گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

اهدای عضو

+20
roksana
الهام
Nima_mtg
پیام
samira
masi
فریده
پریا
Ronia
فرهاد
maryam.m
shima
apb
im_213
niloofar20
spider
mahsa
Foad
شیوا
samir
24 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

اهدای عضو - صفحة 2 Empty رد: اهدای عضو

پست من طرف پریا 1/25/2010, 16:34

منم 1 سال پیش ثبت نام کردم و یک ماه بعد کارتم اومد.
مامانم وقتی فهمید کلی ناراحت شد و دعوایم کرد !
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف niloofar20 1/25/2010, 16:37

بله. ولی حد اقل تو جامعه ما که خیلی وقتا حقوق خانمارو در نظر نمیگیرن.

منم با رونیا جون موافقم. باید اینطوری باشه . ولی کدوم خانمیو دیدید که پولشو واسه خودش خرج کنه؟ همه پولشونو وارد زندگی میکنند.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 1/25/2010, 17:07

رونیا جان بله از این بابت مطمئن باشید.:cheers: این از لطف خانم هاست که درآمدشان را صرف هزینه های سر سام آور زندگی میکنند.... در این اوضاع تورم و حالا خوشه ها :scratch: مرد بیچاره با 3 شیفت کار هم توانایی:>#(: هزینه های زندگی را ندارد. بنابراین زن هم برای حفظ زندگیش به شوهر خود کمک میکند.

آقا فرهاد از لطفی که به بنده دارید سپاسگزارم رز همیشه سعی میکنم به دنبال حقیقت باشم نه واقعیت
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 1/26/2010, 08:36

دوستای عزیز

در مورد کارت اهدای عضو بگم که این فقط مال مرگ مغزی نیست. حتی پس از مرگ هم ا عضای بدن قابل استفاده هستند البته به غیر از قلب.
منتها شما فقط رضایت خودتون را نشان می دید. انشاءالله که همه شما 120 سال زنده باشید البته با سلامتی ولی مطمئنا در آن شرایط وقتی اطرافیان ببینند که طرف راضیه اونها هم رضایت می دهند. ضمناینکه فکر نکنم دیتا بیس این سایت خیلی هم قوی باشه که تا کسی فوت شد یا ضربه مغزی شد بخاطر ثبت نام کردنش بیان بالای سرش.

اخیرا تلویزیون یک فیلم داد بعد پزشکه به خانواده طرف گفت شما رضایت هم بدین تاثیری نداره چون ایشون کارت اهدای عضو دارند که این کاملا اشتباه بود.

امیدوارم همه بیماران بخصوص بچه های کوچک زودتر سلامتیشون را پیدا کنند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/26/2010, 11:59

زهرا جون و نیلوفر جون بالاخره روزی می رسه که ما به آقایون زرو بگیم اونوقت باید قیافشونو ببینی. به نظر من توی اسلام گفته شده زن و مرد از تساوی حقوق برخوردارند یعنی توی هر موردی با هم برابر هستند. من اصلاً این حرف توی سرم فرو نمی ره که بین زن ومرد فرقی هست مخصوصاً زنهای این دوره که از آقایون برتر هم هستند. خداوند که مظهر دانایی هستش هیچ وقت این حرف احمقانه رو که زن حقوقش از مرد کمتر هستش رو نمی گه این مائیم که یک سری ارزشها و هنجارها رو به اسم خدا توی جامعه باب کردیم. جداً خدا از دست انسانها چه زجری می کشه وقتی می بینه هر چیزی رو به اسم قانون اسلام و خدا معرفی می کنند
بله اکثر خانمها پولشون رو برای خونه و خونواده خرج می کنن. تعداد قلیلی اینطوری نیستن
در ضمن مریم جون این عاطفه و احساس رو که میگی درسته ولی اگه زنها سر سوزنی عاطفه و اخساس نداشته باشند اونوقت دیگه هیچ مردی روی کره زمین باقی نمی مونه چون دیگه زنها حاضر نمی شن بدبختی نگه داری بچه رو 9 ماه با تمام شکنجه هاش و بعد از اون نگه داری بچه رو تحمل کنن. من یک لاک پشت مریض رو با سختی نگه می دارمش چون واقعاً بی پناه و بدبخته و 1 سال فقط کاهو خورده و شدیداً هم دفرمه اس. حالا ببین بچه رو از جنینی تا بزرگ شدن نگه می داره و بعد آقایون مدال افتخار کار کردن بیرون از خونه رو به گردن آویزون می کنند. این حرف رو می زنم چون خودم هم ساعت کاری ندارم 12 شب هم شده باید از خواب بیدار شیم و ایراد کار رو درست کنیم. نه وقت برای مهمونی کلاً ساعت مشخصی برای کار نداریم چه تو خونه باشیم چه برون باید کار رو انجام بدیم. پس دلیل نمی شه آقایون بگن ما گردن کلفتیم. همه حقوق مساوی دارن یک کلام هم زن و هم مرد
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 1/26/2010, 13:43

مریم جان خیلی چیزها مثل تورم و .. باعث شدند شرایط سابق تغییر کنه و نقش آدمها طور دیگه ای بشه حالا به خاطر لطف یا هر چیز دیگه، اما قوانین قدیمی همچنان پابرجا موندند.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 1/27/2010, 05:02

منم چند سال پيش عضو شدم.كلي هم از اين كارا كردم اما كارتم آخرش نيومد.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 1/27/2010, 12:59

من به همه که کارتشون نیامده توصیه می کنم تماس بگیرند یا ایمیل بزنند که با پیک براشون بفرستند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

اهدای عضو - صفحة 2 Empty منم عضو شدم..

پست من طرف samira 2/12/2010, 08:04

سلام منم امروز عضو شدم البته واسه کارت گفت تا 4 یا 5 ماه دیگه میاد که اگه نیومد از طریق شناسه کاربری و رمز عبورتون یا با ایمیل پیگیری کنید حتما شما هم اینکارو بکنید
بازم ممنونم از شما و samir عزیز واسه پیشنهاد این سایت رز :* رز
samira
samira
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

اهدای عضو - صفحة 2 Empty اهدای عضو، اهدای زندگی

پست من طرف پیام 7/19/2010, 13:10

سلام بچه ها

می خواستم یه چیزی بهتون معرفی کنم که خودم یکساله باهاش آشنام و خیلی هم خوشحالم که باهاش آشنا شدم.

کارت اهدای عضو

خیلی کنجکاو شدم و درخواست دادم و کارت رو گرفتم و به الان خودم افتخار می کنم که می تونم حداقل بعد از مرگم مفید باشم. برای چند نفر راجع به این موضوع صحبت کردم اما جوابهای منفی می شنیدم با دلایل عجیب!

لینک فرم ثبت نام کارت اهدای عضو: http://ehda.ir/RegisterMember/UserRegiseter.aspx

اما قبل از اینکه روی لینک بالا کلیک کنید ای مطلبو بخونید، بعد ثبت نام کنید:

با برخی باورهای رایج ولی نادرست در رابطه با اهدا چه باید كرد؟

عمده ترین علت كمبود عضو پیوندی و عدم دسترسی آسان به آن، وجود باورها و ظهور نگرش های نادرست عمومی در رابطه با اهدای عضو است. برخی انسانها هیچ وقت نتوانستند و یا نخواستند خود را به جای یك بیمار نیازمند عضو پیوندی قرار دهند و دردها و رنجهای جانكاه آنان را حس كنند و فقط موقعی با این دردمندان هم صدا می شوند كه كار از كار گذشته و خود خدای نا كرده بصورت بیماری اورژانسی نیازمند چنین درمان هایی هستند در صورتیكه چنانچه ما در یابیم كه هر یك از ما هیچ وقت نمی توانیم خود را از سایرین جدا بشناسیم و چه بسا خود روزی به عضو پیوندی نیازمند شویم همواره خواهیم كوشید كه دیگران را به اهدای اعضایشان تشویق و ترغیب كنیم تا اگر خود یا خانواده خویش هم گرفتار آمدیم به آسانی با پیوند عضو حیات دوباره یابیم و تا هنگامی كه اهدای عضو به باور عمومی مردم عادی كوچه و بازار نرسد و ضرورت آن از سوی همه هموطنان احساس نگردد اینچنین كم و كاستی های درد آور همچنان باقی خواهد بود.

به امید روزی كه همگان برای اهدای اعضای خویش پس از مرگ جهت نجات هموطنان از یكدیگر پیشی بجوییم و خود و خدای مهربان خویش را راضی نگاه داریم

دین من اهدای عضو را تایید نمی کند.

خیر ، تمامی ادیان بر این باورند که عمل اهدای عضو یک حرکت خداپسندانه و عشق به همنوع محسوب می شود.

در دین مبین اسلام بر این مهم تأکید شده است، در قرآن کریم سورهٔ مائده آیه ٣٢ آمده است:

" و هر که نفسی را حیات بخشد مانند آن است که همه مردم را حیات بخشیده است. "

چون مبتلا به بیماری زمینه ای هستم، نمی توانم اهدا کننده عضو یا نسج باشم.

خیر، صلاحیت فرد برای اهدای عضو پیوندی تنها در زمان فوت وی توسط پزشکان متخصص تیم پیوند تشخیص داده می شود و بجز تعداد محدودی از بیماریهای عفونی و یا بدخیمی ها، ابتلا به سایر بیماریها منعی برای اهدای نمی باشد.

سن من برای اهدا کننده بودن بالاست.

خیر، هیچ محدودیت سنی برای اهدای عضو وجود ندارد.

حتی اگر رضایت به اهدای تنها برخی از اعضای بدن خویش داده باشم، همه اعضا و بافتهای بدن من برداشت خواهند شد.

خیر، تیم تخصصی برداشت عضو پیوندی ، فقط مجاز به برداشت اعضا و نسوجی می باشد که اجازه آنها توسط فرد اهدا کننده با خانواده وی داده شده باشد.

چون مبتلا به بیماری آب مروارید (کاتاراکت) هستم، نمی توان از نسج قرنیه جهت پیوند استفاده کرد.

خیر، ابتلا به بیماری آب مروارید و ضعف بینایی هیچ کدام منعی برای استفاده از نسج قرنیه نمی باشند.

شخص گیرنده عضو پیوندی، خصوصیات بد و خوب فرد اهدا كننده را كسب می كند.

اگرچه این باور در میان تعدادی از گیرندگان عضو پیوندی وجود دارد، از نظر علمی تا كنون به اثبات نرسیده است. بنابر این بهتر است در چنین مواردی نخست در فكر نجات حیات بیمار پیوندی باشیم و بس. می دانیم كه اعضای پیوندی فاقد "حافظه" هستند بنابراین این دلیل و دلایل دیگری كه به هر صورت طرح آن در اینجا نمی گنجد خود می توانند باور انتقال خصوصیات فردی از دهنده به گیرنده را تضعیف یا رد نماید .

پس از مرگ، هزینه های مربوط به انتقال و برداشت اعضای پپوند ی بر خانواده من تحمیل می گردد.

خیر، تأمین کلیه هزینه های مربوط به امر اهدای عضو شامل بستری، برداشت و پپوند بر عهده وزارت بهداشت و درمان می باشد و هیچ هزینه ای توسط فرد اهدا کننده پرداخت نخواهد شد.

اگر کارت اهدای عضو داشته باشم، کیفیت مراقبتهای پزشکی در زمان حوادث تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

خیر، در زمان حادثه، تمام اقدماتی که برای حفظ جان بیمار لازم است، انجام خواهد شد. امکان اهدای عضو فقط زمانی در نظر گرفته خواهد شد که دیگر هیچ اقدام نجات بخشی امکان پذیر نبوده و مرگ مغزی تایید شده باشد.

همچنین باید متذکر شد که تیم پزشکان مراقبت کننده از تیم پپوند عضو کاملا مجزا می باشند.

اهدای عضو پس از مرگ، باعث تغییر شکل پیکر من خواهد شد.

خیر، فرایند برداشت عضو هیچ تغییری در ظاهر فرد اهدا کننده بوجود نخواهد آورد. این فرایند در اتاق عمل و با بیشترین مراقبت و احترام برای فرد اهدا کننده توسط تیم جراحی متخصص انجام خواهد گرفت. پس از عمل برداشت، محل جراحی بخیه زده شده و از بیرون فقط به صورت یک خط تمیز عمل جراحی دیده خواهد شد.

متاسفانه چون دوربین من کیفیتش خوب نیست نتونستم نمونه کارت هاش رو بزارم اما از طریق لینک زیر میتونید برای سفارش کارت که کاملا رایگان هست اقدام کنید.

اما اگر دوست داشتید میتونید توی جشن نفس هم شرکت کنید که هر سال برگزار میشه. من امسال شرکت کردم. 6 خخرداد برگزار شد. واقعا جشن قشنگی بود. چند تا عکس از جسن نفس امسال از سات www.ehda.ir انتخاب کردم که شما هم ببینید:

اهدای عضو - صفحة 2 Ff25e13b-83ab-49cd-81b1-c34eac3a5944

اهدای عضو - صفحة 2 9a1075be-aa7e-41fa-93f3-758a933db0f8

اهدای عضو - صفحة 2 6b14a781-1eea-484a-a717-efef553beee5

اهدای عضو - صفحة 2 Ccf16f19-44ec-4d36-9a43-2b9d42680933
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Nima_mtg 7/20/2010, 00:27

من خیلی وقته که کارتشو دارم. امیدوارم یه روز بدرد بخوره
Nima_mtg
Nima_mtg
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 7/20/2010, 02:05

منم 2 ماه پیش عضو شدم اما هیچ خبری از کارت نیست سوال
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف roksana 7/20/2010, 06:56

من که اصلا این کارو نمیکنم
امام خمینی گفته بود که این کار حرامه
roksana
roksana
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف پریا 7/20/2010, 07:00

اینکه جون چند نفر دیگه رو نجات بدی حرامه ؟؟!!
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف roksana 7/20/2010, 07:01

اخه خوب ادم تیکه پاره میکنند
roksana
roksana
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف پریا 7/20/2010, 07:17

رکسانا جون وقتی آدم داره میمیره حتی اگه در بهترین و خوشگل ترین وضع باشه به هیچ هیچ دردی نمی خوره. دیگه هیچ وقت تو توی اون بدن و جسم بر نمی گردی. اما وقتی قلب و کلیه و اعضای بدنت باعث میشن چند نفر دیگه (بچه ، جوان، پیر) نجات پیدا کنن و بتونن چند ساله دیگه زندگی کنن ، باعث آرامش روح آدم میشه. تازه ثواب و ایناش رو هم میذاریم کنار. خود آدم اصلا حس خوبی پیدا می کنه که ابزار نجات دیگران شده.
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/20/2010, 08:14

اخه خوب ادم تیکه پاره میکنند

پریا خانم جواب کامل و درستی دادن.

رکسانا جان! ایشالا که شما 120 سال عمر کنی! اما بعد از مرگ، بدن انسان بعد از یکسال کاملا متلاشی میشه و دیگه هیچی ازش نمیمونه گوجه در صورت
پس بهتره به جای اینکه بره به خورد خاک، بره توی بدن یکی و دوباره زندگی کنه...
البته که هر کسی اعتقاد خودش رو داره و هیچ اجباری نیست توی این کار!
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف spider 7/20/2010, 08:40

من پارسال ثبت نام کردم و کارتشو گرفتم اما متاسفانه کیف پولم که کارت توش بود گم شد!
دوباره درخواست دادم و منتظرم بیاد!!

بله پریا خانم درست گفتن
ببخشید میشه بگید امام خمینی کجا گفته بود حرامه؟
نکنه مساله جدیده و ما خبر نداریم!!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/20/2010, 09:25

میشه لیستی از کارهایی را که به این علت نمیکنین برای ما بنویسین؟
یا فقط همین یک کاره؟ متفکر
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 7/20/2010, 10:42

منم 2 ماه پیش عضو شدم اما هیچ خبری از کارت نیست

الهام جون حداقل 2ماه طول میکشه که کارت به دستت برسه.

چه جالب خندان . اونوقت به چه دلیل حرامه؟ به نظر من که کار از این حلالتر وجود نداره.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 7/20/2010, 11:31

سلام

ببین دلت چی میگه اون درسته
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/20/2010, 12:05

خوب منم نمیدم خیلی خوشحال ....قلب من توش کسانی هستند که فقط مال خودمن خیلی خوشحال
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف honey 7/20/2010, 12:06

من هم می خوام یکی از این کارتا بگیرم خانواد نمیزارن ناراحت داداشم به زور گرفت ولی من زورم نرسید ناراحت
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 7/20/2010, 12:31

هاله جون اگه شما این کارت رو بگیری و بعد از 120 سال اتفاقی برات بیافته تا وقتی پدر و مادر یا همسرت اجازه ندن نمیتونی اعضای بدنتو اهدا کنی پس سعی کن اول رضایت اونارو جلب کنی لبخند
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف honey 7/20/2010, 12:49

D\'oh پس بگو یهو نگیر دیگه خیلی خوشحال
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی