گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

کشتن طعمه برای مار

+12
Dr. Iman Memarian
sara_b211
negar
Farshad.roger
maryam.m
Sahra
mehdix622
فرهاد
arefkarimzadeh
amir hosein
الهام
siamak
16 مشترك

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

کشتن طعمه برای مار Empty کشتن طعمه برای مار

پست من طرف siamak 4/15/2010, 08:17

حالا این بنده خدا واسه لاک پشتش پشه شکار کرده (منظورم اون خانمی هستش که تو یکی از پشت ها گفته بودن لاک پشتشون پشه می خوره) ولی من بیچاره مجبورم هفته ای یه همستر یا موش را بکشم یا بدم واسم بکشن که این بچه شیکمش سیر بشه تازه بعضی وقتا به صورت کاملا مشخصی زودتر از موعد گرسنه میشه و اینجور مواقع به نظر میاد اگه زورش برسه و لازم بشه حتی خود منو می خوره، می خواستم بدونم کسی راهی بلده که بتونم این حیوونا رو بدون زجر بکشم چون باور کنید هر دفعه خودم عذاب وجدان می گیرم و هروقت موقع غذای مارمارین میشه عزا می گیرم (لازم به ذکره که نمیشه غذا رو زنده براش بذارم چون ممکنه واسش خطرناک باشه و من خودم قبلا به چشم دیدم که یه موش مار رو کشته !! )
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

کشتن طعمه برای مار Empty رد: کشتن طعمه برای مار

پست من طرف الهام 4/16/2010, 07:26

آخه آقا سیامک شما چه جوری مار رو نگه می داری؟
من حتی از فکر کردن به مار تنم مورمور میشه ناراحت کشتن طعمه برای مار 4fvgdaq_thکشتن طعمه برای مار 4fvgdaq_thکشتن طعمه برای مار 4fvgdaq_th
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 4/16/2010, 07:35

دوست عزیز میتونید از موش های آزمایشگاهی استفاده کنید این بدبخت ها بعد از انجام آزمیش ها تکرار شده ای که دانشجو ها روشون انجام میدن از بین میرن یا میتونید یک جفتشون رو نگه دارید تکثیر کنید چون خیلی سریع تکثیر میشن به نظر من اگه این بدبخت ها تو چرخه غذایی گوشتخواران قرار بگیرن خیلی بهتره.
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/16/2010, 07:59

ممنون امیر حسین جان، ولی نکته ای که اینجا مهمه اینه که نباید غذای مار مسموم شده باشه چون در این صورت مار هم به سرعت مسموم میشه. مارها برخلاف ظاهرشان حیواناتی به شدت آسیب پذیر هستند و کوچکترین تغییری در محیط یا کوچکترین صرمه فیزیکی می تونه به مرگشون منجر بشه، درضمن در خصوص اینکه میگید از مار می ترسین این رو بهت اطمینان میدم که اگه خودت یه هفته یه مار رو نگه داری شاید اون رو به هر حیوون دیگه ای ترجیح بدی چون برخلاف تصور عموم اصلا حیوانات قابل پیش بینی و خشکی نیستن و میشه حسابی باهاشون سرگرم شد که اینم در نوع خودش می تونه جاذبه ای واسه این رفقا به حساب بیاد
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 08:42

با سلام

من فعلا خودم رو نتونستم قانع کنم که ماهی خوراک به لاکی بدم چه بماند ناراحت
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 08:43

وتا اونجایی که من میدونم واسه مار هم غذای تجاری هست
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/16/2010, 08:51

بله هست آقا عارف ولی مار اینجا مثل لاک پشت همه جا پیدا نمیشه، شما خودت تا حالا چند تا پیتون واسه فروش دیدی که حالا بخوان غذاشو وارد کنن؟؟ و مورد دیگه هم اینه که با پولی که بابت یه موش مرده باید بدی می تونی پرورشگاه موشها رو بخری !!
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 08:58

با سلام خودتان درست کنید

ایا گوشت خوار است خوب گوشت مرغ گاو گوسفند بدید

ماهی بدید تخم مرغ با همون پوستش بدید بعد غذای لاکپشت بدید اونم خزنده هست دیگه ایا می شود
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 4/16/2010, 09:01

منظورم آزمایشات غیر شیمیایی بود و چون دیدم دکتر معماریان تجویز فرمودند برای مارها من هم گفتم چون غذای ارزان و خوب و بهداشتی است.
siamak جان شما هم اگر پیش دکتر معماریان عزیز تشریف ببرید ایشون همین غذا رو پیشنهاد میدن.
و در متخصص بودن ایشون من یکی که واقعا شک ندارم.
به نظر من نگهداری تمام حیوانات لذت بخشه اما باید بدونید مار حیوان خانگی نیست.
به نظر من لاکپشت و ایگوانا و سنجاب و......... هم حیوان خانگی نیستند این بیچاره ها از محیط طبیعی جدا میشن و زیر دست انسان بدون لذت و در اسارت میمیرند.
بهترین حیوانات خانگی سگ و گربه هستند
عارف جان من حتی با کشتن پشه هم مشکل دارم ولی به صورت طبیعی این حیوان ها غذا هستند و باید در زنجیره غذایی قرار بگیرند و در صورتی که غذای مار بشن خیلی بهتر از اینه که زنده سوزانده بشن یا.......... ناراحت
گوشت به هیچ وجه نیاز بدن مار رو تامین نمیکنه حتما باید لاشه کامل بخوره با پوست و استخون و...........

اين مطلب آخرين بار توسط amir hosein در 4/16/2010, 09:10 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/16/2010, 09:08

حالا اینا به کنار، باور کن اصلا به گوشت لخم نگاه هم نمی کنه و عین یه تیکه آشغال از بغلش رد میشه، واقعا ذاتا شکارچیه و کاملا گرمای بدن حیوون رو حس می کنه چون قبلا از غذای یخ زده استفاده کردم و اونم از روی گشنگی و با اکراه خورد !!
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 09:13

یک سوال تا اخر عمر نگه خواهید داشت به نظر من ازاد کنید بره بهتر است چون ما شا الله اشتها خوبی داره

لاکپشت در یک جای کوچیک می مونه وغذای خاصی مثل مار نداره ولی مار خیلی خوشحال
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 09:14

ولی تخم مرغ می خوره با پوستش من چند بار تو شبکه چهار دیدم
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/16/2010, 09:34

آخه تخم مرغ غذای اصلی خودمه عارف جان و تصمیم ندارم با کسی تقسیمش کنم !!! از اونجا که من آدم شکمویی نیستم و به خوردن موش مرده هم علاقه ای ندارم ترجیح دادم در این مورد با مارمارین کنار بیام و اون موش بخوره و من تخم مرغ!! بعدش هم اینکه به نظر میاد اون منو تا آخر عمر نگه میداره چون اینطور که من میبینم اون داره هم قد من میشه و شاید کم کم من برم تو تراریوم یا ویواریوم و اون بیاد پشت PC و اطلاعات راجع به نگهداری از من به دست بیاره !
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 10:20

خیلی خوشحال خیلی خوشحال عشق در نگاه اول
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 4/16/2010, 10:26

سيامك جان عكس مارت رو بذار ببينيم چه شكليه ؟؟از كجا آورديش ؟؟

چه جراتي داري نگه ميداري.حتما تحت تاثير معصومه خانم عزيز قرار گرفتيد كه علاقمند شديد خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/16/2010, 10:39

نه فرهاد جان
معصومه خانم من رو که دید تازه علاقه مند شد، راجع به خریدش هم خدمتت عرض کنم که اینجا مارهای constrictor همه اش قاچاقه و باید دنبالش بگردی ولی اگه خواستی من چندجا رو می شناسم که اگه دوست داشتی پیغام شخصی بده که بگم بهت و نکته آخر هم اینکه بچه ی من دوست نداره که عکسش تو مجله ها پخش بشه، بهش چندتا پیشنهاد بازی هم شد که خیلی خوب برخورد نکرد و همه ی کارگردانا هنوز هم دنبالش هستن ولی کیه که جواب مثبت بده، ولی چشم، حتما عکسش هم میزارم
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 4/16/2010, 10:41

ایا عکس همین مار که گذاشتی مال شما نیست
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/16/2010, 10:47

نه عارف جان
این عکس اگه مارش تو ایران باشه بالای یک میلیون تومن قیمتشه که فکر هم نمی کنم باشه چون واقعا طرح روی بدنش استثناییه !
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 4/16/2010, 11:57

سیامک خان من مدتی (البته بدور از چشم همه و در خفای کامل ) یک مار قرمز خوشگل رو نگهداشتم
خیلی خوشگل بود عین تو به مشکل غذا برخوردم من بهش گنجشک زنده ویا شکار شده .چند بار هم قورباغه و فقط یک بار هم موش دادم ولی همشون رو به اکراه می خورد تا اونجا که یادمه هر هفته به زور می خورد
ولی یکبار عین تو هم گوشت قرمز دادم ولی گرمش کرده بودم چون مارها از روی گرمای بدن شکارشون رو تشخیص میدهن ولی آون رو نخورد
عاقبت هم به علت مشکلات نگهداری ولش کردم تو طبیعت کلا حدود 2-3 ماه مهمون من بود
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 02:58

سلام مهدی جان
من اصلا از نظر غذا دادن کلی باهاش مشکل ندارم البته این حقیقت که غذا دادن به خزنده ها سخت هست رو انکار نمی کنم چون خودم قبلا یه آفتاب پرست داشتم که از ترس اینکه از گشنگی بمیره بردم پسش دادم چون به معنای واقعی کلمه هیچی نمی خورد و نمی دونم چه جوری اون چند روز رو زنده موند ولی مشکل من راجع مارمارین اینه که راستش دلم نمیاد این موشا رو بکشم و بعضی وقتا مجبورم به دوستام باج بدم که واسم موش یا همستر بکشن !! چون واقعا احساس بدی میشم با اینکار، شاید به قول تو دادن قورباغه و ماهی گزینه ی بهتری باشه که اون هم یه کم بابت طبع غذایی مارمارین می ترسم چون واقعا بدغذاس و اگه بیماری گوارشی یا چیزی شبیه این بگیره واقعا مکافات میشه و من به شخصه فکر می کنم از پس همچین مشکلی نمی تونم به راحتی بربیام، دلیلش هم اینه که همیشه به سلامتی حیوون خونگی خودم اهمیت میدم و الان تازه معنی این جمله رو درک می کنم که می گن نگهداری از جونده ها راحته !
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 4/17/2010, 04:06

عجب دوست جدید جالبی در فروم پیدا کردیم
نمیدان در ایام عید دوستان آن برنامه شبکه 3 ( گمان زیر ذره بین) را دیدند که یک آقایی درباره مارهای خونگیش صحبت میکرد و اونها را نشان میداد.
کلی هم حرفه ای بودند در مسائل مربوط به مارها و ...
در آخر هم نشان دادند چطور مارشون یک موش را زنده نوش جان کردند. تعجب
نکنه شما همان آقایی؟

اين مطلب آخرين بار توسط sahra1970 در 4/17/2010, 04:12 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 4/17/2010, 04:11

کشتن طعمه برای مار 229کشتن طعمه برای مار 229کشتن طعمه برای مار 229

آقا سیامک من تازه فهمیدم که مار پیتون از این مار های بزرگ است کشتن طعمه برای مار 229 توی گوگل سرچ کردم!!!!!!

شما چه جوری همچین چیزی را نگه میدارید؟ توی خونه یا ویواریوم ؟ اندازه اش الان چقدره؟ کشتن طعمه برای مار 297

بیرون هم میبرینش؟ کشتن طعمه برای مار Confused0078 کسانی که میان خونه تون نمیترسن؟ ناراحت
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 04:23

سلام مریم خانم
اول از همه بگم که خود پیتون ها هم انواع مختلف دارند و من که هیچی، جد بزرگم هم غلط میکنه پیتون شطرنجی نگه داره ولی ماری که من دارم تا 3 متر هم می تونه رشد کنه، البته من می خواستم آناکوندا بخرم که چند نفر منو ترسوندن ولی الآن کاملا حیوون آرومیه و بیرون بردن مار از خونه هم اصلا کار معقولی نیست چون مردم بدجوری نسبت به این حیوانات حالت دفاعی دارند ولی اگه دوست داشتین می تونم نشونتون بدم که این دوست من در مواردی حتی از لاک پشت شما هم آروم تره و بسیار حیوون دوست داشتنی هستش، فقط زیاد از مهمون خوشش نمیاد که اونم به ذاتش برمیگرده. مارمارین هم الان حدود یک متره ولی کاملا از نظر اندازه (حتی الان که سنش کمه) نسبت به King Snake بزرگتر و درشت تره و خیلی هم دستی تره

و صحرا خانم
من افراد زیادی رو تو همین تهران میشناسم که واقعا مارباز هستن و یکی از دوستای خودم آناکوندا نگه میداره که همین الان اندازش 5 متره !!! البته من توصیه نمی کنم که کسی آناکوندا نگه داره ولی بدونید که این مارهای Constrictor به هیچ وجه سمی نیستن و اون کسی هم که موش زنده بهش داده کاملا اشتباه کرده چون خود من دیده ام که موش مار رو کشته !
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 4/17/2010, 04:32

عشق در نگاه اول خیلی جالبه!!!!!!! عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول
من واقعا به شجاعتتون تبریک میگم رز مامارین تو خونه تون حرکت میکنه؟ یا توی ویوارومه؟
اگه بترسیم ممکنه خودش را دور دست یا گردن و ... منقبض کنه؟

1 سوال مار چجوری حرکت میکنه؟ چه نیروی اعمال میکنه و به چه وسیله ای به جلو میره؟

من دلم میخواد ببینم اما واقعا میترسم ناراحت شاید هم تفکر اشتباه ماست که بی جهت میترسیم.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/17/2010, 04:42

این که مار بخواد توی خونه راه بره زیاد ایده ی جالبی نیست ولی راستش چون خونه ی ما مجردیه من زیاد این کارو کردم اما باید تمام مدت حواسم بهش باشه، من راجع به مارها همین الان یه تاپیک دیگه ایجاد کردم که اگه دوست داشتی بخون و بعدا مطالب بیشتری میزارم ولی همینو بگم که اگه ببینیش عاشقش میشی و دیگه هم اینکه مارمارین یه ویواریوم داره که خیلی هم دوسش داره ولی من بعضی وقت می زارمش تو تراریوم چون مارها شناگران ماهری هستن (البته بیشتر مارهای منقبض شونده یا همون Constrictor). راجع به منقبض شدن هم اگه هیجان زده نشه خودشو اصلا سفت نمیکنه ولی به شکل عجیبی به خانما علاقه داره و تو دستو بال خانمها واسه خودش معلق می زنه در حالی که واسه آقایون از این حرکت های ژان گولر انجام نمیده البته انقباضش در حدی نیست که آسیب بزنه و کسی هم که اونو دستش میگیره باید مراقب باشه که اجازه نده مار خودشو به قسمتهای حیاتی بدن انسان مثل دور گردن حلقه کنه چون خدا به داد روزی برسه که یه مار Constrictor دور یه آدم حلقه بشه !!!!!
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة