گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سیفون کردن آب

+5
mahsa
N@zanin
apb
Foad
speedy
9 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

سیفون کردن آب Empty سیفون کردن آب

پست من طرف speedy 4/8/2009, 12:21

لطفا اگه کسی اطلاعی داره از روش سیفون کردن آب با این وسایل ساکشن یا سیفون اینجا بگه تا همه استفاده کنن.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سیفون کردن آب Empty رد: سیفون کردن آب

پست من طرف Foad 4/8/2009, 12:54

من خودم از این وسیله استفاده می کنم ، البته یک شیلنگ بلندتر بهش وصل می کنم که آب را تا فاضلاب ببره !

سیفون کردن آب Aquarium-Sifon-RS

این مطلب از منبعی نا معلوم ( چون همه جا کپی شد کردن و معلوم نیست منبعش از کجاست :
این وسیله اسمش سیفون ساچمه ای هست. به کمک اون آب رو از آکواریوم خارج می کنند ولی استفاده اصلی آن بیرون کشیدن فضولات ته آکواریوم از لابه لای سنگ ها می باشد. قیمت آن 5000 تومان و در ساختمان پلاسکو و فروشگاه ماهیران و ... موجود میباشد.

توضیح قسمتهای موجود در شکل :
1. محل ورود آب است که بسیار خوب طراحی شده، هم می توان به راحتی اون رو لابه لای سنگ ها حرکت داد و هم در شنها فرو کرد، با شیارهایی که در لبه داره هیچوقت بر اثر چسبیدن به شنها یا ته آکواریوم جریان آب قطع نمی شود و آب از کنار شیارها رد شده و فشارش هم کم نخواهد شد.
2. این توری جهت جلوگیری از مکیده شدن احتمالی سنگها یا بچه ماهی و گیاه ها تعبیه شده.
3. در این قسمت ساچمه قرار داره که کارش جلوگیری از برگشتن اب به داخل آکواریوم در پایان کار است، چون معمولاً این آب با فضولات بسیار همراه است.
4. این قسمت نیز بسیار پرکاربرد است، جنس آن از پلاستیک سخت است ؛معمولاً در هنگام سیفون دقیقاً همین قسمت تا می خورد و در کار مشکل ایجاد می کرد، امّا در این محصول به خاطر جنس سختش دیگه تا نمیخورد.
ضمناً این لوله حکم دستۀ سیفون را دارد که به کمک آن به راحتی سر سیفون را در آکواریوم هدایت میکنید.
5. محل خروج آب.

نکته جالب درباره این سیفون ساچمه این هست که ساچمه آب را در مسیر شیلنگ یکطرفه میکند برای همین برای سیفون کردن شیلنگ رو میک نزنید کافیست فقط دو سه بار سیفون رو با سرعت به سمت ته اکواریوم حرکت بدین و به بالا بکشید اب تو شیلنگ جاری میشود،

اين مطلب آخرين بار توسط MohamadFar در 4/8/2009, 17:03 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 4/8/2009, 14:17

یه نوع سیفون دیگر نیز در بازر وجود داره:

این نوع سیفون یه قسمت فشاری دارد که با چند بار فشار دست آب به جریان می افتد(شماره2) ، به منظور جلوگیری از ورود سنگریزه و اجسام ریز ، یه قسمت آبکش مانند(شماره 4) سر آن وجود دارد که قابل باز شدن است.(در هنگام باز شدن فقط قسمت شماره 3 دیده می شود.)

ابتدا سر آبکش(شماره 4) را داخل آب قرار داده و قسمت فشاری(شماره 2) را فشار داده و قبل از ول کردن آن ، انگشت خود را در انتهای شلنگ(شماره 1) قرار دهید تا هیچ هوایی وارد شلنگ نشود و همان طور که انتهای شلنگ را گرفته اید ، قسمت فشاری را رها کنید تا موجب ورود آب به درون شلنگ شود(بر اثر مکش) ، سپس دستتان را برای 1 لحظه از انتهای شلنگ برداید و قسمت فشاری را سریعا فشرده کنید و مجدادا خیلی سریع دست خود را روی انتهای شلنگ قرار دهید و دوباره طبق همین روش قسمت فشاری را رها کنید و همین کار را چند بار پی در پی انجام دهید ، آب به جریان می افتد و از سر آبکش دار وارد شده و انتهی شلنگ خارج می شود ، برای جلوگیری زا خروج آب کافیست ، ابتدای شلنگ را از آب بیرون بیاورید ، جریان آب قطع خواهد شد.
سیفون کردن آب Image272

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 4/9/2009, 05:52 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف speedy 4/8/2009, 16:49

من سیفون سبز که جناب محمدفر معرفی کردن رو خریدم ولی هر کاری کردم آب رو خالی نکرد.طبق روشی هم که گفتین عمل کردم و شاید بیشتر از 30 بار تلاش کردم ولی نشد که نشد.

آخرش هم مجبور شدم یه سرش رو میک بزنم و هرچی آب لجن لاکپشت ها بود اومد تو دهنم :>#(:
همینجوری آبش رو خالی کردم

حالا نمیدونم دیگه باید چیکار کنم که بتونم از اون سیفون استفاده کنم کمک
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 4/8/2009, 17:11

خیلی راحت کار کردن باهاش ، اول تکونش بدین ، تو قسمت 3 ( با توجه به عکس ) تیله ای هست که باید حرکت کنه ، بعدش سطح لوله خروجی باید از سطح آب آکواریوم پایین تر باشه ، حالا باید در آب واردش کنید و به طور عمودی و سریع حرکتش بدین ، کمک آب بالا میاد و وقتی از لوله خارج شد دیگه لازم نیست تکان داده شود. برای منم دفعه اولش یکم پیچیده بود با اینکه تا آکواریومی ها دیده بودم طرز کارشو.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 4/9/2009, 05:43

البته یه موردی رو هم بگم ، در مورد اون سبز ها ، بیشر برای آکواریوم های بزرگتر و آب زیاد کاراریی خوبی دارند و اگه آکواریوم کوچک باشه ، خیلی نمی شه راحت باهاشون کار کرد.
راستی به هیبچ وجه آب لاک پشت ها را با دهان نکشید ، خیلی خطرنامک می تونه باشه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 7/30/2009, 14:44

آکواریوم من 70 در 30 در 40 هست. یه شیلنگ ساده خریدم به نظرتون با این شیلنگ ساده هم میشه راحت کار کرد؟
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 7/31/2009, 02:07

می شه ، ولی تجربه می خواهد ، باید سر شلنگ رو با دست مسدود و کنید (موفع کشیدن آب) ، به هیچ وجه شلنگ رو مک نزنید.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 8/1/2009, 13:48 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/31/2009, 13:40

من از اون که آقا پرهام گفتن دارم ولی خیلی سخته دیگه آخراش مچ دستم درد میگیره و ترجیح میدم با کاسه آب رو خالی کنم و اکثرا تراریوم رو میبرم تو حمام و میشورم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 7/31/2009, 14:15

یکی از دوستان در همین فروم بودن که روش جالبی رو پیشنهاد کردن و منم از اون موقع با این روش آب تراریوم رو سیفون میکنم.روش خیلی خیلی ساده و راحتیه و ظرف چند دقیقه آب تراریوم رو میتونین خالی کنین.

اول لاک پشت و بقیه ی وسایل مثل گیاهان مصنوعی و سنگ و مرجان و .... از تراریوم خارج کنین تا آشغال ها به اونا گیر نکنن و همشون کامل خارج شن
بعد شلنگ هوای فیلتر رو از سرش در بیارین.حالا فیلتر رو روشن کنین. حالا یک سر یه شلنگ معمولی رو به سر فیلتر بچسبونین تا آب داخل شلنگ جریان پیدا کنه.حالا میتونین شلنگ رو همه جای کف تراریوم بگردونین تا همه ی آشغال ها به همراه آب به راحتی و با فشار مناسب خارج شن
خیلی ساده است.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/1/2009, 06:50

من فیلتر ندارم که.
مجبورم هر 2 یا 3 روز آب رو کامل عوض کنم.از اون بیو فیلتر آقا پرهام هم سر در نیاوردم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/1/2009, 09:53

مهسا یه دونه بگیر ، منم نداشتم خیلی اذیت می شدم، الان که گرفتم خیلی راحتم. تو اگه فیلتر نداری ماهی گوپی هاتو چه جوری نگه میداری آب آکواریوم اونا رو که نمیشه کلا عوض کرد.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 8/1/2009, 13:50

از اون بیو فیلتر آقا پرهام هم سر در نیاوردم

خانم mahsa عزیز کجاش رو سر در نیاوردین ، بگویید من شخصا بهتون توضیح بدم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/2/2009, 07:33

کلا اینکه از کجا باید اون وسایل رو بگیرم؟
من در مورد آبزیان و وسایلشون کاملا ناشی هستم
بیو فیلتر آماده هم هست؟
نازنین جون شما از کجا خریدی؟
من گوپی ها رو تازه خریدم و فقط چند بار سیفون کردم یعنی با فیلتر بچه گوپی ها نمیرن تو فیلتر؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/2/2009, 14:08

از آکواریوم فروشی های معتبر.

برخی از فبلترهای اینترنال و تاپ فیلترها(ارزان) و فیلترهای اکسترنال سطلی(گران) بیوفیلتر هستند ، ولی دست ساز هم ارزان هست و هم کارایی فوق العاده بهتری دارد.

اگه انداره فیلتر متناسب با ابعاد آکواریوم باشد ، مشکلی ایجاد نخواهد شد.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 8/3/2009, 11:58 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف setareh 8/3/2009, 06:19

من چون آكواريومم كوچيكه هر بار لاكيرو در ميارم بعد آبشو عوض ميكنم
اشكالي نداره؟
setareh
setareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 8/3/2009, 07:25

نه به شرطی که آبی که می ریزید 24 مونده باشه...
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/3/2009, 13:16

ممنون از راهنماییتون آقا پرهام
یعنی من باید برم یه آکواریوم دیگه بگیرم وطرحی که شما گفتین رو پیاده کنم.اون سبدای پلاستیکی رو هم از آکواریوم فروشی تهیه کردین؟
ماهیران نواب این چیزا رو داره؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/4/2009, 06:17

از اون رو از پلاسکو فروشی تهیه کردم ، پلاستیک قابل حل شدن در آب نبوده و ماده ای به درون آب نمی ده.

ماهیران نواب هم برخی رو داره ، ساختمان پلاسکو بهتره.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 8/4/2009, 13:57 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/4/2009, 13:35

بازم ممنون
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف riahi58 9/1/2009, 02:22

من یه فیاتر اینترنال دارم ولی خیلی زود کثیف میشه. تغریبا باید هر دو روز یه بار دربیارم تمیز کنم!
چارش چیه؟ اکسترنال بگیرم؟
riahi58
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 9/1/2009, 05:49

تاپ فیلتر افتصادی تره و تمیز کردنش راحت تره ، بگه بتونید به بیوفیلتر دست ساز بسازید که از همه بهتره.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 2/12/2010, 14:30

سلام
من از این سیفون سبزه گرفتم امروز که سیفون کردم اب رو سریع که تکون دادم قسمتی که تیله داره جدا شد و تیله ول شد...چسبی که داشت خیلی بد بود
خودم چسب بزنم باز یا چکار کنم؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 2/13/2010, 04:59

کمک
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 2/13/2010, 07:20

Farshad.roger عزیز ، کاش از اون سبفون سبزا نمی گرفتین ، کاراریی اون سیفون هایی که للنگ بی رنگ(تقریبا سفید) دارند هیلی بعتره و خودشون به قسمت برای پکپ کردن آب به رنگ آبی هم دارند! سعی کنید با چسب آکواریوم درستش کنید و صبر تا خوب خشک شود ، درست شد که بهتر! نه فدای سرتون!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة