گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انواع گیاهخواران

+4
Paris
Ronia
ایران دوست
niloofar20
8 مشترك

انواع گیاهخواران Empty انواع گیاهخواران

پست من طرف niloofar20 12/27/2009, 08:10

گیاهخواران به 4 دسته تقسیم میشوند:
vegans
1) گیاهخواران کامل که هیچ نوع گوشتی نمی خورند و از هیچ محصول حیوانی مانند شیر ، تخم مرغ ، عسل ، چرم ،ابریشم و پوست استفاده نمی کنند

lacto vegetarians
2) گیاهخواران لبنی یا lacto vegetarians که گوشت و تخم مرغ نمی خورند ولی از شیر و لبنیات و انواع گیاهان استفاده میکنند.

Ovo vegetarians
3) گیاهخواران تخم مرغی که گوشت و لبنیات نمی خورند ولی از تخم مرغ و انواع گیاهان استفاده میکنند

Lacto ovo vegetarians
4) گیاهخواران لبنی-تخم مرغی که گوشت نمی خورند ولی از شیر و تخم مرغ و انواع گیاهان استفاده میکنند.
البته هرکدام از گروههای بالا ممکن است خام گیاهخوار باشند. خام گیاهخواری یعنی تغذیه از گیاهانی که پخته نشده باشند. خام گیاهخواران معتقدند تنها غذای سالم و طبیعی انسان غذای گیاهی و خام است. چون در طبیعت همه موجودات غذای خود را به صورت خام مصرف میکنند. و تنها انسان است که غذای خود را میپزد. و به همین خاطر به انواع بیماریها مبتلا میشود. آنها معتقدند غذاها بعد از پخته شدن بیشتر خواص و آنزیمهای خود را از دست میدهند و از حالی طبیعی خود خارج میشوند. و ما فقط جسم بی خاصیتشان را به عنوان غذا مصرف می کنیم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

انواع گیاهخواران Empty رد: انواع گیاهخواران

پست من طرف ایران دوست 12/27/2009, 08:22

من لاکتو اوو هستم اما قصد دارم وگان شم...راستش هنوز تصمیم قطعیمو نگرفتم

اما یک سری مقاله خوندم که بیشتر مصمم شدم.
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 12/27/2009, 08:56

من نیمه گیاهخوار بودم یعنی یه سری از گوشتهارو به اصرار مادر و پدرم میخوردم ولی تصمیم گرفتم لاکتو اوو بشم و تا حالا موفق بودم.ولی از هیچ نوع پوست طبیعی استفاده نمیکنم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/30/2009, 07:38

چه عالی من سه دوست گیاه خوار در اینجا دارم. عشق اما هنوز از شما عقب ترم. نمی گذارن که!D\'oh فعلاً اگر بتونم لاکتو اوو بشم و به قتل نرسم! بقیه اش راحت تر به نظر میاد.
کمک
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 12/30/2009, 12:33

آره رونیا جون گیاهخوار شدن سخته چون خانواده خیلی سخت میگیرن. و فکر میکنن این کار واسه سلامتی خیلی ضرر داره . در صورتی که اینطوری نیست.
ولی خدارو شکر خونواده من از بچگیم به این قضیه عادت کردن و الان مشکلی ندارم :[-o<:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/30/2009, 15:05

البته گوشت ها رو خیلی وقته که کنار گذشتم ، نه به طور کامل هنوز ماهی رو نتونستم چون مشکل فقط خانواده نیست متاسفانه کل خاندان هست. ناراحت
اما موفق می شم، حتماً :\m/:
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 12/30/2009, 15:08

اوه پس کارت یکم سخت تر شد. ولی تو میتونی :cheers: من میدونم. لبخند
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Paris 12/30/2009, 16:29

من lacto vegetarians هستم

رونيا جان اصلا سخت نيست اگه ميخواي موفق شي اولش اصلا به كسي نگو كه داري گياه خوار ميشي !
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 12/30/2009, 16:37

آره پریسا راست میگه. اولش میتونی فقط تو مهمونیا ماهی بخوری . البته تو هر مهمونیی یه غذای جایگزین واسه ماهی هم هست دیگه.
من یه سوال واسم پیش اومد. تخم مرغ رو چرا نباید خورد؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Paris 12/30/2009, 16:55

نيلوفر جان به خاطر اينكه تخم مرغ هم يه موجوده و روزي جوجه ميشه !
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 12/30/2009, 17:02

ولی پریسا جان مرغها وقتی تخم میگذارند خیلی کم پیش میاد که روش بشینن و ازشون مواظبت کنن. فقط در یه فصل خاصی این اتفاق میافته و تا اونجایی که من میدونم به این حالت مرغ میگن کرچ شدن. در سایر موارد اگه تخم مرغ رو بر نداری یا خود مرغ اون رو میشکنه یا خراب میشه.
البته به این شک ندارم که انسان با دخالتهاش در همه موارد روند اصلی اون موضوع رو از بین برده. و اگر این موضوعی که گفتم اشتباه باشه یا تادیده بگیریمش حرف شما درسته و تخم مرغ هم یه موجود زندست.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Paris 12/30/2009, 17:08

درسته نيلوفر جان ، اما نظر من اينه كه تخم مرغ رو نخورم بالاخره جوجه از همون تخم به وجود مياد
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف enrique_bye 12/31/2009, 00:47

درود بر شما دوستان خوب گیاهخوارم و درود بر مهندس فروهش فر که این بخش را طراحی کردند و به اختصاص دادند.
من خوشبختانه بیش از3 ماه از وگانیستم می گذره. خدا رو شکر از لاکتو وجترینسیم از اول تیر شروع کردم و تا 25 شهریور لاکتو بودم و از اون مو قع تا حالا وگن هستم. امیدوارم روزی بتوانم ارگانیک وگن بشم چون به ندرت محصولات ارگانیک در ایران به غیر از بعضی روستاها پیدا می شه برای همین مجبورم که محصولات غیر ارگانیک هم بخورم.
توصیه من به نیلوفر و الناز و پریسای عزیزم اینه که هر چه سریع تر وگن شوید. در مورد تخم مرغ پریسا کاملاً درست می فرمایند و نباید خورده شود و من تحت فرمایشات استاد اعظم چینگ های این کار را در ابتدا کردم. راستی اگر به ماهواره دسترسی دارید اوقات فراغتتان را با شبکه جهانی سوپریم مستر پر کنید و به سخننان گران بهای استاد اعظممان گوش دهیم.
enrique_bye
enrique_bye
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 12/31/2009, 04:33

بله حرف شما کاملا درسته. از همین امروز سعی خودمو میکنم :m/:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 1/8/2010, 17:11

دوستان یه سوالی پیش اومده...عسل چرا نباید خورده شه؟! متفکر:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/9/2010, 01:23

عسل به خودی خود یک نوع دارو هستش. توی طب قرآنی که از اینترنت گرفتم برای درمان رماتیسم مفصلی توصیه شده روزی یک قاشق عسل در آب سرد حل بشه و ناشتا خورده بشه. بسیاری از بیماری ها رو دیدم که با عسل درمان می کنند البته عسل اصل که گرون قیمت تره نه این عسل هایی که توی فروشگاهها هستش
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 1/9/2010, 04:03

available404 گرامی وگان ها از هیچ نوع محصول حیوانی استفاده نمیکنن (لبنیات ، تخم مرغ، عسل و..) چون معتقد هستند این بهره بری از حیوانات همراه با خشونت و آزار حیوانات هست افزون بر این معتقدند این مواد نه تنها برای بدن سودی ندارند بلکه اثرات زیانباری هم دارند.

برای نمونه از لباسهایی که با پوست حیوانات تهیه شده اند به هیچ وجه استفاده نمیکنند.
البته این کار بسیار پسندیده و اخلاقیست چون من صحنه پوست کنی حیوانات را دیدم به شدت دگرگون شدم و تا چند روز حال خیلی بدی داشتم.
ایران دوست
ایران دوست

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/9/2010, 04:37

رژیم وگان به این خاطر از رژیم گیاهخواری سالم تر است که خطرات ناشی از مصرف محصولات لبنی را نیز شامل نمی شود.
محصولات لبنی حاوی چربی های اشباع شده و کلسترول می باشند.تحقیقی در سال 2007 که بر بزرگسالان 60 سال یا مسن تر انجام شد و در مجله امریکای " تغذیه درمانی" منتشر شد، کشف کرد که رژیمی با محصولات لبنی زیاد، احتمال بروز سرطان را تا % 300 افزایش میدهد.
کلسیم موجود در سبزیجات برگدار سبز بهتر از کلسیم موجود در لبنیات، جذب بدن میشود.
یک فنجان کلم یا شلغم تازه، 2 بسته جو پخته، دو سوم فنجان توفو یا بروکلی، هر کدام به اندازه یک فنجان شیر گاو، کلسیم دارد.

منبع: www.vegan.blogfa.com
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

انواع گیاهخواران Empty خام گیاهخواری چیست؟

پست من طرف niloofar20 2/23/2010, 10:45

خام گیاهخواری تغذیه با مواد خام گیاهی است که طبیعت آن را در برایر اشعه خورشید ساخته و پرداخته و در اختیار بشر قرار داده است. بدون این که دخالتی از نظر پختن ، حرارت دادن ، بو دادن و کنسرو کردن در آن بشود و یا فعل و انفعالاتی در آن انجام گردد تا در نتیجه موجب تغییر حالات فیزیکی یا شیمیایی آن بشود.
در این روش تغذیه گوشت و لبنیات و فرآورده های آن و تخم مرغ به هیچ نوع و صورتی مصرف نمیشود. خام گیاهخواری از مواد محرکه مانند قهوه ، چای ، الکل یا سیگار خودداری میکند و آنها را به کار نمیبرند. غذای آنها شامل انواع میوه جات ، سبزیجات و سالادها ، آجیل و خشکبار ، انواع جوانه ها و مواد قندی مثل عسل کشمش ، خرما ، انجیر و شکر قهوه ای و غیره است که به صورت خام و طبیعی مصرف میکنند که میتوان آنها را به صورت غذاهای ترکیبی درآورد و مورد مصرف قرار داد.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/23/2010, 11:27

نیلوفر جون می دونی چرا بعضی خام گیاه خواری می کنند؟ سوال
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 2/23/2010, 12:21

بله رونیا جون. این دسته از افراد عقیده شون بر اینه که طبیعت اصلی انسان خام گیاهخواره. یعنی از اول آفرینشش خام گیاهخوار بوده و الانم بهتره که خام گیاهخوار باشه. چون با پختن گیاهان مقدار زیادی از ارزش غذاییشون از بین میره. و علاوه بر اینا ثابت شده که با این شیوه عمر هم طولانیتر میشه. و بدن سالمتر میمونه.

البته لازمه این نکته رو بگم که خام گیاهخواری کاملا با گیاهخوار خامخوار فرق داره. فرقشونم در اینه که انگیزه اصلی گیاهخواران اینه که نمیخوان در زندگی حیوانات دخالتی بکنند و به اونا آسیب برسونند. و در اصل به خاطر حمایت از حیوانات به این رژیم غذایی رو میارند.

ولی انگیزه اصلی خامخواران سلامتیه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/23/2010, 12:42

پس دلیل خام خواری اینه. متفکر:
چون بعضی مواد غذایی با پخته شدن از ویتامین ها و ارزش غذاییشون کم می شه اما معده های ما فکر نمی کنم کشش این کار رو داشته باشه. خیلی سخته!
گیاه خواری که کاملاً درست و علاوه بر حمایت از حیوانات در سلامتی انسان نقش مهمی داره.
ممنون از توضیحاتت رز
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 2/23/2010, 12:49

بله اولش سخته و اگه بخواین شروع کنین باید درست طبق برنامه غذایی پیش برید تا دچار ضعف بدنی نشید. ممکنه اوائل سردرد و احساس ضعف داشته باشید ولی کم کم برطرف میشه. به نظرم اینطوری بدن خیلی سالمتر میمونه ولی خوب خیلی هم سخته.

اگه دوستان علاقه داشتن میتونم برنامه های غذاییشو واستون اینجا قرار بدم.

خواهش میکنم رونیا جون.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف sheyda 8/23/2010, 06:45

من جزو گروه lacto vegetarians هستم.
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی