمی لذت بخش و سخاوتمندانه برای خود فراهم می کنید.
اما در مورد لاک پشت ها مشکل اینجاست که آنها معمولا کمترین رابطه ای با انسان برقرار نمی کنند. شما لاک پشت را به خانه می آورید، برای آن محیط زندگی فراهم می کنید. با زحمت غذای مورد علاقه اش را کشف می کنید و همه روزه چند نوبت به آن غذا می دهید. آبش را تمیز و تعویض می کنید و مراقب بیماری هایش هستید و دائما نگران اید که آیا شرایط زیست شان مناسب است یا خیر.
در عوض لاک پشت های شما دائما از شما گریزان اند و هر بار که به آنها سری می زنید برای اینکه غذایشان را بدهید یا از آنها مراقبت کنید، چنان فرار می کنند که گویا هیولایی وحشتناک دیده اند. اگر هم کوچک ترین فرصتی پیدا کنند فرار می کنند و حتی خود را به کشتن می دهند تا از دست هیولایی که شما باشید، نجات پیدا کنند.
همه اینها مرا به این باور می رساند که لاک پشت ها معرفت ندارند.
امیر عباس
امیر عباس
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 10/17/2009, 04:33

لاکپشتها و تمام حیوانات سراسر عشقند و این ما آدم ها هستیم که معرفت نداریم
این طبیعتش است که برای دفاع از خود فرار کند.
آیا از اینکه برای پرنده ها ارزن میریزید و آن ها همیشه از دست ما آدم ها فرار مکنند ناراحت میشوید؟

من همیشه از حیوانات درس زندگی آموختم
هر حیوان خصوصیتی دارد که انقدر زیباست که واقعا من تحت تاثیر قرار گرفتم.
لاکپشتها صبور و آرامند حتی در موقع بیماری و درد، صدا و واکنش ناراحت کننده ندارند
چقدر خالصانه برای طلب کردن غذا دست و پا میرنند . ولی ما آدم ها ...!

آقای امیر عباس مرگ و زندگی لاکپشت شما به دست شماست و او در اسارت هیچ اختیاری از خود ندارد و حتی اگر گرسنه یا بیمار باشد هیچ کاری نمیتواند بکند و امیدش به شماست

پس مراقبش باشید و بهش محبت کنید رز
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 10/17/2009, 05:03

منم با امیر عباس موافقم

این لاک پشتها یک جورایی گربه صفت هستند یعنی فقط وقتی غذا می خواد دست و پا می زنه و در بقیه موارد از آدم فرار می کنه. به نظر من هیچ حیوانی مثل سگ باوفا نیست.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف امیر عباس 10/17/2009, 06:11

پیشنهاد: خوب است در گفت و گوی لاک پشتی بخشی مجزا برای احساسات اعضا نسبت به لاک پشت هایشان ایجاد شود.
امیر عباس
امیر عباس
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 10/17/2009, 06:23

هر كس دلايل خاص خودش را براي نگهداري از اين حيوان دارد ولي تعداد كساني كه از اين حيوان نگهداري ميكنند خيلي خيلي كمه
مثلا من خودم از حيواناتي كه خيلي زود به همه انس ميگيرند مثل سگ يا گربه زياد خوشم نمياد و ديوانه وار عاشق مار و لاكپشت و ايگوانا هستم
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 10/17/2009, 07:40

اگه وقتي مريضن موقع دادن دارو تو چشماش نگاه كني و دردو تو چشماش ببيني ديگه اين حرفو نميزني.بايد ببيني كه اونا ممنونن از اينكه مراقبشونيم.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Paris 10/17/2009, 08:08

لاك پشت ها طبيعتشون اينه و اين خيلي جذابه به نظر من كه مارو تحويل نميگيرن ! :;;>:
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/17/2009, 13:28

امیر عباس جان لاک پشتاها هرچی هستن به ا عادت میکنن و ما هم بد جور دوستش میداریم و بهش وابسته میشیم و هر کاری براشون میکنیم و اونها هم از نمیترسن و حتی تغاذاهای هم میکنند که این نشان میدهد لاک شت مارو میشناسه و به ما عادت کرده و شاید هم یه شب تو یه خواب از ما تشکر کنه خیلی خوشحال به هر حال لاک پشت یه چیزه دیگست عشق
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/29/2010, 13:23

من عاشقانه لاک پشتمو دوس دارم

کلی باهاش صحبت می کنم

صدامو که میشنوه میاد بالای آب و نگام می کنه

ظهرم که می خوابم، میاد روی خشکیش و تا بیدار نشم برنمیگرده توی آب قلب
مروارید خانوم