گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ده گام برای گیاهخوار شدن

3 مشترك

ده گام برای گیاهخوار شدن Empty ده گام برای گیاهخوار شدن

پست من طرف ایران دوست 3/13/2010, 06:09

ده گام برای گیاهخوار شدن

ده گام برای گیاهخوار شدن V6t2vpwcnq050l1u5550

گیاهخواری می تواند بیش از % 50 از مصارف نفت و آب آمریکا را متوقف کند. رژیم گوشت خواری موجب ایجاد گرسنگی جهانی شده و اولین دلیل نابودی جنگلهاست. اتخاذ تصمیمی مبنی بر روش زندگی سبز می تواند علاوه بر بهبود زندگی دیگران در جهان، بر سلامتی شما نیز بیفزاید.

گام اول:

برای اجتناب از میل شدید به غذاهای گوشتی، می توانید از مواد جایگزین گوشت استفاده کنید. مثلاً غذاهایی که از سویا و غلات و محصولات گیاهی درست شده اند. خوردن غذای سالم می تواند برای جهان خوب بوده و مفرح و خوشمزه باشد.

گام دوم:

به جای شیرهای هورمونی گاو، از شیر سویا با طعم های مختلف استفاده نمایید. اگر نگران کلسیم کافی هستید، از سبزیجات برگ دار استفاده کنید و تمرینات ورزشی نیز انجام دهید. ورزش و یک رژیم گیاهی بدون لبنیات نیز، از پوکی استخوانها جلوگیری می کند. کلم برگ و برگهای آن را بخار پز کنید و با مقداری لیموی تازه نوش جان فرمایید. از آنجا که مردم چین، از شیر گاو استفاده نمی کنند، دچار پوکی استخوان نمی شوند؛ در واقع آنها برای پوکی استخوان، کلمه ای در زبان خود ندارند.

گام سوم:

اگر از محصولات حیوانی استفاده می کنید، از آنهایی استفاده کنید که طبیعی هستند نه آنها که به طریق شیمیایی تولید می شوند.

گام چهارم:

از روغنهای سالم همچون آووکادو و آجیل ها در رژیم غذایی خود استفاده نمایید. تحقیقات نشان داده است که وقتی مردم در رژیم غذایی خود نیاز به گوشت را احساس می کنند، در واقع نیاز به چربی دارند نه نیاز به پروتئین.

گام پنجم:

میوه های خام و سبزیجات را به رژیم غذایی خود وارد کنید. غذاهای پخته شده عاری از آنزیمهای ضروری برای هضم، هستند. سعی کنید سالاد بخورید و با استفاده از سس های سالم همچون سرکه و روغن زیتون به آن طعم ببخشید.

گام ششم:

کتابهایی درباره آشپزی گیاهی و انواع سالاد ها تهیه کنید.

گام هفتم:

غذاهای بین المللی را نیز بشناسید. گوشت را کنار بگذارید و به بررسی دنیای غذاهای گیاهی شیرین و خوشمزه و خوش طعم بپردازید تا در سفره خود، غذاهایی از دیگر نقاط جهان نیز داشته باشید. تهیه هر غذا را به یک ماجراجویی تبدیل کنید نه یک کار سخت. سعی کنید طعم غذاها را در یابید نه اینکه آنها را آنچنان ببلعید که انگار می خواهید یک فضای خالی در شکم تان را پر کنید. از هر لحظه غذاخوردن خود لذت ببرید.

گام هشتم:

در همه کارهای خود مهربان باشید. اگر می خواهید در یابید که چطور 6 بیلیون حیوان در سال در دامداری ها رنج می کشند، لطفاً از کشتارگاه ها و دامداری ها دیدن نمایید.

گام نهم:

در انرژی صرفه جویی کنید و در فعالیتهای مربوط به آن شرکت نمایید. دفاتر مربوط به این امور را توجیه نمایید. نامه بنویسید و همکاری کنید. از آنها بخواهید تا مسیرهای دوچرخه سواری ایمنی برای شما بسازند،

و حمل و نقل عمومی را بهبود بخشند و مشوقی برای استفاده به صرفه انرژی در خانه ها باشند.

گام دهم:

پیاده روی کنید، دوچرخه برانید و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ده گام برای گیاهخوار شدن Empty رد: ده گام برای گیاهخوار شدن

پست من طرف فرهاد 3/13/2010, 09:22

من خيلي دوست دارم گياه خوار كامل بشم و حدودا 3 ماه ميشه كه حدود 90 % از غذاهاي گوشتي كم كردم .واقعا دوست ندارم يه حيوون مظلوم بخاطر غذاي من كشته بشه اونم بطرز وحشيانه

ضمنا تخم مرغ هم جزو غذاهاي گوشتخواري محسوب ميشه ؟؟

شيريني چي ؟(چون توش تخم مرغ داره )
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

ده گام برای گیاهخوار شدن Empty رد: ده گام برای گیاهخوار شدن

پست من طرف niloofar20 3/13/2010, 10:15

آقا فرهاد ما چند نوع گیاهخوار داریم اگه شما تخم مرغ و لبنیات استفاده میکنید و فقط گوشت و وسایلی که از پوست حیوانات تهیه میشه رو استفاده نمی کنید ، جزو گروه Lacto Ovo Vegan هستید. منم جزو همین گروهم. کسانی که نه گوشت میخورن و نه لبنیات و تخم مرغ و عسل Vegan گفته میشند. و هیچ خوراکی که داخلش از این مواد استفاده شده رو مصرف نمیکنند(مثل شیرینی) این گروه معتقدند برای خوردن لبنیات و تخم مرغ با دخالت در زندگی حیوانات اونارو آزار میدیم. :m/:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة