گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تغذیه لاکپشت با ماهی خوراک (ماهی های کوچک مانند گوپی و مولی و لارو)

+55
majid.r
mahtab o lakiyash
Ati
مجيد
parsa111
marzieh
مونا
mahbod
شيما
niloofar20
MiladicA
im_213
arefkarimzadeh
masi
motahhareh
sara_b211
byasini
Paris
پیام
kimia
محیا
Alireza
kiana
Saeid
medusa
محمد
abtin3
ilovemyturtle
N@zanin
spider
naziii
maria alexio
mahsa
شرزاد
mina-b
Foad
snake_eater
farzad
pareparvaz51
apb
Sahra
Ronia
مرضیه
farzadprogram
samir
لاکی
حسام
rain
Podunk
Koosha_Raisi
Alireza_Tiger
maryam.m
Dr. Iman Memarian
speedy
Farhat
59 مشترك

صفحه 3 از 12 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  الصفحة التالية

تغذیه لاکپشت با ماهی خوراک (ماهی های کوچک مانند گوپی و مولی و لارو) - صفحة 3 Empty رد: تغذیه لاکپشت با ماهی خوراک (ماهی های کوچک مانند گوپی و مولی و لارو)

پست من طرف farzadprogram 5/18/2009, 03:23

ببخشید این ماهی ها چی میخورن .
من چی بهشون بدم ؟
farzadprogram
farzadprogram
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تغذیه لاکپشت با ماهی خوراک (ماهی های کوچک مانند گوپی و مولی و لارو) - صفحة 3 Empty رد: تغذیه لاکپشت با ماهی خوراک (ماهی های کوچک مانند گوپی و مولی و لارو)

پست من طرف apb 5/18/2009, 04:00

انواع غذاهای پولکی مه در لایه لای انگشتان درست ، پودر شده باشند. بهترین غذای پولکی که در ماهیران باغ فردوس پیدا می شه : Tetra Varieti می باشد که حاوی 4 نوع پواکی مختف برای رشد و رنگ و تقویت و ... می باشد. اکسیژن دهی و فیلتراسیون برای این تراکم بالا ضروریست ، وگرنه... ناراحت
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 5/18/2009, 11:55

من چند روز پیش 2 تا گوپی نر و ماده خریدم امروزم بچه دار شدن 2 تا از بچه هاشونم دادم به اگنس که بخوره جالبه چون بدون امکانات آکواریوم زود تکثیر می شن. کسی راجع به ماهیایی که لینک عکسشونو گذاشتم نمی دونه؟
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 5/18/2009, 22:33

دوستان من دیگه نمی دونم به نیما چی بدم کمک
ماهی زبرا براش خریدم اما بچم انقدر با محبته که باهاش دوست شد. D\'oh
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/19/2009, 04:09

کمی گشنگی طمعش رو برمی امگیزه تا دوستا و هم بازیای کوچولوش رو بخوزه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 6/12/2009, 11:22

با سلام
در بين ماهيهاي خوراك در آكواريوم فروشي ها ماهيهاي مرده هم وجود داره با اين وجود اشكالي نداره لاك پشتها ماهي هاي زنده رو بخورن يا اينكه ممكنه تمام ماهي ها بيمار باشن ؟ اگه بيمار باشن با آب نمك 10% ضدعفوني ميشن ؟ متفکر: براي هر لاك پشت يه ماهي كافيه ؟ لاك پشتهاي زير يك سال و بالاي يك سال چند روز در هفته بايد ماهي بخورن ؟ اصلا" دوست ندارم ماهي هاي بيچاره رو به عنوان غذاي لاك پشت استفاده كنم اما سلامتي لاك پشتها واجب تره . گریه
با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 6/12/2009, 13:16

احتمال بیمار بودن همه ماهی ها هست ، ولی معمولا به عات تراکم بالایی که نگهداری می شوند ، تلفات می دهند. - بستگی به توع بیماریشون داره. - آقای دکتر گفتن در مودر غذاهای طبیعی هر چفدر خورد بدهید ، مشکلی پیش نمی آید. - من هم در مورد آخر با شما هم نظرم ، دلم نمیاد ماهی های دست پروده خود مرو بدهم ، ولی اگه تراکم اینها هم بالا بره ، با وجود رسیدگی ریاد ف تلفات سنگیتی رو به هر صورت یه موقع خواهم داشت ، پس شاید بهتر باشه من هم هر چند وفت یه بار از پیرهاشون دل ببرم.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 6/12/2009, 14:04

از پاسخ شما سپاسگزارم
با اينكه به توصيه فروشنده ماهي ها رو در يخچال نگهداشتم نمي دونم چرا در عرض سه ساعت 6 تا تلفات داشتن ؟ فكر نكنم تا صبح زنده بمونن با توجه به اين موضوع اشكالي نداره لاك پشتها ماهي ها رو بخورن البته اگه بقيه زنده بمونن ؟ لاك پشتهام نميرن يه وقت گریه مثل اينكه بايد برم سراغ مولي و كوپي ، بايد روزي 4 تا كوپي بخرم اما واقعا" نمي صرفه !!! ماهيهاي خوراك پلاسكو هم انقدر ضعيفن ؟ جاي ديگه اي هست كه ماهي هاي خوراك سالم داشته باشن ؟
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 6/12/2009, 16:39

ماهی خوراک ها هم مثل همه ماهی های دیگه نیاز به آب تمیز و بدون کلر دارند. اونهایی که مریضند و سریع می میرن نشون می ده آب مناسب تغذیه کافی و درست از جانب فروشنده نداشتند. علاوه بر این همه موجوداتی که آبشش دارن از اکسیژن موجود در آب استفاده می کنند و اینکه میگن بذارین تو یخچال برای اینه که اکسیژن کمتری نیاز داشته باشند. اون طفلکی ها هم تبدیل یه موجود نیمه زنده می شن که بدون غذا و اکسیژن تا یه مدتی بین این دنیا و اون دنیا معلق می مونه.
گذاشتن ماهی ها در یخچال رو من شخصاً به هیچ کس پیشنهاد نمی کنم واقعاً نمی دونم این فروشنده ها چرا می خوان ماهیایی که فروختن زودتر بمیرن تا شما دوباره ازشون بخرین؟!! واقعاً!
فرض کنین 2 تا ماهی توی تنگ آب دارین. فرداش می بینین کف تنگ شما کثیف شده ، رنگ آب هم کدر، و ماهیها بی حال. آب رو عوض می کنید و براشون غذا می ریزین بعد می بینین حالشون خوب شده و به همین ترتیب تا مدت ها زنده می مونن.
حالا تصور کنین 50 تا ماهی، تو یه ظرف، هر 2 ساعت نیاز به آب بی کلر جدید دارن که بتونن نفس بکشن.
ظرفشونو بزرگ کنید و براشون پمپ اکسیژن بذارین یا اگر فعلاً پمپ ندارین، 2 یا 3 تا ظرفشون کنید و اونها رو بگذارین تو یه جای نسبتاً خنک تر از محیط.( بیرون فکر کنم مناسب تر باشه) هر روز آبشونو عوض کنین و هر روز هم به اندازه کافی غذا بدین.
اگه خدا بخواد هشتاد درصدی تلفات کمتر می شه lol!
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف farzad 6/22/2009, 11:50

بازم يه زحمت دارم.اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشم لبخند ميشه بگيد كه به لاك پشت هاي گوش قرمز نوزاد و بالغ هر روز جند وعده غذا بديم؟
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 6/22/2009, 11:54

در هر روز به اندازه سر لاكپشت بدون احتساب گردن در 2 يا 1 وعده بايد داده شود
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/3/2009, 12:59

من این را در یک بخش دیگر هم نوشته بودم که من از این روش استفاده می کنم : سه تا ماهی مولی دارم ، 1 نر و دو تا ماده. وقتی بچه میارن بعضی بچه هاشون ( اکثرشون ) می میرن یا مرده و ناقص به دنیا می آیند که من آنها را به لاکی می دم. ولی هیچ وقت بچه های سالمشون را به لاکی نمی دم.
البته یکی از مولی های ماده هم مرد که اون را برای لاکی انداختم ولی اصلا دل نگاه کردنشو را نداشتم که این لاکی چه جوری می خورش و 1 ساعت بعد که مراجعه کردم هیچ چیز از ماهی مرده باقی نمانده بود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 7/3/2009, 13:07

آقای محمد فر خوش بحالتون چون نیمای من ماهی مرده رو بو می کرد و نمی خورد.(البته ماهی ای که از مریضی و خودش مرده)هر چند الان زنده رو هم نمی خوره
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mina-b 7/4/2009, 07:36

من هم مدتیه که به لاکی ماهی میدم...البته نه ماهیه زنده...ماهیهایی مثله شوریده یا بقیه ماهیایی که خودمون میخوریم.....البته اینجوری نیست که فقط ماهی بش بدم بعضی روزا از تعداد پلتهاش کم میکنم وبجای اون میزان کم شده ماهی بهش میدم ...اونهم ماهیا رو با اشتهای تمام میبلعه.....ولی احساس میکنم به ماهی معتاد شده!!!!دیگه پلت نمیخوره.....واسه ترک اعتیادش چکار کنم؟!!!!!!
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/4/2009, 07:41

آیا می شه این ماهی های مولی رو در یه آکواریوم با این ابعاد نگه داشت برای پرورش؟26*14*16
آخه اگه هر روز دو تا ماهی بخوان بخورن میشه روزی 2000 تومان و 1 ماه میشه 60000 ناراحت
خیلی خرجشون زیاد می شه...
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/5/2009, 05:22

آقای محمد فر شما با بچه های سالمشون چی کار میکنین؟؟ متفکر:
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/5/2009, 13:29

ما که هنوز نفهمیدیم چطور بچه قزل آلای زنده یا مرده خوبه ولی گوشت ماهی بالغ که برای خوراک میخریم خوب نیست. سوال
فکر میکنم منظور آقای دکتر ارضای نیاز به شکار لاک پشت هاست.چون ذاتا اینها شکارچی هستند.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/5/2009, 14:25

صحرا جان آقای دکتر واسه همین گفتن لاشه کامل جون لاشه کامل شامل استخوان و اندام داخلی ماهی می شه که تمام نیازهای لاک پشت رو تامین می کنه.اقای دکترم به فکر سلامت لاک پشت ها هستند اشاره
اما اگر از ماهی قزل آلا استفاده کنید فقط گوشت اونو بهش می دید که شامل پروتئین بیشتری هستش....
اگه جایی اشتباه کردم دوستان اصلاح کنند :s/:
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/6/2009, 05:19

دقیقا آقای دکتر خودشون گفتن باید لاشه کامل ماهیرو بخورن.
من بهشون گفتم دلم نمیاد ماهی بدم اما آقای دکتر گفتن شما یه حیوون شکارچی رو آوردین تو اسارت باید نیازهاشو برآورده کنین و دلتون واسه ماهی نسوزه.
گفتن گوپی بزرگ هم میشه داد ولی خب گوپی ها خیلی خوشگلن من دلم نمیاد.
من هنوز بهشون ماهی ندادم البته خدا کنه که آقای دکتر نخونن که بچه ماهی ندادم بهشون چون این دفعه آخری خیلی اصرار داشتن که ماهی بخورن تا نرمی استخون و پف چشماشون خوب شه
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/6/2009, 06:33

با سلام

دوستان خوب من، اینجانب به عنوان یک دامپزشک وظیفه کمک به سلامتی حیوانات را دارم و تمامی حیوانات را عاشقانه دوست دارم و همیشه تمام تلاشم را برای کمک به حیوانات انجام دادم و بازهم انجام خواهم داد. برخی از مواقع دوست داشتم می توانستم ذهنیتم را به طور کامل به شما انتقال دهم ولی این امکان وجود ندارد. ضمن این که احساس شما دوستان را کاملا درک می کنم چند سوال از دوستانی که در باره استفاده از ماهی به صورت لاشه کامل ایراد می گیرند دارم:
1. آیا شما خود گیاه خوار (Vegetarian) هستید؟ این سوال را به این دلیل مطرح می کنم چون انسان می تواند به راحتی با انجام گیاه خواری از کشتن حیوانات اجتناب کند ولی این امر در مرد بسیاری از حیوانات عملی نیست و نمی تواند اجرا شود.
2. آیا اگر شما یک حیوان کاملا گوشتخوار و شکارچی مثل شیر را می خواهید در خانه نگهدارید می توانید مجبور به گیاهخواری کنید؟ اگر این کار را انجام دهید بزرگترین ظلم را در حق طبیعت و آن حیوان نموده اید و ضربه بزرگی به سلامتی آن حیوان زده اید، تنها به دلیل آن که می خواهید از بودن این حیوان در خانه لذت ببرید باید حیوان بیچاره یک عمر عذاب بکشد؟
3. غذاهای تجاری مخصوص گوش قرمز (پلتها) از چه موادی تشکیل شده اند؟ آیا هیچ ماهی یا موجود دیگری برای تهیه آنها کشته نشده؟ بله حتما این امر باید انجام شود تا یک غذای تجاری مناسب تولید شد. لازم به ذکر است که غذاهای تجاری که تا کنون برای لاکپشتهای گوش قرمز و کنار برکه ای ساخته شده اند هرگز جایگزین کاملی برای غذاهای طبیعی نیستند و حتی بهترین آنها می تواند در طولانی مدت مشکلات جبران ناپذیری ایجاد کند. این امر در رفرانسهای دامپزشکی به کرات ذکر شده و تجربیات ایجانب از مراجعات به کلینیک بر این امر صحه می گذارد. برای مثال عکسهای لاکپشت جناب محمد فر می تواند نمونه کوچکی از این مشکلات ایجاد شده علی رقم رعایت نکات نگهداری باشد، اگر لازم باشد صدها نمونه بسیار شدیدتر را می توانم مثال بزنم. بله کوشا جان بجز غذای طبیعی غذاهای دیگر (از جمله پلتها) هم می توانند باعث بزرگ شدن لاکپشت شوند شاید حتی رشد بسیار بیشتری ایجاد کنند ولی به چه قیمتی؟ بیماریهای متابولیکی متعدد کمبودهای جبران ناپذیر و عذاب دادن حیوانی که مجبور به زندگی در خانه کرده ایم!
لاکپشت گوش قرمز و سایر لاکپشتهای کنار برکه ای تا سن زیر یک سالگی صرفا شکارچی و گوشت خوار هستند و در حال حاضر غذاهای طبیعی (لارو ماهی، بچه ماهی، ماهیهای کوچک، حشرات و ...) هیچ جایگزینی برای لاکپشتهای کنار برکه ای ندارند. لازم به ذکر است گوشت ماهیهایی که انسان مصرف میکند نمی تواند جایگزین خوبی باشد و باید لاشه کامل استفاده شود.
خواهش می کنم با این احساس اشتباه حق زندگی سالم را از این حیوانات کوچک که در دست شما هستند نگیرید. چه از ماهیهای ناتوان چه از مرده ها و چه از زنده ها باید از غذای طبیعی استفاده شود.
اگر نکته ای وجود دارد که هنوز مبهم است و یا می توانید بنده را راهنمایی کنید که دلیل منطقی مخالفت شما چیست و چه پیشنهاد علمی و درستی دارید.

09122956918
02144332038

با تشکر فراوان
دکتر ایمان معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/6/2009, 08:54

برام خیلی عجیبه متفکر:
با وجود اینکه آقای دکتر دستور می دن مناسب ترین غذا، لارو ماهی، بچه ماهی، ماهی کوچک هست باز هم عده ای صحت گفتار ایشون رو نقض و به انکار حقیقت ماهی به عنوان بهترین غذا برای لاک پشت می پردازند. D\'oh
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/6/2009, 09:45

نظر ما مهمه یا نظر لاک پشت ها؟
من هر وقت به مارکی یک موجود زنده حتی یک حشره میدم کاملا احساس شادی اونو درک میکنم. اصلا اون روز خیلی سر حال تره.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/7/2009, 04:18

من یه سوال داشتم.خریدن ماهی های کوچولو یکم گرون تمام می شه اگه هزینشو بخواییم حساب کنیم و من فعلا شرایط پرورش ماهی ندارم.می خواستم بدونم اگه ماهی کلیکا بگریم و به جز کلش خوردش کنم بهشون بدم جای بچه ماهی رو می گیره؟
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف maria alexio 7/7/2009, 06:15

تا جایی که من تو این فروم خوندم موردی نداره
maria alexio
maria alexio
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maria alexio 7/7/2009, 06:16

ماهی کیلکا منهای سرش خوبه
maria alexio
maria alexio
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 12 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة