گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گوزن‌های آهن خوار جاذبه جدید ژاپن

2 مشترك

گوزن‌های آهن خوار جاذبه جدید ژاپن Empty گوزن‌های آهن خوار جاذبه جدید ژاپن

پست من طرف Foad 2/21/2011, 12:50

فکر کنم بهتر بود از یک دامپزشک استفاده کنند. دندانهاشون آسیب نمی بیند؟ شاید به فلز زنجیر غذا مالیدن تا بتوانند به این شکل توریست جلب کنند.

گوزن‌های آهن خوار؛ جاذبه جدید ژاپن

گوزن‌های آهن خوار جاذبه جدید ژاپن IMAGE634338124948750000

لمون پرس-حضور گوزن‌های آهن خوار در اطراف معبد باستانی شهر تاریخی نارا در ژاپن، منظره‌ای دیدنی را برای گردشگران این منطقه به وجود آورد.

این گوزن‌ها که به دلایل نامعلومی، مدت‌ها است به جویدن زنجیرهای آهنی اطراف معبد مشغولند، اگرچه نگرانی و سوالاتی را برای دامپزشکان و گروه‌های حمایت کننده از حیوانات به وجود آورده اند اما تبدیل به جاذبه‌ای دیدنی برای گردشگران نیز شده اند.

به گفته کارشناسان اگرچه اکثر گوزن‌های پارک نارا، از بازدید کنندگان طلب غذا می‌کنند اما گروهی از این حیوانات علاقه زیادی به جویدن زنجیرهایی دارند که معبد را از محل زندگی آنها جدا می‌کند.

یکی از گردشگرانی که برای بازدید از معبد و گوزن‌های پارک نارا به این منطقه آمده بود گفت:‌ در هنگام تماشای معبد ناگهان متوجه 5 گوزن شدم که به زنجیرها نزدیک شده و پس از آنکه یکی از گوزن‌ها شروع به جویدن زنجیر کرد،‌ چهار گوزن دیگر هم آن را در این کار همراهی کردند.

وی افزود: بعضی از گوزن‌ها تنها یک گاز به زنجیر زدند اما بقیه در حدود یک دقیقه جویدن آهن‌ها را ادامه داده بودند. به اعتقاد وی این حیوانات به فقر آهن مبتلا بودند.

در عکس‌های گوزن‌های این پارک که مربوط به سال 2003 است نیز نمونه‌هایی دیده می‌شود که در آن چند گوزن درحال جویدن آهن‌ها هستند. کارشناسان معتقدند،‌ این عادت در طی نسل‌های مختلف در گوزن‌ها رشد کرده و به رفتاری غریزی در میان گوزن‌های نسل جدید تبدیل شده است.

به صورت معمول گوزن‌ها با خوردن خاک، کمبود‌های غذایی و فقر موجود در بدن خود را تامین می‌‌کنند اما رفتار گوزن‌های پارک نارا،‌ اقدامی کاملا مغایر و متفاوت با رفتار معمولی تمام گوزن‌ها ذکر شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

گوزن‌های آهن خوار جاذبه جدید ژاپن Empty رد: گوزن‌های آهن خوار جاذبه جدید ژاپن

پست من طرف شيما 2/22/2011, 03:43

خدا ميداند چه باعث اين تغيير شده است فقط اميدوارم ردي از تعدي ديگري از جانب بشريت نباشد
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة