گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت

3 مشترك

شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت Empty شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت

پست من طرف Foad 10/7/2010, 14:31

اینم از آن خبرهای تعمل برانگیز است. قسمت جالب این مطلب (به نظر خودم) را قرمز رنگ کردم. منبع بی بی سی.

شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت

شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت 94415913144315998799

در این سالها، چارلی هیچ وقت حاضر نشد سیگار را ترک کند

شامپانزه ای که به سیگارکشیدن شهرت داشت، در باغ وحشی در آفریقای جنوبی در 53 سالگی درگذشت.

چارلی سیگارکشیدن را از وقتی شروع کرد که یکی از بازدیدکننده های باغ وحش مانگوانگ، برایش سیگار روشن پرت کرد.

در طول سال های اخیر، چارلی حاضر به ترک سیگار نشد. حتی گزارش شده بود که سیگارها را از چشم مسئولان باغ وحش مخفی می کرده است.

فیلم کوتاهی از چارلی را ببینید

کندایل کداما، از مسئولان باغ وحش، گفت چارلی سالانه چندین هزار بازدیدکننده را سرگرم می کرد.

قرار است چارلی را کالبدشکافی کنند تا دلیل مرگش مشخص شود.

چندین سال بود که مسئولان باغ وحش تلاش می کردند این عادت را از سر این شامپانزه بیندازند. آنها از بازدیدکننده ها می خواستند به او سیگار ندهند.

آقای کداما گفت که اعتیاد چارلی را عامل مرگش نمی داند، چون که چارلی حدود 10 سال بیش از یک شامپانزه معمولی زندگی کرده است.

او گفت: "چارلی تحت درمان جدی بود و بارها به دامپزشکی برده شد."

"او تحت مراقبت ویژه بود و رژیم غذایی ویژه ای داشت که شامل پروتئین، ویتامین و مواد معدنی می شد."

چارلی تنها شامپانزه ای نبود که به عادات بد انسانی اعتیاد پیدا کرده اند.

در ماه فوریه سال جاری، گزارش رسید که یک شامپانزه روسی، بعد از اینکه بازدیدکننده ها را با درخواست الکل و سیگار به ستوه آورد، به مرکز بازپروری فرستاده شد.

آقای کداما گفت امیدوار است به زودی همدم تازه ای برای شامپانزه ماده این باغ وحش که نامش جودی است پیدا کنند.

او گغت: "ولی می دانیم که تقریبا هیچ شامپانزه ای جای چارلی را پر نمی کند."

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت Empty رد: شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت

پست من طرف لوما 10/8/2010, 08:48

الهي خانمش هم سيگاري شده بوده؟؟
امان از دست ما آدمها با اين كارها مون
لوما
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت Empty رد: شامپانزه سیگاری در ۵۳ سالگی از دنیا رفت

پست من طرف شيما 10/18/2010, 08:15

مگه ميشه شامپانزه نتونه سيگارو ترك كنه كافي بود جلوي ورود سيگار رو به قفس بگيرند به نظرم خودشون براي جلب توجه بينندگان اين كارو كردند.
بيچاره حيوون
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة