گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم

3 مشترك

چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم  Empty چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم

پست من طرف شيما 6/22/2011, 02:59

چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم
چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم  88q536h3fsyfadvf3htb
1)قدم اول تشخيص:معمولا 10تا14 روز بعد از جفت گيري قابل تشخيص است و با لمس شكم دانه هاي انگور مانند را احساس ميكنيد.البته به دليال امكان حاملگي كاذب تشخيص قطغي را به دامپزشك بسپاريد .در هفته سوم شكم بزرگ ميشود و تغييرات خلقي را در خرگوش ميبينيد .او به آساني و زود ناراحت ميشود ممكن است نخواهد نوازشش كنيد يا بيشتر نوازش بخواهد و...دو سه روز مانده به تولد بچه ها شروع به كندن موهاي زير شكم و ريختن آنها در خانه ميكند .زمان تولد نبايد بيش از 31 روز طول بكشد در اين صورت حتما به پزشك مراجعه كنيد
2)تغذيه او را از نظر مواد مورد نياز چك كنيد .او بايد تغذيه كامل داشته باشد و آب تازه فراوان بخورد در غير اينصورت سقط جنين و ... در پيش خواهد بود.رژيم غذايي را به آرامي تغيير دهيد يونجه و علوفه خشك و بشقاب سبزيجات را در اختيارش قرار دهيد .دو روز مانده به تولد غذايش را50درصد كم كنيداين كار احتمال ورم پستان و ....را كمتر ميكندچگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم  4aez4vfalfn65ultaln2
3)يك لانه براي تازه واردها بسازيد آنها برهنه هستند هيچ چيزي براي تنظيم دما و ..ندارند پس يك جعبه پر از كاه براي ايشان درست كنيدچگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم  5mhprch168detkhk8d

4)از مشكلات بارداري مطلع باشيد تا بتوانيد رد صورت بروز اقدامات لازم را انجام دهيد :ورم پستان:لانه ،غذا و آب بايد بسيار تميز باشند و در صورت بروز هرگونه التهاب و قرمزي در پستانها دامپزشك را مطلع سازيد .علائم امتناع از خوردن ،تب و افسردگي است .مسموميت بارداري در اثر چاقي يا تغذيه بد رخ ميدهد علائم آن تشنج ،ضغف و عدم تعادل است و ظرف چند ساعت حيوان را خواهد كشت پس در صروت بروز علائم سريعا دامپزشك را مطلغ كنيد .
5)معمولا براي زايمان به كمك شما احتياج ندارد و سخت زايي خيلي كم اتفاق ميافتد كافي است محيطي آرام بي استرس بريا او فراهم كنيد .محيطي تميز به دور از گرما و يا سرماي زياد ،درو از ديگر حيوانات خانگيتان ،درو از صداهاي بلند وهر چيز اضطراب آور
6)زياد به بچه ها نزديك نشويد و استرس به آنهاوارد نكنيد فقط تنفس ئ شير خوردن روزانه شان را دورادور چك كنيد .اگر از لانه بيرون افتادندد آنها را به لانه بگذاريد اما اين كار را با دستكش انجام دهيد تا بوي عطر شما به او منتقل نشود .
7)بعد از 9 هفتگي بهتر است بچه ها را از مادر جدا كنيد و برايشان لانه شخصي بسازيد
8)حتما خرگوش نر را از ماده جدا كنيد بلافاصله بعد از زايمان او توانايي مجدد بارداري را دارد و اين اصلا خوب نيست نه براي خرگوش و نه براي شما

منبع How to Take Care of a Pregnant Rabbit
edits by:SilverSparkz, Mel, Sohmc, Flickety (see all)

ترجمه :شيما

شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم  Empty رد: چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم

پست من طرف arefkarimzadeh 6/23/2011, 05:22

ممنون بسیار مفید وعالی
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم  Empty رد: چگونه از خرگوش باردار مراقبت كنيم

پست من طرف pikajoo 1/10/2014, 09:43

سلام
من یه خرگوش ماده دارم یک روز هست که زایمان کرده و سه تا بچه داره . جایی بر ای نگه داریه بچه خرگوش ها ندارم و می خوام خودم درست کنم . اگر میشه اطلاعات دقیقی در مورد مکان و تغدیه ی بدین . مامانشون هم پیششونه .ممنون می شم کمکم کنید. خجالتی هستم خجالتی هستم خجالتی هستم 
pikajoo
pikajoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة