گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول

3 مشترك

گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول Empty گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول

پست من طرف niloofar20 1/1/2010, 16:53

گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول 4676576

صیادان برای شکار گنجشک ها از دامهای دوره ای استفاده میکنند. بدین شکل که معمولا صیادان برای شکار گنجشک یک مکان به خصوص را به عنوان قلمرو خود تعیین میکنند و برای مدتی معین در آن مکان مشخص دام خود را برای شکار میگسترانند. صیادان چند روز قبل از آماده کردن دام در منطقه مشخصی برای گنجشکها طعمه میگذارند. و آنها را به این مکان عادت میدهند. بعد از اینکه گنجشکهای آن منطقه زیاد شد اقدام به پهن کردن دام میکنند. دامها تورهای وسیعی به شکل 6 ضلعی هستند که بر روی زمین پهن میشوند. زمان لازم برای آماده و تنظیم کردن دام حدود 30 دقیقه است . پس از آماده شدن دام صیاد روی دام و طناب آن را با خاک استتار میکند و خود نیز در مکانی به نام کمینگاه منتظر میماند.
صیادان معمولا به طور متوسط روزانه 500 تا هزار گنجشک را شکار میکنند

هنگام فروش معمولا گنجشکها بدون سر فروخته میشوند . البته حدود یک پنجم مشتریها علاقه مند به خرید سر گنجشک نیز هستند.مشتریان هم پس از خرید ابتدا گنجشکها را شسته و به مدت چند دقیقه در آب میجوشانند تا مزه تلخ اولیه آنها ازبین برود. پس از جوشاندن آنها را در خورشت قیمه استفاده میکنند. یا آنها را با گوجه و پیاز فراوان سرخ کرده و به آن آب اضافه میکنند . البته بعضی ها هم ترجیح میدهند گنجشکها را کباب کنند.
علاقمندان به گوشت گنجشک آنقدر پرو پا قرص هستند که هر روز صبح تمام گنجشکها را از فروشندگان میخرند و بسیاری از اوقات اگر کسی نزدیک ظهر برای تهیه آنها اقدام کند با این پاسخ مواجه میشود : تمام شد
منبع:http://animalsattorney.blogfa.com
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول Empty رد: گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول

پست من طرف فریده 1/1/2010, 21:23

چه خبر فجیعی. واقعاً چطور دلشون می یاد حیوون به این زیبایی رو بکشند تعجب من سالها پیش یک گنجشک داشتم. اسمش جینا بود. از درخت افتاده بود از بچگیش من نگهش داشتم. مادرش رو نمی شناخت. چون نمی تونست پرواز کنه پنجره رو باز می ذاشتم و از اتاقم بیرون می رفتم تا مادرش بیاد پیشش. وای هنوزم دلم براش تنگ میشه.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول Empty رد: گزارشی تکاندهنده از شکار و فروش گنجشک در دزفول

پست من طرف ایران دوست 1/1/2010, 21:29

فریده جان گنجشک یا هر حیوان دیگه ای چه فرقی میکنه ناراحت
این آزار دهنده و زشت هست که ما بیهوده و فقط برای خوراک جان موجودات دیگه رو بگیریم
شکم پرستی برخی افراد موجب میشه که حتی به این حیوون هم رحم نکنن آخه این چقدر گوشت داره مگه؟
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/1/2010, 21:43

منم باهات موافقم. آخه این طفلک چقدر گوشت داره سوال
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/2/2010, 04:27

به نظر منم گنجشک با مرغ و گاو و گوسفند هیچ فرقی نداره. همشون جون دارن و زندگیشونو دوست دارن. چون ما شکار و خوردن گنجشک رو ندیدیم برامون یکم غیر عادیه در حالی که این مساله برای مردم دزفول کاملا عادی شده. یا مثلا در چین که خوردن گربه و مارماهی سوسک و .... یه مساله کاملا عادیه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة