گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

حیوانات خانگی من (sara_b211)

+13
arefkarimzadeh
masi
love animals
فرهاد
N@zanin
Foad
dordon
مه لقا
snake_eater
mahsa
apb
Alireza
sara_b211
17 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

حیوانات خانگی من (sara_b211) - صفحة 2 Empty رد: حیوانات خانگی من (sara_b211)

پست من طرف sara_b211 10/22/2009, 18:08

راستي
احتمالا با اضافه شدن یک وسیله و یا گیاه جدید به داخل تانکتون که ضد عفونی نشده بوده به وجود اومده
من چيز زيادي از ضد عفوني كردن نمي دونم؟؟؟
ففقط سنگهارو هر چند وقت يكبار مي جوشونم و نمي دونم بايد
گياه هارو چطور ضد عفوني كرد و آب آكواريوم را چند وقت يكبار كلا خالي كنم و آكواريوم را بشورم لطفا كمكم كنين
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف apb 10/23/2009, 03:09

ببینید ، این حلزون به جای خیلی بزرگ احتیاجی نداشته و از غذای ماهی ها به مقدار بریزید بره کف ، خواهد خورد و می تواند با کالرفیش نگهداری شود و به هیچ ماهیی کاری نداره ، بدیش ابنه که زود زیاد می شه و آکورایوم رو می گیره! اون لکه های سفید ربطی به اون نداره ، چون کالر فیش حساسه اون رو می گیره ، هر چیزی که استرس زا باشه ، باعث بیماری سفیدک می شه و راه برطرف کردنش یا استفاده از داروی خاص اون هست ، که پیشنهاد می کنم استفاده نکنید و راخ بهتر بالا بردن دمای آب تا 32 درجه است ، در این دما عامل بیماری ایک(سفیدک) ، نمی تونه تکثیر بشه و اگه ماهی هنوز قوی باشه ، میتونه اون رو دفع کنه ، ولی باید بدونید که این عامل در آکورایوم باقی می مونه و در صورت تغییر شرایط و با ایجاد استرس دویاره فعال شده و ماهی ها رو اذیت می کنه!

برای دفع حلزون احتیاجی به این کارها نیست! شما وقتی شب چراق رو خاموش کردید ، 10 دقیقه بعد روشن کنید وحلزون ها رو روی شیشه خواهید دید ، هر چند تا می توانید بگیرید و ... ، از ماهی های لوچ استقاده کنید که در صورت گرسنه بودن ، این حلزون ها رو از تو لاکشون بیرون کشیده و نوش جان می کنند.

جهت پیش گیری از این حلزون ها ، گیاهان رو دست بسایید تا خودشون یا تخم هاشون از گیاهان کنده بشن ، خودشون دیده می شن ، ولی تخم هاشون به صورت توده های ژلاتینی بی رنگ روی ساقه و برگ و ... چسبیده شده که به آرامی در زیر آب دست کشیده تا آن ها وارد آکواریوم شما نشوند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 10/25/2009, 05:35

ممننون من حلزون هارو كه دو تا بيشتر نبودند از آكواريومم خارج كردم و اونارو توي تنگ آب بامبو گذاشتم. يه سوال اگه اونارو توي تراريوم لاكپشتم بندازم چي؟ لاكپشتم مي تونه بخورشون؟واسش ضرر نداره؟

راستي كالر فيش من فقط يه دونه است اين لكه هاي سفيد به ماهي هاي ديگه ام هم سرايط مي كنه؟ قرنطينه بكنمش؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 10/25/2009, 15:26

ممکنه بخوره و براش خوب نیستند ، برخی از عوامل بیماری زا در مورد لاک حلزون ها و لاک پشت ها یکسان عمل می کنه و اگه حلزون ها اون رو داشته باشند ، لاک لاک پشت ها هم ...

اگه شرایط قرنطینه رو دارید حتما بکنید ، بله سرایت می کنه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف dordon 10/27/2009, 19:25

سلام

سارای عزیز آقای پرهام که به سوال شما جواب دادن قبلا
بله ، لاک پشت ها امکان داره که حلزون ها رو بخورن
اما من نمی دونم ضرری داره براشون یا نه
و همینطور راجع به نهایت اندازه شون هم اطلاعی ندارم متاسفانه

حلزون آفت من که تا یک مرحله ای رشد سریع و چشم گیری داشت ، اما در حال حاضر چند وقتی هست که احساس می کنم یا رشدش متوقف شده و یا آهسته شده

باز هم می گم برای راهنمایی بیشتر می تونید به این لینک سری بزنید
http://forum.niksalehi.com/showthread.php?t=7329&page=12

سپاس
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

حیوانات خانگی من (sara_b211) - صفحة 2 Empty آكواريوم من (sara_b211)

پست من طرف sara_b211 12/17/2009, 17:11

اينم آكواريوم كوچيك منه 30×75ارتفاع60

حیوانات خانگی من (sara_b211) - صفحة 2 DSC01699

توش همه گلدفيشن+2تا چشم چراغي+دو لجنخوار+يك آنجل
بيچاره آنجلم بعد از مرگ دو آنجل ديگه تنها مونده بين اين گلدفيشاي پر سرو صدا.
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 12/17/2009, 17:16

به به
پس اکواریوم هم دارید.
چه عالی
چه با سلیقه
ظرف آکواریوم رو حاضری خریدید؟سقفش خیلی قشنگه
نور پردازیش هم خیلی چشم نوازه

عشق
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف love animals 12/17/2009, 17:33

خیلی زیباست سارا جان بهت تبریک میگم . پس زمینه ی ابی با سنگ فرش سفید ارامش خاصی به محیط میده . فقط دو نکته هست که ممکنه اکواریومت رو زیبا تر کنه . ابتدا شلنگهارو به هم ببند (با کش) تا اینجوری پراکنده نباشن سپس میتونی پشت گیاه های طبیعی یا مصنوعی پنهانش کنی. نکته دوم سطح اب اکواریوم است ، اگر سطح اب اکواریوم رو در این حد نگه دارید به زودی رسوب اب ، نمایان میشه و زیاد جالب نیست اگر سطح اب رو بالا تر بیاری رسوب ها بالا تر میرن و از دید پنهان میشن.

در کل خیلی قشنگه

راستی میتونید یه سنگه هوای 50 سانتی هم زیر شن هاتون بزارید تا در طول اکواریوم حباب های ریز بالا بیاد . خیلی قشنگ میشه
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 12/18/2009, 06:29

sara_b211 عزیز ، پس شما هم آکورایوم دارید ، چرا تا حالا روش نکرده بودید! سوال

آکورایوم زیبایی دارید! راستی هم آنجل ها و هم گلدفیش ها جزو ماهیان معمولا کم تحرک آکورایوم هستند! بیچاره گلدفیش ها مگه چه شلوغی و سر و صدایی دارند!

به توصیه های love animals هم گوش کنید تا آکورایومتون زیباتر بشه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف masi 12/18/2009, 16:58

سارا جان هميشه باسليقه ان.
مهندس عكسشون كه تو قسمت تراريوم ناتالي بود.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/20/2009, 04:01

بچه ها سلام ممنونم از همه گي :
فرهاد عزيز:
منم جزو آدمايي بودم كه هميشه آرامش آكواريوم رو دوست داشتم ولي چون فكر مي كردم يه آكواريوم خوب خيلي پر خرجه هيچوقت سراغ آكواريوم نرفتم ولي هميشه عاشق داشتن يه آكواريوم بودم.
باورت ميشه من اين آكواريوم رو بصورت دست ساز ساختم.همه چيز از وقتي شروع شد كه چهار تا شيشه ي بهم چسبيده رو از جلوي يه آكواريوم فروشي پيدا كردم اونو دور انداخته بودند چون شيشه ي جلويي كاملا خرد شده بود.همون شبانه از بابا خواهش كردم و آكواريوم رو برام آوردن خانه و از شيشه هاي قديمي و با خريد يه چسب آكواريوم500توماني 5 تا شيشه كامل شد.

تصوير آبي پشت آكواريوم نقاشي خودمه كه با قلم مو و رنگ آبي سفيد خواستم موج رو نشون بده.

درب رويي آكواريوم رو هم از همسايه مان كه MDF ساز هستند خواهش كردم از ام.دي.اف هاي به درد نخور برام يه سقف مثل شيرواني درست كنند. كه شد ايني كه مي بينيد.البته اون بنده خدا بابت اين سقف هيچ هزينه اي نگرفتند. زير درب هم يه شيشه گذاشتم كه مهتابي و پمپ هوا اونجا قرار داره.
خلاصه خودمم باورم نميشه كه با كمترين هزينه ( زير 20 هزار تومان) بالا خره آكواريوم دار شدم :m/:

love animal:مرسي آقا محمد جان منم از تركيب آبي و سفيد خيلي خوشم اومد. در مورد شيلنگ ها واقعا مشكل دارم هرچي زير سنگها مي كردمشون بازم گلد فيشهاي شيطونم سنگهارو جابجا مي كنند و ميارنشون بيرون حتما امتحان مي كنم و با كش مي بندم و جلوشون هم ايده ي خوبيه كه گياه بزارم.از گياه مصنوعي اصلا خوشم نمياد ولي گياه طبيعي حتما ميارم جلو شون
تازه با اينكه گياه هامو توي سبد كاشتم و زير سنگها هستند و لي اين كاليكو ي شيطون ميره بينشونو از ريشه درشون مياره.
آخه يه سري غذايي كه براشون گرفته بودم ميرفت كف آب زير سنگها اين شده كه عادت كردند همه يسنگها رو زيرو رو مي كنند.
در مورد سطح آب آكواريوم من دست سازه و با شيشه ي 6 ميله فكر كنم يكي دوبار كه تا بالاي بالا آب ريختم توش مثل اينكه به شيشه فشار اومد و شروع به نشتي كرد.خلاصه تا حالا 7-8 بار نشتي گرفتيمو داستان داشتيم واسه همين نمي تونم بيشتر ازين آب بريزم توش
گریه
راستي سنگ هواي 50 سانتي هم داره ولي الان پمپش خاموشه.سنگ هوارو دوستم برام كادو خريد.نمي دونين چقدر ازين كادو خوشحال شدو هوا هاي ريزه ريزه ميده و خيلي قشنگه وقتي روشن ميشه.

مرسي

آقا پرهام آنجل من خيلي آرومه و با وقار مثل پرنسس ها راه ميره ولي گلد فيشها اصلا آروم و قرار ندارند خيلي پر تحرك هستند
اين دوتا ماهي قرمزا و كاليكو و كله شيري مدام پشت به پشت هم 4 تايي توي آكواريوم مي دوند و هي به زير دم يكديگه ميزنند.
حتي يه مرواريدي خريدم كه از اينا كوچيكتر بود ا.نقدر باهاش دنبال بازي كردند كه بيحال ميومد رو ي آب صبح كه بيدار شدم ديدم مرده .بيچاره.
اصلا هر عضو تازه واردي رو مدام باهاش دنبال بازي مي كنند تا چند روز البته اگه گلد فيش باشه.
لاي علفها ميروند از سنگ هوا با سرعت رد مي شونند.و همه جارو ميريزند بهم.
گلد فيشههاي من خيلي خلند.نمي دونم چرا البته ماهي قرمز كوچيكه بارداره و همه همش دنبال بازي مي كنند باهاش.
فكر مي كردم همه ي گلد فيشا اينجورين
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف love animals 12/20/2009, 04:31

اگر اکواریومتون مشکل داره چرا عوضش نمی کنید . اگر خدایی نکرده بترکه کل خونتون رو اب میبره . بهتره پیش گیری کنید و یک محکم ترش رو بخرید .

گلد فیش از نژاد کپور است و کپور ها عادت دارن کف اکواریوم رو شخم بزنن . من خودم با این مشکل رو برو شدم . و تنها راه حل شما گیاه مصنوعیه وگرنه هرچی بکارید یا از ریشه در میارن و یا از انتها میکننش.

ببخشید تو این بخش هم دخالت میکنم . اما گلدفیش ها واقعا خیلی شر هستند و این تنها گلدفیش های شما نیستند . خوش به حالتون دارین نوه دار میشین؟؟؟

خوبیه گلدفیش اینه که بچه هاش خیلی مقاوم هستند . من 3 تا تخمشون رو تو بدترین شرایط به عمل اوردم و تا 15 سانتی هم بزرگ کردم . خیلی ماهیه مقاومیه
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/20/2009, 13:30

گلدفيش من يه بار ديگه هم تخم ريزي كرد ولي چون نفهميدم همه تخماشو خورد. با اين حرفتون اميد وار شدم دوباره تلاش مي كنم . فقط ممنون ميشم بهم بگين چه طوري بايد ازشون تخم گيري انجام بشه با نر بايد جدا بشه؟من اطلاعات زيادي ندارم در باره ي تخم ريزي گلدفيشا
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف love animals 12/20/2009, 14:43

در یک صورت تخماشون رو میخورن و اون زمانیه که تخم هاشون رو قارچ بزنه و تخم ها سفید بشن . 2 ساعت بعد از تخم گذاری ماهی می تونید ماهی نر رو جدا کنید اما زیاد لازم نیست اگر اعصاب ماهی ماده رو خرد نمیکنه بزارید باشه تا با هم مراقب باشن . دمای اب رو پائین بیارید تا رشد قارچ هارو عقب بندازه . ضد قارچ تا ثیری نداره استفاده نکنید . میتونید جاش نمک بریزید . و سعی کنید نور رو هم کم کنید . بعد از سه روز تخم ها باز میشن و دیگه کار تمومه . تو این سه روز باید میزان غذارو کم کنید و اکسیژن رو زیاد کنید . این کارها باعث میشه تخماتون رو قارچ نزنه و سفید نشن. اگر سفید شدن یعنی کارتون رو درست انجام ندادین
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 12/20/2009, 15:12

با سلام

یک کلام و بس بسیار زیباست

با تشکر
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 12/24/2009, 03:13

خیلی قشنگه رز
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/29/2009, 09:57

عارف و فريده جان ممنون چشماتون قشنگند.
و آقا محمد مرسي از راهنمايي هاتون سعي خودمو مي كنم ببينم موفق مي شم يا نه :cheers:
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 12/29/2009, 10:03

ساراجان خیلی خیلی زیباست آکواریومت. :;;>:
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 12/30/2009, 04:38

خیلی زیباست !
من که یه آکواریوم دارم هنوز وقت نکردم پمپ هوارو وصل کنم!! D\'oh
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/30/2009, 07:56

سلام
سارا خانم خیلی آکواریومتون زیباست .
ببخشید اینجا هم فضولی میکنم فقط یک نکته را خواستم خدمتتون عرض کنم.
اصولا گلد فیش ها ماهی های هستند که در آبهای خنک و سردسیر زندگی میکنند و نیاز به دمای خیلی بالای آب ندارند اما آبر عکس آن آنجل ماهیست که زادگاه آن رودخانه آمازون هست که دارای آب و هوای گرمسیریست . به همین دلیل بهتره که چون تعداد گلد فیشهاتون بیشتر هست آنجلتون رو با یک گلد فیش عوض کنیدتا بتونید دما رو مناسب گلدفیشها کنید.
موفق باشید
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/30/2009, 09:10

آقا فرهاد فضولي چيه؟شما از وقتي عضو اين سايت شدين من هر روز دارم چيزاي بيشتري ازتون ياد مي گيرم و ممنون هستم اونوقت كم لطفي مي كني مي گين فضولي؟؟؟؟/
درست مي گين من اين آنجل رو وقتي خريدم كه خيلي تازه كار بودم و هنوز چيزي از ماهي هايي كه همزيستي دارند سر در نمي آوردم.خيلي كوچولو بود كه خريدمش و با همين گلدفيشا طفلكي با كلي زحمت بزرگ شده و منم دوست دارم با يه گلد فيش عوضش كنم ولي از طرفي دلم نمياد بره دست آكواريومي ها چون مي ترسم بهش بد بگذره از طرفي هم بهش علاقه دارم.شايد اگه از بچه هاي سايت اين تعويض انجام بشه راحت تر ميشه اعتماد كنم.

تازه حيووني رو يه سري نمي دونستم و با 20-30 تا ماهي گوپي نگهداري كردم تمام باله هاشو گوپي ها خورده بودند و زود جداشون كردم و گوپي ها رو به صاحبش برگردوندم طفلكي تازه داره دوباره باله هاش در مياد.
خيلي دوستش دارم.طفلكي براي زندگي كلي خودشو با شرايط نابسامانش وقف داده دلم مي خواد جايي باشه كه كنار هم گونه هاي خودش بره اينجا تنهاست و آكواريوم من براي زندگي گلدفيش ها مناسبه نه آنجل ها.
شما آنجل ندارين؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة