گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon

+3
MohammadRN
sheyda
abtin3
7 مشترك

زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon Empty زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon

پست من طرف abtin3 8/28/2010, 08:52

زغال هر چند ماه باید تعویض بشه؟
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon Empty رد: زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon

پست من طرف sheyda 8/28/2010, 09:05

هر 2 ماه
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon Empty رد: زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon

پست من طرف MohammadRN 10/1/2010, 16:31

بهترین مارک زغال چیه؟ سوال
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 10/2/2010, 15:48

شما مطمئني هر دو ماه؟ من هر 3 هفته بايد عوض كنم وگرنه آب بو و رنگ بدي ميگيره
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 10/2/2010, 17:20

خب مارک زغالتون چیه؟
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 10/2/2010, 17:50

زغال مارک ایهم آلمانی قاعدتا از نظر قیمت و کیفیت در رده بالایی قرار دارند. کربن اکتیو مورد استفاده من در تانک گلدفیشهام مارک natural color است.

زغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon 98363608550502273240_thumbزغال اکتیو آکواریوم - Active Carbon 27732709644035320617_thumb

خانم مهسا
می توانید زغال را احیا کنید. احیا ذغال اکتیو به چهار صورت امکان پذیر است:

1- احیا حرارتی: به این صورت که کربن اکتیو را در کوره هایی که مقدار هوای آنها کنترل شده است، در دمایی حدود 700 تا 800 درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا مواد جذب شده توسط کربن اکتیو از آن خارج شوند که با توجه به دمای ذکر شده این کار در خانه امکان پذیر نیست. حتی اگر دما را هم بتوان تامین کرد، کنترل مقدار هوای کوره بسیار سخت است. چون کربن در حضور اکسیژن هوا و حرارت می سوزد. این روش به هر حال همیشگی نخواهد بود و تا حدودی کربن سوراخ های خود را از دست می دهد و همچنین کارایی اش کم می شود.
2- احیا شیمیایی: که بر اساس برخی واکنش های شیمیایی در دمای حدود 100 درجه سانتی گراد و در Ph اسیدی صورت می گیرد و کارایی لازم را ندارد و تنها بعضی از مواد جذب شده دفع می شوند و خیلی پر هزینه است و کنترل فرایند سخت است و عمر کربن اکتیو به خاطر تماس با مواد خورنده کم می شود.
3- احیا به کمک بخار آب: جوشاندن یا در معرض بخار آب قرار دادن کربن اکتیو مصرف شده یک روش سریع با بازده پایین است. این روش برای دفع برخی مواد خاص مثل کلر کارایی دارد و بسیاری از مواد را نمی توان با این روش از کربن جدا کرد.
4- احیا به کمک باکتری های بیولوژیکی: به هر حال باکتری هایی که کار تصفیه بیولوژیکی آب را بر عهدا دارند، در داخل منافذ بی شمار کربن اکتیو زندگی می کنند و می توانند برخی از موادی که توسط کربن اکتیو جذب می شوند را با مصرف به عنوان غذا احیا کنند. اما این روش به صورت عملی و صنعتی قابل انجام نمی باشد.
تنها روشی که به صورت صنعتی اجرا می شود روش 1 (احیا حرارتی) است ولی این روش در خانه قابل اجرا نیست و این روش هم معایبی دارد که ذکر شد.

بهترین و به صرفه ترین کار تعویض کربن اکتیو است که در کارهای آکواریوم حدود 6 ماه دوام می آورد. اکثر روش های فوق بسیار پر هزینه هستند و در خانه قابل اجرا نمی باشند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف ساکورا 4/10/2012, 15:27

دوستان یه سوال: از ذغال اکتیو میشه تو فیلتر داخلی استفاده کرد؟
ساکورا
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahtab 4/11/2012, 17:07

یه سوال ؟؟؟
زغال اکتیو کردن فقط بخاطر بوی آکواریومه؟؟؟ سوال
mahtab
mahtab
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Foad 4/12/2012, 11:39

اگر فیلتر داخلی، سبدی برای قرار دادن آن داشته باشد. کربن را در فیلترهای داخلی دو یا چند سبده می توان قرار داد.
کربن اکتیو برای رنگ و بوی آب موثر است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة