گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نكته مهم هنگام جابجايي گوش قرمز

+7
Hamed
فریده
maryam.m
Farshad.roger
alegria
الهام
نگين
11 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

نكته مهم هنگام جابجايي گوش قرمز Empty نكته مهم هنگام جابجايي گوش قرمز

پست من طرف نگين 4/7/2010, 10:19

دوستان براي جابجايي گوش قرمز (بخصوص خيلي كوچك و زير يكسال) به هيچ وجه آب داخل ظرف مورد نظر نريزيد،امروز من لاك پشتهام رو در ظرفي كه آب بسيار كمي داشت و تنها لبه لاك رو گرفته بود،دكتر بردم. يكيشون (كه البته مشكل تنفسي هم داشت)مرد. طبق گفته دكتر معماريان،آب داخل ريه اش شده و باعث مرگش شد. ناراحت

دوست قبل از من هم اين خطا رو كرده بود و لاكي سرحالش زير دستگاه اكسيژن رفت و تا وقتي كه من پيشش بودم، بي حركت بود و با دهان نفس ميكشيد.
نگين
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نكته مهم هنگام جابجايي گوش قرمز Empty رد: نكته مهم هنگام جابجايي گوش قرمز

پست من طرف الهام 4/7/2010, 10:28

نگین جون لاکی من هنوز بی حاله ولی فکر کنم مشکلش قبل از این بوجود اومده و امروز با اینکارم بدتر شده نازگلم رو آوردم خونه گذاشتمش زیر لامپ خوابیده ناراحت
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف نگين 4/7/2010, 13:10

ميذاري آبش حداقل 24 ساعت بمونه تا كلرش بپره؟
غذا چي ميخوره؟
نگين
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/7/2010, 13:36

آره میذارم غذا نمی خوره از روزی که خریدمش نخورده نمی دونم دوام میاره یا نه
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف alegria 4/7/2010, 13:58

الهام جان .مشکل من و تو یکسان است. یکی کمک کنه!
alegria
alegria
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف alegria 4/7/2010, 13:59

واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی من فهمیدم لاکیم چی شده!
alegria
alegria
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/7/2010, 14:04

الهام خانوم رفتین دکتر چی گفتن؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف نگين 4/7/2010, 15:30

آخه ...... الهام جون شايد با داروهايي كه امروز گرفتي شرايطش بهتر بشه :m/: اميدوار باش
نگين
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 4/7/2010, 15:32

maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/8/2010, 02:15

آره دیروز بخاطر اشتباه من اون طفل معصوم از بین رفت دیشب خیلی شب بدی بود اینقد گریه کردم براش تا خوابم برد وقتی یادش می افتم که چه جوری تو شیشه آب دست و پا میزد که درش بیارمو من نمی فهمیدم که داره خفه میشه دیوونه میشم بچه ها کاش قبل از خریدنش تمام این نکات مهم گفته بشه آخه وقتی خریدمش فروشنده تو مشمایی که دستم داد آب ریخته بود منم فکر می کردم همیشه باید اینکارو بکنم دلم می خواد این فروشنده های نامردو همون جوری که باعث مرگ این حیوونای بیگناه میشن خفه کنم ناراحت
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/8/2010, 02:19

لاکی من مشکل تنفسی داشت خمیازه های مداوم و طولانی طفلکی دیروز رفت زیر اکسیژن ولی دیر شده بود بچه ها تورو خدا وقتی لاکی هاتون بی حال میشن حواستون باشه که آب نره تو ریه هاشون جاشونم گرمتر کنید که سرما نخورن دکتر اینا رو گفت یه شربتم واسه عفونت ریه ش داد که دیگه دیر شده بود البته اشتباه منم مزید بر علت بود وگرنه لاکی نمی مرد. عاشق لاک پشت
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/8/2010, 05:51

الهام جون خیلی سخته تحملش اما کاری نمی شه کرد چون رفته.
همسرم دو تا لاکی خیلی کوچیک برام خریده. البته من کول، برایان، مانیکا، دو تا لاکی جدید پیتر و دایانا و میشل رو به خاطر اینکه بعضی وقتها چشمش مشکل دار می شه رو شبها توی این سبدهای مسافرتی می ذارم تا بخوابن. البته زیرشون رو پشم شیشه گذاشتم و روش یک حوله انداختم تا داخل دهانشون نره. و یک مقداری هم پشم شیشه رو مثل یک پتو در داخل پارچه دوختم که روشون میاندازم. برای حمل لاکی به این روش عمل کنید. توی یک ظرف از این سبدهای مسافرتی جای مناسبی براش تهیه کنید.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Hamed 4/14/2010, 14:35

سلام من هم به خاطر جابجا کردن لاک پشتم نزدیک بود اون رو از دست بدم ولی خدا رو شکر داره بهتر میشه
Hamed
Hamed
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف سنگي 4/25/2010, 07:01

عزيزم شما به خاطر ناآگاهي تون و گوش دادن به حرف فروشنده ها اون لاك پشت نازنين رو به کشتن دادیین ، اونوقت به فروشنده ها ناسزا مي گين .
سنگي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/25/2010, 07:16

سنگی
فروشنده ها هیچ اطلاعی از نحوه نگهداری لاک پشت یا سایر حیوانات ندارن پس لطفاً از فروشنده ها دفاع نکنید.

نمونه اش لاک پشتی که خریدم لاکش نرم نرم بود و با مراقبت های من و با خوراندن ماهی و کف دریا و آکوآفین الان سر پا شده. پس فروشنده ها هیچی در مورد لاک پشت ها نمی دونن. چون به من می گفت دو هفته یک بار جگر مرغ رو بپز پودرش کن و تو تو آب بریز. اینا زیاد غذا نمی خورن. نمی دونست که من 8 تا لاکی یکی ار یکی بزرگتر دارم و می دونم چطوری باید نگهش دارم. می گفت خشکی، خشکی واسه چی مگه لاک پشت خشکی می خواد. پس تو رو خدا از فروشنده ها دفاع نکنید که من یکی حسابی عصبی می شم
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف سنگي 4/25/2010, 07:49

سركار خانم من از فروشنده ها دفاع نمي كنم ولي بهشون فحش هم نمي دم چون اونها دنبال كاسبي خودشون هستند . اون فروشنده لاك پشت را با هدف كسب سود خريده و به شما فروخته هدف شما از خريد چي بوده ؟ اون ممكنه يه لاك پشت مريض و نحيفو بتونه به راحتي بفروشه ولي مطمئنم شما ابدا حاضر نيستيد قبل از اينكه خوب بشه اونو مثلا دست يه آدم بي تجربه بسپاريد . به قول يكي از دوستان ، ما در قبال حيواناتي كه نگهداري مي كنيم مسئول هستيم . زندگي يه موجود زنده در دست ماست و اگه ابتدايي ترين مسائل را ندونيم واقعا جاي سوال داره . نبايد با اين مسائل به صورت احساسي برخورد كرد . شما لاك پشت هاتون وقتي مي ميرن گريه مي كنيد من وقتي بعضي از مطالب دوستان را مي خونم اشكم در مياد . يكي نوشته : وقتي اولين لاك پشتش مرده گريه كرده ولي وقتي دومي مرده زياد ناراحت نشده . اين يعني چي ؟
سنگي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/25/2010, 08:48

فروشنده ها...هیچی از لاک پشت نمیدونن حتی اسمش هم بلد نیستن و فقط به پول فکر میکنن که لاک پشت 2 سانتی رو میفروشن و بله مردم هم خبر ندارن اکثرا و باعث مرگ خیوان میشن اما 80% لاکپشت ها مریض فروخته میشن که دلیلش فروشنده های بی سواد و نا اگاه هستن!!!!!!!!
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/25/2010, 09:28

جناب سنگی
خوبه یک روز ما انسانها رو هم مثل حیوانات غذا بهمون ندن و تو شرایط بد نگهمون دارن و بعد از اینکه مریض شدیم ما رو بفروشن. هیچ انسانی حق نداره یک حیوون بی زبونی مثل لاک پشت های بدبخت رو که اصلاً در موقع درد هم نمی تونن صدایی در بیارن رو برای تجارت و سوء استفاده مالی استفاده کنه.

من به شخصه افتخار نگهداری از 5 لاک پشت مریض رو داشتم که بعد از مداوا باز هم پیش خودم نگهشون داشتم. من 9 تا لاک پشت داشتم که بعد از اینکه بزرگ شدن واگذارشون کردم. در حال حاضر هم 8 تا لاک پشت در سایزهای مختلف دارم که شامل اون 5 لاک پشت مریض هم می شه.

فروشنده ای در آکواریویم زیر آب واقع در خیابان ستارخان، یکم دریان نو، پاساژ مفید، طبقه فضای سبز، واحد 10 به حرف من که گفتم این لاک پشتها رو در یک ظرف شیشه ای کوچک بدون آب و خشکی نگه داشته اید و اینها هم خشکی احتیاج دارن هم آب و حال همشون بده چنان خندید که اگه ادب اجازه می داد چنان می زدم توی دهنش که دیگه نتونه به کسی بخنده.
شما چی فکر می کنین؟ من مثل یه آدم داشتم باهاش صحبت می کردم و ازش حسابی خرید کرده بودم اما در قبال حرف من فقط خنده رو تحویل داد.
این فقط یک نمونه بود اگه حیوونی رو می خوان بفروشن و سود ببرن حداقل شرایط ساده زندگی رو برای حیوون تامین کنن

من اگه روزی صاحب منصبی بشم تمام کسانی رو که با حیوانات بد رفتاری می کنن و از اونها سودجویی می کنن رو به اشد مجازات می رسونم.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف سنگي 4/25/2010, 12:13

دوستان عزيز احتمالا الان شما فكر مي كنيد من يا فروشنده هستم و يا طرفدار فروشنده ها . هيچ كدوم اينها نيست .فريده جان بهتره شما يه بار ديگه متن الهام عزيز را بخونيد ايشون نوشتند: وقتي لاك پشت را خريدم فروشنده اونو تو نايلوني كه توش آب بود گذاشت منهم فكر كردم كه هميشه بايد اينطوري باشه .ايشون فكر كردند فروشنده چيزي بهشون نگفته و به خاطر اين اشتباه كه هيچ عمدي هم توش نبوده يه اتفاق ناگوار افتاده و مقصر هم يه نفر ديگه شناخته شده .بحث من اين بود كه اگر چه پيدا كردن مقصر هيچ دردي را دوا نمي كنه ولي بهتره يه كم عميق تر به اتفاقات نگاه كنيم .وقتي ما يه لاك پشت مي خريم يعني صلاحيت نگهداري شو داريم مثل يه مادر و پدر . فروشنده نا آگاه ما چي ؟ بعضي از دوستان واقعا با آگاهي كامل اين كارو مي كنن و اين باعث خوشحاليه مثل آقاي هورين عزيز ( اگه اسمشونو اشتباه ننوشته باشم ) .همين كتاب نگهداري از لاك پشت ها خيلي كمك مي كنه .
فريده عزيز به شما به خاطر افتخاراتي كه كسب كرديد و همينطور تعصبي كه نسبت به حيوانات داريد تبريك مي گم .
فرهاد جان از شما هم به خاطر دقت نظر و پيام مهمي كه داديد ممنون هستم . " فروشنده ها بي سواد و ناآگاه هستند " پس ما با آگاهي از حيوانات مراقبت كنيم . گناه دارند به خدا
همگي موفق باشيد .
سنگي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/25/2010, 13:05

ناراحت

اين مطلب آخرين بار توسط Elham s در 4/25/2010, 13:39 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 4/25/2010, 13:08

منم به تعطیلات عید برخوردم که نتونستم زودتر ببرمش دکتر خدا میدونه همه سعیمو کردم اما این حرفای شما باز اعصابمو بهم ریخت ناراحت میدونم گناهکارم اما ناآگاهانه بود عمدی نبود.
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 4/25/2010, 13:19

لطفا خارج از موضوع تاپیک پست نزده و از اظهار نظر شخصی نسبت به دیگر کاربران خودداری کنید.. تشکر.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 4/25/2010, 16:57

دوستان خوبم این مشکل هم مشکل خریداران حیوانات خانگی و هم فروشنده هاست.

فریده جان اگر شما جای من بودید و هر هفته با صدها نفر که علاوه بر ظلمی به حیوانات بیچاره می کنند تازه حرف شما را نیز قبول نمی کنند چکار می کردید؟ فکر کنم باید بوکسر باشم بتوانم به همه این مشکل را بفهمانم اشاره

با درود و تشکر
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/26/2010, 08:11

آقای دکتر فکر می کنم اعصاب شما از فولاده. براتون آرزوی صبر و موفقیت می کنم.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 4/26/2010, 09:02

فریده خام عزیز ، با اوضاع فعلی ، هر کسی با حبوانات سروکار داشته باشه و اعصابش از فولاد نباشه ، تعجب داره! خیلی خوشحال
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة