گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

یک شبانه روز در یک تصویر

3 مشترك

یک شبانه روز در یک تصویر Empty یک شبانه روز در یک تصویر

پست من طرف teresa 1/30/2011, 05:39

یک عکاس نجومی یونانی به مدت 24 ساعت از منطقه ای در نزدیکی آتن عکسبرداری و با در کنار هم قرار دادن این تصاویر با کمک رایانه یک تصویر کروی پانورامیک را از یک شبانه روز تهیه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "کریس کوتسیوپلوس"، عکاس نجومی این تصویر شگفت انگیز کروی پانورامیک را گرفته است.

این عکس از دماغه "سوینو" واقع در حدود 63 هزار مایلی (حدود 101 کیلومتری) جنوب غربی آتن در یونان گرفته شده است.

این تصویر کروی پانورامیک در طول 24 ساعت گرفته شده است و در مجموع حاصل ترکیب 35 تصویر از خورشید و 25 تصویر از مناظر است.

یک شبانه روز در یک تصویر 614367_orig

تصویر پانورامیک کروی از یک شبانه روز نزدیک آتن

این عکاس نجومی در این خصوص توضیح داد: "من از صبح 30 دسامبر 2010 با دوربین خود که روی سه پایه گذاشته بودم شروع به گرفتن این عکسها کردم. من دقیقا هر 15 دقیقه با استفاده از یک مسافت سنج و یک فیلتر استروسولار که به روی لنز دوربین خود نصب کرده بودم از موقعیت خورشید عکس گرفتم. در یکی از این عکسها وقتی خورشید نزدیک حداکثر ارتفاع خود رسید من فیلتر را در آوردم و عکسهایی گرفتم که درخشندگی خورشید را نشان می دادند."

وی افزود: "بعد از غروب آفتاب، من عکسهای مختلفی با دوربین خود که در جهت غرب- شمال غرب بود گرفتم تا بتوانم عبور از روز به شب را به روش طبیعی تری نشان دهم. شب از 12 عکس از منظره تشکیل شده است که این بار از غرب به شرق گرفته شده اند. در ساعت 7:30 من دوربین را به طرف شمال گرداندم و شروع به گرفتن عکسهای شب کاملا تاریک کردم که حداکثر 11 ساعت طول کشید. سپس دوربین را به جهت شمال غربی برگرداندم و به مدت نیمساعت از مسیر حرکت ستارگان عکس گرفتم."

یک شبانه روز در یک تصویر 614366_orig

در این تصویر جزئیات ساعات و مناظری که در مدت 24 ساعت از آنها عکس گرفته شده با جزئیات دقیق مشخص شده است

براساس گزارش لارپوبلیکا، تصویر اول، تصویر نهایی است که "کریس کوتسیوپلوس" منتشر کرده است. درحالی که تصویر دوم جزئیات دقیقی از مناظر و ساعاتی را نشان می دهد که از آنها عکسبرداری شده است.

این تصویر شامل تمام زمینهای ماسه ای، علفزارها، درختان، کلیسای سن یوحنا، ابرها، پرتوهای شفقی و معبد پوزایدون با جزئیات بسیار دقیق مشخص شده اند.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1241029
teresa
teresa
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

یک شبانه روز در یک تصویر Empty رد: یک شبانه روز در یک تصویر

پست من طرف ... 4/3/2011, 12:38

جالب بود اما هیچی نفهمیدم! لبخند
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

یک شبانه روز در یک تصویر Empty رد: یک شبانه روز در یک تصویر

پست من طرف ماری11 4/4/2011, 00:14

ممنون ولی من هم درست نفهمیدم عکاس چکار کرده؟
ماری11
ماری11
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة