گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی

+5
Ronia
کیمیا
rira
sara_b211
Foad
9 مشترك

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی Empty نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی

پست من طرف Foad 5/29/2010, 19:05

این مطلب در مورد گربه پرشین از مطالب گودر انتخاب کردم که خیلی جالب است و تاریخچه گربه پرشین را هم توضیح داده است :

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی

در خارج از ایران، در کتاب‌ها، دانشنامه‌ها و مجله‌های گوناگون، به گستردگی از گربه‌های ایرانی (یا به انگلیسی: Persian Cats) می‌توانید مطلب پیدا کنید ولی به تازگی یکی از این گربه‌های خپل، پشمالو و تنبل وارد اخبار جهانی شده است!

این گربه سفید و پر ناز و عشوه که در حال حاضر در سیدنی (استرالیا) زندگی می‌کند، جایی را برای استراحت بهتر از سبد ملحفه‌ها و رخت‌چرک‌ها پیدا نکرده بوده است. صاحبخانه هم وقتی آمده اینها را در ماشین لباسشویی بریزد، بدون اینکه متوجه شود، کیمبا خانم را هم قاطی رخت‌ها ریخته در ماشین.
ماشین، نیم ساعت، روشن بوده!...

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی 76589417045812444322
«کیمبا» با چشم‌های ملتهب

صاحب گربه، لیندسی راجرز، به روزنامه دیلی تلگراف گفته: «پودر رخت شویی را به اضافه‌ی نرم‌کننده‌ی لباس‌ها در ماشین لباس‌شویی ریختم و درش را بستم. شانس آوردیم که آب سرد رو انتخاب کردم. بعد از نیم ساعت که در ماشین را باز کردم، میو میو شنیدم، کیمبا سرش را آورد بیرون. اصلا نمی‌توانستم باور کنم، چون ماشین لباس‌شویی دور آخر خیلی تند می چرخد»!
البته عکس‌هایی که از این جریان منتشر شده نشان می‌دهد کیمبا خانم در آن چند لحظه اول چندان حال خوشی هم نداشته و به‌ویژه چشم‌هایش بسیار ملتهب بوده است.
صاحب گربه او را فوری به یک مرکز درمانی می‌برد؛ کیمبا را در یک مایع مخصوص می‌گذارند. یکی از سرپرستاران این مرکز گفته: «اگر کمک پزشکی نبود، حتما مرده بود. وقتی گربه را آوردند، بدنش خیلی مرطوب و صاف شده بود. یک وَری ولِو بود و زیاد به دور و برش واکنش نشان نمی‌داد. او را گذاشتیم در دستگاه مخصوص خشک‌کننده تا دمای بدنش عادی شود و به اعضای حیاتی بدنش رسیدیم. شوکه شده بود!»
بسیاری از رسانه‌های جهانی به این موضوع واکنش نشان داده‌اند؛ خبرگزاری فرانسه گزارشی کوتاه همراه با عکسی از این پیشی چهارماه منتشر کرده؛ Sky News، ویدئویی هم از او در سایت‌اش گذاشته؛ مردم هم نظرات خودشان را نوشته‌اند، یکی از خوانندگان نوشته، آن ماشین لباس‌شوی الان شده ماشین میو شویی!... Times Online و Australian هم درباره این موضوع نوشته‌اند!

گربه‌های ایرانی از گذشته تا امروز

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی 41143742704340975469

گربه‌های ایرانی عموماً با موهای بلند، صورت‌های گِرد و پوزه‌های کوچک‌شان معروف هستند. گربه‌های ایرانی (Persian Cats) از کهن‌ترین گونه‌های گربه هستند و عنوان «ایرانی» یا «Persian» در زبان انگلیسی هم از نام سرزمین زادگاه آنها «Persia» که نام تاریخی ایران در زبان انگلیسی است گرفته شده است.
سارا هارتوِل، در تارنمای گربه‌شناسی messybeast.com می‌نویسد: «نخستین گربه ایرانی در سال 1521 میلادی در اروپا دیده شده ولی نخستین نمونه ثبت شده، به سال 1620 بازمی‌گردد که از خراسان به ایتالیا آورده شده است.»

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی 52790702793852910774
یک تمبر پستی آمریکایی که گربه ایرانی را در کنار گربه آمریکایی نشان می‌دهد

تصاویر گربه‌های ایرانی در بسیاری از کتابهای علمی و تاریخی، نقاشی‌ها، عکس‌ها و حتا تمبرهای باخترزمین دیده می‌شود. در ایالات متحده، گربه‌های‌ ایرانی، محبوب ترین نوع گربه برای دوستداران نگهداری گربه است. حتا تمبرهای پستی فراوانی در این کشور با تصویر گربه‌های ایرانی به چاپ رسیده، همچنین در روسیه، مجارستان، کنگو، جمهوری آذربایجان، چک و ...
آرم موزه الماس در آمستردام هم یک گربه ایرانی سپید است که تاجی از الماس بر سر گذاشته است

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی 79436236776287215516
گربه ایرانی تاج بر سر، در پوستر موزه الماس آمستردام

در بریتانیا اما روند محبوبیت گربه ایرانی به مرور پایین آمده و از رتبه نخست در سال 1988 به رتبه پنجم در سال 2008 رسیده است. این داده‌ها البته مربوط به گربه‌های ثبت شده و شناسنامه‌دار هستند.
گربه‌های ایرانی نیازمند نگهداری ظرافتمندی هستند. به‌دلیل موهای بلندشان باید مرتب حمام برده شده و به دقت خشک شوند. موهایشان باید هر روز شانه شود و چشمان‌شان برای جلوگیری از کبره بستن باید دایما" تمیز شوند.

گربه‌های ایرانی: غریب در خانه
در خود ایران ولی کمتر کسی از شهرت جهانی گربه‌های ایرانی با خبر است. حتا عبارت Persian Cats در هیچیک از کتاب‌های درس زبان انگلیسی مدارس دیده نمی‌شود و این عبارت که در فرهنگ و دانشنامه‌های جهان ثبت شده، در داخل ایران برای بسیاری ناآشنا و حتا مضحک است.
ای کاش بی مهری به گربه‌ها و دیگر حیوانات در آن دیار، تنها به ناآگاهی محدود می‌شد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی Empty رد: نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی

پست من طرف sara_b211 5/30/2010, 01:09

من عاشق اين ن‍اد گربه ها هستم
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی Empty رد: نجات گربه ایرانی از ماشین لباس‌شویی

پست من طرف rira 5/30/2010, 03:52

چقدر این موجود ناز و دوست داشتنی هست. من هم نمی دونستم این گربه ها ایرانی هستند و حیف که اینقدر مورد بی مهری و جفای ما ایرانی ها قرار گرفته اند
ممنون از اطلاعاتی که دادید
rira
rira
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف کیمیا 5/30/2010, 05:15

وایییییییییییی!این گربهه اسمش کیمیا است؟اگه اینطوره هم اسمیم! خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال

چه نازه!البته باید هم ناز باشه چون نزاد ایرانی همیشه زیبا است!..... خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال

گربه های ایرانی در خارج براشون سر و دست میشکونن اما این بدبختا تو ایران باید غذاشونو از تو اشغالا پیدا کنن و .............. ناراحت ناراحت ناراحت گریه
کیمیا
کیمیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 5/30/2010, 14:55

الهی بگردم طفل معصوم
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریسا 5/31/2010, 12:07

الهی کیمبا کوچولو
وایییییییییییی!این گربهه اسمش کیمیا است؟اگه اینطوره هم اسمیم!
کیمیا جان اسمش کیمبا بود نه کیمیا :m/:
پریسا
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/31/2010, 17:42

وا مگه می شه مگه لباسها رو با سبد توی ماشین میریزن که ندیده. اونم گربه به اون بزرگی. بیچاره گربه
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/26/2010, 08:12

گربه بیچاره......
کی گربه به این نازی رو ندیده و تو لباسشویی گذاشتش؟!!!!!!!
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 6/26/2010, 08:40

نازی چه پیشی ملوسی بوده خدارو شکر که نجات پیدا کرده D\'oh
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة