گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

7 مسئله مهم در مورد خواب

4 مشترك

7 مسئله مهم در مورد خواب Empty 7 مسئله مهم در مورد خواب

پست من طرف فریده 4/12/2010, 17:12

1 - خواب؛ هر چه بیشتر، بهتر: كاش همین‌طور بود! ولی مطالعات نشان می‌دهد احتمال مرگ زودرس در آنهایی كه بیش از8 ‌ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند،بیشتر است. ‌

2 - خوش به حال فلانی، هنوز سرش به بالش نرسیده،خوابش می‌برد! ‌اتفاقا این نشان می‌‌دهد كه فلانی‌،خواب خوبی ندارد.این كه آدم هنوز سرش به بالش نرسیده خوابش ‌ببرد، یكی از نشانه‌های خواب‌آلودگی است كه باید تحت بررسی قرار بگیرد.مدت زمانی كه طول می‌كشد ‌تا خوابمان ببرد،نباید كمتر از 5 دقیقه یا بیشتر از30 دقیقه باشد.پزشكان،مقادیر كمتر و بیشتر از ‌این محدوده را غیرطبیعی می‌دانند.‌

3 - چقدر كم می‌خوابی! همه آدم‌ها حداقل به 8 ساعت خواب شبانه احتیاج دارند! ‌هیچ عدد قطعی و واحدی وجود ندارد كه بشود روی آن قسم خورد.میزان نیاز به خواب در افراد مختلف، ‌متفاوت است.به خودتان رجوع كنید، اگر حس می‌كنید كه هر روز بعدازظهر خسته و خواب‌آلود ‌می‌شوید، بدانید كه احتمالا الگوی خواب‌تان غلط است.‌

4 - چقدر زیاد می‌خوابی، نخبه‌ها فقط روزی 3،‌ 4 ساعت می‌خوابند! ‌شاید مارگارت تاچر و بیل كلینتون و چند نفر از مشاهیر هالیوودی جزء نخستین كسانی باشند كه رسانه‌های ‌غربی،درباره كم‌ خوابیدن آنها زیاد حرف زدند.اما واقعیت این است كه از نظر پزشكان، این قبیل افراد ‌معمولا عملكرد بهتری نسبت به سایرین ندارند. كم‌خوابی،سلامت شما را تهدید می‌‌كند و ‌تمركزتان را پایین می‌آورد. كم‌خوابی حتی می‌تواند بیمارتان كند و به سیستم ایمنی‌ شما آسیب ‌بزند.

‌5- من خوابم خوب است؛ فقط شب‌ها چند بار از خواب می‌پرم! ‌به چنین خوابی نمی‌گویند خواب خوب. خوابی خوب است كه تداوم مناسبی داشته باشد.بیدار شدن مكرر ‌در حین خواب از علائم شایع اختلال خواب است و بیشتر آنهایی كه شب‌ها بیش از یك بار از ‌خواب می‌پرند، به نوعی اختلال خواب دچارند.

6- كم‌‌خوابی فقط یك چاره دارد؛ قرص خواب! ‌‌ تاثیر داروهای خواب‌آور، كوتاه‌ مدت است و كم‌كم بدن به دارو عادت می‌كند و دیرتر به آن جواب می‌دهد. از ‌طرفی،اگر بدن به دارو عادت ‌كند؛ قطع آن اوضاع را بدتر می‌كند. پس برای درمان قطعی، فقط باید به پزشك ‌مراجعه كرد تا علت اصلی بی‌‌خوابی شناخته و درمان شود.

‌7- كم‌‌خوابی از آن دردهایی است كه چاره ندارد‌ و باید با آن ساخت! ‌اما توصیه‌های دیگری هم هست كه می‌تواند اوضاع خوابتان را رو به ‌راه كند: ‌پرهیز از نوشیدن چای،قهوه، نوشابه وخوردن شكلات در ساعات نزدیك به خواب. خودداری از مصرف غذاهای سنگین و كشیدن سیگار در ساعات نزدیك به خواب.‌رعایت نظم خواب؛ خوابیدن در یك ساعت ثابت، اختصاص دادن اتاق خواب به خوابیدن و اجتناب از كارهای ‌دیگری مثل تماشای تلویزیون و كار در آن اتاق ‌‌و بالاخره این كه اگر بیش از نیم ساعت در رختخواب ماندید و خوابتان نبرد و احساس خواب‌آلودگی هم ‌نكردید، باید از اتاق خواب خارج شوید وتا وقتی احساس خواب‌آلودگی نكرده‌اید،به رختخواب برنگردید
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

7 مسئله مهم در مورد خواب Empty رد: 7 مسئله مهم در مورد خواب

پست من طرف فرهاد 4/12/2010, 17:58

بسيار ممنون فريده خانم عزيز

من كه شديدا مشكل كم خوابي دارم رز رز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 4/12/2010, 18:03

خیلی جالب و مفید بود! واقعا تفکرات اشتباهی داشتم در این موارد متفکر:

ممنون فریده جون رز رز رز
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/12/2010, 18:04

توصیه های بالا رو اجرا کنید شاید مفید واقع بشه. در واقع وقتی از کار خسته بشین راحت تر می شه خوابید
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/12/2010, 18:04

خواهش می کنم مریم جون عشق رز
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 4/12/2010, 18:56

با اجازه فریده خانم گل
قابل توجه آقا فرهاد و دیگر دوستانی که مشکل ایشون را دارند

روش طبیعی که به بهتر خوابیدن شما کمک میکند

۱-منیزیم و کلسیم: هر دو باعث افزایش خواب میشوند و اگر با هم مصرف شوند هم اثر مضاعفی خواهند داشت. البته اگر کلسیم به تنهایی مصرف شود ممکن است یک سری از مشکلات قلبی را ایجاد کند که منیزم مانع از آن میشود. دریافت ۲۰۰ میلی گرم منیزیم (در صورت بروز اسهال دوز را کاهش دهید ) و ۶۰۰ میلی گرم کلسیم هر شب به داشتن خواب راحت کمک میکند.

۲- کاهو: اگر از اضطراب و سردرد های ناشی از آن رنج میبرید و یا دچار درد مفصل و عضلات هستید استفاده از کاهو را به شما توصیه میکنیم. کاهو باعث کاهش خستگی ناشی از کمبود استراحت و استرس میشود. مصرف ۳۰ تا ۱۲۰ میلی گرم مکمل حاوی عصاره کاهو قبل از رفتن به تخت خواب برای شما خواب راحتی را فراهم میکند.

۳-گیاه رازک : در بهبود اضطراب و بی خوابی موثر است. مصرف ۳۰ تا ۱۲۰ میلی گرم مکمل حاوی عصاره رازک توصیه میشود.

۴- گیاه اسطوخودوس: تحقیقات اثر شگفت انگیز این گیاه را در ایجاد آرامش اثبات کرده اند. قبل از خواب با اسپری کردن عطر این گیاه روی بالشتان خواب راحتی را تجربه کنید.

۵- ملاتونین: هورمون کنترل کننده خواب می باشد، پس بدون شک میتواند خواب را افزایش دهد. در برخی از تحقیقات مصرف دوز بالای آن پیشنهاد شده اما برخی دیگر دوز کمتر را اثر بخش تر دانسته اند. همچنین دوز زیاد آن اثر سمی خواهد داشت و ریسک ابتلا به افسردگی را افزایش میدهد. دریافت ۰٫۳ تا ۰٫۵ میلی گرم قبل از خواب توصیه میشود.

۶- یوگا و مدیتیشن: انجام حرکات یوگا کششی ومدیتیشن، چشمها را ۵ تا ۱۰ دقیقه ببندید و به هیچ چیز فکر نکنید به جز تنفستان.

۷-تانین: این اسید آمینه در چای سبز وجود داشته و عامل آرامش و خواب عمیق شبانه است.

۸-والرین (Valerian): یکی از مهم ترین و معمول ترین روشهاست که باعث افزایش خواب عمیق و بهبود کیفیت خواب میشود. اثر آن در مصرف طولانی مدت بیشتر خواهد بود. یک استثناء وجود دارد و آن این است که در۱۰% از افراد برعکس عمل کرده و هوشیاری را بیشتر میکند.

به هر حال مصرف ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلی گرم از آن قبل از خواب توصیه شده است.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 4/13/2010, 01:04

ممنون مريم خانم عزيز

والرين مصرف بكنم ببينم چي ميشه

خيلي خيلي ممنون
رز رز رز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/13/2010, 01:44

با این تفاصیل که شما گفتید منم مشکل دارم چون زیاد می خوابم مخصوصا اگه تعطیل باشم 7 مسئله مهم در مورد خواب Meditationf
به نظر شما باید خوابمو کم کنم؟ متفکر:
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/14/2010, 12:41

مرسی ریم جون بایت توضیحات

الهام جون خواب زیاد در روزهای تعطیل به دلیل خستگی شدید در روزهای هفته اس و فکر می کنم همه همین مشکل رو دارن
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة