گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

کمک به یه جوجه قمری

3 مشترك

خبر جدید کمک به یه جوجه قمری

پست من طرف خورشید 4/23/2011, 03:40

بچه ها من دیروز این جوجه قمری رو توی حیاط خلوتمون که سر پوشیده است و یه جای کوچیک واسه بیرون رفتن آب باز گذاشتیم پیدا کردم، فکر کنم از همون یه ذره جا اومده تو. تمام روز گذاشتمش توی حیاط البته خودمم پیشش ایستاده بودم چون من تو حیاط یه عالمه گربه دارم. اما نه این کوچولو اقدامی واسه صدا زدن مامان باباش میکنه نه اونا میان.
چیکارش کنم. این دیگه باید غذا بخوره.
Free Image Hosting At site
ببخشید عکسا بد کیفیت، با موبایل گرفتم.
خورشید
خورشید
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خبر جدید رد: کمک به یه جوجه قمری

پست من طرف marzieh 4/23/2011, 06:11

خورشید جان من تا حالا چند بار جوجه قمری بزرگ کردم و تحویل جامعه دادم.این یکی خیلی بزرگه ببرش خونه و براش آب و غذا بگذار ببین میخوره یا نه! ارزن درشت و تکه های پسته ، برنج و گندم دوست داره . اگه نخورد باید به زور بهش بدی من برای اونهایی که کوچولوتر بودند نان رو کمی خیس میکردم و نوکش رو به زور باز می کردم و می کردم تو حلقش..... جعفری رو هم ریز ریز می کردم و با نون بهش میدادم. آب هم با قاشق چایخوری میخورد . اما این جوجه که عکسشو گذاشتی کوچولو نیست بررسی کن ببین بدنش بالش و پاهاش آسیب ندیده؟ قمری ها یک کم شلخته هستند و خیلی جوجه هاشون رو گم میکنند!!!!بعید میدونم مامان باباش رو پیدا کنی !
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف msafdel 4/23/2011, 17:46

یکی از لذتهای زندگی همین بزرگ کردن بچه های بی سرپرسته مخصوصا پرنده ها. منم چند تایی جوجه کبوتر و قمری که بی سرپرست شده بودنو بزرگ کردم. البته همشون اینقدر کوچک بودن که مجبور بودم به زور بهشون غذا بدم. اگه خودش نمیتونه غذا بخوره بهترین حالت نون خیس شده تو آبه. اونو با دست حسابی له می کنید و بعد دوباره تو آب خیس می کنی و میذاری دهن بچه البته به زور. باید با انگشتای اشاره و شصت دست دیگه دو طرف نوکشو بگیری و باز نگهداری و غذا رو بذاری دهنش.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف marzieh 4/23/2011, 22:23

می بینم که حرفه ای هستید جناب صافدل چشما به پایین من فکر می کردم تو باز کردن نوک همتا ندارم اما مثل اینکه شما هم بله! دست بزنیم
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف خورشید 4/24/2011, 04:48

بچه ها خیلی ممنون از راهنماییاتون. یکم تحقیق کردم دیدم با سرنگ غذا دادن خیلی بهتره. الان مخلوط سفیده تخم مرغ با خورده کیک و برنج پخته بدون روغن و یک قطر مولتی ویتامین رو با آب خمیر میکنم و با کمک سرنگ میریزم تو حلقش. البته در باز کردن دهنش با زور هم استاد شدم. خلاصه حال بچمون خوبه. بالای کابینت هم براش یه سبد گذاشتم که وقتی میارمش پایین و غذا میخوره خودش پرواز میکنه میره سر جاش. با طوطی هامونم دوست شدن از هم نمیترسن.
فکر کنم 2 هفته دیگه میتونه بره تو آسمونا چشما به بالا
خورشید
خورشید
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف marzieh 4/24/2011, 15:37

خورشید جون سرنگ خیلی خوبه اما چون حجم غذای ورودی قابل کنترل نیست احتمال خفگی هست. مواظب باش! من تجربشو تو جوجه فنچ دارم D\'oh
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة