گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سیچلاید جگوار-Jaguar Cichlid

سیچلاید جگوار-Jaguar Cichlid Empty سیچلاید جگوار-Jaguar Cichlid

پست من طرف MohammadRN 8/17/2010, 14:42

سیچلاید جگوار-Jaguar Cichlid

این ماهی بومی آمریکای مرکزی میباشد سایز رشد این ماهی تقریبا 35 cm و PH حدود 7 و دمای مطلوب 25 درجه و البته مانند اکثر گونه های این خانواده تا 30 درجه را نیز تحمل خواهد کرد . این ماهی یک غارتگر واقعی میباشد و بسیار مهاجم است و از نظر رفتاری ستیزه گر و جنگجو (Pugnacious) بوده و توصیه میشود به تنهائی نگهداری شود و این گونه با قابلیت تغییر و تعویض پذیری است به این معنی که (Changeable) امکان نگهداری این گونه در کوچکی با سایر ماهیها وجود دارد اما در بزرگی پرخاشگر شده و حتی ماهیهای کوچکتر را شکار مینماید . برای نگهداری از این ماهی مشکلی نخواهید داشت زیرا مقاوم و پر طاقت (Hardy) بوده و قابلیت تحمل شرایط مختلف آب را دارا میباشد و معمولا در شرایط عادی تحت تاثیر بیماری قرار نمیگیرد .این ماهی رشد سریع (Fast growth) دارد و سریع از سایزی که خریداری میشود بزرگتر میشود .

سیچلاید جگوار-Jaguar Cichlid Jag

این ماهی تقریبا همه چیز خوار و شکارچی است و توانائی حتی شکستن وسائل و تزئینات داخلی تانک را هم در سایز بزرگ داراست و تحمل هیچ ماهی دیگری را در تانک حتی 500 لیتری به راحتی نخواهد داشت اما به هر حال ماهی با جذبه زیبا و جالبی برای نگهداری است.
از حدود 35 تا 55 و یا 14 تا 16 اینچ یاد شده و علت این مسئله نیز رشد سریع این ماهی میباشد که باعث ایجاد مغایرت در شاخص گیری میباشد و از طرفی ذکر 100 cm رشد بدون اشاره به منبع برای این ماهی موجب گمراهی کاربران خواهد شد مگر اینکه شما منبع علمی و موثقی را ذکر بفرمائید .
اما اینکه این ماهی را با ماهیهای دیگر نگهداری میکنید . مانعی وجود ندارد بنده هم 7 عدد سیچلاید آمریکائی را با 15 عدد سیچلاید آفریقائی در یک تانک نگهداری میکنم که از نظر تئوری و عملی کار درستی نیست اما به دلیل نداشتن فضای کافی مجبورم .
اما مشکلات خاص خودم را دارم . در مورد جگوار نیز یقیننا این ماهی از خلق خوی تندی برخوردار است اما میتوان آن را در کنار ماهیهای دیگر هم نگهداری کرد اما مشکلات خودش را خواهد داشت
از اینجا
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة