گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند

+2
maryam.m
Foad
6 مشترك

پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند Empty پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند

پست من طرف Foad 1/18/2010, 17:29

این مقاله جالب هم در مورد پرندگان است. من از وقتی تصویر عروس هلندی خانم ایران دوست را دیدم، عاشق این پرنده شدم.

پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند

متن اصلی: پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند Telegraphlogo4

پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند Bird

نتایج یافته‌های جدید دانشمندان شاید برای بسیاری از افراد جالب توجه باشد، چرا که آن‌ها در جریان تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که پرندگان از الگوی مشابه انسان‌ها برای خواندن اعداد استفاده می‌کنند.

محققان در جریان این مطالعات، عملکرد تعدادی از پرندگان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آن‌ها به پرندگان آموزش دادند که در میان چندین شی‌ء مختلف در یک ردیف، شی‌ء چهارم را انتخاب کنند. در صورت درست بودن جواب، به پرنده غذا داده می‌شد.

اشیاء در ابتدای کار در یک ردیف عمودی قرار داشتند. پس از آن که پرندگان موفق شدند شیء مورد نظر را با موفقیت انتخاب کنند، محققان این بار اشیاء را به صورت افقی قرار دادند.

نتایج آزمایش جالب بود. پرندگان، اشیاء را از چپ به راست می‌شمردند و جواب درست را انتخاب می‌کردند.

اما نتایج این تحقیق جالب به همینجا ختم نمی‌شود. این گروه از دانشمندان ایتالیایی همچنین می‌گویند قدرت یادگیری حیوانات پس از یک خواب خوب افزایش پیدا می‌کند، امری که در میان انسان‌ها مسئله‌ای نسبتاً بدیهی محسوب می‌شود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند Empty رد: پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند

پست من طرف maryam.m 1/18/2010, 18:00

ای جاااااااااااااااان رز
من خیلی از این خبرها خوشم میاد

مرسی جنابmohamadfar
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند Empty رد: پرندگان نیز اعداد را از چپ به راست می‌خوانند

پست من طرف محیا 2/8/2010, 06:55

خیلی جالب بود لبخند
مرسی ی ی ی ی
محیا
محیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 2/8/2010, 13:02

خیلی جالب بود
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/8/2010, 13:40

چه جالب .

اينم يكي ديگه از شگفتيهاي خلقت لبخند
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف cami_zebel 2/8/2010, 13:52

واقعاً چقدر جالب
متفکر:
cami_zebel
cami_zebel
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة