گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نسل ببرهای سیبری در حال انقراض است

2 مشترك

نسل ببرهای سیبری در حال انقراض است Empty نسل ببرهای سیبری در حال انقراض است

پست من طرف Foad 11/27/2009, 07:57

ببر مازندران ما که منقرض شد ، خدا کنه ببر سیبری دیگه منقرض نشود.

نسل ببرهای سیبری در حال انقراض است

نسل ببرهای سیبری در حال انقراض است 090730013256shariftiger226

تازه ترین بررسی ها نشان می دهد که تعداد ببرهای سیبری در شمال روسیه، به شدت کاهش یافته است. بنا بر گزارش سازمان حافظت از حیات وحش روسیه، تعداد این ببرهای کمیاب طی چهار سال گذشته به طرز چشمگیری کم شده است به طور که در حال حاضر تنها ۵۶ قلاده از این نوع ببر در جنگل های سیبری زندگی می کند.
علت اصلی این کاهش، تخریب جنگل ها و رانده شدن این گربه سان های عظیم الجثه از زیست گاه طبیعی خود اعلام شده است. محققان همچنین معتقدند که بارش های سنگین برف در زمستان سال گذشته می تواند یکی از علل کاهش تعداد ببرها باشد. سرمای بیش از حد، از میزان فعالیت این حیوانت می کاهد و احتمال جفت گیری آنها را نیز کاهش می دهد. تعداد ببرهای سیبری در سرشماری سال ۲۰۰۵ بالغ بر ۵۰۰ قلاده گزارش شده بود. افزایش تعداد این ببرها در سال ۲۰۰۵ در پی اجرای موفق برنامه های حفاظتی بود که پس از سال ۱۹۴۰ و به دنبال کاهش تعداد ببرها به کمتر از ۳۰ قلاده صورت گرفت.
دکتر "دال میکویل" پژوهشگر حیات وحش روسیه معتقد است که این کاهش در تعداد ببرهای سیبری نشانگر آن است که اقدامات حفاظتی از محیط زیست این جانوران به اندازه کافی موثر نیست. او می گوید: خبر خوب این است که چنانچه اقدامات محافظت کننده بهنگام شروع شوند، می توان نسل این سلاطین جنگل های سیبری را حفظ کرد.
ببر سیبری، ببر مازندران، و ببر بنگال به ترتیب عظیم الجثه ترین گربه سانان روی کره زمین هستند که از این میان نسل ببر مازندران منقرض شده است. آخرین بار در سال ۱۳۳۸ برابر با ۱۹۵۹ میلادی، یک شکارچی در گنبد کاووس ببری را شکار کرد. در آن هنگام و به زبان محلی ببرها را "شیر سرخ" می نامیدند.

-------------
تاپیک مرتبط : ببر مازندران (منقرض شده)
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نسل ببرهای سیبری در حال انقراض است Empty رد: نسل ببرهای سیبری در حال انقراض است

پست من طرف Fereshteh_N 11/28/2009, 13:06

سلام

من یک لینک در مورد ببر مازندران دادم و از تکرار مطلب در سایت شما خودداری کردم.

چون احساس کردم مطلب کمی طولانی است در هر 2 سایت تکرار نکردم اگر فکر می کنید مفید است. اینجا هم می نویسم .

اطلاعات و تصاویر را هم شخصا از یک سایت انگلیسی ترجمه و برداشت کرده ام .

http://www.irspca.com/forum/showthread.php?tid=293
Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة