گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان

+7
Mr.Mizuyama
MiladicA
apb
لاکی
maryam.m
Koosha_Raisi
turtle_lover
11 مشترك

چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان Empty چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان

پست من طرف turtle_lover 3/24/2009, 08:27

سلام . خیلی ها فکر می کنند که غذای مخصوص خزندگان بدرد نمیخوره و فقط باید از یگو استفاده کرد . لاکپشت من هم حدود 5 ماه فقط میگو می خورد ولی بعد از مدتی تصمیم به عادت دادن غذای مخصوص خزندگان گرفتم . اول از همه شما باید یک چوب بستنی رو پیدا کنید . بعد از اون چوب بستنی رو موقعی که لاکپشت هیچی از صبح تا شب نخورده نزدیک دهنش بیارین بعد شروع به گاز گرفتن چوب بستنی می کنه ( از شدت گرسنگی ) . شما در ظرف جداگانه باید غذای مخصوص خزندگان رو در آب حل کنید تا اینکه پف کنه و نرم بشه و سفت نباشه . بعد اون رو سر همون چوب بستنی بگذارید و جلوی دهن لاکپشت بذارید و میبینید که لاکپشت هُل میشه و سریع به طرف چوب بستنی میاد و اون رو گاز میگیره و بعد از اون هم همینطوری غذا را تا 2،3 روز بدین و بعد از اون کاملا عادت می کنن فقط توروخودا بعد از اون دیگه میگو ندین . البته نه اینکه توی تنوع غذاییشون دیگه نباشه . باید کمتر بدین ولی همیشه یادتون باشه که غذای لاکپشت باید تنوع داشته باشه ولی فعلا بذارید عادت کنه . این راه رو من 100 ها بار امتحان کردم حتی روی گونه های مکختلف و 100% جواب داده . اگه سوالی بود همینجا مطرح کنید تا کاملا توضیح بدم . امیدوارم که این مطلب بدردتون بخوره .
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان Empty رد: چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان

پست من طرف Koosha_Raisi 3/24/2009, 08:43

مرسی رفیق.
خیلی کمک کرد.
حالا مطمئنی رو برکه ای اروپایی هم جواب میده؟؟؟؟
آخه گوش قرمز خیلی اهل گاز هست.
موفق باشی.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان Empty رد: چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان

پست من طرف turtle_lover 3/24/2009, 08:44

بله
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 3/24/2009, 14:51

اگر برای نوزاد ها که بد غذا هستند پلت را کوچک کنید و به بوی ماهی آغشته کنید (مثلا ماهی پخته یا تن ماهی را بهش بمالید) راحت به سمت غذا میاد و آن را میخوره متفکر:

اين مطلب آخرين بار توسط maryam.m در 4/15/2009, 09:49 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 3/24/2009, 20:59

بابا لاکی ما پدرسوخته تر از این حرف هاست.
خیلی باهوشه لامسب...
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 3/25/2009, 01:33

راستش من که مطمین نیستم
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 3/25/2009, 07:38

اگر برای نوزاد ها که بد غذا هستند پلت را کوچک کنید و به بوی ماهی آغشته کنید (مثلا ماهی پخته را بهش بمالید) راحت به سمت غذا میاد و آن را میخوره

خود غذای مخصوص خرندگان آنقدر بو داره و خیلی قویه و لازم به این کار ها نیست .

بابا لاکی ما پدرسوخته تر از این حرف هاست.
خیلی باهوشه لامسب...

صبر ، حوصله . بابا بهش گرسنگی بده . وقتی بهش گرسنگی بدی هر چیزی می خوره شما میبینید نمیخوره میرید بهش میگو میدین ولی نباید بدین . باید گرسنگی بکشه .

راستش من که مطمین نیستم

امتحان کن..

رز
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 3/25/2009, 09:28

Spoiler:

چرا دوست عزیز.
لازمه.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 3/25/2009, 15:57

چرا باید آغشته کنید وقتی بوی به این قویی داره ؟! ( بله البته نظر koosha درسته )

اين مطلب آخرين بار توسط turtle_lover در 3/26/2009, 06:45 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : رعایت قوانین)
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 3/26/2009, 04:32

موضوع مهم اینه که هر 2 روش طرفدارانی داره و هر 2 تاش هم جواب میده ، من خودم از چوب بستی استفاده نکردم ، ولی این روش رو دیدم که جواب مب ده ، من با صبر کردن و راحت گذاشتن لاک پشت کار رو انجام دادم ، ولی به این منظور نیست که اون یکی روش غلطه یا امکان پذیر نیست ، با این که لاک پشت هام از من اصلا ترسی ندارند و حتی می خواهند من رو بخورند ، ولی من شاید هر 6 ماه 1 بار هم لمسشون نکنم ، اون ها هم این زوری شاید راحت تر باشند ، طبیعی ترش همینه ، دوستی من با اون ها از پشت شیشه است ، ولی بارهای قبلی که کوچکتر بودم همیشه مشغول ور رفتن با لاک پشت های قبلیم بودم ، هیچ موردی پیش نمیومد ، ولی چون حالا کمتر اون ها رو لمس می کنم ، روش صبر کردن رو ترجیح میدم.

وجود نظرهای مختلف برای استفاده افراد مختلف بسیار عالیه ، به شرطی که دوستان به نظرات همدیگر احترام بگذارند تا سایت از لحاظ علمی پیشرفت بیشتری داشته باشه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف MiladicA 3/29/2009, 06:36

لاک پشت من مدتی مریض بود و مشکل تنفسی داشت و اصلاً غذا نمی خورد اما خدارو شکر حالش بهتر شده اما فقط میگو می خوره اصلاٌ سمت انرژی نمیره . مشکلی نیست تا مدتی میگو بدم تا به انرژی عادت کنه ؟
MiladicA
MiladicA
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 3/29/2009, 06:53

شما انقدر گرسنگی بده تا بخوره.
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 3/30/2009, 03:40

گناه داره!!!
من وقتی میبینم میگو رو با اشتها می خوره جوون میشم!!!
آخه بچمه!
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 3/30/2009, 03:53

ممنون این راهو هم امتحان می کنم ! واقعا کلافه شدم از دسته لاکپشتام ! یکیشون دپرسه , یکیشون از ببرو پلنگ هم وحشی تره , یکیشون هم زیادی خجالتیه
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/30/2009, 04:28

نه به اون شوری نه به این شیرینی ، به مرور مشکل رو حل کنید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

چگونگی عادت دادن لاکپشت به غذای مخصوص خزندگان Empty سلام

پست من طرف spider 3/31/2009, 08:22

سلام من تمام راه ها را برای خوردن غذای لاک پشت استفاده کردم ولی جواب نداد من دو هفته است دوتا خریدم برکه ای اروپایی بچه هستند. کمک
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 3/31/2009, 09:00

میگوی خشک شده و کرم خونی مکنجمد رو هم امتحان کنید ، اگه سالم باشن ، باید خیلی خوب بخورند ، بعد که تو خرودن راه افتادند ، اینها رو با غذاهایی که معرفی شده و بهتر هستند تعویض کنید. یه چیز دیگه موقع غذا دادن ، بعد از ریختن غذا از تراریوم دور شوید تا نترسند ، شاید هنوز غریبی می کنند ، البته حتی لاک پشت های بزرگ هم گاهی تا 1 ماه پس از تغییر جا ، به محیط جدید عادت نکرده و دچار مشکل می شوند.

پس اگه بیماریی ندارند ، فقط صبر کنید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 3/31/2009, 12:49

سلام مرسی از راهنماییتون کرم خونی و میگو رو پلاسکو دار ه قیمتش چنده؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 3/31/2009, 13:48

کرم خونی منجمد باید حدود 2000 تومن باشه و میگو انرژی هم بسته به اندازش ، 2 اندازه داره ، نمی دونم یادم رفته قیمتش رو.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف MiladicA 3/31/2009, 13:58

کرم خونی منجمد 2000 تومان است میگو Shrimp هم که خودم به لاک پشت ها میدم 2000 تومان هست که هر دو رو پلاسکو میتونید پیدا کنید .
MiladicA
MiladicA
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف readytouse 8/22/2009, 06:42

سلام ميتونم بپرسم غذاي مخصوص خزندگان مناسب تره يا ميگو؟
readytouse
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/22/2009, 11:35

صد در صد غذاي مخصوص
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/22/2009, 13:17

هیچکدام به تنهایی به هیچ عنوان مناسب نیستند.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/22/2009, 14:28

لاک پشتها نیاز به تنوع غذایی دارند. در مورد میگو ؛ میگو ( نامناسب برای لاک پشت ) را مطالعه و برای رژیم غذایی ، برنامه غذایی لاک پشت شما را مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة