گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آب ننوشین، مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین

5 مشترك

آب ننوشین، مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین Empty آب ننوشین، مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین

پست من طرف Mil@d 4/28/2010, 07:07

آب ننوشین،
مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین،

اولش بگم این یک آگهی نیست، آگاهیست:

من خودم به شخصه هیچ وقت از آب شهری (تهران) نمیخورم،
چون اولا که املاحش بالاست، و اینکه جدا از گل و لای و زنگاری که توش هست، حاوی نیترات بیش از حد مجاز هستش،
آب معدتی هم نمیخورم، چون اکثر کارخانه های آب معدنی، آب چاه رو فیلتر میکنن و به خورد مردم میدن،
آخه مگه ما چند تا چشمه داریم، و این چشمه ها چقدر آب داتره که این حجم زیاد آب معدنی تولید بشه،
من توصیه میکنم که آب تصفیه شده مصرف کنین، برای آبزیانتون هم از آب تصفیه شده استفاده کنین،
Mil@d
Mil@d
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آب ننوشین، مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین Empty رد: آب ننوشین، مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین

پست من طرف hengameh 4/28/2010, 07:08

آقا میلاد اونوقت چجوری تصفیه کنیم؟؟
همیشه که در دسترس نیست آخه بعد سیستم بدنمون به اون عادت میکنه آب شرب عادی برامون خطرناک میشه که!!! نمیشه!!؟؟
کمک کمک
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

آب ننوشین، مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین Empty رد: آب ننوشین، مگر اینکه به سلامت اون اطمینان داشته باشین

پست من طرف siamak 4/28/2010, 07:11

کلا این آب هم به اندازه ی کافی خطر داره و لزومی نداره به این مشکلات بعدی فکر کنیم، تا همینجا هرچی از این آب خوردیم کافیه، بعضی روزا آب شهری انقدر آلوده اس که حتی نمیشه توش شنا کرد، چه برسه به نوشیدن
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Mil@d 4/28/2010, 07:13

وقی که شما دستگاه تصفیه آب (آب شیرین کن) داشته باشین،
علاوه بر اینکه مواد و املاح مازاد آب رو حذف میکنین، میتونین با اضافه کردن فیلتر، املاح مفید رو هم به آب اضافه کنین،
آب شرب عادی خطرناک نمیشه، چون اگه دسترسی نداشته باشین، با یکی دو بار که حالتون بد نمیشه،
ولی خوب هقیقتش، دلتون نمیاد آب شهر رو بخورین،
من که اینطوری شدم،
من خودم برای لاکپشتهام از این آب استفاده میکنم
Mil@d
Mil@d
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Mil@d 4/28/2010, 07:22

این دستگاهها به صورت زیر آب رو تصفیه میکنن:
مرحله اول : گل ولای و ذرات معلق و زنگار لوله رو میگیرن که بعد از یک هفته شما تغییر رنگش رو میبینین،
مرحله دوم: کلر آب رو حذف میکنن.
مرحله سوم: طعم و کدورت و بوی آب رو از بین میبرن،
مرحله چهارم : (ممبراین) املاح مازاد آب رو حذف میکه.
مرحله پنجم: نوعی کربن که اگه آب مزه بدی داشته باشه ، مزش رو بهتر میکنه
مرحله ششم: مواد معدنی رو به آب اضافه میکنه،
مرحله هفتم و هشتم هم داره، که میتونه ph اب رو تنظیم کنه و یا آب رو ضد عفونی بکنه،
Mil@d
Mil@d
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف hengameh 4/28/2010, 07:35

از همین آب تصفیه کن ها که میفروشن؟؟
سوال
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Mil@d 4/28/2010, 07:59

آره، من که ترجیح میدم تشنه بمونم تا اینکه آب شهر رو بخورم، مخصوصا که امسال هم ما 100% مشکل کم آبی داریم، و با توجه به این که منابع آب شهری تهران اکثرا زیر سطحی هستش، و به این منابع فاضلاب نشت میکنه، و نیترات و آرسنیک توی آب بالاتر از حد مجازه،
(حالا نگین چون خودشون وارد کننده هستن، این حرف رو میزنن، میتونین برین تحقیق کنین)

ولی خوب ، یه چیز دیگه هم که به نظرم رسید، اینه که خیلی راحت میشه با پمپ و پوسته و یکی دو تا از این فیلتر های ما، سیستم تصفیه آب آکواریوم رو هم درست کرد،
فیلتر های آکواروم چنده؟ (ببخشید, فکر کنم از موضوع یکم دور شدیم، ولی خوب اینم آبه دیگه...)
Mil@d
Mil@d
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/28/2010, 08:08

حقیقتیست من یادمه قبل کتری هر 7-8 ماه یکبار نیاز به املاح زدایی داشت الان املاحش رو بتراشین هفته بعد املاح دورش رو گرفته....خدا بهمون رحم کنه
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Mil@d 4/28/2010, 08:12

با استفاده از آب تصفیه شده، دیگه کتری رسوب نمیزنه،
آب خوش طعم و گوارا میشه، و میل به نوشیدن آب هم بیشتر میشه
Mil@d
Mil@d
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 4/28/2010, 11:28

ما یخچالمون خودش تصفیه داره و آب خنک و تصفیه شده می دهد. فقط نمی دانم کی باید تصفیه اش را عوض کرد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Mil@d 4/28/2010, 11:38

فیلتر های یخچال از نوع فیلتر های کربنی هستند، و عملا فقط کلر آب رو حذف میکنن، و یکم طمع آب رو بهبود میبخشن،
از نظر املاح و حذف مواد مضر کار خاصی رو انجام نمیدن، نیترات آب به قوت خودش باقی هستش
Mil@d
Mil@d
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة