گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟

+4
msafdel
شیوا
Foad
honey
8 مشترك

چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟ Empty چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟

پست من طرف honey 1/25/2011, 12:38

من 2 ماه پيش يه چند تا گياه گرفتم الان به لطف اونا اكواريوم پر از حلزون شده چطوري مي تونم از شرشون خلاص بشم ؟ چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟ 706976
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟ Empty رد: چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟

پست من طرف Foad 1/25/2011, 12:46

یک روش شستن همه وسایل و شن ها و تزیینات تانک با زاج است و راه توصیه شده و بهتر استفاده از لوچ دلقک - Clown Loach است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟ Empty رد: چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟

پست من طرف honey 1/25/2011, 13:11

اخ پشت اكواريوم و جايي كه فيلتر هست رشد كردن بيشترشون و رو لوله فيلتر بالا پايين ميرن اون لوله ها هم در نمياد چطوری از شر حلزونهای آكواريوم خلاص بشم؟ 62128
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 1/25/2011, 13:25

آخی طفلکیا مگه شرن؟من قبلا یک حلزون توی آکواریومم بوجود اومده بد این آکواریومو که راه انداختم هی خدا خدا کردم یکی دیگه بیاد نیومد که نیومد D\'oh
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف msafdel 1/25/2011, 14:09

مشکل خود حلزونها نیستن چون اونا رو میشه با یه طعمه جمع کرد و بیرون انداخت (البته در چند مرحله) و بعد یه روش بیولوژیک مثل نگهداری لوچ دلقک، گورامی بوسنده و ... باعث میشه که بقیه هم از بین برن. مشکل اصلی تخم حلزونهاست که روکش فوق العاده ای دارن. حتی اگه آکواریومو خشک کنید رطوبت مورد نیازو توی کولونی خودشون نگهداری می کنن و به محض اینکه آب بریزید دوباره از تخم درمیان.
پیشنهاد من اینه که از همه روشها باهم استفاده کنید.
- همه آکواریوم را خوب بشویید. ترجیحا با تیغ روی همه سطح اون بکشید تا اگه تخمریزی کردن کنده بشن
- همه وسایل و گیاهان آکواریون را با زاج خوب بشویید (البته من خودم زاج استفاده نکردم و بجاش از نمک استفاده کردم)
- سنگها را خوب بشویید. ترجیحا با نمک غلیظ (نمیدونم شاید بشه با زاج اونا رو هم شست)
- حتما توی آکواریوم یه خورنده حلزون نگهداری کن مثل لوچ دلقک، گورامی بوسنده، گلدفیش

پی نوشت: قبل از اینکه روشهای بالا را امتحان کنی بهتره محصول تترا یا سرا در مورد از بین بردن حلزونها رو امتحان کنی. اسمش یادم نمیاد ولی بگردی پیدا می کنی
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف honey 1/27/2011, 05:11

ممنون از کمکتون کلا تزئیتات اکواریوم رو می خوام عوض کنم فقط مشکل گیاها هستن اونا رو چطوری بشورم اکواریوم من از حاضری هاست و به همین راحتی نمی تونم بشورمش D\'oh
شیوا جان من بدم میاد ازشون چندشم میشه اما اگه می خوای یه 30 تاشو بدم به تو خیلی خوشحال
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 1/27/2011, 05:51

شرکت Sera محصول مناسب برای Snail ها داره. توی سایتشون بگردی پیدا می کنی.
گیاها ها رو باید قبل از ورود به تانک، به مدت چند دقیقه در محلول زاج سفید قرار می دادید.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مجيد 6/21/2011, 07:01

با سلام خواستم بدونم آيا حلزونها مشكلي براي آكواريوم بوجود ميارن ؟ اگر كسي اطلاعاتي داره لطفا" راهنمايي كنه ممنون ميشم. عاشق لاک پشت
مجيد
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف msafdel 6/21/2011, 07:40

حلزونها کلسیم آبو به شدت جذب می کنن و این باعث میشه اگه تعداد موجودات زنده داخل آکواریوم زیاد باشن، با کمبود کلسیم مواجه بشن.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف مجيد 6/22/2011, 09:24

ممنون از راهنمايي شما من داخل آكواريوم 50*45(طول و عرض ) 34قطعه ماهي مولي گوپي پلاتي و6 قطعه ماهي رزي بارب دارم .پس بهتره چندتايي ماهي لوچ دلقك بگيرم آيا مشگلي پيش نمياد؟
مجيد
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف msafdel 6/22/2011, 09:37

اگه همه زنده زاهای شما سایز بزرگ باشن، تعداد ماهی های شما برای این آکواریوم زیاده. اگه منظور شما از مشکل عدم سازگاری ماهی هاست، نه مشکلی پیش نمیاد، البته تعجب می کنم چطور رزی بارب پیش زنده زاها نگهداری می کنید و هیچ آسیبی به اونها نمی رسونن.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف Foad 6/22/2011, 10:50

لوچهای دلقک خیلی جذابن (6 تا دارم). اگر می خواهید بگیرید حتما از 2 عدد بیشتر بگیرید. تاپیک لوچ دلقک را مطالعه نمایید.

http://www.lakposhtha.com/t433-topic
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف مجيد 6/27/2011, 03:16

خيلي ممنون از راهنمايي شما ماهي هاي من اكثرا" سايز كوچك هستند . آيانوع تغذيه لوچها با زنده زاها مشگلي پيش نمياره؟ لاک پشت سبز
مجيد
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف msafdel 6/27/2011, 03:27

لوچها کفزی هستن به همین خاطر بهتره که غذاهای مخصوص اونها را هم تهیه کنید.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف مونا 8/26/2011, 07:50

بچه ها امروز یه حلزون توی آکواریومم دیدم که شبیه صدفای توی دریاس پیچ پیچی و با خالهای قهوه ای. نمیدونم از کجا اومده توی آکواریومم. چندشم میشه بهش نگاه کنم.ماهیام امروز بچه گذاشتن. نمیتونم سیفونش کنم.به نظرتون چیکارش کنم؟خطری واسه بچه ماهیام نداره؟
لطفا سریع جواب بدید.
ممنون
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 8/26/2011, 12:24

نه مونا خانم خطری نداره.
نمک برای حلزون حکم سم رو داره.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مونا 8/26/2011, 12:29

ممنون نمک واسه بچه ها ضرر نداره؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 8/26/2011, 18:11

فعلا چیزی به آب اضافه نکنین مگه اینکه بخواین از Sera Snail استفاده کنین.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف msafdel 8/27/2011, 03:59

با دست می تونی راحت درش بیاری
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف مونا 9/16/2011, 15:37

ممنون چدنش ناک بود ولی تونستم با یه صدف درش بیارم از آکواریوم. ولی حلزون قشنگی بود!!!!!!
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Shervin 9/17/2011, 14:58

چی کارش کردی؟؟؟
پیروزی
Shervin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/20/2011, 10:50

فک کنم مرد حیوونکی!!! دلم نیومد ولی انداختمش تو حیاط! D\'oh
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Shervin 9/20/2011, 15:12

برای چی حیاط,باغچه ای پارکی... furious
راستی همستر با جاش و بستر مناسب نمیخوای...
خیلی خوشگلن... خوشگلم
پیروزی
Shervin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مونا 9/23/2011, 14:56

حیاطمون باغچه داره درخت و گل هم داره. اما مگه نباید حتما توی آب باشن؟confused
چرا خیلی دوسدارم. اما عاشق خوکچه موبلندم. میخوای واگذار کنی؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Shervin 9/23/2011, 21:41

مگه حلزون آبی هم داریم؟؟؟ سوال
همسترارو دادم به کسی... گریه
میخوام جوجه اردک بخرم ولی نمیدونم از کجا... ناراحت
جاییو میدونی که داشته باشه؟؟؟ سوال
پیروزی
Shervin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة